Skocz do zawartości


Zdjęcie

BOINC


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#16

Rysiu.
  • Postów: 21
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No spadek wydajności spowodowany wzrostem temperatury też jest :-|

Co do liczenia... to nie widzę Ciebie w zespole... wystarczy kliknąć tutaj "Join" i jeszcze tam dalej potwierdzić ;p
  • 0

#17

Searcher of a hidden sense.
  • Postów: 82
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do liczenia... to nie widzę Ciebie w zespole... wystarczy kliknąć tutaj "Join" i jeszcze tam dalej potwierdzić ;p


YEP.No to teraz powinienem być :smile: będe widniał pod takim loginem:(O_o)


Mam pytanie,dlaczego wszystkie zadania są wstrzymane??Pisze "aktywność wstrzymana" nie moge niczego odpalić :hmm:
  • 0

#18

Rysiu.
  • Postów: 21
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

YEP.No to teraz powinienem być :smile: będe widniał pod takim loginem:(O_o)


I jest OK.

Mam pytanie,dlaczego wszystkie zadania są wstrzymane??Pisze "aktywność wstrzymana" nie moge niczego odpalić :hmm:


Jedną z najprostrzych opcji jest to że BOINC aktualnie robił benchmark - na jego czas przeliczanie jest wstrzymywane.

Jeżeli przez dłuższy czas jednak masz "aktywność wstrzymana" zaznacz w Activity [menu BOINC] "Zawsze uruchomione"

Na naszej stronie sporo się zmieniło - zapraszam na nią serdecznie

Polecam także adres www.seti2000.boinc-corporation.com
  • 0

#19

takitam.
  • Postów: 271
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie chcę śmiecić tego tematu czy wyjść na idiote.
Lecz nie mam pojęcia o czym jest ttutaj mowa.
Napisalibyści mi o co chodzi w tym projekcie ?
  • 0

#20

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W pierwszym poście jest przecież... ;)
  • 0

#21

wojciech_k.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a ja sobie już licze :) projekt SETI@Home (znaczy sie nie ja tylko komputer ), ta próbka bedzie liczona 7 h i 30 min to chyba szybko co ?
  • 0

#22

Kajzur.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dołączę się do projektu z chęcią..
  • 0

#23

barteks77r.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

FOUNDEREM?! Czy ludzie nie znają już pięknego, polskiego słowa "założyciel? :F
  • 0

#24

Przemek6.
  • Postów: 11
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.
A co z programami wykozystującymi GPU karty graficznej??
Dla porównanie nowy Radeon HD 4870 (jego GPU), jest szybszy ponad 500 razy od jednego z najszybszych intelowskich core2duo.
Widziałem kiedyś taki program, ale on współpracował tylko z kartami serii 7900 GTX, a miałem wtedy poczciwego GF 4MX- 440 :P
  • 0

#25

Hakaleleszekle.
  • Postów: 57
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

h będzie niewielka ale będzie...

Nie taka niewielka.
zresztą sprawa sie komplikuje dodatkowo, bo mam 3 kompy jednego nie liczymy bo to laptop ale 2 to: serwer no i duzy, na którym pracuje zawsze. Serwer, to celeron 400, więc jakiekolwiek prace na nim, zajmują mnóstwo czasu :/ A dużego nie bede trzymał 24/7 bo ma zasilacz 600Watt więc prądożerne monstrum w miesiąc wyssało mi naprawde sporo kasy ;/ a gdyby miało być tak zawsze, to ja podziękuje.
Nie mówie, że takie projekty są złe, ale po prostu trzeba do niego mieć warunki.

Ludzie! Jakie 24/7? Kiedy np. coś ściągasz, oglądasz film czy słuchasz muzy/surfujesz itp., większość czasu twego procka jest niewykorzystana, wtedy można ją spożytkować pro publico bono ;)
U mnie BOINC idzie kiedy używam kompa do czegoś innego, kiedy nie używam to wyłączam, i tyle. Proces BOINCa ma niski priorytet/nice więc gdy np. koduję film czy choćby go oglądam, po prostu BOINC liczy wolniej lub wcale, tak czy owak nie przeszkadza mi on w codziennym użytkowaniu kompa wcale.

Wczoraj dołączyłem do grona poszukiwaczy :smile: ale chyba jednak nie na długo :-/ Pracuje na laptopie i szczerze to nie polecam tego programu właśnie na takim sprzęcie,jak pewnie wszyscy posiadacze wiedzą że sie bardzoo grzeją :-( A ten program to po prostu dopalacz tego problemu,od kiedy korzystam z programu wentylator w laptopie ani razu jeszcze nie zwolnił obrotów(wyje masakrycznie) a przy tym kure*** sie grzeje,czas pracy z 5godzin skraca się do 2 :-| przynajmniej u mnie

W BOINCu jest możliwość zaznaczenia opcji, by nie liczył on, gdy lapek idzie na bateryjce. Po prostu to włącz, a liczyć będzie, gdy będziesz na zasilaczu jechał ;)
  • 0

#26

Sykes.

    Curious

  • Postów: 74
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Witam.
Nie byłem pewny, w którym miejscu mogę umieścić ten temat, więc wybrałem Hydepark. Jeśli moderator stwierdzi, że pasuje on gdzieś indziej proszę o przeniesienie :)

Chciałbym zachęcić Was do wspólnej inicjatywy w BOINC. Możliwe, że ktoś z forum używał/używa tegoż menedżera.
W wielkim skrócie, przetwarzanie rozproszone polega na jednoczesnej pracy wielu komputerów na całym świecie nad wybranym projektem. Działa to w sposób taki, że "próbki" pobierane są z serwera projektu. Ich analiza pobiera znaczne zasoby komputera, głównie GPU i CPU. Po jej zakończeniu dane są wysyłane z powrotem na serwer, gdzie naukowcy mają do nich dostęp.
Osobiście uczestniczę w projekcie SETI@home, a także Einstein@home.

Dodam także niewielki FAQ z polskiej strony BOINC, aby każdy mógł się z tym wszystkim zapoznać.


Co to takiego?

Przetwarzanie rozproszone, polega na jednoczesnej pracy wielu komputerów nad jednym problemem. W uproszczeniu wygląda to tak, że komputery pobierają pewną porcję danych z serwera, wykonują zaprogramowane obliczenia, po czym przesyłają rezultaty swojej pracy z powrotem do serwera, gdzie są dostępne dla naukowców.

Czy nie lepiej byłoby wykorzystać jeden, bardzo mocny komputer?

Na to pytanie nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Przetwarzanie rozproszone pozwala uzyskać moc obliczeniową o wiele większą, niż najnowocześniejsze superkomputery i to przy dużo niższych kosztach. Z drugiej strony, nie każdy problem nadaje się do przetwarzania rozproszonego. Jednak wszędzie tam, gdzie udaje się zaprząc do pracy wiele komputerów, uzyskuje się nadspodziewanie dobre efekty.

Ale co to ma wspólnego ze mną?

Rozwój internetu pozwolił naukowcom zajmującym się przetwarzaniem rozproszonym na ciekawą "zagrywkę". W roku 1999 na Uniwersytecie Berkeley wystartował projekt SETI@home, wykorzystujący do przetwarzania rozproszonego komputery użytkowników internetu. Naukowcy zauważyli bowiem, że komputery w domach czy biurach, bardzo często nie są wykorzystywane w pełni swoich możliwości. Choć to wydaje się mało prawdopodobne, to jednak przeciętny komputer rzadko kiedy obciążony jest w 100%, a często jego praca sprowadza się do wyświetlania wygaszacza ekranu. Projektanci SETI@home stworzyli zatem wygaszacz ekranu, który każdy użytkownik internetu może zainstalować na swoim komputerze, by przetwarzać dane z radioteleskopu Arecibo. Projekt okazał się niebywałym sukcesem, pozwalając osiągnąć niesamowitą moc obliczeniową i gromadząc przez 5 lat ponad pięć milionów użytkowników z całego świata.

Czyli ja też mogę przetwarzać te dane?

Tak. Ale nie tylko te. Sukces projektu SETI@home pociągnął za sobą powstanie wielu innych projektów przetwarzania rozproszonego zajmujących się problemami tak różnymi jak poszukiwanie leku na AIDS, projektowanie sztucznego życia i poszukiwanie kolejnych liczb pierwszych.

A czym jest BOINC?

Publiczne przetwarzanie rozproszone okazało się być na tyle interesujące, że wielu uczestników chciało pracować z wieloma projektami równocześnie. Niestety, ponieważ praktycznie każdy projekt był tworzony wg. innego schematu, rzadko kiedy udawało się uzyskać bezkolizyjną pracę programów na jednym komputerze. Między innym z tego powodu ludzie, którzy stworzyli SETI@home postanowili rozwinąć ideę publicznego przetwarzania rozproszonego i stworzyć platformę, dzięki której użytkownicy mogliby uczestniczyć w wielu projektach jednocześnie. Platformą tą jest BOINC.

Na co pozwala BOINC?

Przede wszystkim BOINC pozwala na bezkolizyjną pracę teoretycznie nieograniczonej ilości projektów przetwarzania rozproszonego na jednym komputerze. Jest to możliwe dzięki ujednoliconej strukturze wszystkich projektów. Co więcej, każdy użytkownik może w łatwy sposób ustalić, ile czasu jego komputer poświęci na pracę z poszczególnymi projektami. BOINC potrafi także zmagazynować dane wejściowe i wyjściowe, aby pracować bez przerw gdy połączenie z serwerem projektu jest niemożliwe. Ponadto za czas przeznaczony na prace z projektami przyznawane są użytkownikom punkty kredytowe, które pozwalają na współzawodnictwo pomiędzy poszczególnymi użytkownikami, ale też pomiędzy krajami lub drużynami. BOINC@Poland jest właśnie jedną z takich drużyn.

Czy to bezpieczne?

Nic w internecie nie jest w 100% bezpieczne. Można jednak śmiało twierdzić, że praca z BOINC jest bezpieczniejsza niż przeglądanie stron WWW, czy czytanie wiadomości e-mail. BOINC pracuje na porcie 80. tym samym, który jest wykorzystywany przez przeglądarki WWW, łączy się jednak tylko z tymi serwerami, które zostaną wskazane przez użytkownika podczas konfiguracji (są to oczywiście serwery projektów). Aby dokonać włamania na komputer użytkownika, włamywacz musiałby założyć własny projekt BOINC i skłonić użytkowników, aby wpisali adres jego serwera podczas konfiguracji. Ponieważ wszystkie oficjalne projekty wymienione są na oficjalnej stronie BOINC jest to mało prawdopodobne zagrożenie. Inny sposób to włamanie na serwer któregoś z projektów i modyfikacja danych pobieranych przez użytkowników. Na szczęście te serwery te są pod ciągłą obserwacją nie tylko ze strony obsługi projektów, ale także ze strony tysięcy użytkowników, którzy z pewnością podniosą alarm w razie zauważenia jakichkolwiek anomalii. Ponadto wprowadzono system podpisywania kluczem cyfrowym wszystkich plików rozsyłanych do klientów, co jest kolejnym utrudnieniem dla włamywaczy. Należy jednak jeszcze raz powtórzyć: nic w internecie nie jest w 100% bezpieczne.

Co z tego mogę mieć?

Poza satysfakcją z uczestnictwa w poważnych naukowych przedsięwzięciach oraz z rywalizacji z innymi użytkownikami projektu właściwie nic. Niektóre projekty przewidują od czasu do czasu losowanie symbolicznych nagród - upominków, ale jest to raczej sytuacja wyjątkowa, niż reguła.

Jakie są wymagania sprzętowe?

Teoretycznie każdy komputer, na którym działa system Windows 98 z możliwością połączenia z internetem, powinien być wystarczający dla BOINC. Oczywiście mocniejszy komputer będzie szybciej przetwarzał dane. Słabsze komputery mogą nie być w stanie ukończyć przetwarzania danych przed upływem wyznaczonego terminu, ale dotyczy to tylko niektórych projektów.


Lista projektów: BOINC@Poland
Strona główna: BOINC

Pozdrawiam i zachęcam :)

Użytkownik +..... edytował ten post 27.09.2011 - 21:38
połączenie tematów

  • 0

#27

aquamen.
  • Postów: 337
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Liczydłowym jestem od kilku dobrych lat. Zaczynałem oczywiście od sztandarowego projektu SETI@Home. Aktualnie liczę projekt World Community Grid, a konkretniej podprojekt FightAIDS@Home. Zaczynałem na jednordzeniowym blaszaku, był to czas kiedy wchodziły 64-bitowe procesory. Aktualnie liczę na lapku Samsungu RV511, wyposażonym w procesor Intel i 3 380-M, umożliwiającym jednoczesne liczenie czterech WU. Niestety, przy jednoczesnym liczeniu czterech próbek chłodzenie w moim lapku potrafi nie wyrabiać. Temperatura wynosi wówczas ok 88 stopni, przy czym przy 90 komp się wyłącza. W opcji mówiącej o "ogólnej liczbie procesorów" zmuszony jestem ustawiać wartość na 25%.

Jestem jednak zwolennikiem projektów biochemicznych, w tym widzę jakiś jeszcze cel. Swego czasu liczyłem Climateprediction.net, ale z kilku przyczyn zaniechałem dalszego liczenia. Przynależę także do zespołu BOINC@Poland. Ze swojej strony zachęcam każdego do przyłączenia się do uczestnictwa w tych projektach.

Dołączona grafika
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych