Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kupno wiatrówki.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#16

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niestety nie ma nigdzie blisko żadnej strzelnicy ani wyznaczonego miejsca.
Tak samo i ja zamierzam robić. Nigdy samemu. W sumie co to za radość ze strzelania samemu :) chciałbym zrobić takie małe turnieje. Na początek stawia się po 5 zł czy ile tam się chcę, jeśli jest jakieś 3-5 osób to można naprawdę fajnie się pobawić :)

i swoją drogą, przed zakupem pójdę na policję i zapytam się o zasady, przecież lepiej jest wiedzieć przed niż w trakcie spisywania...



#17

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przemo ma rację.Jak się bawić w poważne strzelanie albo nawet w drobne polowanie to tylko z karabinkiem FAC.
Przez wiele lat używałem tradycyjnych "sprężynówek",najmilej wspominam moją pierwszą wiatrówkę HW-85.
Ale jakieś 4 lata temu kupiłem prawdziwego potwora PCP Gunpower SSS FAC 5,5 mm + przyzwoitą optykę Hawke Nite-Eye SR12 6-24x50AO
Zabawa jest przednia.Zdjęcie puszki czy butelki z odległości 100,150 czy nawet 200 metrów nie jest w zasadzie żadnym problemem,oczywiście przy poprawnie "wyzerowanej" lunecie (wiatrówka nie posiada otwartych przyrządów celowniczych).

Ale tak jak już było wielokrotnie mówione i powtarzane jak mantrę: trzeba bardzo uważać do czego się mierzy i strzela,szczególnie jak się ma do dyspozycji "maszynkę",która generuje moc 70 albo więcej Jouli.



#18

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hahaha :) czytam i czytam co Przemo napisałeś i nie mogłem pojąć o co chodzi. Dopiero po chwili połapałem się, że "po sznurku do kłębka" dotarłeś do serwera z którego pisałem. Ale niestety źle trafiłeś :) pisałem ten post z telefonu i pewnie ip przypisane do mnie należało do siedziby plusa :) a ciekawy jestem jaki kraj Ci się wyświetlił :)
Mieszkam pod biało-czerwoną flagą, herb jelitowo ;) czyli prościej mówiąc niedaleko Zamościa.

Straszyć mnie będziesz... Ach Przemo Ty :)



#19

barcz.
  • Postów: 0
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Panowie, a w budżecie do 800 zł jaka wiatrówka będzie najlepsza? Wcześniej miałem LIDERa, ale to wiatrówka za śmieszne grosze.

Chciałem przejść na coś o lepszych parametrach. Co radzicie? Na nową Slavie za mało, bardziej myślałem o Hatsanie.

Co Wy na to? 



#20

Rejka.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podobne pytanie, ale odnośnie wiatrówki którą wymieniasz. Ten cały LIDER jest do kupienia poniżej 200 zł.
To mało jak na wiatrówkę - czy to jest odpowiednie dla kogoś, kto zaczyna i czy na pewno jest bezpieczne?
Chodzi o wiatrówkę do zabawy, strzelanie do puszek, tarczy czy butelek. Propozycje?



#21

barcz.
  • Postów: 0
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tutaj mogę ci pomóc - LIDER na początek jest ok. Jest w miarę lekki. Wykonanie ok, ale pamiętaj, że te wiatrówki kosztują jakoś od 150 zeta, więc cudów oczekiwać nie możesz. Na pierwsze strzelanie i sprawdzenie czy ta rozrywka jest faktycznie przeznaczona dla ciebie, niczego lepszego nie potrzebujesz.

Kiedy się wyrobisz w temacie to później będziesz szukał czegoś mocniejszego, tak jak teraz ja ;-)

Szkoda tylko, że nikt nie chce czegokolwiek zaproponować. Odpoczywacie od kompów w wakacje?



#22

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Strzelałem z sporej ilości ustrojstw. Najmilej wspominam dobrze utrzymaną  wiatrówkę Łucznik kl.187 . Mimo prościutkiej konstrukcji bardzo celna.Mało zajechana lufa umozliwiał np trafienie w kij od szczotki z dystansu ok 70 m(10 strałów ok 7 trafień). Teraz mam taniutką wiatówke 5,5 mm no name.Mimo wymiany układu celowniczego na bardziej zaawansowany(najpierw na kolimatorowy a potem na dobra lunetkę) bije jak proca.Przegrywa z klubowymi/ szkolnymi wiatrówkami(mocno zużyte lufy), KBKSami też klubówka (60 letnim mauserem) ,A nawet bronia krótką którą miałem okazje postrzelać.Np z dystansu 50 metrów  trudno trafić w  puszkę po pepsi. Siłe przebicia ma nienajgorsza bo np z teflonowo stalowymi pociskami przebija do 3 puszek po  farbie na raz ustawionych za soba.  Na razie odpuściłem sobie temat wiatrówki i odkładam na coś dla początkującego łucznika(z racji kłopotów z dostaniem pozwolenia na kuszę). Kiedyś  jako 12 latek dobrze strzelałem z samoróbkowego łuku .Dzisiaj przymierzam się do czegoś takiego.

pTVTn5k.jpg

Celny , ma dobra opinię i dość tani(podstawowa wersja jest z mniej niż 400zł).I to jest prawdziwa broń ibez pozwolenia a nie zabawka .

 

Strzelam od jakiś tam 30 lat :)., Mój dom rodzinny był obok olbrzymiej LOKowskiej strzelnicy ,a obecny jest 2 km od innej dużej strzelnicy, Strzelam od dzieciaka , nawet w szkole miałem obowiązkowe strzelanie.Strzelałem na strzelnicach chyba  z wszystkiego co ma lufę .   W każdym razie  takiego badziewia jak tanie wiatrówki( 120 -250zł) jeszcze nie widziałem. No może niektóre gładkolufowe czarno prochowce ale tez nie wszystkie.

 

Kupić zawsze możesz: tanizna  robi hałas i  bedziesz mógł rozbijac płyty CD /DVD, Jednak na przyjemność z zabawy w snajpera niema co liczyć.

Na dobrą wiatrówkę nawet do 17J (bez pozwolenia) musisz wydać więcej pieniedzy.

Absolutnie nie kupuj tylko jednego : wiatrówki z dolnym naciągiem( nie łamiesz lufy tylko taki pręt poniżej lufy).

Przy ładowaniu śrutem potrafią ...odciąć kciuk .

Sprawa była dość głośna w środowisku airgunowców.

 

4g6nTls.jpg

 

3u0CRS1.jpg

 

Ta obcinaczka paluchów jest tez sprzedawana pod innymi nazwami:

Dla wyjaśnienia. Wiatrówka B-3 to jest DOKŁADNIE to samo co:
- B4
- XS-B3
- XS-B4
- Industry Brand B3
- Industry Brand B4
- Sea Lion B3
- Sea Lion B4
- Norconia Germany Master
- Magnum Sport
- Norkonia Germano B3
- Zenith B4
- Blazer Ranger
- Smith Weson model 290
- Lider 44
a także wiele, wiele innych nazw na ten sam produkt firmy Industry Brand. Wystarczy popatrzeć na wygląd - jest nie do pomylenia.





#23

barcz.
  • Postów: 0
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Brakuje mi jednej informacji - nie napisałeś jak dokładnie nazywa się wiatrówka z której aktualnie strzelasz.

400 złotych kosztowała tak, dobrze rozumiem? Bo to niewiele. Ta wiatrówka, którą ja mam to LIDER-23, więc chyba coś innego niż wymieniasz.

Zresztą długą nią strzelałem, głównie dla zabawy i nic się nie działo.

A powiedz mi jeszcze - mamy w PL jakieś zawodów dla strzelających z wiatrówek poza tymi na festynach? ;-) 



#24

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lider 23 to konstrukcja z łamaną lufą więc pod względem odcinania palców całkowicie bezpieczna.Ta moja noname  kosztowała coś ok 180 złotych i ma wyglad jak twój Lider. Patrząc na szczegóły typu  blokada lufy, spust,osłona spustu , kolba ,okładzina kolby czy śróbki powiedziłbym że robił obie ta sama fabryka w chinach.Są identyczne.

 

 

A powiedz mi jeszcze - mamy w PL jakieś zawodów dla strzelających z wiatrówek poza tymi na festynach? ;-)

 

http://www.pfta.pl/

Skontaktuj sie z LOKiem

 (posiada obecnie 242 strzelnice do broni małokalibrowej, 238 strzelnic do broni pneumatycznej i 65 innych obiektów strzelniczych) W ponad 4700 sekcjach i kołach zrzeszonych jest około 160 tysięcy zawodników. W 100 klubach sportowych zarejestrowanych w Polskim Związku Strzelectwa Sportowego uprawia wyczynowo tę dziedzinę 2498 zawodników. W 1992 r. na Mistrzostwach Europy zawodnicy klubów LOK zdobyli 2 złote i 1 srebrny medal.

 

zawodów jest  na prawde sporo.Do wyboru do koloru.





#25

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jestem szczęśliwym posiadaczem czeskiej Slavi, radzieckiego Iż'a, oraz chińskiego badziewia, którego nazwy nie znam. Wszystko mam zarejestrowane, bo w czasach dawniejszych każda broń gwintowana, nawet pneumatyki musiała być zarejestrowana. Chciałem to sprzedać, ale jakoś nigdy czasu nie mam, jak przyjadę do Polski. Postrzelać też nie ma za bardzo gdzie, a przywozić do UK nie można bez zezwolenia itp. Na razie leży i czeka na jakąś moją decyzję.





#26

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Mam tę obcinaczkę palców. Jest genialna. Z odległości 10 metrów nie można trafić w pięciolitrową butlę od wody mineralnej. Lufa chyba fabrycznie krzywa była. Zaletą była cena, tylko jakieś 90 złotych, więc tak bardzo nie bolało...



#27

barcz.
  • Postów: 0
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiatrówki za 90 złotych to ja jeszcze nigdy nie widziałem ;-) No to kolego pytający  o wiatrówkę - Lider 23 będzie jak najbardziej odpowiedni.

Ja biorę Hatsana - Slavia u mnie odpada ze względu na budżet. Niby widzę, że da się ją kupić w normalnej cenie, ale używaną. 

Nowe wiatrówki są dosyć drogie. Dzisiaj będę jeszcze w Hobby4men to podpytam, ale myślę, że już wiem czego chcę. 



#28

Tesla.
  • Postów: 108
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jestem szczęśliwym posiadaczem czeskiej Slavi, radzieckiego Iż'a, oraz chińskiego badziewia, którego nazwy nie znam.

 

 

Jaki to model Slavi i Iż'a? Jak wypada ich porównanie? Po głowie chodzi mi Bajkał 513m, lub Slavia 634 (4.5), ale brak czasu trochę doskwiera i boje sie, że będzie się kurzyć :(



#29

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Slavia to chyba 634, a Iż, niestety nie wiem. Na krótki dystans około 10m Iż jest dobry i celny oraz na dalszy dystans średni, ale to kwestia amunicji. Slavia jest bardzo dobra, świetnie wyważona, posiada regulację spustu, oraz możliwość precyzyjnej regulacji przyrządów. Można zamontować lunetę. Ma potężnego kopa, jak na pneumatyk, więc niedoświadczonemu strzelcowi łatwo będzie "zerwać" strzał. Kolba normalnych rozmiarów, a nie "pomniejszona", jak w wielu modelach. Lufa gwintowana zarówno w Iż'u, jak i Slavii, amunicja 4.5 . Do Iż'a nie zamontujesz współczesnej lunety, ma nacięcia do montażu, ale Iż robił swoją optykę i tylko to pasowało. Raczej trudne do zdobycia.





#30

barcz.
  • Postów: 0
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostatecznie zdecydowałem się na Hatsana, od Koltera. To chyba dobra decyzja. Musiałem dołożyć parę groszy, Karabinek HATSAN - RANGER 125 SNIPER kal. 4,5mm. 

 

Z opisu:

 

- regulowana wysokość baki policzkowej
- stopka triopad
- tłumik wyciszający huk wystrzału
- regulowany precyzyjny spust dwustopniowy QUATTRO
- gumowe wstawki na kolbie i rękojeści
- ergonomiczna kolba symetryczna (dla osób prawo- i leworęcznych)

 

Foto:

 

125sp45_0-16773.jpg

Poczytałem jeszcze trochę - powinno być ok. 




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych