Skocz do zawartości


Zdjęcie

Osama bin Laden


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
335 odpowiedzi w tym temacie

#1

Daikin.
  • Postów: 248
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Szef Al-Kaidy Osama bin Laden nie żyje, a USA mają jego ciało, co potwierdziła analiza DNA - podała CNN w niedzielę nad ranem polskiego czasu. Prezydent USA Barack Obama potwierdził w przemówieniu z Białego Domu śmierć terrorysty.

Przed Białym Domem gromadzi się coraz liczniejszy tłum setek wiwatujących ludzi, którzy śpiewają m.in. amerykański hymn.

Agencja AFP podała, że kurs dolara poszedł w górę po wiadomości o śmierci bin Ladena.

Z kolei Reuters podał, że terrorysta został zabity w rezydencji pod stolicą Pakistanu, Islamabadem, w operacji dowodzonej przez siły specjalne USA. Według stacji CNN odbyło się to przy współpracy z Pakistanem.

Śmierć bin Ladena potwierdził też wysoki rangą przedstawiciel pakistańskiego wywiadu.

Lider Al Kaidy był poszukiwany od czasu zamachów z 11 września 2001 , a poprzednik Obamy - George Bush obiecywał wymierzenie mu sprawiedliwości.

Link

Użytkownik Daikin edytował ten post 02.05.2011 - 05:00

  • 2



#2

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Myślę że to dobry początek nowej dekady, chociaż mam mieszane uczucia co do tego wydarzenia, no cóż po 10 latach pora na jakiś sukces.
  • 0



#3

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja byłbym bardzo ostrożny z takimi newsami.
Już w grudniu 2001 roku (!) twierdzono,że Bin Laden nie żyje.
Benazir Bhutto w listopadzie 2007 roku również informowała w jednej ze swych ostatnich rozmów z mediami,że Osama Bin Laden nie żyje.

http://www.youtube.com/watch?v=UnychOXj9Tg

Tak więc można mieć wrażenie,że ten Saudyjczyk umierał już wiele razy.
Niezależnie od tego czy tym razem zginął czy nie,niestety nie zmienia to faktu że jego śmierć nie rozwiąże problemu światowego terroryzmu.
Moim zdaniem może być jeszcze gorzej,znacznie gorzej ....
  • 4



#4

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Najgorsze jest to że Bin Laden już nie miał takiej władzy w Al Kaidzie jak kiedyś, był tylko symbolem, dlatego jego śmierć może rozwścieczyć całe to ugrupowanie, poza tym nie ma ludzi nie zastąpionych...

Znalazłem zdjęcie jego ciała, a właściwie twarzy.

http://blogs.broward...den_is_dead.php

Użytkownik Templariusz edytował ten post 02.05.2011 - 07:05

  • 0



#5

~Fawdy.
  • Postów: 7
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Wystarczy, że jeden z jego ugrupowania, przejmie wladze, tez uwazam ze to moze jedynie rozwsieczyc ich, coz poczekajmy na rozwoj wydarzen...
  • 0

#6

taght.
  • Postów: 275
  • Tematów: 10
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wikileaks has unravelled some of the documents which reveal the truth behind inaction than action by the United States in Afghanistan in the last one decade.

It was long wished that the U.S. army would one day nail down the most wanted terrorist Osama bin-Laden and bring him to Guantanamo Baydetention center. But the latest string of leaks reveal that al Qaeda had warned to set off a "nuclear hellstorm" if Osama bin Laden is ever captured or killed.

This explains the rationale behind "inaction" than action in Afghanistan. Wikileaks' files show that al Qaeda's senior leader Khalid Sheikh Mohammed, who was detained and interrogated, had spilled the beans that the terrorist group had, indeed, hidden a nuclear bomb in Europe and that it would be detonated if Osama bin Laden is captured or killed.

Khalid Sheikh Mohammed was one of the self-confessed terrorist whohad planned the 9/11 terrorist attacks in the United States that killed more than 3,000 people.

The secret files show the interrogation details of more than 750 Guantanamo Bay detainees. Another revelation from the files was that Al-Qaeda planned chemical and biological attacks in London and also had a sketch on how to put cyanide in air-conditioning units of some public offices in the US.

These documents also show that the key al-Qaeda leaders were in a house in Karachi, Pakistan, on Sept. 11, 2001 watching live the attacks on New York and Pentagon.
April 28, 2011

źródło

Macie tutaj wyjaśnienie, dlaczego teraz oficjalnie o tym powiedziano, szykujcie się na najgorsze.

Użytkownik taght edytował ten post 02.05.2011 - 07:33

  • 1

#7

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dokładnie, zgadzam się z przedmówcami. Teraz może zacząć się masowa zemsta ze strony Al Kaidy.
Dobrze wiemy że mają na całym świecie uśpionych agentów, którzy na znak mogą nagle ruszyć do ataku.
Dla mnie ten news nie jest czymś co napawa radością, mam raczej wiele obaw i chyba nie tylko ja.
Oby polotki, że Al Kaida jest w posiadaniu bomby atomowej, były tylko plotkami.
  • 1



#8

kuki.
  • Postów: 198
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja bym się tak nie cieszył. Nie wiem czy wiecie ale terroryści mogą być w posiadaniu atomowych bomb walizkowych, podobno wiele takich walizek czy nawet głowic zaginęło podczas rozpadu ZSRR. Sam były szef FSB powiedział, że byłby bardzo zdziwiony gdyby terroryści nie posiadali głowic nuklearnych. Swoją droga nie wiem czy wiecie ale Talibowie mają rozkaz zdetonować głowice nuklearne kiedy Osama in Laden zostanie schwytany lub zabity - ten warunek już został spełniony.

Mam wrażenie, że niestety ale zaczyna się na naszych oczach rozgrywać wcześniej przewidziany scenariusz. Zabito Osame , Nostradamus przewidział atak na wojska w Afganistanie z użyciem broni atomowej a następnie obalenie rządów w Pakistanie i stworzenie Wielkiego Talibanu. W całym tym zamieszaniu reszta potoczy sie jak w reakcji łańcuchowej i wojna gotowa, a następnie pojawi się ktoś kto ogłosi się mesjaszem (antychryst kimkolwiek by nie był). Myślę, że ta cała przepowiednia zaczyna powoli się spełniać ale w jednym momencie zacznie galopować i juz nikt tego nie zatrzyma . :/
  • 1

#9 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Al-Kaida to przykrywka grupy amerykańskiej, Brzeziński coś o tym wie.
  • 2

#10

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Al-Kaida to przykrywka grupy amerykańskiej, Brzeziński coś o tym wie.


Nie neguję,
ale tak czy inaczej mają tysiące zapatrzonych w boga i zemstę agentów, teraz to tylko kwestia czasu kiedy coś strasznego może się stać.
  • 0



#11

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Swoją drogą to w tym linku z martwym Osamą to twarz wygląda jak doklejona, wyraźnie jest mniejszej rozdzielczości niż pozostała część zdjęcia.

Zobaczymy gdzie wybuchnie pierwsza bomba.
  • 1



#12

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Być może Rzym, w końcu to stolica chrześcijaństwa, gdyby została tam zdetonowana bomba atomowa chrześcijaństwo by się nie pozbierało.
  • 0



#13

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zgodnie z tradycją islamską Bin Laden został już pochowany.W morzu.

U.S. official tells NBC News that bin Laden has been buried at sea 'in accordance with Islamic law and tradition'

Zabicie Osamy uważam za w gruncie rzeczy świetny ruch na globalnej szachownicy z punktu widzenia prezydenta USA:
-poparcie poszybuje w górę
-jeżeli islamiści rzeczywiście zdetonują bombę atomową to tym bardziej usprawiedliwi to atak na lidera Al-Kaidy i pozwoli zachodowi jeszcze mocniej docisnąć śrubę światu arabskiemu
-jeżeli blefowali to bardzo szybko prawda wyjdzie na jaw,notowania Obamy wzrosną jeszcze bardziej a morale radykałów spadną do nienotowanych od dawna niskich poziomów.

Użytkownik Mehitabel edytował ten post 02.05.2011 - 08:28

  • 1

#14

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do zdjęcia, na moje oko denat wydaje się młodszy, spójrzcie na mniej posiwiałą brodę i pekaesy - bardziej czarne niż na zdjęciu żywego Osamy, które zamieścili wyżej. Zdaję sobie sprawę, że Afgańczycy to naród o ciemnej karnacji i czarnym zaroście, ale wiek Osamy to już 54 lata. Wątpię by przejmował się siwą brodą i ją farbował...

Cholera, 'nuclear hellstorm' - brzmi złowieszczo, nie tylko w angielskim. Niepotrzebnie europejczycy pakowali się w ten konflikt, pewnie myśleli, że coś z tego będą mieli. A wyjdzie jak zawsze - USA wydoi sojuszników i wypnie się potem gołą dupą na Europę. Tak było i z tarczą antyrakietową i z tajnymi więzieniami CIA na terenie Polski. Rzekomo mieliśmy coś zyskać na tym układzie a tym czasem nasi politycy (Kwach, Miller) ściągnęli tylko na nas uwagę terrorystów narażając nasze państwo na niebezpieczeństwo, przy czym profitów żadnych... Miało być dobrze a wyszło jak zawsze.

Użytkownik riseman edytował ten post 02.05.2011 - 08:38

  • 2



#15

Macko.
  • Postów: 29
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do zdjęcia, na moje oko denat wydaje się młodszy, spójrzcie na mniej posiwiałą brodę i pekaesy - bardziej czarne niż na zdjęciu żywego Osamy, które zamieścili wyżej. Zdaję sobie sprawę, że Afgańczycy to naród o ciemnej karnacji i czarnym zaroście, ale wiek Osamy to już. Wątpię by przejmował się siwą brodą i ją farbował...

Cholera, 'nuclear hellstorm' - brzmi złowieszczo, nie tylko w angielskim. Niepotrzebnie europejczycy pakowali się w ten konflikt, pewnie myśleli, że coś z tego będą mieli. A wyjdzie jak zawsze - USA wydoi sojuszników i wypnie się potem gołą dupą na Europę. Tak było i z tarczą antyrakietową i z tajnymi więzieniami CIA na terenie Polski. Rzekomo mieliśmy coś zyskać na tym układzie a tym czasem nasi politycy (Kwach, Miller) ściągnęli tylko na nas uwagę terrorystów narażając nasze państwo na niebezpieczeństwo, przy czym profitów żadnych... Miało być dobrze a wyszło jak zawsze.


na 4chanie juz udowodnili ze to zdjecie to jest fake, jak znajde jeszcze jakies zdjecie z pokazanym to wkleje

oto zdjecie(NIE DLA LUDZI O SLABYCH NERWACH!):

http://i52.tinypic.com/anzy89.jpg

Użytkownik boje_sie_jak_czytam edytował ten post 02.05.2011 - 08:53

  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych