Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jezus umarl za mnie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1

restek.
  • Postów: 424
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano


  • 2

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O czym chciałbyś podyskutować w tym temacie?
  • 0



#3

restek.
  • Postów: 424
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

film ukazuje wszytko co chcialbym tutaj powiedziec
  • 0

#4

Eldim.
  • Postów: 461
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Niestety nie przekonuje mnie ten film, bowiem nigdy nie czułem tej energii miłości. Te pseudo argumenty, które wytaczają ci ludzie coraz mniej zaczynają do mnie przemawiać, utraciłem wiarę.
  • 0

#5

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zamiast słuchać pseudo argumentów, lepiej otworzyć List do Galacjan i poznać argumenty ap. Pawła, który adresatom wytyka naiwność i ukazuje obłudę ich duchowych przewodników.
  • 1



#6

restek.
  • Postów: 424
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Eldim, nie czules poniewaz trzymaja Cie jeszcze stare programy (koscioly, rzady) i nie uswiadamiasz sobie jej. Wyzwol sie z tych wiezow i odnajdz swoja droge do Jezusa, w niedlugim czasie bedziesz czul pozytywne wibracje, energie ktore beda przepywac przez cialo, ja czuje je kilka razy dziennie.
  • 0

#7

Eldim.
  • Postów: 461
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wiesz, że bardzo bym tego chciał, jednak doszedłem w swoim życiu do tego etapu, gdzie zacząłem kwestionować istnienie siły wyższej. Im więcej oglądam filmów religijnych i tego typu rzeczy, tym czuję, że oddalam się od Jezusa. Być może czekam na jakiś argument, który mnie przekona, jednak póki co nie trafiłem nań.
  • 1

#8

restek.
  • Postów: 424
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wiedz, ze wszytko nie dzieje sie przypadkowo. Doszedles do czasu ze watpisz? to zapewne jest praca domowa ktora musisz ukonczyc, mozesz ogladac cale masy filmikow religijnych lecz nic to nie da jak nie zasiejesz ziarna wiary i milosci w swoim sercu, nie w glowie lecz w sercu. Jezus przemawia przez serce czlowieka a nie przez umysl, wiec nie szukaj go w glowie bo go tam nie ma. Jak zasiejesz te ziarno i pokornie bedziesz czekac na skutki, mozesz byc pewny ze na codzien nie odpedzisz sie od argumetow :) bedziesz je widzial, czul, pojmowal. Argumenty nas otaczaja, zobaczysz je sercem.
  • 0

#9

Goosfraba.
  • Postów: 324
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Na pewno psychiatra na podstawie zachowań gościa z tego filmiku mógłby z łatwością określić co to za schorzenie psychiczne. Ktoś kiedyś powiedział, że wychował się w katolickiej szkole i religii uczyła siostra zakonna, która opowiadała o piekle z takimi szczegółami jakby się tam wychowała. Cóż... bierzemy pół kilo fanatyzmu, mieszamy z kilogramem histerii i mamy taki efekt. :>
  • 8

#10

restek.
  • Postów: 424
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wielu psychiatrow dla wlasnego fachu sa najlepszymi klientami.
Myslisz ze to fanatycy i histerycy?, otoż nie, poprostu poczuli, zrozumieli po czesci Miłosc Boska, jest to tak piekna energia ze placz jest tu jak najbardziej na miejscu.
  • 0

#11

b00n.
  • Postów: 21
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiedz, ze wszytko nie dzieje sie przypadkowo.

Dziesiątki tysięcy biednych dzieci, które umierają codziennie z głodu lub pragnienia. Kataklizmy, w których traci życie setki tysięcy niewinnych ludzi. Wojny, efektem których są miliony zabitych. Jaki, twoim zdaniem, ma w tym cel ten twój bóg ? Jeżeli, jak to stwierdziłeś, on jest kreatorem tych wszystkich nieszczęść, to ja z takim bogiem nic wspólnego mieć nie chcę.

Użytkownik b00n edytował ten post 01.05.2011 - 20:36

  • 1

#12

Goosfraba.
  • Postów: 324
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie wpadłem na to, że najlepszym psychiatrą jest ktoś, kto potrzebuje pomocy kolejnego psychiatry. Jednak nie dziwię się takiej postawie - jeśli poczułbym, że jakaś energia na mnie spływa lub zaczął odczuwać miłość spływającą na mnie "z góry" (a raczej gdyby mi się tak zdawało) a skutkowało by to wybuchami płaczu podczas czytania biblii natychmiast sprawdziłbym co ostatnio jadłem/piłem a gdyby to nie pomogło to wizyta u psychiatry wydałaby się nieunikniona.

Użytkownik Goosfraba edytował ten post 01.05.2011 - 21:01

  • -1

#13

restek.
  • Postów: 424
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@b00n
kazdy przed urodzeniem wybieral sobie cialo gdzie i w jakim czasie przyjdzie na ziemie, ludzie ktorzy umieraja z glodu w wojnach itp. ich dusze widzialy na co sie pisza. Maja w tym wiekszy interes, aby wyczyscic swoje grzechy, awansowac w wyzsze wibracje etc. Co do kreacji to wiedz ze kazdy jest kreatorem wlasnego zycia a nie Bog, mamy wolna wole i sami musimy wybrac Jezusa, jak by bylo inaczej nie bylo by wolnej woli.
Teraz jest tego wiecej (wojny, kataklizmy) ? a to dlatego ze czas nadchodzi aby wybrac droge i powiedziec temu NIE.

Użytkownik restek edytował ten post 01.05.2011 - 21:02

  • 0

#14

Goosfraba.
  • Postów: 324
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Po powyższym wpisie pozwolę sobie zakończyć dyskusję - albo Restek jest nawiedzony niczym kaznodzieja w garniaku w religijnej TV wywijający biblią niczym maczugą albo po prostu robi sobie jaja. I oby to były jaja... :|
  • 0

#15

restek.
  • Postów: 424
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

zadam ptanie co powinno dac do myslenia nowicjuszom:
Jezus jak urodzil sie w tym swiecie mowil o rzeczach znanych i uwazanych? byl przyjacielem tamtego systemu ?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych