Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nostradamus a III Wojna Światowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1315 odpowiedzi w tym temacie

#1126

Ruban.
  • Postów: 155
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Ciekawy materiał J.P.II i Nostradamus:

 

#394 - Jan Paweł II i proroctwa Nostradamusa - co wiedział Papież - MSW - YouTube


  • 0

#1127

Ruban.
  • Postów: 155
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Już nie ma !!!

Szybko działają  (chociaż film był chyba z 2017 r. )


Użytkownik Ruban edytował ten post 23.04.2018 - 04:11

  • 0

#1128

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czytam właśnie książkę randiego ,,nostradamus bez maski". Na razie przeczytałem kilkadziesiąt stron.
Nie ma żadnych orginalnych rękopisów centurii, wszystko to kopie. Centurii jest około 900. Jest bardzo dużo fałszywek.
  • 0



#1129

Ruban.
  • Postów: 155
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Tu masz ciekawy tekst dotyczący "podstaw Nostradamusa" napisany przez Moogiego.

 

2016-06-27 10:48:11

  • Skarbnica wiedzy

  • Nieaktywny

  • Zarejestrowany: 2015-10-14

  • Posty: 298

Trochę mojego wstępu.

Ponieważ od wielu lat mamy już możliwość zapoznawać się z tekstami interpretacji przepowiedni Nostradamusa, większość osób mogło już czytać wcześniej same przepowiednie Nostradamusa z różnymi komentarzami autorów tych opracowań.

Polacy jak zwykle przez różne koleje losu mieli utrudniony dostęp do przepowiedni Nostradamusa. Oczywiście była również cenzura na dzieła Nostradamusa. Ale dzięki informacją z  internetu również powolutku mogliśmy się zapoznawać z tekstami Nostradamusa. Brakowało niestety polskich wpisów w internecie.

Ale każda pustka musi być kiedyś wypełniona. Wszechświat nie znosi za długo pustki, dlatego ją wypełnia. Dlatego w 2009 roku również w polskim internecie pojawiły się pierwsze – jeszcze mało znane - interpretacje przepowiedni Nostradamusa. Były to wpisy w internecie Pana Arteuza Centuriona.

Od tego czasu minęło już wiele lat. A wiedza w tym temacie nadal pozostawia dużo do życzenia.
Dlatego Polacy mają do nadrobienia lata nie tylko cenzury władz ale również następne lata ignorancji panującej wśród zwykłych szarych ludzi, którzy stosując autocenzurę, żyją w pełnej błogości do otaczającego ich świata oraz samych siebie.

Nie potrafię powiedzieć jak wiele osób miało podobną historię związana z przepowiedniami Nostradamusa, do mojej historii poznania ponieważ nikt o tym nie napisał wcześniej na forach gdzie była dyskusja o przepowiedniach.

Ja również w większości ignorowałem przepowiednie Nostradamusa. Robiłem to ponieważ nie rozumiałem przesłania płynącego z nich oraz na początku znałem tylko centurie Nostradamusa.
Nie rozumiałem ich i nie potrafiłem połączyć w całość. Wiedziałem, że są i to było tyle w temacie.

Dopiero wpisy Pana Arteuza Centuriona spowodowały, że otworzyły się szeroko moje oczy. Nie na same wpisy w internecie ale na to, że dużo wcześniej czytając centurie nie potrafiłem ich zrozumieć – a raczej odnieść do otaczającej mnie rzeczywistości. Szersze otworzenie moich oczu spowodowało, że wróciłem do wcześniejszych lektur oraz szukałem nowych przepowiedni Nostradamusa.

Natomiast wpisy Pana Atraktora zmieniły mój osobisty pogląd na otaczający mnie świat.
Dzięki tekstom napisanym przez Pana Atraktora oraz dalszym interpretacją przepowiedni Nostradamusa nie tylko widziałem „światełko w tunelu” ale bardzo powoli zaczynałem rozumieć całościowy przekaz zapisany przez Nostradamusa.

Dlatego ceniłem i cenię bardzo wpisy Pana Atraktora i Pana Arteuza Centuriona.

Taka była moja droga do zrozumienia przepowiedni Nostradamusa. Oczywiście mam również świadomość, że droga przede mną jest również duża. Ale dzięki polskim prekursorom już nie poruszam się na oślep i zaczynam coraz jaśniej patrzeć na zapisane przesłanie w twórczości Nostradamusa.

Poza tym spełnia się jedno z powiedzeń: "Obyś żył w ciekawych czasach".
  
Żyjemy niestety w ciekawych czasach !

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-06 08:26:35)

E-mail

Zgłoś do administratora Cytuj

  • Skarbnica wiedzy

  • Nieaktywny

  • Zarejestrowany: 2015-10-14

  • Posty: 298

Przypominam i uzupełniam mój wpis dotyczący oznaczeń i numeracji przepowiedni – ważny jako podstawy.

Pokazuję w nim również, które przepowiednie mogą być nazywane klasycznymi.

Klasycznymi przepowiedniami nazywać będę te pierwsze ze znanych powszechnie Almanachów, znane od dawna, ale samodzielnie występujące są jednymi z najtrudniejszych do rozszyfrowania, większość z nich stanowi zagadki sprawiające wszystkim trudności w interpretacji ich treści.

 

Oto fragment mojego wcześniejszego wpisu:

Do: zainteresowanych osób!

Na samum początku muszę jeszcze raz wrócić do podstawowych informacji pojawiających się w moich wpisach. Ponieważ twórczość Nostradamusa jest bardzo duża – tak samo ja jak większość osób piszących o przepowiedniach Nostradamusa stosuje konkretne oznaczenia, które się przyjęły i są  stosowane przy cytowaniu przepowiedni Nostradamusa.

Mamy klasyczne centurie – czterowiersze w ilości  942 !? 
Mamy klasyczne sześciowiersze – 58 !?
Mamy również klasyczne zapowiedzi (omeny) (prognostyki) około 142 !?

Dlatego występują w większości oznaczenia : Centuria, Sześciowiersz, Zapowiedz, Prognostyk, Omen – po nich występuje konkretny numer.

Natomiast wszystkie inne przepowiednie Nostradamusa które znajdują się w różnych Almanachach z różnych lat – są nazywane różnie ale najczęściej – Présage– dlaczego ponieważ sam Nostradamus nazwał tak niektóre zbiory z nich. Inni badacze stosują nazwę – Persage– ponieważ są one związane z Persami ( a przynajmniej występują w podobnym czasie kiedy zacznie się awantura z … sami wiecie kim.) 

Tych  Présages - (Przepowiedni) – jest około 13000 ( trzynaście tysięcy) i nadal są odkrywane w różnych miejscach następne.

Temat Présages = Przepowiedni właśnie rozwija i pomaga zrozumieć większość klasycznych czterowierszy i sześciowierszy Nostradamusa.

To właśnie na tych Présages  (Przepowiedniach) swoje wpisy w większości opierają Pan Arteuza Centurion i oczywiście Pan Atraktor.

Dlatego nie można mylić klasycznych Centurii z Présages (Przepowiedniami)

Zamykając temat powiem jeszcze, że sprawa klasycznych centurii nie jest tak wcale prosta jeśli chodzi o ich treść i nie tylko – ponieważ cytowana przepowiednia może mieć różną treść w zależności od źródła z którego korzystamy. W ogólnie znanych Almanachach centurie są poukładane według numeracji np.  C I . 1- 100 , C VII . 1-44 i jeszcze inne z CVII .

Czyli nie wszystkie centurie mimo nazwy występują w ilości 100.

Natomiast w Almanachach gdzie treść napisana jest prozą a nie tylko wierszem występują również klasyczne centurie ale mogą mieć one zmienioną treść ponieważ na przykład jest ona omawiana lub uzupełniana dodatkowymi opisami.

Tak według moich informacji wygląda pokrótce sprawa z przepowiedniami Nostradamusa.

Ale przyglądając się szczegółom, można by jeszcze dużo pisać w tym temacie – który nie jest taki prosty.

 

W uzupełnieniu do mojego tekstu chciałbym jeszcze dodać kilka informacji.

Niektórzy badacze przepowiedni Nostradamusa używając terminu -  Présages - tłumaczą go jako wróżby a nie przepowiednie. Związane jest to między innymi z tym, że nazwa – présages – pojawiła się w Almanachach Nostradamusa gdzie zbiory czterowierszy na dany miesiąc określano przede wszystkim terminem présages (wróżby).

Natomiast inną bardzo popularną nazwą przepowiedni używaną  przez Nostradamusa jest – Prophetie (Przepowiednie). W swoich wpisach pokazuje ją również Pan Atraktor.

Dlatego w różnych Almanachach występuje kilka nazw związanych z przepowiedniami. Zależy to przede wszystkim od tego jakiej nazwy użył Nostradamus – oraz z którego Almanachu korzystamy przy przytaczaniu przepowiedni Nostradamusa.

Jak już pisałem po terminach: Présages czy też  Prophetie – najczęściej podawany jest  numer danej przepowiedni. Natomiast nie wszystkie przepowiednie były ponumerowane przez Nostradamusa. W niektórych występują również inne oznaczenia na przykład:  * , + , (  , ... itp.

Takich innych oznaczeń użył w swoich interpretacjach Pan Arteuza Centurion – ale to był jego autorski wybór – nie było to do końca związane z tym jakich oznaczeń użył Nostradamus. Po prostu ze względu na ciągłe pytania użytkowników forum o numerację – związanych z brakiem ich wiedzy  - Pan Arteuza Centurion przestał podawać (szkoda!) numeracje przyjętą przez badaczy przepowiedni Nostradamusa.

Dzięki temu ciekawemu, mimo wszystko zabiegowi Pana Arteuza Centuriona związanemu z numeracją, możemy również domyśleć się w jaki sposób nasz interpretator – tłumaczył i z czym kojarzył pojawiające się symbole występujące przy przepowiedniach – które umieszczał przy swoich przepowiedniach sam Mistrz Nostradamus.

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-06 08:28:41)

 

ostradamusa.

 

Tu reszta:

Michel Nostradamus – klasyczne centurie oraz przepowiednie - Polska ! (Strona 1) - Przepowiednie Nostradamusa - Forum Koniec Świata


Użytkownik Ruban edytował ten post 26.04.2018 - 20:12

  • 0

#1130

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dlatego występują w większości oznaczenia : Centuria, Sześciowiersz, Zapowiedz, Prognostyk, Omen – po nich występuje konkretny numer.

 

Sześciowiersze przez większość znawców twórczości nostradamusa są uznawane za fałszywki.

Wolę poczytać co sądzą o tych przepowiedniach ludzie, którzy się na tym znają a nie jakiegoś arteuzy, atraktory i inni kolesie, którzy myślą że coś tam wiedzą.


  • 0



#1131

Ruban.
  • Postów: 155
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

 

Dlatego występują w większości oznaczenia : Centuria, Sześciowiersz, Zapowiedz, Prognostyk, Omen – po nich występuje konkretny numer.

 

Sześciowiersze przez większość znawców twórczości nostradamusa są uznawane za fałszywki.

Wolę poczytać co sądzą o tych przepowiedniach ludzie, którzy się na tym znają a nie jakiegoś arteuzy, atraktory i inni kolesie, którzy myślą że coś tam wiedzą.

 

 

 

Twoja pycha to już jednostka chorobowa.

Na jakiej podstawie twierdzisz, że jedni "coś tam wiedzą", a inni nie ???

Aha ..... BO TY TAK UWAŻASZ - to jest najważniejszy argument !!!


Użytkownik Ruban edytował ten post 26.04.2018 - 21:46

  • 0

#1132

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No tak, tylko i wyłącznie jakiś facet z polskiego forum ma dostęp do prawdziwych przepowiedni, wszyscy inni na świecie się mylą... To brzmi sekciarsko.

 

Nie macie żadnego ale to żadnego dowodu na to, że wiersze Arteuzy są dziełem Nostradamusa.  Zaklinanie rzeczywistości i wymyślanie spisku ukrywającego i cenzurującego oryginały jeszcze tylko bardziej temu szkodzi.


  • 0



#1133

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mnie to przypomina sektę gryfa, która kilka lat temt działała w necie. Grupa jego wyznawców broniła go na wszystkich forach.
A koleś twierdził, że jest bratem jezusa i zapowiadał kataklizmy na 2012 rok.
Podobnie jest z tekstami tego arteuzy. Nawet jeśli on to tłumaczył z jakichś starych książek, to nie wiadomo czy tłumaczył autentyki.
  • 0



#1134

Ruban.
  • Postów: 155
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Mnie to przypomina sektę gryfa, która kilka lat temt działała w necie. Grupa jego wyznawców broniła go na wszystkich forach.
A koleś twierdził, że jest bratem jezusa i zapowiadał kataklizmy na 2012 rok.
Podobnie jest z tekstami tego arteuzy. Nawet jeśli on to tłumaczył z jakichś starych książek, to nie wiadomo czy tłumaczył autentyki.

Było to do pomyślenia w 2009 roku:

 

Persage XI 45, 3
Na podzielonym półwyspie Azji,
Czerwona Północ zagrozi Neptunowi. (USA)
Będzie ją chciał zniszczyć Wielkim ogniem,
Ale Smok (Chiny) swoim traktatem ją uratuje.

 

Persage XI 45, 8
Wielki Neptun odda Smokowi Formozę (Tajwan),
Półwysep zostanie zjednoczony, ale bez armii,
Będzie pod kontrolą mocarstw sprzymierzonych,
Później oko Smoka zwróci się na puste ziemie północy.

 

 

 

Na historycznym szczycie państw koreańskich Kim zapowiada nową erę - Wiadomości


  • 0

#1135

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mnie bardziej ciekawią te przepowiednie, gdzie jest mowa o wąsatym przywódcy, człowieku z kaszub i dwóch braciach, którzy podzielą się władzą.
Trudno nie mieć wrażania, że ktoś je pisał w naszych czasach.
  • 0



#1136

Ruban.
  • Postów: 155
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Mnie bardziej ciekawią te przepowiednie, gdzie jest mowa o wąsatym przywódcy, człowieku z kaszub i dwóch braciach, którzy podzielą się władzą.
Trudno nie mieć wrażania, że ktoś je pisał w naszych czasach.

To proszę.

Baaardzo obszerne opracowanie Moogiego:

 

  • Skarbnica wiedzy

  • Nieaktywny

  • Zarejestrowany: 2015-10-14

  • Posty: 298

Omen: 69 – Proroctwo: 69 - opisuje to co może się wydarzyć w przyszłości. Zapisane są tu z pozoru suche fakty, opisujące mrożące krew w żyłach przyszłe wydarzenia.

Wiersze te wydają się łatwe do interpretacji. Opisują to co może się wydarzyć. Natomiast do pełnego zrozumienia tego co zapisał Nostradamus – dla dociekliwego czytelnika – brakuje oczywiście genezy czyli przyczyn takich wydarzeń.

Geneza: 
1. Czynniki, które złożyły się na powstanie i rozwój czegoś. 
2. Sposób powstawania i rozwoju cz
2018-04-04 19:40:48egoś

Właśnie te przyczyny Nostradamus opisuje w kilku przepowiedniach, które zinterpretowałem wcześniej. Dlatego już omawiane przepowiednie pokazują wolny ale ciągle postępujący proces w naszym kraju – który nie powstrzymany w porę – właśnie może doprowadzić do rozlewu krwi - krwi z jednej krwi – nie tylko społeczeństwa polskiego ale również osób w jednej rodzinie.   

Przedstawię teraz kilka przepowiedni. Ich interpretacje oraz dodatkowe wyjaśnienia będzie można przypomnieć sobie wchodząc w link pod konkretną przepowiednią. 

 

Jakie były przyczyny i początki:

 

Gdy zabrakło prawdziwego autorytetu dla większości Polaków!

Przepowiednia;117,79(czterowiersz);

W 21 po śmierci Arki dwie partie zanarchizują kraj,
Polak Polakowi i Krzyż Krzyżowi,
nigdy nie były sobie tak wrogie -
nawet wtedy, kiedy ich ziemie dzielili obcy!

http://koniecswiata.info/forum/post/6789/#p6789

 

Osoby nie myślące o dobru ogólnemu ale tylko swojemu - za wszelką cenę dążą do przejęcia władzy w kraju!

Persage X 33,66

Kraj nad Wisłą podzielony na pół
Bliźniacy lubią władzę i rewolty
Krasomówczy Kaszub o języku węża
Ochroni kraj mimo wielu wrogów

http://koniecswiata.info/forum/post/6795/#p6795

 

Nielubiany przez uzurpatorów do władzy, mimo wszystko przysłuży się Polakom!

Przepowiednia 231,18 /prophetie/;

Oblubieniec Germanii pokrętny Bastran,
Nielubiany przez kler i jego zwolenników, 
Dobrze przysłuży się chimerycznym Polakom,
Po sześciu docenią gdy nadejdzie czas cierpień!

http://koniecswiata.info/forum/post/6798/#p6798

 

Smutny los urodzonych z jednej matki. Orzeł – samolot! Habit – kościół nie tylko toruński...

du quatrain;

Nad Wisła za rządów Bastrana i Lisa
Dwóch rządzących urodzonych z jednej matki
Spotka smutny i marny los;
Orzeł i habit to przyczyny upadku!

http://koniecswiata.info/forum/post/6801/#p6801

 

Dusze fanatyków Kościoła zawładnięte przez zakonnika i starego wyznawcę!

Przepowiednia;19,158 (sześciowiersz);

U "sprawiedliwych" wielkie zamieszanie!
Polski zakonnik i jego stary wyznawca,
zawładnęli duszami fanatyków Kościoła.
Niby silny przywódca, po utracie bliskich,
zostanie przez nich zdradzony i poniżony,
wkrótce potem dołączy do rodzinnego grona.

http://koniecswiata.info/forum/post/6804/#p6804

 

Wolności Ty jesteś jak zdrowie, ten się dowie... kto Cię utracił...

+
Spiski i intrygi dawnych bohaterów,
Przyczyną zamętu i niepewności,
Nad Wisłą dojdzie do wielkich zmian,
I podniesiony sztandar wolności upadnie,
Władzę zdobędzie ten, któremu zawierzyli,
Okaże się sprytniejszym niż jego poprzednik.                                                                                         

http://koniecswiata.info/forum/post/6812/#p6812

 

Historia kołem się toczy – niezasługujący na pamięć stary Głupiec zostanie i tak zapomniany!

Przepowiednia;98,176/czterowiersz/ 

Wśród wielu Polaków uzyska duże poparcie,
Do czasu kiedy jego słowa okażą się złudzeniem,
Później ci sami Polacy nazwą go starym Głupcem, 
W 21 po krótkim czasie spotka go śmierć i zapomnienie.

http://koniecswiata.info/forum/post/6810/#p6810

 

Wielki zamęt nad Wisłą !

Przepowiednia: 38,16(sześciowiersz);

Bogaty i pyszny zakonnik solą w oku biskupa Rzymu,
Gdy go przywoła do siebie wznieci nad Wisłą wielki zamęt!
Wierny mu lud obwoła go świętym i prorokiem!
Cierpienie i śmierć starego kościoła, po trzeciej wojnie,
będzie odrodzeniem i początkiem jedności nowego.
Ten kto chciał być pierwszym zginie w wiecznej niełasce!

http://koniecswiata.info/forum/post/6926/#p6926

 

Kościół nie powstrzyma buntów!

Przepowiednia:21,114

W dwudziestym pierwszym w kraju królowej Maryi,
Bogaty Kościół nie powstrzyma buntów,
A zachłanny zakonnik skończy tak, jak jego zwolennik!
Resztę zniszczeń dokonają: Chytry Lis i General Dyktator!

http://koniecswiata.info/forum/post/6911/#p6911

 

Wojna domowa - nad Wisłą – zmieni się w wojnę religijną!

Presage(przepowiednia) 18;103(czterowiersz)

Nad Wisłą walka dwóch przywódców 
zamieni się w walkę dwóch kleryków
Były lewy doprowadzi do zguby prawego,
Potem Powódź i Krew wyniosą Generała!

http://koniecswiata.info/forum/post/6928/#p6928

 

Patrzą a nie widzą – Słuchają a nie słyszą!

Presage XII 117,1 (czterowiersz);

Nad Wisłą słuchają, a nie słyszą i patrzą, a nie widzą!
Nienasycony Zakonnik i Słowo Mamony rozbudza Złe Demony.
W Złoty Ornat przebrany, podzieli wiernych i Polski Sanhedryn.
Kościół z Narodem podzielony, a bratnia krew nie zasmuca, lecz cieszy!

http://koniecswiata.info/forum/post/6951/#p6951

itd...itp...

 

Mój wybór przepowiedni do tego wpisu nie jest oczywiście przypadkowy. Można by było dodać więcej przepowiedni zapowiadających wydarzenia opisane w Omenie 69.

Dociekliwi czytelnicy oczywiście mogą powrócić do oryginalnych interpretacji innych przepowiedni – stworzyć swoją drogę do Omenu 69. 

Najważniejszym jednak elementem jest zrozumienie powolnych (wieloletnich) przyczyn, które doprowadzić mogą do wypełnienia się wydarzeń opisanych w Omenie 69 oraz powiązanych z nim przepowiedni Nostradamusa.

E-mail

Zgłoś do administratora Cytuj

  • Skarbnica wiedzy

  • Nieaktywny

  • Zarejestrowany: 2015-10-14

  • Posty: 298

Omen:69 [Proroctwo;69]

O słowiański narodzie Maryi!
Gdy szatan zapanuje nad twoimi umysłami -
to krew z jednej krwi poleje się strumieniami,
Bowiem dwa sobie przeciwne plemiona i te starsze i młodsze -
spotkają się w morderczym uścisku wrogości../.

Bo gdy nad Wisłą Bachus rozpali w nich ogień nienawiści -
Syn stanie się wrogiem ojca, a córka swej matki -
zaś brat zabójcą brata, a siostra zabójczynią siostry,...
Ale przed tym za udziałem Gryfona i Atlantów - 
wszech władza partii i kościoła ulegnie załamaniu,
Zaś świątynie Chrystusa będą plądrowane i niszczone. -
bo stanie się to skutkiem ułudnych rządów sprawiedliwych...
Najpierw więc zostanie rozbudzona Wielka Radość żarliwych-,
a później nastanie u nich żałość i Wielki Smutek spolegliwych../.
Aż wreszcie kryzys pieniądza na krótko wyniesie do władzy-
po raz drugi wąsatego i jego licznych zwolenników zdrady../.
Po nim w wyniku haniebnego buntu i zamachu -
sprzymierzony z nimi generał osiągnie cel utajniony...
Przed trzecią wojną już jako władca nowego Lechistanu,
I niezłomny wyznawca zwycięskiego islamu../.
Stanie się z czasem wiernym zwolennikiem Wielkiego Talibanu,
I orędownikiem jego okrutnego i mściwego przywódcy.../.
W końcu kraj swój przemieni z pomocą szahidów i ich dowódcy,
W sprzymierzone królestwo proroka Mahometa i jego turbanów....
Taki więc oto będzie skutek i początek budowy,
                                 ...Jego Wielkiej Potęgi, Chwały i Odnowy! 

Atraktor 216-08-31 15:53:06

 

Wiersz pierwszy mówi o Polsce. Nostradamus używa w swoich przepowiedniach kilku nazw mówiących o Polsce i Polakach. W tym omenie używa nazwy – narod Maryi. Jest to jak zwykle w twórczości Nostradamusa zabieg zamierzony. Nie tylko mówi o polskim narodzie ale również o chrześcijańskiej Polsce.
  
Już wcześniej opisywałem dlaczego Polska jest narodem Maryi. Najważniejszym miejsce dla wierzących Polaków jest klasztor częstochowski z cudownym obrazem Królowej Maryi. To tutaj naród polski wielokrotnie zawierzał swój los Maryi. Koronował ją również na Królową Polski.

Zawierzał jej w całości – Totus Tuus (z łac. „Cały Twój”) – dewiza papieża Jana Pawła II. Była ona jego zawołaniem biskupim już w czasach krakowskich.

Modlitwa ta brzmi: Totus Tuus ego sum et omnia mea Tua sunt. Accipio Te in mea omnia. Praebe mihi cor Tuum, Maria. Co w przełożeniu na polski brzmi: Jestem cały Twój i wszystko, co moje, do Ciebie należy. Przyjmuję Ciebie całym sobą. Daj mi Swoje serce, Maryjo.

 

Przepowiednia:21,114

W dwudziestym pierwszym w kraju królowej Maryi,
Bogaty Kościół nie powstrzyma buntów,
A zachłanny zakonnik skończy tak, jak jego zwolennik!
Resztę zniszczeń dokonają: Chytry Lis i General Dyktator!

http://koniecswiata.info/forum/post/6911/#p6911    ...więcej o Kulcie Maryi.

 

Wiersz drugi omenu pokazuje moment w którym wiara słowiańskiego narodu, już nie wystarcza do zapanowania nad utrwalanymi od lat emocjami - podzielonych mieszkańców naszego kraju. Wiara chrześcijańska przegrywa z demonami. A demony te w postaci szatana zapanują nad duszami i umysłami narodu Maryi. Tam gdzie zabraknie praw boskich tam panują prawa szatana.

Wiersz trzeci ostrzega przed rozlewem krwi. Strumienie tej polskiej – bratniej krwi poleją się w kraju nad Wisłą. Negatywne emocje rozleją się strumieniami krwi. Umysły owładnięte przez rozpętane demony – szatana - doprowadzą w jednym narodzie do rozlewu bratniej krwi.

Wiersz czwarty słowami Nostradamusa mówi o tym o czym jeszcze niedawno było głośno wśród wielu komentatorów polskiej rzeczywistości medialnej. Jak było widać słowa o wrogich plemionach panowały również w internecie. Wypowiedzi różnych środowisk krążyły właśnie przy tych przeciwnych plemionach. W aspekcie historycznym już istniały podziały na różne plemiona – a to już zostało w genach ich następców.

Nostradamus to przewidział, dlatego o tym napisał w przepowiedni.


  • 0

#1137

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sporo tego jest więc ciężko tak analizować to z marszu bo jednak zajmuje to trochę czasu.

 

Ale weźmy to

Persage X 33,66

Le pays Vistule est divisé en deux,
les jumeaux aiment pouvoir et révolte.
Verbeux langue Bastrano le serpent,
préservera le pays malgré les nombreux ennemis !

 

Francuskiego nie znam ale wklejając to do translatora to można powiedzieć że w miarę się zgadza. Poza tym kaszubem, bo nie wiem jakie słowo on w ten sposób przetłumaczył. Domyślam się że Bastrano ale szukając na googlach czy to jest to nic w ten deseń nie znajduję.

 

Przepowiednia;98,176/czterowiersz/ - uzyska duże poparcie ale nie wiadomo kto. A głupcem to w polityce jak jest okazja to często jedni tak nazywają drugich. Starcyh polityków mamy pełno więc dużo się takich znajdzie.


  • 0



#1138

asbiel.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czy przewidziano również katastrofę w Smoleńsku?


  • 0

#1139

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może więc "władający językiem Bastrano" to "mieszkaniec Bastranii"?

Bastrania to któraś z krain Europy północnej. Ptolemeusz opisując ludzi z krain północnych (względem Rzymu) wymienia Galię, Brytanię, Germanię i Bastranię, która ciężko powiedzieć czym może być, w każdym razie nic a nic nie wskazuje konkretnie na Kaszuby. To mogła być każda kraina spoza Limesu, na przykład Mazowsze, Ruś, Skandynawia.

http://www.getty.edu...anean/isaac.pdf - str.7


  • 1



#1140

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W sprawie katastrofy smoleńskiej to w necie krążą fałszywe cytaty przypisywane nostradamusowi.

Nostradamusowi przypisuje się słowa "Stalowy ptak upadnie...". Tymczasem to wymysł internautów. (fot. Archiwum)Gdy racjonalnie myśląca społeczność XXI wieku w środku Europy nie znajduje racjonalnych odpowiedzi na te pytania, pozostaje ucieczka w mistykę. Albo w teorie spiskowe. "Stalowy ptak upadnie", a na nim "znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego". I wtedy "na kraj ogarnięty chaosem i żałobą, wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy". Tak oto polską katastrofę pod Smoleńskiem z 10 kwietnia miał przepowiedzieć słynny XVI-wieczny wizjoner Nostradamus. Tymczasem nic takiego nie napisał. Przepowiednię tę "wyprodukowali" ostatnio internauci.Czytaj więcej: http://www.nowiny24....strof,id,t.html

Rzeczywiście tu może chodzić o Bastranię. Jeśli tak tłumaczenie centuriona jest tak zrobione żeby kojarzyło się z Donaldem i pasowało do polskiej polityki. Niezbyt to uczciwe.

Na francuskiej wikipedii jest taka nazwa kaszub https://fr.wikipedia.../wiki/Cachoubie  Piszą że ta nazwa pojawiła się w 1238 roku. Zupełnie nie ma podobieństwa do słowa bastrania.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych