Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwszy w pełni automatyczny samochód


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika
Pierwszy w pełni automatyczny samochód

Jedna z największych legend kina - ukochany samochód z własną wolą, potrafiący jezdzić samemu. Przez 40 lat "Herbie" albo "Love Bug" jako Volkswagen Beetle grał w filmie i serii Hollywoodzkich sequeli. Teraz niemiecki gigant samochodowy Volkswagen zamienia fikcję na rzeczywistość wydając w pełni automatyczny samochód, który faktycznie potrafi jezdzić bez udziału kierowcy i osiąga prędkość 240km/h. Może wystartować z piskiem opon, przeciskając się przez trudne zakręty, przyspieszać, zwalniać, a wszystko to bez udziału kierowcy. Omawianym samochodem jest VW Golf GTi '53 plus 1' nazwany tak na cześć samochodu "Herbie" z numerem 53, kiedy ten ścigał się na wielkich ekranach. GTi ma elektroniczne "oczy", które używają radaru i sensorów laserowych umieszczonych w grilu, do odczytu drogi, oraz wysyłają detale do komputerowego mózgu. System nawigacji satelitarnej wyznacza dokładną pozycję pojazdu z dokładnością do 2,5 cm.

Na torze testowym, samochód poruszał się szybciej i bardziej precyzyjnie niż zakładali to inżynierowie z VW. Samochód przyspieszał aż do 240km/h. Aby udowodnić, że to nie sztuczka, zaproszono gości, którzy mogli przejechać się samochodem na różnego rodzaju pokazach, które odbywały się na wyznaczonej normalnymi słupkami trasie. Ludzie mogli doświadczyć i zobaczyć jak samochód przemyka pomiędzy nimi majestatycznie bez żadnego udziału kierowcy.

Tłumaczenie: Eurycide
www.paranormalne.pl
źródło:
http://unexplained-m...ws.php?id=73423
  • 0



#2

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

najlepsze są tradycyjne samochody, w których czujesz, że prowadzisz, dla mnie najbardziej liczą się wrażenia, to że mogę prowadzić auto to świetna rzecz i nigdy nie zamienie tego na automata
  • 0

#3

Savalas.
  • Postów: 58
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

po co komu taki samochód, cały bayer w tym że wszystko jest manualne
  • 0

#4 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

No i dlatego że wszystko jest manualne jest tyle wypadków, gdyby na drogach były same automaty to pewni wypadków by nie było bo z satelityauto dostawało by informacje o zagrożeniach itp.

Takie auto byłoby fajne np. jak ktoś nie zdążył zjeść śniadania przed wyjściem do pracy :D , auto jedzie a ten robi sobie kanapki albo smaży jajecznice :)

Zresztą napewno takie samochody będą miały możliwość wyłączenia automatycznej jazdy i bedzie można samemu prowadzić :)
  • 0

#5

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No i dlatego że wszystko jest manualne jest tyle wypadków,


wypadki nie są przez samochody tylko przez nieodpowiedzialność uczestników ruchu lub w wyniku dramatycznego zbiegu okoliczności
  • 0

#6

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No i dlatego że wszystko jest manualne jest tyle wypadków, gdyby na drogach były same automaty to pewni wypadków by nie było bo z satelityauto dostawało by informacje o zagrożeniach itp

Ta, ale ktoś sobie shakuje soft wgrany do samochodu, bo nie będzie chciał poruszać się w taki czy inny sposób i już wypadki będą.
  • 0

#7

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Albo taki fajny pilocik ja miał Bond ,podobny do PSP i jazda :D
  • 0

#8

Mayo.
  • Postów: 210
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A potrafi mówić i żartować? Obroni się sam przed złodziejami jak ten w serialu Knight Rider ? :P

Ja tam wolę wiedzieć, że to ja kieruję samochodem, ale w przyszłości to może się przyjąć. W filmach sf mnóstwo jest takich wizji.
Na początek przyjmie się może w transporcie na daleki dystans, albo jako taxi. Kolumny elektronicznych ciężarówek dążących do celu, to by zmniejszyło wydatki na transport.
Tylko znowu człowieka będą wypierać maszyny :-/
  • 0

#9

Perzu.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja to bym chciał mieć taki samochów, nie musiałbym czekać do 18stki na prawo jazdy ;)
  • 0

#10

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Żeby takie coś weszło w życie trzeba przebudować drogi, ponieważ najlepiej, jak takie samochody niezatrzymywałyby się. GPS musi objąć bardzo dokładnie każde miasto, wieś, stodołe czy nawet podwórko. No i trzeba troche doliczyć, aż takie samochody stanieją do tego stopnia, że kazdego będzie na nie stać.
  • 0

#11

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fuj :spadaj: , co to ma byc- komputer na kolkach :mad:
W zyciu bym do tego "cudu niemieckiej techniki" nie wsiadl :fist:
Ja niecierpie autek z automatyczna skrzynia biegow a co dopiero takiego automata :shock:
Na szczescie cena skutecznie zabije ten nowatorski projekt :dance:
  • 0

#12

Searcher of a hidden sense.
  • Postów: 82
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

najlepsze są tradycyjne samochody, w których czujesz, że prowadzisz, dla mnie najbardziej liczą się wrażenia, to że mogę prowadzić auto to świetna rzecz i nigdy nie zamienie tego na automata



Też się z tym zgodze Cote-d'Or :smile: ,ale niestety to jest chyba nieuniknione.Wszystkie koncerny samochodowe będą w tym stuleciu do tego dążyć aby zautomatyzować samochody :-| .Wiąże się to dużym bezpeiczeństwem a to zaś priorytet w tych czasach,więc trzeba kupować auto i zakitrać je w stodole na kilkadziesiąt lat,później to będzie rarytas :lol :
  • 0

#13

oliver axel.
  • Postów: 352
  • Tematów: 16
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nigdy w życiu takiej konserwy, wsiadasz i jedziesz a tu dziura w asfalcie i co wpadasz kołem do dziury przy prędkości 80km/g wpadasz prosto na drzewa lub przeciwny pas ruchu ,total bezsens .... w stanach większość samochodów to automaty....drogi szerokie.....jak ktoś z stanów przyjeżdza do polski to dziwi się jak my polacy mieścimy się na tak wąskich drogach...
polacy są bardzo dobrymi kierowcami ,najlepszymi w europie....
osobiscie mam citroena pod maską 90kucy jest trochę automatyki ,ale automatyki nie wpływającej na jazde .... elektryczne lusterka ... szyberdach ...kontrola szyb itd...i na tym powinno się skączyć zabawe z elektryką w autach (ewentualnie ABS,ABD)... osobiście wolałbym auto przynajmniej z silnikiem 2 litrowym o mocy ok 200kucy....napewno ułatwiło by mi przemieszczanie się po drogach... ale z elektroniką jest tak: jak czegoś nie ma to się nie zepsuje , dla mnie ideałem jest goły samochód i duzo koni pod maską....co do kierowców to zdanie jest jedno pijesz nie jedziesz.....ostatnio czytałem o miłym prezencie/propozycji wprowadzeniu alkomatów w kazdym nowym autku ... przy rozruszniku umieszczony jest czujnik który pozwala uruchomić auto po uprzednim dmuchnięciu w alkomat oczywiscie jesli wyskoczą "cyferki" daleko nie pojedziesz....piłeś nie jedz..... :jump:
  • 0

#14

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Własnie o tym mówiłem, że aby to wprowadzić potrzeba zreperować, poszerzyć i najlepiej jeszcze rozbudować drogi. Bo takie jeżdżące warzywo to okropna sprawa jak wjedzie w jakąś dziure ;/
btw, też nie cierpie automatów.
  • 0

#15

Guliwer.
  • Postów: 548
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trochę absurdalne jak dla mnie.
Bezpieczeństwo bezpieczeństwem, ale niech taki system w aucie padnie, coś nie zadziała ... i mamy mały klops. Pachnie "Nieustraszonym" mi tutaj :) K.I.T.T jak K.I.T.T był fajny, ale wolę polegać na samym sobie ... ja (raczej ;) ) się nie zawieszę.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych