Skocz do zawartości


Zdjęcie

Illuminati-Przemysł muzyczny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
135 odpowiedzi w tym temacie

#1

Patrolinho.
  • Postów: 137
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Witam, chciałbym rozpocząć temat o wpływach Illuminatów (czy jakichkolwiek innych organizacji) w światku muzycznym. Ten 11 częściowy film daje niezły pogląd na to, że wszelkie gwiazdy muzyki tak na prawdę marionetki, które poprzez swoją muzykę wpływają na ludzi. Film jest trochę kontrowersyjny, ale nie każdy musi dać wiarę temu co jest tam zawarte. Mnie to zaciekawiło, a szczególnie ostatnia część - transhumanizm. Do tego dochodzi pojęcia MKULTRA > http://pl.wikipedia.org/wiki/MKULTRA.




Wziąłem pod lupę też nowy teledysk Katy Perry E.T. i jak się okazuje tam też można doszukać się różnych rzeczy. Pozostawiam to dla Waszej interpretacji:



Do tego dodaje ciekawe ujęcie z tegoż teledysku, które mnie osobiście strasznie intryguje. Nie wiem co mam o nim myśleć.


W klatce 5533 (0:03:50.542) pojawiają się konie ??, które przystępują do kopulacji (co to ma wspólnego z piosenką ? ) W trakcie tego obrazu śpiewa akurat Kayne West :
Pockets on shrek, rockets on deck
Tell me whats next? Alien sex.
Imma disrobe you
Then Imma probe you
See I abducted you
So I tell you what to do
Dołączona grafika

Nastepnie klatka Frame 5540 (0:03:50.833) pojawia się sztucznie wstawiony penis ? :D

Dołączona grafika

Jak widać między klatkami nie mija nawet 0,5 sekundy więc jest to działanie na zasadzie przekazu podprogowego. Tylko pytanie po co ? :) W teledysku jest jeszcze kilka ciekawych ujęć, które nie wiem jaki mają związek z piosenką, ale to dodam później bo aktualnie nie mam zbytnio czasu.
Postaram się edytować jeszcze dzisiaj. Pozdrawiam.
  • 4

#2

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fajnie, ciekawe co Smolik chcę przekazać mi w swoich piosenkach. A tak na serio, piosenki to ostatnia rzecz jaką posądzałbym o manipulowanie mną... Nie mówię tu o uczuciach bo przy niektórych łezka się kręci w oku ale to nie o taką manipulacje chodzi.
Dzięki Bogu mogę czuć się bezpieczny słuchając Iry, Happysadu, w/w Smolika, Rise Against i wiele wiele innych...

Polecam obejrzeć Ci stary teledysk Dare to be stupid (bez żadnych podtekstów), ciekawe co wyłapiesz z niego.
  • 0



#3

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Omg, posłuchaj i pooglądaj sobie klipy do muzyki typu psychedelic trance czy goa trance... tam też jest pierdyliard różnych "dziwnych" znaków i jak jest czasami tekst to też bywa... dziwny?


Ja akurat w komercyjnym chłamie jaki podałeś nie dopatruje się głębszego sensu. Czemu? Taka muzyka jest kierowana do ludzi głupich, bezguści itp. którzy by nawet takiego "przekazu" po prostu nie zrozumieli.
  • 0



#4

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Heh, facet który wstawia film o "wpływie iluminati na rynek muzyczny" sam ten rynek sponsoruje. Jest tego 11 cześci, każdy z filmów ma inną piosenkę w tle, w opisie każdego z nich jest oczywiście link z iTunes Store abyś mógł ją zakupić. O ile sie nie mylę, jeśli ktoś kupi piosenkę używając linku z jego filmu, dostanie on jakiś tam mały procent od tego. Jak to się nazywało? Hipokryzja, prawda?

P.S.
W większości, te symbole "iluminati" zostały umieszczone w video celowo. Po co? właśnie po to co ty zrobiłeś, rosprzestrzeniłeś video/muzykę pośród ludzi którzy normalnie by ich nie obejrzeli/wysłuchali (pamiętaj że artyscie dostają kasę także za ilość obejrzeń video na portalach internetowych takich jak youtube). Tak właśnie działa marketing ;)

Użytkownik BoryZ edytował ten post 06.04.2011 - 20:15

  • 3

#5

VanPilar.
  • Postów: 114
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Omg, posłuchaj i pooglądaj sobie klipy do muzyki typu psychedelic trance czy goa trance... tam też jest pierdyliard różnych "dziwnych" znaków i jak jest czasami tekst to też bywa... dziwny? Ja akurat w komercyjnym chłamie jaki podałeś nie dopatruje się głębszego sensu. Czemu? Taka muzyka jest kierowana do ludzi głupich, bezguści itp. którzy by nawet takiego "przekazu" po prostu nie zrozumieli.



O to chodzi by nie zrozumieli. Po co inwestować w muzykę która ma stosunkowo mało odbiorców w porównaniu do popu i całej tej komercji. Po co ładować kasę w Psychedelic, Ambient, Darkstep, Illbient czy inny niszowy gatunek. Lepsze jest coś co jest łatwo dostępne co można codziennie usłyszeć w każdej stacji radiowej i obejrzeć klip na Vivie.
  • 0

#6

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trochę mnie nie zrozumiałeś. Nie chodzi o popularność danego gatunku tylko o te symbole, które niby mają jakiś przekaz podprogowy (w tym wypadku illuminati), wg mnie jest to kwestia przypadku i po prostu estetyczności. Ile jest przeróżnych symboli w jakiś artach, tapetkach, czy graffiti na ścianach, których znaczenie tak na prawdę mało kto zna (nawet sam twórca) on tam jest tylko po to, żeby ładnie wyglądało. W psy trance'ach jest tego multum ale to też ma trochę wpływ klimat tej muzyki i środowiska, dosyć specyficznego.
  • 0



#7

Patrolinho.
  • Postów: 137
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dzisiaj jednak tego nie dokończę. Co do tych dziwnych rzeczy to fakt w innych teledyskach też istnieją, ale to właśnie Perry, Rihanna, Gaga nakręcają aktualne "trendy" i właśnie chodzi mi o taki rodzaj muzyki, który propagowany jest wszędzie i praktycznie w każdym zakątku świata można do niego dotrzeć. Z resztą w planach mam przejrzenie multum innych teledysków, które były lub są na topie w ostatnim czasie. Wtedy też będę o wile mądrzejszy i zobaczę czy coś na prawdę w tym jest.

Poza tym widziałem wiele dziwnych teledysków, ale akurat ten E.T. mnie zaintrygował bo jest ciągle komputerowo zrobiona animacja, a "dziwne" wstawki to normalny materiał wideo ;) Może szukam dziury w całym, ale akurat lubię takie domysły i snucie. Rozumiem, że dla niektórych to kompletna bzdura i w pełni ich rozumiem bo sam wiele rzeczy odbieram w podobny sposób.

Użytkownik Patrolinho edytował ten post 06.04.2011 - 22:14

  • 0

#8

slaine.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

piosenka jak dobrze pamietam eminem (2 zwrotka) i yelawolf (ostatnia) tutaj nawijają coś o tym że są illuminatami.
  • 0

#9

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

(...) że wszelkie gwiazdy muzyki tak na prawdę marionetki (...)


Myślałem, że to już dla każdego oczywistość, że gwiazdy muzyki popularnej to wykreowane wydmuszki bez własnych poglądów i umiejętności twórczych. Potulnie robią to co im każą ich choreografowie, wyglądają tak jak ich ubiorą i wymalują styliści i charakteryzatorzy, śpiewają to co im podeślą autorzy tekstów do muzyki, którą stworzą im ich kompozytorzy. Ot przemysł muzyczny. A to, że właściciele tego przemysłu jarają się okultyzmem i innymi wróżbami przekłada się na wplatanie durnowatej symboliki do teledysków. To, że elita finansowa ma takie zainteresowania wynika moim zdaniem z chęci intelektualnego dowartościowania się. Coś na zasadzie: "niby mamy pieniądze, ale za [...] nie umiemy policzyć całki i w najmniejszym stopniu nie rozumiemy otaczającego nas świata, to wymyślimy sobie coś lepsiejszego, bardziej "zaawansowanego" i niby trudno dostępnego jak te wszystkie nauki wobec których mamy kompleks".

edit Aquila
Dołączona grafika
Proszę bez wulgaryzmów. Maskowanie ich za pomocą kropek czy innych znaków nic nie zmienia.

  • 0

#10

Quintus Maximus.
  • Postów: 577
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

"niby mamy pieniądze, ale za [...] nie umiemy policzyć całki i w najmniejszym stopniu nie rozumiemy otaczającego nas świata, to wymyślimy sobie coś lepsiejszego, bardziej "zaawansowanego" i niby trudno dostępnego jak te wszystkie nauki wobec których mamy kompleks".


Dokładnie! Intelektualni kalecy chodzą zapewne na jakieś czarne msze, oblewają się krwią świstaka i modlą się do groźnie wyglądającego rogacza, myśląc o reszcie społeczeństwa, jak o bezmyślnym bydle ;) Bardzo dobry ten dokument o przemyśle muzycznym. Wczoraj z żonką sobie oglądnęliśmy. Tylko ciekawe, dlaczego autor dokumentu wspomniał, że 2 Pac zapewne sfingował swoją śmierć, a nie wspomniał że Michael Jackson zrobił to samo.

Tutaj macie MJ w programie Larry King LIVE, który już po swojej "śmierci" pojawił się w przebraniu swojego poparzonego przyjaciela Dave Dave.

http://www.youtube.com/watch?v=En5Q4syywcw

i mała analiza podobieństw

http://www.youtube.com/watch?v=TNF9tQJnQpI&feature=related

Myślę, że obaj z 2 Pac zrobili Illuminatów w siusiaka i pojawią się w krytycznym momencie nawołując ludzi, by nie wierzyli i nie szli drogą wskazaną przez Oświeconych.

edit Aquila
Usunięto zacytowany wulgaryzm.

Użytkownik Aquila edytował ten post 16.05.2011 - 18:06

  • 0

#11

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czy ktoś też ma problem z 7 częścią filmu? Mianowicie NIE MA 7 części?
Edit: Nieważne, youtube namieszał z szeregowaniem :/ Mam w zwyczaju najpierw ściągać takie filmy, zobaczę jak będę miał trochę czasu. Na razie z pierwszej części rzucił mi się na uszy jeden z moich ulubionych twórców(albo raczej jedni) E.S. Posthumus. Ciekawe czy też jako przykład manipulacji :)
Edit 2: Obejrzałem, dość interesujące, z jednej strony naciągane, z drugiej w filmie podkreślone jest niejednokrotnie że nie można wrzucać wszystkiego do jednego wora. Na pewno przedstawię to paru osobom. Daje do myślenia.

Użytkownik Chessman edytował ten post 09.04.2011 - 19:19

  • 0

#12

Eupsychia.
  • Postów: 92
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wyznania gwiazd w jednym filmiku .



00:38 ''Rihanna Princess of the Illuminati''
2:40 ''Rihanna Princess of the Illuminati'' lewy dolny róg
2:51 ''Rihanna Princess of the Illuminati'' już całkiem wyraźnie

http://paparazz.wrzu...b/rihanna_-_s_m

Ale jedno mnie zastanawia... dlaczego właściwie gwiazdy zaczynają się odwracać? Eminem, Michael Jackson, Tupac no i inni, przecież dostali sławę, pieniądze... to co chcieli.

Edit: Reklama MTV


Użytkownik Eupsychia edytował ten post 18.04.2011 - 11:42

  • 0

#13

Quintus Maximus.
  • Postów: 577
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Rihanna wali prosto po gałach, że jest księżniczką Illuminków

Użytkownik Quintus Maximus edytował ten post 16.05.2011 - 17:36

  • 2

#14

Stevie Wonder.
  • Postów: 146
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Michael wraca 4tego lipca (data wybrana nieprzypadkowo) ;)

w każdym razie coś jest na rzeczy z tym 4tym lipca.


Użytkownik Stevie Wonder edytował ten post 17.05.2011 - 20:07

  • 0

#15

dzustin.
  • Postów: 237
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Rihanna wali prosto po gałach, że jest księżniczką Illuminków


hmm .. a po co miała by ona w ten sposób komunikować że jest Illuminati ?

No i ten filmik .. typowy dla spisków ... wali po gałach aż miło ... mruga świeci atakuje muzyczką ... to jest dopiero przekaz podprogowy a nie jakieś grzmocące się konie :)

Użytkownik dzustin edytował ten post 17.05.2011 - 22:57

  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych