Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polska państwem totalitarnym: roz. 1 - Wszyscy do woja


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
113 odpowiedzi w tym temacie

#16

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

LysinkaMat, ja też mogę iść w każdej chwili.

mortyr, na razie nie ma żadnego projektu a ty już do trybunałów chcesz biegać :) Poczekaj na projekt a potem sobie biegaj. Sikorski ma bardzo dobre podejście do armii i nie sądzę żeby robił jakieś niepopularne społecznie ruchy. Taki system kilku miesięcznego obowiązkowego szkolenia jest w wielu krajach.

Poza tym wszystkim proszę zwrócić uwagę na jeden ważny fakt:
Dziennik pisze że co roku będą powoływać około 200 tys ludzi. Tymczasem w Polsce co roku w wiek poborowy wchodzi około 300 tys młodych mężczyzn - czyli twierdzenie gazety że "wszyscy" pójdą jest kłamliwe. Dodając do tego ludzi którzy mieli odroczki z powodu studiów, rodziny itd. to daje nam obecnie kilka milionów młodych mężczyzn! Widać więc wyraźnie że wszyscy nie pójdą bo nie ma takiej siły, kasy i możliwości logistycznych. Gazeta szukała sensacji. W praktyce może być tak że szkolenie będzie dostosowane do możliwości i trzeba poczekać na projekt żeby cokolwiek powiedzieć.

Poniżej statystyka mężczyzn według wieku w 2006r.
Lat Mężczyzn
15 277765
16 283015
17 288331
18 295629
19 306690
20 324723
21 340437
22 348328
23 344898
24 329938
25 323787
26 324078
27 317495
28 310998

Widać wyraźnie że w wieku poborowym tj 18 - 28 lat jest około 3,5 miliona ludzi. Biorąc do wojska 200 tys. rocznie to przeszkolenie wszystkich zajęło by około 17 lat! Tak więc widac wyraźnie że jest to niemożliwe i na pewno nie będzie tak jak pisze Dziennik.

#17

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

mortyr, na razie nie ma żadnego projektu a ty już do trybunałów chcesz biegać :) Poczekaj na projekt a potem sobie biegaj.


Oczywiście. Zrobię tak, jeśli wszystko zacznie funkcjonować według tego pomysłu.
Nie wcześniej.

#18

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pomysł w większej czesci mi się podoba, ale argumentowanie tego, że polacy będa lepiej przeszkoleni i gotowi do walki jest raczej śmieszny. Nie wiem, czy po paru miesiącach od wyjścia z wojska, ktoś będzie coś pamiętał, jak sie zachowywać, jak obsługiwać broń itp.

#19

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bercik, nawet takie 4 mięchy moga się w znacznym stopniu przyczynić do wzbogacenia wiedzy o obrnie narodowej, a w szczególności z mechanizmami działającymi w strukturze wojskowej itd.

#20

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To jest prawda! Taki pomysł rzeczywiście już jest w MON. Przed chwilą oglądałem "Wiadomości" w TVP1. Był reportaż na ten temat. Powiedzieli, że ci z MON chcą zlikwidować odroczenia na naukę dla studentów itd. :shock:

[ Dodano: 2006-07-06, 15:08 ]
Mówią, że jest za mało poborowych, więc zwiększą ich liczbę przez usunięcie możliwości odroczeń.
A to bandyci. Nawet jedynych żywicieli rodziny chcą powoływać !

[ Dodano: 2006-07-06, 15:14 ]
Byćmoże wiele osób ucieknie teraz z kraju. Będą mogli powiedzieć, że są represjonowani przez reżim totalitarny :hmm:
LPR chyba za tym stoi ? - teraz może zrobią obowiązek uczęszczania na msze w każdą niedzielę bez możliwości odroczenia :-D

#21

oalxazar.
  • Postów: 47
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tylko patrzeć jak kolejna fala młodzieży zacznie uciekać za granicę (sam mam takie plany :D ) Co zrobią wtedy? Zamkną granice? Czy w innych krajach europejskich służba wojskowa też jest tak organizowana? Nie sądze...

#22

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

We wszystkim widzicie zło... świat jest zły a Polska próbuje sie bronić !! :mrgreen:

#23

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

już wszystko chyba zostało powiedziane a ja mogę podpisać się jedynie pod tym, że takie szkolenia są jak najbardziej potrzebne ale czy nie lepiej przeprowadzać je w cywilu, w wolnym czasie np. w weekendy, lub w specjalnie do tego przeznaczony urlop, a co do naszych "władz" to sądzę, iż ludzie zajmujący się co najwyżej własnym tyłkiem nie powinni zamować tak odpowiedzialnych stanowisk, zauważyłem, że jeden głupi pomysł goni drugi,
najpierw jakieś matury z religii, nowy przedmiot pt."wych.patriotyczne", teraz znowu wojsko, normalnie paranoja

#24

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

już wszystko chyba zostało powiedziane a ja mogę podpisać się jedynie pod tym, że takie szkolenia są jak najbardziej potrzebne ale czy nie lepiej przeprowadzać je w cywilu, w wolnym czasie np. w weekendy

No jasne... w weekendy sie odpoczywa... a nie haruje w wojsku... w tej kwesti się nie zgadzam... co tam 4 miesiące chłopaki :D 4 miesiące to lux w porównaniu z 9 !! Mam pytanie czy ktoś z was boi sie trafić do wojska ? Bo co ? Będziecie cięzko charować, albo boicie się nie wiem czego? Nauczycie się wreszcie jak konserwować broń, troche samoobrony , walka nożem, obieranie ziemniaczków :D Pompeczki :D Same przydatne rzeczy.... jak ja bym mógł to bym teraz szedł do wojska ^^ :D ... ale niestety nie moge...

#25 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

ja np. nienawidze Policji, Wojska i wszystkich tych oszolomow ktorzy biegaja sobie z Pistolecikami. Sa to idioci. Nienawidze wojen, agresywnosci, wulgaryzmow, chamstwa, ograniczanie wolnej woli, nakazywania, rozkazywania, pogwalcenia praw ludzkich!

Chcia szkolic sobie mlodych? to niech sobie szkola, ale tych co chca, tych co to jara i tych co podnieca latanie po poligonie z Karabinkiem.

Wiecie z jakiego wzgledu nie nadaje sie do woja? Chocby z takiego ze jakbym poszedl to polecenia wydawalby mi gowniarz w wieku 18 lat, 19 lat...nie jestem pokorny i nienawidze gdy mi sie cos narzuca.Cala sluzbe przesiedzialbym w pierdlu wojskowym bo obilbym makowke takiego swira.

Inna sprawa. Wojo mam ponizej pasa , bo prawda jest ze podczas wojny wyjechalbym z kraju i nie wstawilbym sie do walki. Dlaczego? dlatego,ze nie zabilbym zadnego czlowieka.Nie dlatego ze nieumialbym, dlatego ze w Cos wierze, wierze w cos wazniejszego niz debilne zabijanie w imie urazonej dumy, braku surowcow czy innego widzimisie Mosci Krola.

Nie mam zamiaru w tym wszystkim uczestniczyc.

#26

Artemus.
  • Postów: 83
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem oczywiście całkowicie przeciwny, tak jak innym rzeczom, które są zamachami na wolnosc. Miałem wyjeżdżac po studiach, ale widzę, że może trzeba będzie jeszcze wcześniej... (tyle, że szanse nikłe)
Słyszałem o nowej metodzie ominięcia służby wojskowej - zmiana obywatelstwa polskiego na unijne, ciekawe czy to możliwe?

najpierw jakieś matury z religii

Religa na maturze rządzi.

Mam pytanie czy ktoś z was boi sie trafić do wojska ? Bo co ? Będziecie cięzko charować, albo boicie się nie wiem czego? Nauczycie się wreszcie jak konserwować broń, troche samoobrony , walka nożem, obieranie ziemniaczków  Pompeczki  Same przydatne rzeczy.... jak ja bym mógł to bym teraz szedł do wojska ^^  ... ale niestety nie moge...

Próbowałem się wysilic na komentarz, ale powiem tylko tyle, że mnie zatkało. :shock:

#27

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Inna sprawa. Wojo mam ponizej pasa , bo prawda jest ze podczas wojny wyjechalbym z kraju i nie wstawilbym sie do walki. Dlaczego? dlatego,ze nie zabilbym zadnego czlowieka.Nie dlatego ze nieumialbym, dlatego ze w Cos wierze, wierze w cos wazniejszego niz debilne zabijanie w imie urazonej dumy, braku surowcow czy innego widzimisie Mosci Krola.

Nie wiem czy byś zdąż wyjechać ;-)

#28

Meledictum.
  • Postów: 222
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

(...) Mam pytanie czy ktoś z was boi sie trafić do wojska ? Bo co ? Będziecie cięzko charować, albo boicie się nie wiem czego? Nauczycie się wreszcie jak konserwować broń, troche samoobrony , walka nożem, obieranie ziemniaczków :D Pompeczki :D Same przydatne rzeczy.... jak ja bym mógł to bym teraz szedł do wojska ^^ :D ... ale niestety nie moge...


IMO takie rzeczy same w sobie nie są złe - przynajmniej się kondycję poprawi. ;) Tyle tylko że w wosjku Polskim jest coś takiego jak "fala." :P

#29

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tyle tylko że w wosjku Polskim jest coś takiego jak "fala."  

Tzn.?

#30

Cyrulik.
  • Postów: 222
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakby wszyscy Polacy myśleli, że same pokojowe rozwiązania są w stanie wszystko załatwić, to skończylibyśmy pod butami tych, którzy tego jeszcze nie pojęli. Jak dla mnie pomysł z powoływaniem wszystkich jest naprawde debilny. Powinni zacząć brać do koszar samych młodych, to by znacznie mniej obciążyło gospodarkę, a idea zostałaby zachowana. Sam z checią pójde do wojska i nie zamierzam nigdzie uciekać w czasie wojny.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych