Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polska państwem totalitarnym: roz. 1 - Wszyscy do woja


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
113 odpowiedzi w tym temacie

#46 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Ejael, Policja to inna kwestia.Nie porownuje jej do Wojskowych.

Z ciasteczkami przesadziles ale troche racji masz. Nie wiem jakbym sie zachowal , gdyby przyszli mi do domu i zaczeli strzelac. Pewnie jajca bym urwal takiemu.
Szybko popadam w furie wiec mogloby sie tak stac ze podjalbym walke.Napewno jedno wiem; niebylbym z tego dumny.

#47

koszalin123.
  • Postów: 105
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To mily prezent dla studentow. Jak nic postradac zmysly i dostac kategorie E wraz z zoltymi papierami. Odwazniejszym polecam odciecie reki lub nogi :mrgreen:

Nie sadze , ze w dobie XXI wieku jest potrzebny przymusowy pobor. Pieniadze z koszarowania i wyzywienia lepiej przeznaczyc na nowoczesne technologie. Znow sie powtorzy , ze na czolgi bedziemy jechac konno z szabelkami.

#48

MatoIto.
  • Postów: 635
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

koszalin123 ale i tak polski duch walki zwycięży :wow: bo jestesmy jako kraj nie do pokonania na uższą mete :crazy:

#49

Bielak.
  • Postów: 287
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dołączam się do tematu.Na początku podsumuje temat bo niektórzy to widze że nie są patriotami za grosz.Ja mimo młodego wieku jestem patriotą i jestem z tego dumny a honor i ojczyzna,rodzina,zdrowie to najwyższe wartości szkoda że nie dla wszystkich.
Koszalin123 nie wiem czy wiesz ale oddziałyt naszej kawalerii stosuje sie takie rozwiązania i nawet Mati Hautamekki musiał wojo zaliczyć mimo że musiał przez to przerwać skakanie na kilka miesięcy.A może szykuje sie globalny konflikt lub usuwanie arabów z Europy i ludzie będą potrzebni??


Powinniśmy jeszcze rozważyć na tym forum inną opcje.Może szykuje się jakaś katastrofa naturalna np przebiegunowanie w 2012 roku i chcą zrobić takie szkolenia aby dać nam większe szanse na przeżycie.Ktoś zadał pytanie czy umiał bym zabić chociaż bym wiedział że ma rodzine lub przymusowo został wcielony do woja wiem ze pytanko nie było do mnie ale odpowiem tak i nie byłby to wielki problem bo zrobiłbym to dla rodziny i ojczyzny bo jak ojczyzna by przegrała to jako podbita ludność i moja rodzina miałaby gorzej lub by została poddana represji.

POPRACUJ NAD POPRAWNĄ PISOWNIĄ:
1. Interpunkcja
2. Składnia
3. Pisownia przy/przedrostków

Pierwsze ostrzeżenie słowne - NHolokaust


#50

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja mimo młodego wieku jestem patriotą i jestem z tego dumny a honor i ojczyzna,rodzina,zdrowie to najwyższe wartości szkoda że nie dla wszystkich.

Chęć służenia w wojsku nie ma wiele wspólnego z patriotyzmem.

Poza tym - jedyną rzeczą, jaką wyniesiesz z cztero-miesięcznej służby wojskowej będzie papier o tym świadczący. Nie nauczysz się ani dyscypliny, ani skutecznego władania bronią, ani też miłości do ojczyzny. Dla mnie jest to zupełnie zbędne posunięcie i lepszym byłoby przejście o stopień wyżej poprzez tworzenie od razu służby zawodowej, bo taką na całe szczęście ma zamiar wprowadzić MON.

Może szykuje się jakaś katastrofa naturalna np przebiegunowanie w 2012 roku i chcą zrobić takie szkolenia aby dać nam większe szanse na przeżycie.

Szanse te będą naprawdę niewiele wyższe, jeśli już.

Ktoś zadał pytanie czy umiał bym zabić chociażbym wiedział że ma rodzine lub przymusowo został wcielony do woja wiem ze pytanko nie było do mnie ale odpowiem tak i nie byłby to wielki problem bo zrobiłbym to dla rodziny i ojczyzny bo jak ojczyzna by przegrała to jako podbita ludność i moja rodzina miałaby gorzej lub by została poddana represji.

To trochę zbyt górnolotne stwierdzenie. Przede wszystkim - zabiłbyś z chęci przetrwania. Rodzina i ojczyzna stoją w obliczu zagrożenia na dalszych pozycjach. Wszak Twoja śmierć niewiele bym im dała, a dużo więcej - odebrała.



#51

Mayo.
  • Postów: 210
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Temat był o obowiązkowej 4 miesięcznej służbie, a tu nagle na wojnę przeszło (no nawet niedaleko :P )

Ale jeśli już o wojnie:

Ktoś zadał pytanie czy umiał bym zabić chociaż bym wiedział że ma rodzine lub przymusowo został wcielony do woja wiem ze pytanko nie było do mnie ale odpowiem tak i nie byłby to wielki problem bo zrobiłbym to dla rodziny i ojczyzny


Zastanów się człowieku, co mówisz. Co ty wiesz o wojnie? Skąd wiesz czy umiałbyś zabić? Byłeś na wojnie? Wojna to najgorsza rzecz, jaka jest na Ziemi. Ja nigdy nie brałem udziału w wojnie i nie chcę. Nie wiem czy byłbym w stanie zabić. Raczej nie miałbym czasu na zastanawianie się. Kazaliby strzelać to bym pewnie strzelał, żeby samemu nie zginąć. Chęć przetrwania, dopiero później by przyszły refleksje i wyrzuty sumienia, czy tamten miał rodzinę czy nie (o ile bym przeżył)

ale i tak polski duch walki zwycięży :wow: bo jestesmy jako kraj nie do pokonania na dłuższą mete


Ta.. walczyć umiemy, ale już rządzić nie :-/

#52 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Bielak, Jesli o mnie chodzi to uwierz mi, jestem patriota ale wyznaje inne wartosci z ktorymi Ty nie musisz sie zgadzac. Myslisz ze jak zaczniesz zabijac w imie Ojczycny to odrazu to z Ciebie zrobi patriote? Sprojrz na Naszego Śp. Paperza Jana Pawla 2. Walczyl za ojczyzne? Owszem ale robil to inaczej. Madrzej. Slowem, odwaga i sila ducha. Strzelac do ludzi to kazdy by potrafil ale zrobic inaczej to juz mniej odwagi? Zastanow sie co wymaga wiekszej odwagi? Ja kamikadze z siebie nigdy nie bede robil bo zycie jest dla mnie najwiekszym darem, BEZCENNYM darem nie tylko moje ale i innych ludzi. Kazdy czlowiek ma wplyw na swoje otoczenie. Ja mam to zamiar robic inaczej.

Epoka romantyzmu I Martyrologii Narodu Polskiego dawno sie skonczyla a my bochaterami dramatycznymi byc nie musimy.Wystarczy ich w Islamie.

#53

Bielak.
  • Postów: 287
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ty jesteś takim patriotą chyba to ty pisałeś że jak wybuchła by wojna to byś uciekł z kraju czyli jak ojczyzna by cie najbardziej potrzebowała to byś z niej spieprzał.Ja natomiast nie bałbym strzelać do innych ludzi ale liczyłbym że ja też moge zginąć i czy patriotą nie jest ktoś kto ryzykuje życie dla ojczyzny???Wiesz ty sie powołujesz na życie naszego papieża on jest patriotą bo walczył w inny sposob ale jak wojna wybuchła nie uciekał tylko wspierał ludzi w kraju a to mała różnica.



Mayo na wojnie nigdy nie byłem ale wiele razy myślałem o wojnie.I wojne nie tylko znam z książek itd co to jest ale opowiada mi o tym babcia która w czasie IIwś była na przymusowych robotach w niemczech a jej bracia służyli w armi i szczęśliwie przeżyli.
A to czy bym umiał zabić to ja wiem najlepiej.Dużo o tym myslałem i jestem przekonany że tak by było.A zabijał bym na pierwszym miejscu dla ojczyzny bo jak bym chciał przetrwać to bym nie chciał w razie wojny zaciągać sie na ochotnika do woja.A moja śmierć może i by rodzinie tak dużo nie zabrała bo w domu jest nas 3 a ja jestem buntownik i były by ze mną same kłopoty i jeszcze jedno jak by była wojna i polska by przegrała a ja nie walczyłbym za polske bo bym nie chciał nigdy bym sobie tego nie darował

#54

Mayo.
  • Postów: 210
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bielak myśleć o wojnie i słuchać opowiadań to swoją drogą, ale stanąć oko w oko z tym piekłem to, co innego, można tylko gdybać. Dziwi mnie u ciebie ta pewność zabijania. Ja bym tak ochoczo nie ruszał do zabijania w imię ojczyzny. Teraz panowie K. szykują nam naprawdę wspaniały reżim.

A z drugiej strony to jak powiedziałeś, że masz jeszcze 2 braci i jesteś buntownik to wypisz wymaluj szeregowiec Ryan ;-) (ale nie życzę takiej historii)

#55 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Bielak, Wiesz do kraju zawsze sie wroci i bedac zywym bardziej mozna pomoc niz zza grobu. Wiem wiem...Kazdy Polak to wielki Kozak i wielki patriota. Wszyscy mamy to w genach. Tylko zrozum. Swiat sie zmienia.Swiatopoglady ludzi tez sie zmieniaja. Bielak majac 15 lat tez bylem wielki hoho, ogladalem filmy wojenne amerykanskie, bylem zachwycony nasz historia itp. Ja nie mam wiele lat bo 24 skoncze w te wakacje ale od 15 roku zycia wiele sie w moim zyciu zmienilo. SIwatopoglad rowniez a nie sadze zebys Ty w wieku 15 lat byl juz na tyle dojzaly by moc smialo stwierdzic ze taka sama decyzje podejmiesz za 8 lat.

Po drugie ; Moja wiara jest silniejsza od ewentualnosci zabijania ludzi podczas wojny.Nie do wojen czlowiek zostal stworzony, nie do karabinu, nie do koszar a do milosci. Bedziesz starszy to moze zrozumiesz o czym mowie.
Byc moze nie ucieklbym z kraju podczas wojny ale prawdoopdobnie zostalbym zmuszony do uzycia broni. Zginalbym bo nie pociagnalbym za spust bo moj system wartosci jest o wiele wazniejsze niz durnowate idelogie ludzi ktorzy tylko walcza. Walka to jest oznaka slabosci.

Powiedz mi ; Co wymaga wiekszej odwagi; Pobic kogos, zabic , czy nadstawic policzek? Dostac w twarz bez reakcji jest upokarzajace ale wymaga wiekszej sily ducha i wiecej odwagi. O tym uczyl nas Chrystus.

Nie ucz mnie patriotyzmu bo sam to wszystko w swojej glowie przerabialem majac te kilkanascie lat.

#56

MatoIto.
  • Postów: 635
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

muhad szanuje twoje poglądy i zgadzam sie z wiekszoscią twoich wypowiedzi ale tego nie umie pojąc, Zginalbym bo nie pociagnalbym za spust bo moj system wartosci jest o wiele wazniejsze niz durnowate idelogie ludzi ktorzy tylko walcza.

jak ci którzy walczyli dla ciebie o ojczyzne mieliby taki system wartosci jak ty, to Polski by nie było,

ja bronił bym ojczyzny, jak by została zatakowana do ostatniej kropli krwi i to jest patryjotyzm poswiecenie wszystkiego w imie dalszych pokolen które po nas przyjdom

#57

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Muhad, aż nie wierze w to co czytam :surprised: Nie sądziłem, że w wieku 23 lat pozbędziesz się jaj i uzbroisz w orzeszki :mrgreen:
Wojna to jest taki specyficzny klimat w którym niektórym przchodzi żyć. Są dwie strony medalu- walka w imie dobra i walka w imie zła. Jeśli przyszło by Ci walczyć w słusznych intencjach, w imię dobra, w obronie swoich bliskich, samego siebie i nie sprawiało by to satysfakcji, nie popełniałbyś "mordu" na wojnie, nie powinno by CI to przynieść ujmy w twoim systemie wartości.
Zwierzęta też zabijasz, niszczysz Matke Nature, a przecie to cząstka nas - wszystko to robisz by przeżyć i ewentualnie wspomóc bliskich. Najważniejsze jest to co masz w sercu i w jakim afekcie działasz.

#58

Bielak.
  • Postów: 287
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Muhad jak bym miał 23 lata i wojna by wybuchła to zastanawiałbym sie czy iść do wojska tylko w wypadku gdybym miał już założoną rodzine.Taka sytuacja jak w szeregowcu ryan by sie u mnie nie zdarzyła bo jeden brat jest mały a drugi mimo że ma 19 lat do wojska by nie poszedł bo nie ma warunków fizycznych 185 cm wzrostu 50 kg wagi i jak coś poszedł by do łączności.Powiedz mi jak byś pomógł ojczyźnie jak ojczyzny by nie było??? I powiem tobie patriotyzmu służba wojskowa nie nauczy ani mnie ani ciebie ani raczej nikogo bo patriotyzm jest jak wiara nosi sie go w sercu.

#59 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

MatoIto, " jak ci którzy walczyli dla ciebie o ojczyzne mieliby taki system wartosci jak ty, to Polski by nie było"

Hmm...Powiedzmy ze nie dokonca mnie zrozumiales ale akurat to co napisales ma sens. W pewnym sensie pomagalbym ale mialbym wielkie opory kogos zabic. Niezaleznie od tego z jakich przyczyn wybuchlaby wojna, mialbym ogromne opory. Umialbys kogos zastrzelic? Powiedz mi szczerze. Akurat tak sie sklada ze ja nie potrafie. Moge komus dupsko skopac.Warunki mam i od lat chodzilem przez zycie majac w glowie Powiedzenie; Morda nie szklanka. Jednak czegos sie nauczylem, zmadrzalem. Nie prosilem sie o taki swiatopoglad. DOswiadczenia zyciowe mnie zmienily. Sprobowalbym pomagac w inny sposob Krajowi gdyby byla potrzeba.

!Legalize!, Akurat Ty znasz mnie najlepiej. Jestesmy bracmi wiec dziwie sie Tobie ze takie bzdury piszesz na moj temat.]

Powiedz mi teraz. Gdyby kaczory przez swoja urazona dume rozpetali wojne z niemcami to czy poszedlbys walczyc? Ja za kaczorow nigdy nie pojde a tymbardziej gdyby to Polska byla agresorem. Nigdy!

Gdyby to znow nas zaatakowano.Gdyby (tfu tfu tfu) zamordowano mi rodzine; prawdopodobnie moj system wartosci bylby nadwyrezony bo jestem mlody i ciagle sie rozwijam ,prawdopodobnie wzialbym karabin i poszedl strzelac.

Z reszta masz racje. Wazne jest to jakim jest sie czlowiekiem ale nie zmieni to faktu ze czulbym dyskomfort strzelajac do kogos.On rowniez moze miec rodzine i byc normalnym facetem.

Bielak,
mam wyglad skurkowanca, trudno mnie jest powalic bo leb mam mocny i sam potrafie przywalic.W latach buntu potrafilem wejsc w duza grupe nie liczac sie z konsekwencjami, wiec odwagi mi nigdy nie brakowalo, no chyba ze to byl wynik glupoty.
a wyjasnij mi; ja mam 190 wzrostu i waze blisko 100kg ..nadaje sie do wojska? Tylko gdzie Ty bys mnie przydzielil? Na pilota sie nie nadaje, bo mam problemy z uszami. Czolgista nie bede bo nie jestem knypkiem. Na desant? ale jestem za wysoki i latwo mnie mozna zastrzelic. Partyzantka mi chyba zostaje.

Patriotyzm zawsze nosilem w sercu bo mialem wpajany od malego.
Moj tata opowiadal mi niejednokrotnie jak jego dziadek uciekl z obozu niemcom i wrocil do Pabianic. Potem uciekl ruskim z obozu i wrocil do Pabianic. Opowiadal mi jakie przygody towarzyszyly mu podczas tych wydarzen i wlasnie takie rozmowy z rodzicami mialy duzy wplyw na moj swiatopoglad.to co wynioslem z domu, ze szkoly zawsze siedzialo w mojej glowie i tak juz bedzie zawsze.
Bielak; zrozum...to w co wierze nie ma zadnego zwiazku z patriotyzmem. Patriotyzm nosze w sercu ale w sercu mam tez system wartosci ktorego na dzien dzisiejszy nie jestes w stanie pojac.Nikt nie jest w stanie pojac.



p.s Panowie; jedyne co moze mnie zmusic do zabijania to wojna wowczas gdy My jestesmy okupowani i gdy moja rodzina jest zagrozona. Tylko w takiej sytuacji.

#60

Bielak.
  • Postów: 287
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja bym poszewdł do wojska jak by polske zaatakowane i nie wazne kto by rzadzil kto atakowal bo nie walczyl bym za kaczki tylko za polske.Po twoim wzroście i masie muhad nadawał byś się do wojska na kilka stanowisk np altylerzysta,kucharz,saper,piechota bo np ckm czy rkm swoje waży i trzeba mieć dużą siłe aby móc walczyć takimi broniami.Jakbym wiedział że polska jest bez szans to do wojska może ym nie poszedł albo poszedł i nie trafił ale szykował bym się do wojska partyzanckiego czyli zdobywał broń.W pewnym sensie ciebie rozumiem muhad bo pomimo moich odmiennych opini do twoich kiedyś byłem w podobnej sytuacji na innym forum i to był dla mnie ważny moment w życiu

Bielak, nadal nie widzę poprawy w składni Twoich postów. Warn. Drugi za mała sprzeczność - jesteś wielkim patriotą, a piszesz nazwę kraju małą literą? Litości - NHolokaust


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych