Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nostradamus a III Wojna Światowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1315 odpowiedzi w tym temacie

#1156

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Przypominam mój post sprzed paru stron, w którym omówiłem już mechanizm "przewidywania" z Nostradamusa. Co do czterowierszy centuriona, to nie ma ich w oficjalnym zbiorze dokumentów Nostradamusa, zatem koleś je sobie zmyślił. Zresztą to normalna praktyka "przepowiadaczy" - jak nie ma choćby trochę pasującego czterowiersza, to go sobie wymyślę, idioci i tak nie sprawdzą u źródła...

Kiedyś czytałem książkę, Kod Tory bodaj, gdzie autorzy szukali różnych wróżb biorąc hebrajski tekst Starego Testamentu i wybierając co drugą, trzecią, czwartą czy piątą literę, czytając je poziomo, pionową, na opak, po skosie, i chyba nawet ruchem konika szachowego. Wyszły im z tego przepowiednie dotyczące wszystkich ważnych wydarzeń od początku drugiej wojny światowej do zamachów z 11 września. Mieli też kilka przepowiedni historycznych, by się uwiarygodnić. Jestem pewien, że stosując tę samą metodykę wobec dowolnej książki potrafiłbym znaleźć te same wróżby i przepowiednie...
  • 0



#1157

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Jakie argumenty ???

Czy to,że gdzieś w internecie nie znalazł tych czterowierszy to argument ??. Czy jak ja w lesie nie znajdę grzyba to znaczy, że grzybów nie ma ?????

Problem w tym, że Wszystko zarzuca Centurionowi, ze sam to wymyślił czyli KŁAMSTWO"

Jeśli chodzi o cztwrowiersze z przepowiednią katastrofy smoleńskiej i 11 września WTC to tak zostały one zmyślone w czasach obecnych przez internautów. Jeśli ktoś twierdzi inaczej to niech znajdzie oryginalne kopie nostradamusa z 16wieku albo jakąś książkę sprzed 2001 r. i znajdzie te fragmenty o których mowa. Inaczej można sobie twierdzić że Nostradamus przewidział że pan Mietek z miejscowości pcim dolny kupił jabłka na targu a jak tego się nie da znaleźć w tekstach źródłowych to nie znaczy że tego nie ma. Pokrętna logika.

 

 

Cofnąłem sobie parę stron wstecz jeszcze raz przyjrzeć się tym przepowiedniom.

Zauważyłem ten wiersz

 

 

Smutny los urodzonych z jednej matki. Orzeł – samolot! Habit – kościół nie tylko toruński...
du quatrain;
Nad Wisła za rządów Bastrana i Lisa
Dwóch rządzących urodzonych z jednej matki
Spotka smutny i marny los;
Orzeł i habit to przyczyny upadku!

 

Rozumiem że interpretacja orła jako samolotu to twoja wersja? Bo wchodzę sobie w link podany niżej i znajduję tam taką wersję Moim wnioskiem jest to, że Orzeł może wiązać się z Konstytucją – próby jej zmiany mogą być jedną  z przyczyn upadku.

 

Czyli jeden traktuje orła jako samolot a drugi jako konstytucje. każdy widzi co chce, jeszcze inny by miał trzecią wersję. I tyle w taki sposób to można sobie przepowiadać na wesoło i każdy będzie zadowolony.


  • 0



#1158

SeniorEdward.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiecie gdzie można znaleźć teksty nostradamusa przetłumaczone na polski ?


Użytkownik SeniorEdward edytował ten post 10.10.2018 - 22:28

  • 0

#1159

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mało jest przepowiedni Nostradamusa przetłumaczonych na polski. Najlepiej szukać książek np.
http://lubimyczytac....ga-przepowiedni
  • 0



#1160

cyryl04.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Istnieje tłumaczenie kompletnego zestawu centurii autorstwa Ewy Seydlitz i to oparte na wydaniach uważanych za najlepsze. Dzięki temu w łatwy sposób można osobiście się przekonać, że blog tego kolesia to albo stek kompletnie wyssanych z palca bzdur (oczywiście mam na myśli autentyczność tekstów a nie ich profetyczną moc  ;p ), albo przemyślane badanie społeczne mające sprawdzić poziom przyswajania całkowicie zmyślonych lecz odpowiednio sensacyjnych treści. Zainteresowanym życzę miłej lektury i udanych badań porównawczych. 

 

Tom I

https://drive.google...Eg1TXNDOUk/view

 

Tom II

https://drive.google...mdQYV9MR2c/view


  • 2

#1161

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No proszę, kilka razy szukałem w necie jakichś tłumaczeń, ale tego nie znalazłem.
  • 0



#1162

Ruban.
  • Postów: 155
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Wiecie gdzie można znaleźć teksty nostradamusa przetłumaczone na polski ?

Na przykład TU:

nostri3.pdf

Nostradamus - Kiedy wybuchnie III wojna światowa (interpretacja) - PDF Free Download

Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania. (Strona 1) - Wiek XXI: wizje i przepowiednie - Forum Koniec Świata


  • 0

#1163

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To centurie napisane przez Arteuzę.


  • 0



#1164

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Up.

 Ale może warto się nad tym pochylić. Kilka istotnych spraw trafił z dużą dokładnością. Można to sprawdzić. Daty wpisów w "Gazecieprawnej" są . Nie negowałbym tego do końca.


  • 0



#1165

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zamieszki we Włoszech w czasie rządów "Wielkiego Amanta" się nie sprawdziły, a Berlusconi stracił stanowisko.


  • 0



#1166

serim.
  • Postów: 70
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zamieszki we Włoszech w czasie rządów "Wielkiego Amanta" się nie sprawdziły, a Berlusconi stracił stanowisko.

Niekoniecznie może wrócić albo będzie kolejny amant Włosi to ogólnie amanci, półwysep apeniński nazywają półwyspem amantów

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

"Jakie argumenty ???

Czy to,że gdzieś w internecie nie znalazł tych czterowierszy to argument ??. Czy jak ja w lesie nie znajdę grzyba to znaczy, że grzybów nie ma ?????

Problem w tym, że Wszystko zarzuca Centurionowi, ze sam to wymyślił czyli KŁAMSTWO"

Jeśli chodzi o cztwrowiersze z przepowiednią katastrofy smoleńskiej i 11 września WTC to tak zostały one zmyślone w czasach obecnych przez internautów. Jeśli ktoś twierdzi inaczej to niech znajdzie oryginalne kopie nostradamusa z 16wieku albo jakąś książkę sprzed 2001 r. i znajdzie te fragmenty o których mowa. Inaczej można sobie twierdzić że Nostradamus przewidział że pan Mietek z miejscowości pcim dolny kupił jabłka na targu a jak tego się nie da znaleźć w tekstach źródłowych to nie znaczy że tego nie ma. Pokrętna logika.
 
 
Cofnąłem sobie parę stron wstecz jeszcze raz przyjrzeć się tym przepowiedniom.
Zauważyłem ten wiersz
 
 
Smutny los urodzonych z jednej matki. Orzeł – samolot! Habit – kościół nie tylko toruński...
du quatrain;
Nad Wisła za rządów Bastrana i Lisa
Dwóch rządzących urodzonych z jednej matki
Spotka smutny i marny los;
Orzeł i habit to przyczyny upadku!
 
Rozumiem że interpretacja orła jako samolotu to twoja wersja? Bo wchodzę sobie w link podany niżej i znajduję tam taką wersję Moim wnioskiem jest to, że Orzeł może wiązać się z Konstytucją – próby jej zmiany mogą być jedną  z przyczyn upadku.
 
Czyli jeden traktuje orła jako samolot a drugi jako konstytucje. każdy widzi co chce, jeszcze inny by miał trzecią wersję. I tyle w taki sposób to można sobie przepowiadać na wesoło i każdy będzie zadowolony.


"Jakie argumenty ???

Czy to,że gdzieś w internecie nie znalazł tych czterowierszy to argument ??. Czy jak ja w lesie nie znajdę grzyba to znaczy, że grzybów nie ma ?????

Problem w tym, że Wszystko zarzuca Centurionowi, ze sam to wymyślił czyli KŁAMSTWO"

Jeśli chodzi o cztwrowiersze z przepowiednią katastrofy smoleńskiej i 11 września WTC to tak zostały one zmyślone w czasach obecnych przez internautów. Jeśli ktoś twierdzi inaczej to niech znajdzie oryginalne kopie nostradamusa z 16wieku albo jakąś książkę sprzed 2001 r. i znajdzie te fragmenty o których mowa. Inaczej można sobie twierdzić że Nostradamus przewidział że pan Mietek z miejscowości pcim dolny kupił jabłka na targu a jak tego się nie da znaleźć w tekstach źródłowych to nie znaczy że tego nie ma. Pokrętna logika.
 
 
Cofnąłem sobie parę stron wstecz jeszcze raz przyjrzeć się tym przepowiedniom.
Zauważyłem ten wiersz
 
 
Smutny los urodzonych z jednej matki. Orzeł – samolot! Habit – kościół nie tylko toruński...
du quatrain;
Nad Wisła za rządów Bastrana i Lisa
Dwóch rządzących urodzonych z jednej matki
Spotka smutny i marny los;
Orzeł i habit to przyczyny upadku!
 
Rozumiem że interpretacja orła jako samolotu to twoja wersja? Bo wchodzę sobie w link podany niżej i znajduję tam taką wersję Moim wnioskiem jest to, że Orzeł może wiązać się z Konstytucją – próby jej zmiany mogą być jedną  z przyczyn upadku.
 
Czyli jeden traktuje orła jako samolot a drugi jako konstytucje. każdy widzi co chce, jeszcze inny by miał trzecią wersję. I tyle w taki sposób to można sobie przepowiadać na wesoło i każdy będzie zadowolony.


Nostradamus nie znał samolotu, dlatego nazwał go orłem. Habit to raczej pazerność księży i tu powstanie rozłam kadencja kończy się 25.10.2020 więc całe dwa lata będą chociaż według Krzysztofa jackowskiego upadek rządu PIS poprzedzi rozlew krwi i „militarne" tłumienie zamieszek wiele można przez to rozumieć.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
  • 0



#1167

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Akurat wizje jackowskiego dotyczące przyszłości są mocno nietrafne. Na dodatek jedne jego wizje przeczą innym.
Co do tego arteuzy. On nawet tłumaczył sześciowiersze, które przez większość wielbicieli nostradamusa są uważane za fałszywki.
To jest takie domyślanie co poeta miał na myśli. Ty powiesz że to samolot inny powie że to konstytucja tak żeby dopasować to do bieżących wydarzeń.
O jakiej kadencji która się kończy 25.10 piszesz?
  • 0



#1168

Churchyard dweller.
  • Postów: 356
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

chociaż według Krzysztofa jackowskiego upadek rządu PIS poprzedzi rozlew krwi i „militarne" tłumienie zamieszek

 

Sluchaj Jackowskiego a daleko zajdziesz. Tutaj jego wizje nt. garnkow w Zdanach. Takiej fantazji to chyba nawet pacjenci psychiatryczni nie maja.

 


  • 0

#1169

Coltaine.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie osobiście nie jest ważne czy to są fałszywki, czy nie. Mogą to być masońskie podróbki, a mogą być wymysły wariata. Ale jeżeli taki sześciowiersz...
 
Presage VI 123 ,4
Partia krasomówczego Bastrana długo będzie rządzić.
I tymi na lewym i tymi na prawym brzegu Wisły.
Jego niespodziewane odejście przyczyni się do zamętu.
Partie czerwonych i błękitnych wkrótce obejmą władzę,
Kryzys i Nowe Prześladowania ułatwią słowa Zakonnika!
Jeszcze większy podział doprowadzi kraj na krawędź katastrofy!
Atraktor 20.11.2012
 
...spełnił się w 2/3 (cztery pierwsze wersy, czyli nagła i niespodziewana ewakuacja Tuska ze stolca premiera, a potem przejęcie władzy przez czerwonych i błękitnych - raczej niebieskich - polecam popatrzeć na logo PiS i jego barwy, poza tym Zjednoczona Prawica łączy konserwatyzm republikański z socjalistycznymi naleciałościami) to należałoby oczekiwać spełnienia dwóch pozostałych. Żeby było śmieszniej sam Atraktor, podejrzewany o autorstwo tych przepowiedni pomylił się w ich interpretacji (co może wskazywać, że jest tylko pośrednikiem między prawdziwym ich twórcą a odbiorcami). MIanowicie Atraktor uważał, że partie czerwonych i błękitnych to koalicja PO i SLD lub szersza koalicja sił centrolewicowych. A tu proszę wygrał PiS i rządzi jak socjaliści (przynajmniej na pokaz).

Rozwinięcie narracji mamy  w poniższym omenie/proroctwie:
 
Omen:69 [Proroctwo;69]
 
O słowiański narodzie Maryi!
Gdy szatan zapanuje nad twoimi umysłami -
to krew z jednej krwi poleje się strumieniami,
Bowiem dwa sobie przeciwne plemiona i te starsze i młodsze -
spotkają się w morderczym uścisku wrogości../.
Bo gdy nad Wisłą Bachus rozpali w nich ogień nienawiści -
Syn stanie się wrogiem ojca, a córka swej matki -
zaś brat zabójcą brata, a siostra zabójczynią siostry,...
Ale przed tym za udziałem Gryfona i Atlantów -
wszech władza partii i kościoła ulegnie załamaniu,
Zaś świątynie Chrystusa będą plądrowane i niszczone. -
bo stanie się to skutkiem ułudnych rządów sprawiedliwych...
Najpierw więc zostanie rozbudzona Wielka Radość żarliwych-,
a później nastanie u nich żałość i Wielki Smutek spolegliwych../.
Aż wreszcie kryzys pieniądza na krótko wyniesie do władzy-
po raz drugi wąsatego i jego licznych zwolenników zdrady../.
Po nim w wyniku haniebnego buntu i zamachu -
sprzymierzony z nimi generał osiągnie cel utajniony...
Przed trzecią wojną już jako władca nowego Lechistanu,
I niezłomny wyznawca zwycięskiego islamu../.
Stanie się z czasem wiernym zwolennikiem Wielkiego Talibanu,
I orędownikiem jego okrutnego i mściwego przywódcy.../.
W końcu kraj swój przemieni z pomocą szahidów i ich dowódcy,
W sprzymierzone królestwo proroka Mahometa i jego turbanów....
Taki więc oto będzie skutek i początek budowy,
...Jego Wielkiej Potęgi, Chwały i Odnowy!
Atraktor 2016-08-31 15:53:060
 
PiS/Zjednoczona Prawica jest obecnie jeszcze w euforii, że wszystko im idzie tak gładko, ale według autora owego proroctwa marny los czeka obecnie rządzących i ich zwolenników. Zresztą pasowałoby to. Pycha zawsze kroczy przed upadkiem (dotyczy to wszystkich rządzących tak się prezentujących). W ogóle mamy tu nieźle skondensowaną pigułkę informacyjną. Myślę, że mimo wszystko warto się nad tymi tekstami pochylić, nawet jeśli Nostradamus nie jest ich autorem.
 
Smaczków jest zresztą zdecydowanie więcej. Poniżej sugestia, że wybory (prawdopodobnie z 2015) były zafałszowane (no cuda z procentami dla SLD w niedzielę wieczór ponad 5, na drugi dzień już mniej - w tym drugim wypadku PiS uzyskał większość):
 
Presage(przepowiednia)18;66(czterowiersz);
Wielka Radość po zwycięstwie starszego i zakonnika,
Strach i Groza w oczach rządzących i ich oponentów,
Nowa Koalicja dotychczasowych; stronników i nieprzyjaciół,
Zagarnie nad Wisłą władzę nie daną im przez Boga i Naród!
Atraktor 2013-03-02 22:30:12

Przypominam że na forum obowiązuje zakaz politykowania. Więc proszę nie używać konkretnych nazw partii i odniesień do bieżącej polityki. Punkt 7.13 regulaminu.
Wszystko

Użytkownik Wszystko edytował ten post 17.10.2018 - 17:00

  • 1

#1170

ppp.
  • Postów: 769
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Witam pierwszego ruskiego trola.

 

spam2.gif

Wszystko


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych