Skocz do zawartości


Zdjęcie

Roy Cleveland Sullivan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O człowieku, który się błyskawicom nie kłaniał. Przetrwał siedem uderzeń pioruna i trafił do księgi Guinessa. Jakim cudem strażnik leśny z USA wytrzymał kilkukrotne porażenie gromem?

Dołączona grafika

Oto historia człowieka, który został trafiony przez piorun siedem razy. Prawdopodobieństwo, że osoba zostanie trafiona 7 razy i przeżyje wynosi 10^-24. A jednak takie zdarzenie miało miejsce.

Roy Cleveland Sullivan był strażnikiem leśnym w parku Shenandoah w USA w stanie Virginia. Przeszedł do historii jako człowiek, który przetrwał siedmiokrotne uderzenie piorunem. Dorobił się przydomku "Człowiek Błyskawica".

Pierwsze porażenie miało miejsce w roku 1942, gdy strażnik znajdował się na wieży przeciwpożarowej. Oprócz utraty paznokcia na palcu u nogi nie odniósł żadnych obrażeń. Kolejny piorun uderzył go w 1969 roku, gdy Roy jechał samochodem górską drogą. Stracił przytomność a grom wypalił mu całkowicie brwi.

Trzecie uderzenie miało miejsce w roku 1970, przed domem, piorun poparzył mu lewe ramię. Po czwartym uderzeniu, gdy piorun w 1972 roku zapalił mu włosy na głowie, strażnik zaczął w samochodzie wozić wiadro wody. Już rok później mógł wykorzystać wodę, gdy prowadząc samochód został porażony piorunem z niewielkiej chmury.

Szóste uderzenie piorunem miało miejsce na campingu, w roku 1974. Sullivan doznał wtedy obrażenia kostki. Jak później opowiadał, gdy zobaczył chmurę, próbował uciekać, jednak nie udało się. Piorun i tak go dopadł.

Ostatnie, siódme porażenie gromem miało miejsce na rybach 25 czerwca 1977 roku. Konieczna okazała sie hospitalizacja z powodu poparzeń brzucha i klatki piersiowej.

Roy Cleveland Sullivan odebrał sobie życie o godzinie trzeciej nad ranem 28 września 1983 roku strzałem z broni palnej. Miał 71 lat. Powodem samobójstwa był zawód miłosny. Dwa jego kapelusze strażnika leśnego przepalone piorunami są obecnie przechowywane w dwóch muzeach Światowych Rekordów Księgi Guinessa w Nowym Yorku oraz w Myrtle Beach w Karolinie Południowej.

Źródło


Użytkownik +..... edytował ten post 01.05.2011 - 17:57
zmiana tytułu tematu

  • 1



#2 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Niesamowita historia i jaki tragizm. Przeżyć 7 nie-szczęśliwych uderzeń pioruna, żeby zginąć z własnej ręki.
Plus dla Ciebie.
  • 0

#3 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

gdy zobaczył chmurę, próbował uciekać, jednak nie udało się. Piorun i tak go dopadł.


To mnie rozwaliło najbardziej :D A w pewnym okresie to ja myślałem, ze mnie pech prześladuje i wierzyłem w złośliwość rzeczy martwych :)
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych