Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dźwięki kosmosu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#31

Alexi Arduscoini.
  • Postów: 717
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@up

Z instrumentów Cassiniego do badania fal radiowych i plazmy , które wyłapują emisję fal radiowych - dane napływają od Cassini na ziemię potem umożliwiają odtworzenie ich . Dokładnie to ja się na takich sprawach technicznych nie znam ale tyle mi wiadomo.
  • 1

#32

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

te dźwięki ziemi są masakryczne :o masakra jak to prawda, że to wszystko sama ziemia wygenerowała to jestem pod wielkim wielkim wielkim wrażeniem
  • 0

#33

Alexi Arduscoini.
  • Postów: 717
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@up

A tam masakryczne od razu ;p dla mnie to jest piękne i intrygujące a szczególnie intrygujące w tym temacie jest zachowanie Saturna. Można by pomyśleć że nic nowego nas już nie zadziwi z tą planetą a tu taki psikus.
Czekam na dokładne określenie powodu dlaczego fale radiowe Saturna są tak dziwne.
Wydaje mi się że jednak wersja ze Słońcem jest bardziej prawdopodobna.
  • 1

#34 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Jaka wersja ze słońcem?

P.S: Jednym słowem i ciała kosmiczne są życiem.
  • 0

#35

Alexi Arduscoini.
  • Postów: 717
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@up

Że przyczyną tych wszystkich wariacji jest Słońce.

I dalej: Atmosferę planety bombardują elektrony z naszej macierzystej gwiazdy, wpływają także na magnetosferę Saturna. Co za tym idzie, pole magnetyczne nad biegunami fluktuuje, podobnie dzieje się z zorzami polarnymi. Zmienne oświetlenie atmosfery gazowego giganta generuje silne wiatry w jej górnych warstwach. To wszystko ma wpływ na fale radiowe i zaskakujące wyniki w pomiarze ich okresu. Najprawdopodobniej jest to zupełnie naturalne zjawisko na Saturnie, związane z porami roku (czyli kątem oświetlenia planety).
  • 1

#36

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@up

A tam masakryczne od razu ;p dla mnie to jest piękne i intrygujące

to jest masakrycznie piękne :P prawdziwy ambient. aż ciężko uwierzyć, że to nie jest aranżowane..
  • 0

#37

shiny_toy_gun.
  • Postów: 165
  • Tematów: 8
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

jak wam sie podoba to polecam to:

Lustmord - Trans Plutonian Transmissions

"Constructed and produced by B. Lustmord with many of the sounds on "Trans Plutonian Transmissions" are derived from cosmological activity as recorded by NASA's deep space network. "

/offtop/
  • 0

#38

Pędnik NieŁągiewki.
  • Postów: 125
  • Tematów: 1
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

A mi to przypomina sprawozdanie audio z wyścigów auto-moto skompilowane z odgłosami "idącej pełną parą" produkcyjną stoczni, coś jak pisk szlifierek zmieszany z potwornym zgrzypem jakby przesuwanych na krajalni wielkich blach...Brrr...
  • 0

#39

Morningstar.

    לוציפר

  • Postów: 412
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Polecam pobrać/Normal BPM 179.7/ ustawić na BPM 300.6/ Miodzio...

Gdy już będziecie mieli ustawione 300.6 BPM posłuchajcie od 9:50.. co to do cholery jest?

Użytkownik Carmel edytował ten post 01.08.2012 - 15:43

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych