Skocz do zawartości


Zdjęcie

Matka Boska (?) objawia się na afrykańskim niebie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

20 kwietnia 2011 roku w Wybrzeżu Kości Słoniowej (zachodnia Afryka) tłumy ludzi było świadkami jak na tle słońca pojawia się zarys jakiejś postaci.Wszyscy jednogłośnie ochrzcili to zjawisko jako objawienie Boskiej postaci,czy to Matki Boskiej czy nawet Chrystusa.
Jak się dobrze przyjrzeć to coś tam rzeczywiście widać ale czy mamy do czynienia z "boskością" tego zjawiska - tego bym nie powiedział.
Osobiście uważam,że wpatrując się w ten niecodzienny widok każdy zobaczy to co chce zobaczyć.
Mimo wszystko warto choć raz się temu przyjrzeć.

http://www.youtube.com/watch?v=-HTy_eCJ2d0

http://www.youtube.com/watch?v=p500QcnmimI

Oryginalne źródło: http://www.worldstar...h0l31G8RuUjXqwm
  • 1



#2

Sajan.
  • Postów: 14
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem ta postać naprawdę przypomina Matkę Boską.W pewnym momencie( mniej więcej 1min 40 sec) widać dokładnie tą postać i rzuciła mi się w oczy jakby szata.Kto wie może naprawdę to było objawienie i znak , żeby Afryka zaprzestała konfliktów.
  • 0

#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To wygląda na jakiś efekt optyczny spowodowany chyba przez długie wystawienie obiektywu kamery na światło Słońca. Czyli to jest jakiś błąd kamery.
  • -1



#4

Akinci.
  • Postów: 318
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Od razu skojarzyła mi się postac z ta na obrazie. To co sie dzieje na filmie jest faktycznie niesamowite(efekt i panika ludzi), ale najprawdopodobniej jest to po prostu spowodowane ułożeniem chmur, drzewami, promieniami słonecznymi przechodzacymi przez rozne warstwy atmosfery.

Dołączona grafika

Użytkownik Akinci edytował ten post 24.04.2011 - 16:11

  • 0

#5

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem mamy tu do czynienia ze zwykłą solaryzacją matrycy CMOS (w przypadku kamery; a powidokiem w przypadku oczu) połączoną ze specyficznym ułożeniem chmur.
  • 1



#6

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem mamy tu do czynienia ze zwykłą solaryzacją matrycy CMOS (w przypadku kamery; a powidokiem w przypadku oczu) połączoną ze specyficznym ułożeniem chmur.


I wszyscy: ludzie, kamery - na raz mają te "przypadkowe" zjawiska - tj. widzą TEN sam obiekt, czym by nie był, w TAKI sam sposób.

Ja nie wiem, co tutaj w Afryce się stało - za mało zdjęć z różnych kątów, za mało zdjęć ile faktycznie było tam ludzi - tylko takie pytanie mam, czy w Fatimie w 1917 roku, 70.000 ludzi też doznało "powidoku" widząc wirujące słońce i wydzierający się zza chmury "srebrny dysk" [nie szukajcie w oficjalnych tłumaczeniach, tego wyrazu nie znajdziecie w katolickich i naukowych opracowaniach, tak samo, jak nie znajdziecie opisu CAŁYCH czarnych oczu owej "Madonny" z Fatima, do których opisów dotarł jakiś hiszpański badacz, doktor]

Wyciąganie wniosków moim zdaniem należy zostawić na większą ilość materiału.
  • 0

#7

Eupsychia.
  • Postów: 92
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja tam w ogóle nic nie widzę. Ktoś może zaznaczyć? Przecież tam same chmury są.
  • 1

#8

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up
No to nie wiem jak Ty patrzysz ;)

Dołączona grafika

Ja wierzę, że mogło to być objawienie. W Biblii jest napisane: „Powstanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będą silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie.” (Łk 21, 10-11). Dziwne, że interpretujemy tutaj proroctwa p. Jackowskiego, p. Nostradamusa, czy chociażby Babci Vangii, a nie wzięliśmy "na warsztat" nieco starszych zapisków.

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 24.04.2011 - 17:48

  • -1



#9

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bo to nie na czasie Cooper :)

Może coś tam było sądząc z reakcji ludzi, ciężko mi ocenić na podstawie tego nagrania.
  • 1



#10

Kamilos.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

"Coś" tam musiało być skoro ludzie tak panikowali, ale żeby od razu objawienie? Czemu akurat tam, a nie np. nad Londynem czy innym dużym miastem ? :roll: Najpewniej to jakieś złudzenie optyczne, ale wygląda ciekawie:

Dołączona grafika
  • 0

#11

Frank Drebin.
  • Postów: 106
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Ja tam nic niestety nie widzę :( Może mi podpowiecie, gdzie mam szukać. Reakcja ludzi nie wygląda jednak na wyreżyserowaną.

edit up: aha teraz już wiem, dzięki.

Użytkownik Frank Drebin edytował ten post 24.04.2011 - 18:41

  • 1

#12

equilibrium.
  • Postów: 144
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czemu akurat tam, a nie np. nad Londynem czy innym dużym miastem ?


I całe szczęście, że właśnie tam a nie np. nad Polską. To dopiero był by cyrk.
Jakiś czas temu, u kolegi na szybie w oknie pojawiła się plama, która do złudzenia przypominała postać ludzką. Obawiał się, że zdewociałe sąsiadki zauważą i zacznie się "kolędowanie" pod jego oknem. Sprawę rozwiązał szybko i radykalnie, młotkiem.
Mnie, ta plama na niebie kojarzy się z czymś zupełnie innym niż postać ludzka :)
  • 1

#13

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Mnie, ta plama na niebie kojarzy się z czymś zupełnie innym niż postać ludzka :)

mnie tez :)
to wyglada jak jakas ogromna kosmiczna wagina
  • 11

#14

Eldim.
  • Postów: 461
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To wygląda na jakiś efekt optyczny spowodowany chyba przez długie wystawienie obiektywu kamery na światło Słońca. Czyli to jest jakiś błąd kamery.

To tłumaczy jedynie efekt otrzymany w filmie. A co ze zbiorową reakcją ludzi? Wszyscy grają?

Moim zdaniem ten wizerunek bez dwóch zdań przypomina matkę boską:
Dołączona grafika

Jest zwrócona przodem do tego, kto kręcił. Najbardziej dziwi mnie fakt, że wszyscy zobaczyli to samo, na dodatek i kamera obrazuje dość dobrze to zjawisko. Miejsca objawień są zagadkowe, nie widzę też więc powodu, aby Maryja miała się zaraz obligatoryjnie objawiać w Londynie, czy Watykanie. Nie wierzę, że jest to zwykłe złudzenie optyczne, choć chciałbym mieć ku temu powody, bo takie objawienie niekoniecznie wróży nam dobrze na przyszłość, biorąc pod uwagę trzy dni ciemności, które niebawem mają nastąpić. (Od razu ucinam wszelkie komentarze, nie jestem żadnym zapaleńcem religijnym, biorę tylko pod uwagę jedną z wielu wersji wydarzeń)

Użytkownik Eldim edytował ten post 24.04.2011 - 19:58

  • -4

#15

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Eee dla mnie to złudzenie optyczne, bardzo dobrze widać to na negatywie. Czemu ? Popatrzcie na rozchodzenie się tego promienia u góry i u dołu, możecie wziąść linijke, kartke czy na wzrok, zobaczycie, że promienie rozchodzą się pod tym samym kątem co ten ciemniejszy obszar i jego wnętrze jest na prostej wyznaczonej przez te promienie.

Promienie
... / \
-- -o- --
.... /
środek

oj, teraz na tel jestem to nie mam jak tego dokładnie pokazać, jutro pokażę to jak będę na komputerze.

Może jestem moralnie zepsuty ale też przypomina mi to co innego... Myślał głodny o...

Użytkownik Wszechwiedzący edytował ten post 24.04.2011 - 20:02

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych