Skocz do zawartości


Zdjęcie

Drobne modyfikacje w systemie reputacji


  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#16

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak pewnie zauważyliście tytuł tematu to "Drobne modyfikacje", a że piszę o wszystkim co zmieniło się na forum, taki temat musiał się pojawić :) Generalnie nie mówię nie dla dalszego rozwoju reputacji na forum, ale zaznaczam, że obecnie nie planowane są jakieś większe usprawnienia w systemie.

Ma to swoją dobrą stronę, oszczędzę wszystkim nerwów i forumowej wojenki pod szyldem minus za minus :)

[...] czy można wprowadzić skrypt na zasadzie rozwijanej listy w ankietach, gdzie po najechaniu na stan ocen danego postu, widać chociaż kto oddał głos? Ciekaw jestem komu podobają się moje wypociny;)
Tylko tyle, albo aż tyle. Można, czy nie?
Reszta mnie nie interesuje.


Technicznie oczywiście można, na razie się na to nie zdecydowałem z podanych wyżej powodów.



#17 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Eury, a nie uważasz że możliwość nadania nowicjuszom oddania dwóch plusów i jednego minusa namnoży nam tutaj więcej trolli i multikont?
Przecież wiem, że chcesz rozwijać forum pod względem merytorycznym, więc chyba teraz postawiłeś krok w tył.
Mam też do Ciebie pytanie. Dlaczego nie chcesz przywrócić jawnej reputacji?

#18

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dlaczego? Ponieważ widząc komentarze typu:

Oooo, z tym podglądem to by było COŚ. Skończyło by się miotanie g.... na niewinnych


tracę wiarę w sprawiedliwe używanie jawnego systemu. Co znaczy niewinnych? Każdy ma inną wizję świata i jednemu jakaś wypowiedź będzie się podobała innemu nie. Jeśli ktoś jest na forum od lat, dużo się udziela, a jego reputacja oscyluje w zakresie 0 - 10 to oznacza, że jest osobą co najmniej kontrowersyjną i najwidoczniej pewnego progu nigdy nie przeskoczy.

Eury, a nie uważasz że możliwość nadania nowicjuszom oddania dwóch plusów i jednego minusa namnoży nam tutaj więcej trolli i multikont?


Nie sądzę, żeby tak niski limit miał większy wpływ na reputację na forum, a moim zdaniem może zachęcić do rejestracji gości.



#19

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Muhad, a po co Ci to wiedzieć, masz zapewne swój harem użytkowników, którzy plusują Twoje wypowiedzi i minusują tych, którzy Tobie się sprzeciwiają. Co do reputacji, mało jest tematów wartościowych i nie zdarzyło mi się jeszcze wykorzystać dobowego limitu reputacji ;)



#20 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Dżekson, bez przesady. Od lat dyskutowałem samotnie w różnych tematach. Czasem podłączył się przez wielu nielubiany Quintus. Wtedy moja reputacja była jaka była, bo i ja byłem niezbyt grzeczny. Jak widzisz, obecnie staram się uczciwie podchodzić do rozmów i widocznie ludzie to docenili. Nawet nie wiem kto mnie nagradza, a bywa że za temat dostanę aż 10 plusów, więc trochę przydużawy ten harem. Prędzej trafię z tym kto mi reputację odejmuje.
Jestem za jawną reputacją dlatego, że są użykownicy, co ją rozdają za sympatię lub jej brak. Bywa, że poglądy i wiedza potrafią z tym przegrać. Ile razy to było, że jakiś dobry temat został nagrodzony minusem? Bądźcie obiektywni. Sami wiecie, że tak się zdarzało i to dość często. W momencie jawności nikt nie da minusa za coś fajnego, nawet jeśli jest "inne". Reputacja nie może być polem złośliwości i kierowania się antypatiami.

#21 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Dżekson, bez przesady.


Haha

Jak widzisz, obecnie staram się uczciwie podchodzić do rozmów i widocznie ludzie to docenili.


HAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

No np. uczciwie podszedłeś do tematu głupiego tasera...

Jestem za jawną reputacją dlatego, że są użykownicy, co ją rozdają za sympatię lub jej brak. Bywa, że poglądy i wiedza potrafią z tym przegrać.

Powiedz to swojej grupce klakierów które wypstrykały się z minusów, chociaż racjonalnie wyłożyłem swoje racje - i jedyne co zrobiłem, to po raz któryś poprosiłem się o odniesienie się do moich wątpliwości i pytań...

Edit admin:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#22 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

HAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

No np. uczciwie podszedłeś do tematu głupiego tasera...


Po pierwsze poziom merytoryczny Twoich wypowiedzi jest taki jak Twoja wypowiedź powyżej, co nie trzeba szerzej komentować.
Po drugie nie jest to temat na tego typu rozmowy.

Powiedz to swojej grupce klakierów które wypstrykały się z minusów, chociaż racjonalnie wyłożyłem swoje racje - i jedyne co zrobiłem, to po raz któryś poprosiłem się o odniesienie się do moich wątpliwości i pytań...


Dostałeś minusy za spam i za podżeganie do prowokacji. Użytkownicy głupi nie są, widzą co robilłeś. Dostaliście od modów kary Ty i Canaris za niestosowne zachowanie, więc proszę Cię o odrobinę samokrytyki i pokory.

Edit admin:
Dołączona grafika

#23 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

No jasne - pytania dotyczące twojego tematu zawsze mają niską wartość merytoryczną, nie?

Edit admin:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#24

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli ktoś jest na forum od lat, dużo się udziela, a jego reputacja oscyluje w zakresie 0 - 10 to oznacza, że jest osobą co najmniej kontrowersyjną i najwidoczniej pewnego progu nigdy nie przeskoczy.

Teraz napiszę Tobie jak jest naprawdę. Wszystkim napiszę. Według mnie plusy i minusy powinny być przyznawane za rozsądną i przemyślaną wypowiedź bądź dobrze uzasadnioną własną teorię, która podoba się innym. Wiesz za co ludzie dostają tutaj plusy przeważnie? Artykuł z innej strony-> kopiuj-wklej-> nowy temat i dziękuję. Widokiem na wymarciu jest post, który dostał plus(y) za to co napisałem w 3 zdaniu.
Aha i co by nie było- nie, nie zazdroszczę innym tego, że dostali plusy za kopiuj-wklej.



#25

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szczerze mówiąc nie wiem za co ludzie przeważnie dostają plusy czy minusy bo nie jestem tutaj od analizowania społecznych zachowań. Jeśli ktoś daje plusa za kopiuj-wklej (jak to ująłeś) to najwyraźniej odczuwa taką potrzebę. Nie wiem jakie fora przeglądasz, ale autorskie teksty zdecydowanie wybijają się ze swoimi ocenami nad te skopiowane.

Osobiście nic nie mam do kopiowanych tekstów o ile zamieszczono informację o źródle czy autorze. Weź pod uwagę, że to jest forum, a nie serwis prasowy. Nie każdy ma też czas na wyszukiwanie rozproszonych informacji po sieci kiedy może wejść do jednego tematu i ma wszystko jak na dłoni. Czy popełnię nietakt dając plusa użytkownikowi, który znalazł ciekawą informację na innym forum?



#26

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy popełnię nietakt dając plusa użytkownikowi, który znalazł ciekawą informację na innym forum?

Nie. Może masz rację z tym serwisem prasowym, bo ciekawość również można oceniać. Moja pomyłka. Chociaż po części i tak wydaje mi się, że mam rację.



#27

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie sądzę, żeby tak niski limit miał większy wpływ na reputację na forum, a moim zdaniem może zachęcić do rejestracji gości.


No, ale jak ktoś jest zupełnie nowy to raczej nie wie czym jest reputacja (w sensie, że nie wie na jakiej zasadzie jest przyznawana). Informacje o reputacji są dopiero w regulaminie, ale dla rejestrującego się takie informacje są i tak całkowitą abstrakcją.

Podzielam obawy Muhada.

Użytkownik nexus6 edytował ten post 11.04.2011 - 18:59


#28 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

<br />Ma to swoją dobrą stronę, oszczędzę wszystkim nerwów i forumowej wojenki pod szyldem minus za minus

Dziękuję za odpowiedź. Takiej się spodziewałem, więc nie czuję się rozczarowany.
Ale, siłą rzeczy ma tu miejsce czynnik edukacyjny. Nie nauczymy odpowiedzialności nikogo, chroniąc go parawanem anonimowości.

Użytkownik Horror edytował ten post 11.04.2011 - 22:45


#29 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Eurycide. Dałeś możliwość rozdawania reputacji nowicjuszom i dodałeś większą ilość minusów ogólnie i zobacz tutaj:

http://www.paranorma...995#entry431458

Za to, że się nie zgodziłem z innym użytkownikiem dostałem 5 minusów a kolega poniżej 4. Według mnie to jest działanie według podziału na tych co się lubi a tych co się nie lubi. Taki chciałeś efekt osiągnąć? Zobaczysz ilu nowicjuszy to będą posiłki obecnych użytkowników, żeby potem nie było - a nie mówiłem.
Do tego nikt nie reaguje na użytkownika Kurdimol, który ma z 8 postów w tym 4 prowokacyjne w moim kierunku. Zgłosiłem dwa raporty na jego zaczepki i bez odpowiedzi. Proszę Cię Administratorze o zwiększenie rygoru wobec głupot jakie wykonują nowicjusze. Albo będą zachowywali się jak ludzie, albo cześć, do zobaczenia.
Nie po to postanowiłem wprowadzić zmiany w własnym zachowaniu, żeby później znajdywali się złośliwcy. Dla tych co to czytają - nic z tego, bo nikomu się to nie uda, więc nawet nie ma co próbować. Do starych nawyków nie powrócę.

Użytkownik Muhad edytował ten post 12.04.2011 - 05:35


#30

Amontillado.
  • Postów: 631
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 21
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie podchodźcie do spraw minusów i plusów tak poważnie. Jest to dodatek do dyskusji (choć rzeczywiście czasem przeszkadza bardziej niż pomaga). Gwiazdki reputacji rzucają się w oczy i dają pogląd użytkownikom (np. tym niezarejestrowanym), na które posty ewentualnie zwrócić większą uwagę w całym gąszczu nic nie wartościowych.
Choć uważam, że cały sens oceniania zagubił się i jest narzędziem wojny pomiędzy sceptykami i "para". Tworzą sie klany, grupki, itp. Oceniane są posty nic nie wartościowa, ale napisane przez ulubieńca. Dlatego punkty reputacji traktowałbym na tym forum z przymrużeniem oka, póki co. Może się to kiedyś zmieni.

Muhad, nie przejmowałbym się na Twoim miejscu tymi kilkoma minusami. Wątpię żeby bylo to spowodowane zmianami - bądź co bądź, kosmetycznymi - wprowadzonymi przez Eurego. Wbrew pozorom "siedzę" na tym forum już dobre kilka lat (4?) i pamiętam, że kiedyś układ sił był inny, a Ty znajdowałeś się, powiedzmy w mniejszości. Teraz układ ten się odwrócił, jest to naturalna kolej rzeczy. Teraz to Ty jesteś na fali, Muhad.
I nie zaprzeczaj, bo na pewno zdajesz sobie z tego sprawę ;) Wystarczy spojrzeć w jak krótkim czasie stałeś się "wysoki rangą", dziennie dostajesz chyba kilkanaście plusów. Czy tego chcesz czy nie - tworzą się wokół Ciebie grupki "fanów". A co za tym idzie - również wrogów.

Także serio - nie przejmowałbym sie kilkoma minusami, bo jest to efekt Twojej popularności. Fanów masz zdecydowanie więcej.

Co do zmian Eury'ego - popieram. I mam nadzieję, że w przyszłości pomyśli nad rozbudowaniem systemu reputacji, aby była bardziej wiarygodna ;)

Pozdrawiam.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych