Skocz do zawartości


Zdjęcie

The lightbulb conspiracy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#16

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo prawdziwym problemem są właśnie kartele i prawo patentowe, które służy wielkim do zabezpieczenia ich interesów. Zlikwidować chore prawo i z korporacji zostaną wióry.
  • 3

#17

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Coś w tym jest. Być może to działanie celowe, a być może tak dzieje się ze względu na to, że faktycznie chcemy tańszych urządzeń, więc producenci nam je zapewniają, jednak wraz ze spadkiem ceny spada także jakość. Kiedyś faktycznie budowano sprzęt na długie lata. Sam jestem posiadaczem wymienionej w poście pazuzu Alfy K2. Dźwięk odkurzacza przypomina pracujący na zakresie jałowym silnik radzieckiego odrzutowca, ale z czegoś to wynika - moc tą machina ma. Od nowości wymieniony był tylko przewód, który zresztą służyłby do dziś, gdyby nie zęby szczeniaka kuzynki. Pomińmy fakt, że szczeniak "opracowywał" przewód przez dłuższy czas, bo na tym kablu śmiało można holować Airbusa 380, i jeśli coś w tym układzie by wysiadło to prędzej Airbus niż kabel :) Jak kiedyś budowano sprzęt AGD/RTV widać nawet po jego wewnętrznej budowie - wszystko porządnie skręcone, spasowane, ogólnie mówiąc montowane z głową. Dziś fachman w trakcie próby naprawienia jednego elementu jest w stanie uszkodzić dwa sąsiednie, nawet jeśli robi wszystko, aby tego uniknąć.
  • 0



#18

Bliss.
  • Postów: 213
  • Tematów: 35
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

8)

Niesamowite: żarówka świeci od 107 lat!
bg
2008-05-10, ostatnia aktualizacja 2008-05-14 20:31
Oto najbardziej wytrwała żarówka świata: wkręcona została w 1901 roku i od tego czasu prawie nieprzerwanie świeci! Ma już własną stronę internetową i wizyty kilku prezydentów na koncie.
fot. za boingboing.net
fot. za boingboing.net
fot. za boingboing.net
Amerykańskie miasteczko Livemore ma jedyną w swoim rodzaju straż pożarną. Nie chodzi tutaj o nowoczesne wozy czy najnowsze systemy ostrzegania przed ogniem. Remiza strażacka może poszczycić się najdłużej świecącą żarówką świata!

Kupiona i zainstalowana w 1901 roku żarówka przez 107 świeci praktycznie bez przerwy. Przetrwała 2 przeprowadzki i remont remizy z roku 1937. Żarówka miała wtedy najdłuższą, bo kilkudniową, przerwę w działaniu.

Ponownie podłączona, świeci do dnia dzisiejszego. Już w latach 70-tych ubiegłego wieku została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa. Dziś ma własną stronę w sieci, była podziwiana przez wielu polityków. Od senatorów do prezydentów, wszyscy widzieli w niej urzeczywistnienie prawdziwych, amerykańskich wartości.

Niezmordowana żarówka jest pilnowana przez strażaków niczym najcenniejszy ze skarbów. Jak sami przyznają, jest ona dla nich symbolem ich służby. W pogotowiu zawsze jest specjalny generator prądu oraz baterie - byle tylko żarówka nie zgasła. Nikt nie chce słyszeć o wymianie staruszki na nową, oszczędną żarówkę.

- Ona jest starsza od bomby atomowej i pierwszego samochodu. Już 35 lat temu byłem pewien, że w końcu przestanie świecić, ale ona mnie po prostu oszukała. Oszukała nas wszystkich. - mówi Tom Bramell, emerytowany szef lokalnej straży pożarnej.

Kiedy tylko żarkówka przestanie świecić trafi do lokalnego muzeum. Ciekawe tylko, czy się doczekamy...


Mój odnośnik

a co do żarówek to przypomniało mi się ale nie mogę teraz odszukać.
Kilka lat temu czytałam (mogę cos pokręcić troszkę bo dawno to było). Pewien starszy pan bodajże w Londynie któregoś dnia wrócił do domu i strzeliła mu żarówka w przedpokoju. Wymienił ale się zastanowił, że odkąd mieszka w tym mieszkaniu nigdy jej nie wymieniał. A było to chyba 20 czy 25 lat ...
Zaniósł więc tę żarówę do muzeum czy producenta nie pamiętam już - i tam ją przebadano. Okazało się, że tyle świeciła bo była .... wadliwa :D
  • 0



#19

Krakatau.
  • Postów: 186
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Okazało się, że tyle świeciła bo była .... wadliwa :D


No właśnie, wadliwa ;)

Ostatnio 2 szczotki od odkurzacza mi się zepsuły, zgadnijcie kiedy wygasła gwarancja :roll:
  • 0

#20

Herme5.
  • Postów: 425
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jakbys podala date, to pewnie latwiej byloby zgadnac. Na okreslenie czasu jako 'ostatnio', odpowiem 'przedostatnio' :)
  • 0

#21

Krakatau.
  • Postów: 186
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Szczotki zepsuły się jakiś tydzień temu ;)
  • 0

#22

Darkman-72.
  • Postów: 101
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawy film. Jeśli już było to proszę o usunięcie.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QPPW8KM7eEU#!

Dołączona grafika

Użytkownik pokerek edytował ten post 15.12.2011 - 10:24
Tematy połączone. Przypominam, że używamy opcji szukaj.

  • 3

#23

BadBoy.
  • Postów: 737
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawy film. Jeśli już było to proszę o usunięcie.
http://www.youtube.c...&v=QPPW8KM7eEU#!

Film świetny .. krótko mówiąc mamy potwierdzenie kolejnej teorii spiskowej .. film powinny zobaczyć wszystkie forumowe trolliki co przy byle okazji próbują ośmieszać każdą alternatywną teorię, najlepiej po kilka razy proponuję obejrzeć włącznie z robieniem notatek, może coś w końcu dotrze .. po obejrzeniu myślę, że bardzo na miejscu będzie sobie zadać pytanie - czy możliwe, że jesteśmy manipulowani jak stado baranów i strzyżeni jak owce tylko w tak banalnej kwestii jak żarówki, czy może w innych dziedzinach również ? Ogarniecie, czy to Was przerasta ?
  • 1



#24

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przemo@
Nie mów! Relaxy kosztowały w PRL majątek, też takie miałem. "Podhale" Nowy Targ to produkowało, prawda? Niestety, dobrych i tanich marek jak na lekarstwo. Ja "zimówki" mam Karrimor'a , a takie "wielosezonowe" Timberland'a. Droga przyjemność, ale służą mi już trzeci sezon i nie zanosi się, aby to był ostatni.
BadBoy@
Masz niestety rację z tym "strzyżeniem owieczek". Podobnie jest ze sprzętem elektronicznym. Telewizor drogi posłuży dłużej niż tani. To kwestia materiałów użytych do produkcji. Kupując taniej, często już przepłacamy, bo musimy to "taniej" kupić kilka razy.



#25

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moja mama ( ma 72 lata), posiada szpilki z 1960 roku. Nadają się do użytku, a szewc nie ma problemów z naprawami.

Użytkownik Staniq edytował ten post 16.12.2011 - 09:38





 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych