Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nostradamus a III Wojna Światowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1315 odpowiedzi w tym temacie

#901

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No to lecimy dalej:

 

Centuria 2
wers 22

"Olbrzymia armia wyruszy z Europy. Znów się połączą w pobliżu wyspy pod wodą. z Artois wyrusza flota wioząca wojska atakujące. Za pępek świata będzie uważany ktoś inny."

 

Centuria 10
wers 86

"Jak Gryf będzie królem Europy, towarzyszyć mu będzie lud Orlego kraju.
Połączone oddziały wojskowe z czerwieni i bieli. Kierować się będą przeciwko królowi Babilonu.
"

 

Centuria 8
wers 83

"Największa flota, jaką Zadar widział,
Swój śmiercionośny szyk zwiera koło Stambułu
Wróg wielkie poniesie straty; przyjaciel nieznaczne
Inni jeszcze rabują, gdzie się da --- bogactw jest w bród.
"


  • 3



#902

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

a ja jestem ciekaw skąd Wy wyciągacie te centurie ?Źródło jakieś coś ? Bo ja też może zacznę sobie pisać centurie i ktoś zacznie je rozpowrzechniać. Ja mam wrażenie , że to właśnie tak działa ale mogę się mylić..


  • 2

#903

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Owszem, mylisz się. Zajrzyj na początek tematu to dowiesz się skąd brane są te wszystkie centurie ;)


  • 1



#904

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No no, źródła nie ma oprócz tego, że niby jakiś "centurion" "skądś" bierze centurie i sobie je "tłumaczy". Czyli nie wiadomo co, nie wiadomo skąd, nie wiadomoi kto. Czyli wszystko z głowki i zasze oidnajduje się po czasie. Dla mnie to jeden wielki wymysł jakiegoś śmieszka.

 

 

edt. Muszę przyznać, że byłem sceptycznie nastawiony ale..

 

Na 5 stroni są centurie odnośnie Ukrainy, Rosji i Polski z dzisiejszego okresu i za kilka lat, niestety wszystko wygląda na to, że chyba centurie są autentyczne i zaczynają się sprawdzać..


Użytkownik Vaqowsky edytował ten post 06.03.2014 - 00:26

  • 0

#905

wolv52.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No no, źródła nie ma oprócz tego, że niby jakiś "centurion" "skądś" bierze centurie i sobie je "tłumaczy". Czyli nie wiadomo co, nie wiadomo skąd, nie wiadomoi kto. Czyli wszystko z głowki i zasze oidnajduje się po czasie. Dla mnie to jeden wielki wymysł jakiegoś śmieszka.

 

 

edt. Muszę przyznać, że byłem sceptycznie nastawiony ale..

 

Na 5 stroni są centurie odnośnie Ukrainy, Rosji i Polski z dzisiejszego okresu i za kilka lat, niestety wszystko wygląda na to, że chyba centurie są autentyczne i zaczynają się sprawdzać..

 

Dokładnie. A wszystko zaczął niejaki Arteuza (tłumacz tych centurii) 5 października 2009 roku na forum Gazety Prawnej:

 

http://www.gazetapra...php?f=6&t=47796


  • 1

#906

wolv52.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Interesujący wywiad z Georgem Friedmanem z 2009 roku:

 

http://swiat.newswee...,50709,1,1.html

 

Jego analizy pokrywają się z tym co pisał Arteuza.


  • 2

#907

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Polska według tych przepowiedni ma być mocarstwem które będzie podziwiać cały świat a jak kryzys Krymski przerodzi się w III WŚ to Polska może zostać oczerniona że to nasza wina bo byliśmy podżegaczami. Według tych przepowiedni niemalże mieliśmy nie ucierpieć w III WŚ bo "Mahdi" będzie miażdżył zachód Europy i mieliśmy być neutralnie a może się okazać że znowu kraj zamieni się w zgliszcza i zginą miliony Polaków jeżeli wszystko zacznie się od ataku Rosji na nas. Nie wierzyłem za bardzo w kampanię Putina że idzie na podbój Europy ale po prostu dziwnie jest mi teraz wyobrazić sobie że po aneksji Krymu wszystko rozejdzie się po kościach bo nawet jak Ukraina też nie ma szans z Rosją to kto wie na co może porwać się Prawy Sektor. Chociaż podobno ma być ogłoszony wielki pokój i po pokoju wojna to może zacznie się od wojen rosyjsko-ukraińskiej i irańsko-izraelskiej gdzie byłyby to poważne wojny ale jeszcze nie byłaby to wojna światowa (bo nie byłoby w to zaangażowane NATO) i po zażegnaniu tych wojen ogłoszono by pokój a w między czasie założono by Taliban a Chiny postanowiłyby zaatakować osłabioną Rosję dla swoich celów (jakiś czas temu był news o możliwości powstania państwa al-kaidy na terenach Iraku i Syrii tylko zamiast Taliban miałaby być nazwa Boski Kalifat).  


  • 0

#908

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tenhan nie ma sensu układać rzeczywistości pod przepowiednie. Jeśli naprawdę wybuchłaby III wojna światowa to nikt nie będzie potęgą, bo niewiele tu zostanie. Nawet jeśli założymy super kosmiczno-optymistyczny scenariusz, że Rosja niszczy zachód, a zachód Rosję, a My jakimś ultra cudem przetrwamy to jaką potęga będziemy? Wobec czego? Wśród kogo? Poza tym sami byśmy się wykończyli, ewentualnie umarli w późniejszej konsekwencji tej wojny.

Jeśli żaden z przywódców narodów posiadających atom nie oszalał to wojna światowa nam nie grozi.

Polska mogłaby być mocarstwem, ale nie mamy do tego odpowiednich ludzi i charakteru. Moglibyśmy np wydobywać gaz łupkowy i eksportować na południe Europy, zrobić jakąś fajną współpracę z sąsiadami od południa, a może i całymi Bałkanami. Od północy stać się potęgą morską i współpracować np ze skandynawią, oni nam gaz(odcinamy się od Rosji), My im w zamian jakieś technologiczne nowinki związane z flotą morską. Z jednej strony mamy niezbyt fajne położenie geograficzne, a z drugiej bardzo ciekawe. Moglibyśmy mocno dopracować kontakty z zachodem, ale na zasadzie współpracy, a nie oddania im wszystkiego pół darmo. Moglibyśmy być pośrednikiem na linii wschód-zachód, gdzie przez Polskę przebiegałoby wiele ważnych gałęzi gospodarcznych. Do tego mocno ulepszyć armię. Super armia + dobra współpraca i żyłoby się lepiej, ale cóż..


  • 2



#909

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiadomo że podchodzę do tego z dystansem chociażby dlatego że po pierwsze jak to czytałem pierwszy raz grubo ponad rok temu to interpretowano to tak że Benedykt XVI miał być papieżem kilkanaście lat i jakoś się nie sprawdziło oraz przede wszystkim zastanawiający jest fakt że tak dokładne są centurie opisujące przyszłość a dużo by to dało jakby były centurie tak dokładnie opisujące przeszłość i wtedy można by to było porównać ile tego się sprawdziło a nie że tyle jest tego tekstu na przyszłość że można by to było czytać pół dnia a o przeszłości są jakieś drobiazgi. Do tego przepowiednie mają to do siebie że z jednej strony logiczne że wszystko nie zostanie opisane tak dokładnie chociażby ze względu na to że wiele pojęć które dzisiaj funkcjonują nie funkcjonowały kiedyś a z drugiej to powoduje że właśnie łatwo jest dopasowywać przepowiednie do aktualnych wydarzeń. Chyba im dokładniej byłyby one opisane i gdyby aż tak się sprawdzały przez tyle lat to tym większa szansa że wszystko potoczyłoby się inaczej ze względu na to że niektórzy znający te przepowiednie którzy mieliby w nich niekorzystną rolę działaliby na przekór aby zmienić bieg tych przepowiadanych wydarzeń. Sam fakt że np. wojna ma "przyjść jak złodziej" po wielkiej euforii to równie dobrze można to też przypisać do aktualnych wydarzeń że to święto i euforia to były igrzyska w Soczi a przyjściem jak złodziej było to że Rosja rozpoczęła działania militarne zaraz po ich zakończeniu (chociaż euromajdan trwał od dłuższego czasu więc interwencja Rosji była przewidywana) a "traktaty rzucone w śmieci" to po prostu będą sojusze takie jak NATO czy UE a nie żaden podpisany pokój z udziałem papieża itp.


  • 0

#910

macik.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tehnan co do Benedykta XVI była centuria o tym, że będzie rządził w rozdwojeniu czyli tak jakby miał powrócić na na swoje stanowisko. Choć wydaje sie to praktycznie niemożliwe no bo przecież już zrezygnował. Jednak nie można mówić ze przepowiednie co do niego się nie spełniły dopóki jeszcze żyje ;)


  • 0

#911

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A może w przypadku niespodziewanej śmierci Franciszka jeszcze przed konklawe funkcję pełniłby Benedykt?


  • 0



#912

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z przymrużeniem oka :)

 


  • 1

#913

macik.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Natknąłem się ostatnio na pewną stronkę http://ostrzezenie.n...rzezenie-czyli/ na której znajdują się orędzian angielskiej wizjonerki, która otrzymuje je od listopada 2010 i muszę przyznać podchodząc do nich na początku sceptycznie to po przeczytaniu kilku orędzi dopatrzylem się kilku powiązań z przepowiedniami Nostradamusa takie jak: ukazanie się świetlistego krzyża na czerwonym niebie po zderzeniu się 2 meteorytów, abdykacja Benedykta XVI i zapowiedź, że wróci na swoje miejsce. Jest także ukazanie obecnego papieża Franciszka jako fałszywego proroka, który poprzez swój charyzmatyczny sposóbbycia ma przyciągnąć do siebie wielu ludzi a później z łatwością wprowadzić reformy w kościele takie jak zmiana liturgii z której usunie się Jezusa Chrystusa. Jest tez również o tym że abdykacja papieża była spowodowana naciskiem osób które go otaczały. Jest tego naprawde wiele więc jeżeli jest ktoś zainteresowany to zapraszam na strone


  • 2

#914

Adam Bernal.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jesli ktos chce byc na biezaco z tym, co ma do powiedzenia Atraktor, to zapraszam tutaj: http://www.gazetapra...55795&start=950

 

Jak dla mnie, tak jak wspominalem o tym juz w poscie wyzej, autor stracil wiarygodnosc, jednak wraz z postepujaca sytuacja na Ukrainie, mimo wszystko, warto zacytowac to, co zostalo napisane w roku 2009 i 2010 odnosnie tego kraju. W temacie o Ukrainie dalem ogolny zarys, jak wygladaja te czterowiersze, tutaj warto byloby juz dokonac ich interpretacji. Kompletnie niezobowiazujaco, dalej nie wydaje mi sie, aby te wszystkie proroctwa sie sprawdzily a Arteuza dla mnie stracil wiarygodnosc, jednak trzeba powiedziec tez, ze wraz z postepujaca sytuacja na Ukrainie jeden z czterowierszy zaczyna sie sprawdzac. Tak wiec, mam otwarty umysl, ale sceptycyzm poki co bierze gore. 

 

Przed 'sześćsetnym w Scytii bunt bojarów,
Na rękę wielkiemu Rusinowi i jej trzeciemu,
Przez 90 będą rżnąć tubylców po mimo protestów,
Dzięki obcej broni na jeden przed batalią doznają ciężkiej porażki.

 

 

"Przed szescsetnym w Scytii bunt bojarow". Chodzi o bunt ludnosci i oligarchow, Bojarami zwalo sie wlascicieli ziemskich na Rusi. Scytia to z kolei Ukraina. Zostaje tylko ten rok liturgii: "szescsetny" lub "tysiac szescsetny". Wychodzi na to, ze to czasy obecne, ale uzasadnic tego nie potrafie. Niektorzy wskazuja, ze lata liturgii Nostradamus liczyl od soboru w Konstancji w 1414 roku (trwal do 1418). Wtedy idealnie by to wszystko tutaj do siebie pasowalo.

 

"Na reke wielkiemu Rusinowi i jej trzeciemu, przez 90 beda rznac tubylcow pomimo protestow". Tutaj wiadomo o co chodzi, wielki Rusin to Kreml, jej trzeci to wedlug interpretacji jednego z uzytkownikow tamtego forum - Unia Celna skladajaca sie z trzech czlonkow. Liczba 90 odnosi sie do dni, mamy juz troche ponad dwa miesiace zamieszak, z tej przepowiedni wynika, ze potrwaja one jeszcze jakis czas.

Chyba, ze dotyczy to czegos innego... I teraz mamy po prostu preludium, a 90 dni potrwa juz regularna wojna domowa gdzie ofiar bedzie duzo wiecej. Roznie mozna to interpretowac.

 

"Dzieki obcej broni na jeden przed batalia doznaja ciezkiej porazki". Tutaj ciezko cos wyrokowac. Sa dwie opcje. Pierwsza jest taka, ze na jeden dzien przed jakims decydujacym starciem Rosja i Unia Celna (chociaz ciezko powiedziec, o kogo chodzi tak naprawde tutaj) dozaja porazki. Niektorzy interpretuja to inaczej, moim zdaniem jednak w sposob mniej logiczny i troche nawet bezsensowny. Otoz, moze tutaj chodzic i UE i Polske, ktore chcialy wciagnac Ukraine w swoja strefe wplywow ale na samym finiszu polegly.

Witam.

Bardzo ciekawa interpretacja przepowiedni i to w trakcie spełniania się. Przypomnę, że majdan trwał 90 dni, a na jeden przed końcem rosyjscy snajperzy (obca broń) strzelali po ludziach z obu stron. Nie bardzo wiadomo tylko kto to jest ten "jej trzeci" i czy to jej nie odnosi się przypadkiem do Scytii, ale to się może jeszcze okazać, bo to może chodzić o Julię Tymoszenko (Juszczenko, Janukowycz, Tymoszenko) która wg. niektórych przepowiedni "nienostradamusowych" ma wygrać wybory po zamachu na Po"Roshen"kę z którym w obecnych sondarzach nie ma szans.

Podejrzewam że zapis "przed 'sześćsetnym" a nie konkretnie "na dwa przed sześćsetnym liturgii" jak to ma miejsce w przepowiedni o buncie rosyjskiego łysego generała, może świadczyć, że jest to przepowiednie janusowa, i będzie jeszcze jeden bunt w Scytii, albo podanie konkretnego roku przed sześćsetnym mogłoby rozwiązać zagadkę lat liturgii i " '600"(sześćsetek) w przepowiedniach (bo wg. mnie są to dwa różne datowania, a może nawet trzy), a do czasu zajścia pewnych nieodwracalnych wydarzeń (zniszczenie wojsk NATO w afganistanie, a w konsekwencji krach na giełdzie w USA i upadek dolara jako waluty rezerw światowych) nie może to być rozszyfrowane.

 

Mam jeszcze takie nieodparte wrażenie, że po 2010 roku, rząd Tuska zaczął podejmować decyzje które przygotowują Polskę na nadchodzące wydarzenia... Tak jakby któryś z doradców rządowych czytał interpretacje Centuriona... Przykład z teraz: NATO ma wycofać się z Afganistanu do końca roku, a Polacy wycofali cały ciężki sprzęt i większość ludzi do maja...


  • 0

#915

Adam Bernal.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po wczorajszej eurowizji przypomniałem sobie że coś o czarnej brodzie i trofeum było u Nostradamusa. Szybko przeleciałem centurie i znalazłem takie coś:

 

C3:Q43

Gens d'alentour de Tain Loth, & Garonne
Grandez les monts Apenines passer:
Vostre tombeau pres de Rome & d'Anconne,
Le noir poil crespe fera trophe dresser:

 

People from around the Tarn, Lot and Garonne
Beware of passing the Apennine mountains:
Your tomb near Rome and Ancona,
The black frizzled beard will have a trophy set up.

 

Ludzie z okolic Tarn,Lot i Garonny,
Uważajcie na góry Apeniny podczas przeprawy,
Wasz grób niedaleko Rzymu i Ankony,
Czarna Broda wzniesie trofeum.

 

W orginale w ostatnim wierszu jest słowo "dresser:", a dress z angielskiego to przecież suknia... Czyżby coś miało się wydarzyć w Apeninach?


  • 4


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych