Skocz do zawartości


Polsat brzydzi się patriotyzmu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#31

slawek13.
  • Postów: 140
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

,,Jeżeli moja teoria względności okaże się słuszna, Niemcy powiedzą, że jestem Niemcem, a Francuzi, że obywatelem świata. Jeśliby miała się okazać błędna, Francja oświadczyłaby, że jestem Niemcem, a Niemcy, że jestem Żydem" A. Einstein

Część Niemców uważa ,że Kopernik jest Niemcem. To zdanie Einsteina to święta prawda.

Użytkownik slawek13 edytował ten post 13.04.2011 - 23:18

  • 0

#32

Hydro.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak się składa że Zapędowską kojarzę dość dobrze że wszelakiej maści programów typu Idol itp. których za małego oglądałem sporo i muszę przyznać że pierwszy raz widzę tak negatywną i agresywną jej wypowiedź na temat nie związany bezpośrednio z muzyką. Widać że coś jest na rzeczy w temacie antypolskości, szczególnie w jej przypadku. Ogólnie smutny jest też obraz tego całego występu w którym wychodzi chłopak, śpiewa piosenkę i nie zostaje oceniony bynajmniej za jej wykonanie tylko zostaje zmieszany z błotem za niesione przez piosenkę treści. Osobiście uważam że to całe jury to jednak banda komercyjnych nieudaczników, szczególnie w kwestii kulturalnego i godziwego zachowania.
  • 1

#33

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jury to osobna sprawa, banda idiotów która nie ma pojęcia o tym jak brzmi czysty wokal czy jak dobrze skonstruowana może być kompozycja techniczna, to jest po prostu śmiech na sali, niejaki pan Sztaba, który notabene jest kompozytorem, nie ma bladego pojęcia o graniu zespołowym i jak dobrze powinien brzmieć zgrany zespół, ja w ogóle wątpię czy oni tam wiedzą co to metrum.
Zapędowska to typowy przykład zacietrzewionego lewaka globalisty, dla którego jakiekolwiek przywiązanie do swojego kraju, do tradycji to średniowiecze ciemnota i obciach. To nie była zwykła zagrywka pod publikę, ani też próba kreowania się na kontrowersyjnego jurora, ona taka po prostu jest, widać to doskonale jak ogląda się z nią wywiady.
Cóż poradzić, można sobie ponarzekać, napisać 10 notek na blogach o tym niesmacznym wyczynie, napisać petycję do Polsatu no i guano z tego wszystkim. Taka mentalność polszej lewicy, taka okropna moda na antymyślenie i bezmyślne plucie w swoje gniazdo, taki mamy salonową "elitę" i mase dzieciarów biorących przykład z tego co wchłoną z tefał. Ogniem i mieczem się powinno to wypalać jak za dawnych czasów :)
  • 2



#34 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

kpiarz - sugerujesz, że słowa Einsteina na temat patriotyzmu i jego niechęci do tego zagadnienia nie mają żadnego znaczenia, ponieważ miał żydowskie korzenie? Wasza nienawiśc do Żydów i tego państwa jest doprawdy zadziwiająca...


Nikt tu nie wyraża swojej nienawiści. Myślę, że tu są osoby tolerancyjne. Jednak część z nas ma po prostu wiedzę i widzimy jak Polacy są traktowani przez ten naród. Nie my ich rozkradamy, tylko oni nas. Nie my nimi rządzimy, tylko oni naszym krajem. W naszym rządzie dominuje niestety pochodzenie żydowskie. Bojkot Polski Polacy sami sobie nie fundują.
  • 2

#35

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Amontillado
Albert Einstain, był obywatelem Austrii narodowości żydowskiej. Państwa Izrael wtedy jeszcze nie było, a więc w
głebi ducha czuł się bezpaństwowcem, bo Austrii nie traktował jako ojczyzny. Stąd jego słowa.


kpiarz - sugerujesz, że słowa Einsteina na temat patriotyzmu i jego niechęci do tego zagadnienia nie mają żadnego znaczenia, ponieważ miał żydowskie korzenie? Wasza nienawiśc do Żydów i tego państwa jest doprawdy zadziwiająca...

Twoim zdaniem nie uznawał patriotyzmu ponieważ nie posiadał swojego kraju - Izreala. Jakim prawem mówisz, że gdyby takie państwo istniało za jego czasów, to Einstein stałby się patriotą Izraela?

Pytam, bo państwo Izrael - wbrew temu co napisalaś - jednak istniało za jego życia. Ba, Einstein dostał nawet propozycję objęcia posady drugiego prezydenta w młodziutkim, żydowskim państwie Izrael. Jak łatwo się domyślić - odmówił; pozostał wierny swoim zasadom i niechęci do zakłamanej wartości patriotyzmu.

Pisząc, że był obywatelem Austrii masz tylko częściową rację, ponieważ Einstein był obywatelem kolejno: Szwajcarii, Austrii, Niemiec, USA (sam złożył przysięgę pod konstytucją). Gdyby tylko chciał mógłby zostać patriotą któregokolwiek z tych państw, a mimo wszystko do końca uważał się za bezpaństwowca, ponad podziałami.

A potem Einstein spisał testament, w którym wszystkie swoje listy, rękopisy i prawa autorskie przekazał Uniwersytetowi Hebrajskiemu. Gdyby był jak uważasz bezpaństwowcem i nie był patriotom żydowskim zapisałby chyba swoje materiały którejś z uczelni amerykańskich które były większe , i reprezentowały dużo wyższy poziom niz jakiś raczkujacy Uniwersytet Hebrajski.Co wiecej w czasie wojny palestyńsko -zydowskiej w 1948 (kilka lat przed śmiercia Eisteina) uniwersytet hebrajski był poprostu zbrojnym obozem - wiec trudno posadzać go ,że potrafiono by tam prawidłowo rozwijac spuściznę Einsteina. Zreszta co tu gadac : przed smiercią A.E. na tej uczelni istniały wydziały: nauk humanistycznych, medycyny, pedagogiki i rolnictwa (ten ostatni przy kampusie w Rehovot).Czyli w ogóle nie miała szanującego się działu fizyki . Kto się miał zająć fizyka teoretyczna? Lekarze ,nauczyciele , czy agronomowie z kibuców? Za to na Uniwersytecie utworzono żydowską Bibliotekę Narodową, która później przekształciła się się w Bibliotekę Narodową Izraela. Zbiory żydowskiej B.N. powstały w wiekszości z pośmiertnych darowizn żydowskich patriotów i rzekomego bezpaństwowca Alberta Einsteina.

Tak przy okazji najsłynniejsi absolweńci Uniwersytetu Hebrajskiego to :

Yochhanan Vollach- izraelski piłkarz.
Ariel Szaron - izraelski polityk i dowódca wojskowy, premier Izraela w latach 2001-2006.
Ehud Olmert - polityk izraelski, 12. premier Izraela
Efraim Katzir – czwarty prezydent państwa Izrael.
Dawid Grossman współczesny izraelski pisarz, autor przede wszystkim książek dla dzieci.

Ehud Barak – izraelski polityk, który pełnił funkcję Premiera Rady Ministrów w okresie od 1999 do 2001, obecny wicepremier i Minister Obrony (od 2007), lider Izraelskiej Partii Pracy.

Jakoś nie widać tam wybitnych fizyków.

Użytkownik noxili edytował ten post 14.04.2011 - 09:01

  • 3



#36

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ocena występu Piotra Wolwowicza przez Jana Pietrzaka


  • 4



#37

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Patriotyzm jest jak religia i powinien być osobistą sprawą każdego człowieka, i nikt nie ma prawa mi wypominać tego że nie jestem patriotą.Osobiście jestem takiego zdania iż na tzw łożu śmierci nie będzie miało znaczenia to na kogo głosowałem, czy jakim byłem polakiem, będzie się liczyło tylko to jakim byłem człowiekiem.Dlatego też uważam iż nie ma sensu ocenianie innych ludzi po tym czy są patriotami czy nie, bo nie to jest najważniejsze.

Aha i jeszcze jedno, żydowskie lobby nie pozbawiło mnie mojego patriotyzmu, zrobili to sami polacy, i wcale nie chodzi mi tutaj o polityków.

Użytkownik Templariusz edytował ten post 17.04.2011 - 09:07

  • 0



#38

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Brawo, Jan Pietrzak!

Nie wiem, dlaczego Bóg stworzył mnie Polakiem, zapewne miał po temu jakiś istotny powód. :mrgreen:
  • 0



#39 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Pietrzak prawdę powiedział a Ci co bagatelizują to co się wydarzyło w tym antypolskim programie, to chyba Polakami się nie czują.
  • 0

#40

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Taa, podział na lepszych i gorszych polaków, skąd ja to znam...
  • 0



#41

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W 100% zgadzam się z panem Pietrzakiem!

Notabene w tym odcinku trzema głosami na TAK przeszła grupa "Saturn Band" z wielkim przebojem Różowa taczka, w której to piosence refren brzmi "Ty jesteś moja, ja jestem twój, razem będziemy wywalać gnój". Nic dodać, nic ująć...
http://www.youtube.com/watch?v=kQraJzisPxY

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 17.04.2011 - 13:46

  • 3



#42 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Taa, podział na lepszych i gorszych polaków, skąd ja to znam...


Nie ma podziałów lepszy gorszy. Albo jesteś Polakiem i czujesz się Polakiem, albo nie. Twój wybór, co nie znaczy że innym musi się to podobać. Jestem Polakiem i kocham naszą ziemię, ale tych glonów z szhowbiznesu i z rządu nie trawię. To nie są Polacy, mają tylko obywatelstwo.
  • 2

#43

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chcą przeprosin od Polsatu za skrytykowanie uczestnika programu "Tylko muzyka"

17-letni Piotr Wolwowicz zaśpiewał w programie utwór Andrzeja Rosiewicza "Pytasz mnie". Od zasiadającej w jury Elżbiety Zapendowskiej usłyszał, że tego typu repertuar "bogoojczyźniany" i "takie patriotyzmy" to "coś okropnego".

Wolwowicz, po tym jak został skrytykowany za zły wybór piosenki przez członków jury, powiedział, że "w tych czasach emigrowanie jest bardzo częste, niestety, a mi się wydaje, że ojczyzna jest najważniejsza".

Internauta Mikołaj Radziwonowicz poczuł się urażony zachowaniem jury. Na portalu petycje.pl wystosował list do Telewizji Polsat i KRRiT z oczekiwaniem publicznych przeprosin. Podpisało się pod nim ponad trzy tysiące osób.

"Podjęta przez jury decyzja jest przejawem dyskryminacji ze względu na poglądy, ponadto jest naruszeniem porządku społecznego i spychaniem na margines osób deklarujących silny związek ze swoją narodowością, w tym przypadku Polaków, patriotów".

Protest w siedzibie stacji telewizyjnej złożył w czwartek. Tomasz Matwiejczuk, rzecznik Polsatu potwierdza w rozmowie z "Rzeczpospolitą", że taka petycja wpłynęła. Zaznaczył jednak, że "Must be the music" jest programem rozrywkowym i stacja nie ingeruje w wypowiedzi i opinie członków jury. Dodał, że Polsat przepraszać nie będzie.
źródło


  • 1



#44 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Jako człowiek z branży, widziałem wiele i przez wiele przeszedłem. Oglądałem występ tego młodego człowieka w programie, tak samo jak jego „prolog” przed nim i „epilog” po nim.
Gdybym miał wydać opinię o samym występie, to był średni. W skali 10 stopniowej, plasowałbym go na połowie z lekką górką, Dałbym 6pkt przy dobrym nastroju. Trudno jednak mówić o dobrym nastroju, gdy człowiek oceniany prze zemnie przed swoim występem bałwochwalczo twierdzi, że jest asem. Stawia siebie samego na górnej półce i wyostrza tym samym moje zmysły. W świetle tego co usłyszałem (chodzi o wykonanie) zaniżam ocenę i przyznaję uczciwe 4+ (to nie to samo co 5-). Ale po występie i krytyce repertuaru pojawia się jeszcze stwierdzenie samego zainteresowanego, że jego występ był najlepszy, bo... Ocena końcowa 2. Lecz jest to ocena całości, bo artysta jest nim tak w czasie występu jak i na „bekstejdżu”.
Wybrał sobie taki repertuar jaki chciał, i jeżeli nie było w tym pewnego fortelu, którego celem było odwrócenie uwagi od samego wykonania i zagranie na emocjach, to tym bardziej powinien go świetnie wykonać (skoro dobrze się w nim czuje). Wypadło jednak przeciętnie pod względem technicznym, a o gustach dyskutować nie wypada. Inną sprawą jest, że w programie o charakterze rozrywkowym z parciem w kierunku komercyjnym, wybór takiego numeru jest wielce ryzykowny, ale naturalnie niezabroniony. Osobiście nie interesuje mnie dobór materiału i równie dobrze mógłby zaśpiewać hymn radziecki ale, pod warunkiem, że zrobiłby to bardzo dobrze (przyp. Laibach ma hymny w swoim repertuarze i chwała im za to – ich płyta jest wyborna). Tak niestety nie było. Do tego zero pokory.
Inną sprawą jest, to co powiedziała Zapendowska. Po pierwszej emisji programu, media skoczyły na Zapendowską że gada tylko o emisji głosu. Czysto, nieczysto i takie tam (tylko że ona na niczym innym się nie zna). No to powiedziała coś innego a że błyskotliwa nie jest, to wyszła „torba”.
Bez względu jednak na to jakie pobudki nią kierowały to po pierwsze, nie repertuar stanowił tu kluczową rolę a wykonanie, a po drugie, jak się już jest na wizji, to należy się zachowywać. Powinna przeprosić, ale nie mnie i was, tylko tego „artystę” i to oficjalnie, też na wizji.
Ps
Większe emocje we mnie wzbudza jej śnieżnobiały uśmiech. W końcu to jakby nie było TV a nie radio. Ogólnie to nawet jest pocieszna, szczególnie jak szuka który przycisk nacisnąć.
+
W jury nigdy nie zasiądą osoby z postawą służbisty. Wiałoby nudą. Ludziska chcą kontrastów, kontrowersji, skandali, cyrku i to dostają. Słupki rosną i spadają. Machina się kręcić musi, szczególnie jak lecą w tym samym czasie trzy programy o podobnej formule.

Użytkownik Horror edytował ten post 18.04.2011 - 18:20

  • 1

#45

Havoc.
  • Postów: 47
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To nie jest anty-polskie, a po prostu budzące kontrowersje i od tego są właśnie takie show. Kontrowersja zachęcają do oglądania, a drugim przykładem takiej taktyki jest właśnie filmik D.B.Cooper'a. Nie sądzę, aby istniała jakakolwiek walka przeciwko patriotom.
  • -1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych