Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nostradamus a III Wojna Światowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1315 odpowiedzi w tym temacie

#1096

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Według różnych autorów zarabiających na Nostradamusie koniec świata miał być w 1999 roku. Potem zmienili datę na 2012. Do 1991 roku przewidywali wielką wojnę między USA i ZSRR, przestali gdy ZSRR się rozpadło. Do tego jeszcze istnieją przynajmniej cztery różne podróbki "przepowiedni" Nostradamusa w międzynarodowym obiegu, nie licząc bzdetów powstałych przez mieszanie różnych wersów ze sobą oraz całkowicie zmyślonych bajek mających być "spełnionymi" przepowiedniami. W czasie drugiej wojny światowej naziści zrzucali ulotki z "przepowiedniami" Nostradamusa we Francji by osłabić morale mieszkańców. Alianci zaraz potem zaczęli robić to samo, tylko ich "przepowiednie" wieszczyły przegraną III Rzeszy. Jest też taki koleś, co co parę lat drukuje książki z przepowiedniami na bazie Nostradamusa, i za każdym razem, gdy się myli, to po prostu zmienia znaczenie przepowiedni. W jednym przypadku Kadafi stał się Huseinem by potem zmienić się w Bin-Ladena, i to w obrębie jednego czterowiersza...

BTW, znalazłem takie coś:

W dalekim kraju, w roku łagodnej zimy
Gdy wiosna latem się stane przed czasem
Tłum bezmyślnych krzykaczy zagłuszy
jedyny chór prawdy i rozsądku im pozostały


Nostradamus przewidział atak DDoS na Paranormalne.pl!
  • 1



#1097

Ruban.
  • Postów: 155
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Du Urgon.

 

Masz całkowitą rację, jest więcej w obiegu fałszywek niż oryginalnych przepowiedni Nostradamusa i to kilkakrotnie!!!!

Centurion (prof historii i poliglota) zajmował się Nostradamusem już w latach 70-tych. Była olbrzymia dyskusja na temat tłumaczeń Centuriona. Poczytaj sobie wypowiedzi Atraktora (fizyk, kosmolog, prawdopodobnie prof. - starszy człowiek) lub Moogiego.

 

Żeby wyrobić sobie zdanie należy przeczytać dziesiątki (a nawet setki) wypowiedzi na ten temat, wtedy można określić poziom dyskusji jak i poziom samych dyskutantów.

Na marginesie Nostradamus NIGDY NIE PRZEWIDYWAŁ KOŃCA ŚWITA !!!!!!!!!!! Jedyne co powiedział to, że Bóg nie pozwolił mu zajrzeć dalej niż do 3792 roku [w/g naszej (obecnej) rachuby czasu, mogę się ciut mylić ponieważ podaję datę z pamięci].

 

Po tej dacie ludzkość ma przejść w stan duchowy - coś w tym rodzaju. Obecnie poziom naszej fizyki nie jest w stanie prawie nic powiedzieć na ten temat no może poza wymiarami, których może być więcej.

Tu kilka linków - ten pdf. to tylko 240 stron:

 

nostri3.pdf

Nostradamus - Kiedy wybuchnie III wojna światowa (interpretacja)

Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania. (Strona 1) - Wiek XXI: wizje i przepowiednie - Forum Koniec Świata

Nostradamus Prawdziwy i nie tylko. Cz.1 Lektor PL. - YouTube

Nostradamus Prawdziwy Cz.2 Grom Wiedzy. Lektor PL - YouTube

Nostradamus o Trzeciej i Czwartej Wojnie Światowej. Cz 3 Lektor PL - YouTube

 

P.s:

Na tym forum można bezkarnie i bezpodstawnie oskarżać i obrażać osoby już nieżyjące, a gdy ktoś próbuje bronić dobrego imienia tych osób dostaje bana !!!!!

Takie forum - no cóż.

 

Nie bądź śmieszny. Po pierwsze nie dostałeś bana, tylko warna, czyli ostrzeżenie. I to ty obraziłeś jego, a on nikogo. Wielu ludzi domagało się od tego centuriona żeby pokazał źródła tych przepowiedni. Ale z tego co wiem, to tego nie zrobił. Dlatego wielu mu zarzucało, że te centurie sam wymyśla. A to że nie żyje, nie ma tu nic do rzeczy.

Wszystko.


Użytkownik Wszystko edytował ten post 16.04.2018 - 20:09

  • 0

#1098

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja nikogo obrażać zamiaru nie mam, ale do Nostradamusa (wiem, niech mu ziemia lekką będzie, postaram się źle o nim  nie pisać. W końcu - też nie żyje) zraziłem się niechcący, przypadkowo i na dobre. Otóż chodząc sobie po takiej fajnej księgarni z tanią książką trafiłem na coś takiego:

 

54378501340KS.jpg

 

Kupiłem. Przeczytałem. Niestety, uczyniłem to w roku 2015. Nie powinienem był. Mój pech...


  • 0



#1099

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Część z tych centurii powstała w roku 2009, zawierają charakterystyczne cechy, na przykład celowanie na rok 2010 jako początek opisywanych zdarzeń (rok którego cyfry dają sumę 3 i jest podzielny przez 3), czy wzmianka o rządach Berlusconiego. Przed tym rokiem nie ma o nich żadnej informacji, to nie jest nawet tłumaczenie, bo brak oryginałów zawierających te elementy.


  • 0



#1100

Ruban.
  • Postów: 155
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Ja nikogo obrażać zamiaru nie mam, ale do Nostradamusa (wiem, niech mu ziemia lekką będzie, postaram się źle o nim  nie pisać. W końcu - też nie żyje) zraziłem się niechcący, przypadkowo i na dobre. Otóż chodząc sobie po takiej fajnej księgarni z tanią książką trafiłem na coś takiego:
 
54378501340KS.jpg
 
Kupiłem. Przeczytałem. Niestety, uczyniłem to w roku 2015. Nie powinienem był. Mój pech...

 
Niestety takich bzdur są na świecie miliony (nie przesadzam ) Większość z nich to tłumaczenia z tłumaczeń itd.
Nostradamus pisał w kilkunastu różnych językach obecnie już martwych (za jego czasu też). Czy myślicie, że obecnie chodzą tabuny ludzi znających te języki i chcący zajmować się Nostradamusem (jeżeli zajmują się to po kryjomu).
Dlaczego nie ??
Dlatego, że mamy taki, a nie inny paradygmat nauki i ludzie Ci nie chcą być poddani ostracyzmowi środowiska naukowego.
To wykorzystują różni "ludzie" żeby zarobić na plebsie.
Po czym poznać "bzdury" najkrócej po tym że są bez sensu lub zupełnie nieczytelne.
 
Tu macie przykład piramidalnej bzdury napisanej przez osobę, która skończyła szkołę średnią - wystarczy wpisać Panią do wyszukiwarki - oczywiście znawczynię tych języków..
 
CenturieT1.pdf - Dysk Google
CenturieT2.pdf - Dysk Google
 
Tu przykład Centuriona (pisownia oryginalna - uczył się pisać na kompie)
 
Więc konkretnie w jakim języku, gdzie, kiedy i pod jakim tytułem zostało opublikowane to :
"Persage X 33,66

Kraj nad Wisłą podzielony na pół
Bliżniacy lubią władzę i rewolty
Krasomówczy Kaszub o języku węża
Ochroni kraj mimo wielu wrogów"

Odpisałem już Panu "ciekawemu"-o tym skąd się biorą nie które moje teksty.
Właśnie moim zadaniem jest opublikowanie i wydanie swoich tekstów;

Uznanego tłumaczenia tego tekstu jescze niema.Inne znane mi brzmi tak:

W dolinie Wisły podwoje zapanuje
Dwóch z wiarą niepokój zasieje
Mówca z Bastranu językiem węża
Ziemię od obcych ochroni.

I teraz tak :czterowiersz został napisany;pierwsza linijka po staro-frankijsku(z którego uformował się wczesny język francuski),druga platońską greką z jednym słowami(odnośnikiem) staro-łacińskim używanym za czasów republiki rzymskiej(przed cesarstwem),trzecia po staro-aramejsku z odnośnikiem słownym staro-hebrajskim.A ostatnia linijka była napisana jeszcze bardziej archaicznym językiem frankijskim ,który zaliczany jest do języków germańskich,ale już wymarłych a nie jak obecny francuski który jest zaliczany do języków romańskich.

Tak Nostradamus bronił się przed wykształconymi sędziami Świętej Inkwizycji-i w ówczesnych czasach nie on jeden.

S
Germańskie plemię Bastranów żyło na obecnych Kaszubach przed przybyciem Słowian na te ziemie-czyli przed 600 lat przed urodzeniem Chrystusa.Aby przepowiednia była bardziej zrozumiała ziemię Bastranów potraktowałem i przetłumaczyłem jako ziemie póżniejszych Kaszubów(Słowian) a mówcę jako Kaszuba.
Francuski badacz przetłumaczył dosłownie(mówca z Bastranu.
Ale mam pytanie czy ogół Polaków aż tak zna historię,że wie że przed wiekami żyli tam jacyś Bastranowie?

Jako Polak muszę zwracać na takie rzeczy uwagę. 

Także jest to tylko jeden z przykładów jak trudno jest tłumaczyć twórczość Nostradamusa 

Oryginalne teksty Nostradamusa -oczywiście we wszystkich starodawnych językach można dostać w nie których księgarniach na zachodzie-proszę się pytać.

Centurion

 
 

Część z tych centurii powstała w roku 2009, zawierają charakterystyczne cechy, na przykład celowanie na rok 2010 jako początek opisywanych zdarzeń (rok którego cyfry dają sumę 3 i jest podzielny przez 3), czy wzmianka o rządach Berlusconiego. Przed tym rokiem nie ma o nich żadnej informacji, to nie jest nawet tłumaczenie, bo brak oryginałów zawierających te elementy.

Kto tak naprawdę wygrał ostatnie wybory we Włoszech ????
 
To był błąd w analizie Centuriona (co potwierdza prawdziwość przepowiedni - gdyby sam napisał to celowo by się mylił ????????????????????????????). Sugerował się się zamachem na wieże + 10 lat super terroryzmu czyli ok. 2010.
Dzisiaj jesteśmy mądrzejsi o 9 lat i przypuszczamy, że chodzi zamach w Berlinie w tym rok na nowym lotnisku i o trójkę numeryczną czyli rok 2028 - niestety to NOSTRADAMUS !!!!!.


Użytkownik TheToxic edytował ten post 17.04.2018 - 07:51

  • 1

#1101

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trójkę daje też rok 2019 (2+1+9 = 12; 1+2=3)

 

To nie Nostradamus, bo w żadnej oryginalnej Centrurii nie pojawiają się takie pojęcia jak w wierszach Arteuzy. I kwestia tłumaczenia tej wątpliwości nie usuwa, bo w wersjach w różnych językach powinny się pojawiać te same pojęcia. Jeśli tłumaczenie wygląda tak, że wersja w innym języku zawiera inne fakty, rzeczy i pojęcia, to ja dziękuję za takie tłumaczenia..


  • 0



#1102

Ruban.
  • Postów: 155
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Trójkę daje też rok 2019 (2+1+9 = 12; 1+2=3)

 

To nie Nostradamus, bo w żadnej oryginalnej Centrurii nie pojawiają się takie pojęcia jak w wierszach Arteuzy. I kwestia tłumaczenia tej wątpliwości nie usuwa, bo w wersjach w różnych językach powinny się pojawiać te same pojęcia. Jeśli tłumaczenie wygląda tak, że wersja w innym języku zawiera inne fakty, rzeczy i pojęcia, to ja dziękuję za takie tłumaczenia..

Tak jak Bastram i Kaszub to oczywiście to samo.

Przeczytaj mój post na poprzedniej stronie wyjaśnia wszystko.

Warunki 3, 5, i 6 sobie poszukaj podobno jesteś "mistrz Googlowania"


  • 0

#1103

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dzisiaj jesteśmy mądrzejsi o 9 lat i

 

O, dokładnie. O to właśnie chodzi. To taki... profetyzm retrospektywny. ;)

Aby wiedzieć o co chodzi(ło) panu N. musimy to po prostu przeżyć.


  • 0



#1104

Ruban.
  • Postów: 155
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

O, dokładnie. O to właśnie chodzi. To taki... profetyzm retrospektywny. ;)
Aby wiedzieć o co chodzi(ło) panu N. musimy to po prostu przeżyć.

Na tym polega geniusz nostradamusa - widocznie nie wolno mu było napisać wprost.
Fizyka ma za małą wiedzę odnośnie przyczynowości zdarzeń w naszej rzeczywistości - kiedyś pewnie będziemy wiedzieli więcej.
Przykład:
Czy między zdarzeniem A i B jest jedna "droga" kilka, a może nieskończenie wiele - nie wiemy.Czy zdarzenie A jest pewne a może tylko B a może C i D a A i B są pośrednie które mogą ulec odpowiednim !!!!!!!  zmianom itd itp.

 

Proszę nie cytować wypowiedzi skoro nie potrafisz korzystać z nich poprawnie.

Zbędne cytaty zostały usunięte.

TheToxic


  • 0

#1105

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nigdy nie przepadałem za fizyką temporalną. ;)


  • 0



#1106

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

 

O, dokładnie. O to właśnie chodzi. To taki... profetyzm retrospektywny. ;)

Aby wiedzieć o co chodzi(ło) panu N. musimy to po prostu przeżyć.
Na tym polega geniusz nostradamusa - widocznie nie wolno mu było napisać wprost.

 

Jaaasne, tak to sobie tłumacz. Prawda jest taka, że mając wydarzenie jest o wiele łatwiej znaleźć w miarę pasujący czterowiersz, lub w ostateczności go zmyślić stosując przy tym logikę bardziej wymęczoną, niż Pavarotti w budce telefonicznej. To nie geniusz Nostradamusa, tylko głupota ludzi kupujących te bzdety o "spełnionych" przepowiedniach. Czemu nikomu nie udało się czegoś przewidzieć przed zdarzeniem i choćby ostrzec o niebezpieczeństwie?

Fizyka ma za małą wiedzę odnośnie przyczynowości zdarzeń w naszej rzeczywistości - kiedyś pewnie będziemy wiedzieli więcej.

Kto tak twierdzi? W normalnych warunkach czas płynie liniowo i w jednym kierunku, zdarzenia następują po sobie i podążają zawsze schematem przyczyna->skutek. Jakoś nikomu nie udało się tej sekwencji w żaden sposób odwrócić, co równierz wyklucza całkowicie możliwość prekognicji.

Przykład:
Czy między zdarzeniem A i B jest jedna "droga" kilka, a może nieskończenie wiele - nie wiemy.Czy zdarzenie A jest pewne a może tylko B a może C i D a A i B są pośrednie które mogą ulec odpowiednim !!!!!!! zmianom itd itp.

Przyszłość nie istnieje, póki się nie zdarzy. Co się zdarzyło, jest przeszłością. Ponieważ nie da się przewidzieć przyszłości, nie da się też jej zmienić. Ale gdyby to było możliwe, to mielibyśmy do czynienia z temporalnym paradoksem: przykładowo do przeszłości zostaje przekazana informacja o ataku 11 Września, ktoś bierze ją na poważnie, sprawdza fakty i powstrzymuje zamachowców. Wszystko, co się miało zdarzyć od daty otrzymania informacji się nie zdarzy, bo bieg historii został zmieniony, zatem informacja z przyszłości nie zostanie przekazana, zatem historia nie ulegnie zmianie, zatem zamach się zdarzy, zatem informacja zostanie przekazana, zatem zamach się nie zdarzy... i tak w kółko. Wszechświat temu zapobiega właśnie poprzez uniemożliwienie przekazania informacji w przeszłość. Tego nie da się obejść i dlatego nie da się przewidzieć przyszłości...


  • 0



#1107

Ruban.
  • Postów: 155
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Do Urgon

Nic nie zrozumiałeś szkoda czasu na  dyskusję.

Tylko jeden przykład Twoich bzdur:

Na jakiej podstawie twierdzisz, że czas płynie liniowo. Jest wiele poważnych teorii fizyki mówiących o wielowymiarowości czasu (to by tłumaczyło nieoznaczoność).

Na to co podałeś w tym wywodzie NIE MA ANI JEDNEGO DOWODU.

Po drugie mylisz entropię z przyczynowością zdarzeń.

KONIEC DYSKUSJI

Poczytaj sobie o wszechświecie holograficznym i informacją  na horyzoncie zdarzeń.


  • 1

#1108

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kto w dzisiejszych czasach wierzy jeszcze w te brednie o przepowiedniach? Baba Wanga, Ojciec Klimuszko, Nostradamus i inni, nikt z nich niczego nie przewidział i nie przewidzi, jedynie w drodze przypadku coś tam mogli trafić, ale to może każdy z nas. Oto moja przepowiednia:

"Dwa mocarstwa, gdzie w jednym szczyty bronią godności i drugie, gdzie równiny służą pomocą...spotkają się kiedyś i powstanie wielki gniew, gdzie woda wyczyści całe zło i chaos i nienawiść, a rzesza poddanych jednego giganta zaburzy harmonię i spokój po to, by na końcu przemierzać w szczęściu"

Jakbym się dobrze wypromował to za XX lat grupa ludzi z jakiegoś forum analizowałaby ten zmyślony tekst.


  • 0



#1109

Ruban.
  • Postów: 155
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Do Daniela:

Napisane 500 lat temu.

Persage XI 28, 3
W erze podboju Saturn (rakieta nośna Saturn 5) wystartuje,
Jak kula armatnia wyleci poza Ziemię.
Trzech z Ameryki odłączy się na niebie,
I ich Orzeł (lądownik Orzeł) wyląduje na Księżycu.
c.d.
Jeden z nich postawił stopę,
Później będzie to powtarzane.
Nie znajdą tam niczego co by było pomocne,
Po wielu latach powrócą i pozostaną na zawsze. 

 

 

"Cztery Wielkie Wojny Światowe oczekują świat
I i II należeć będą do krwiożerczej Germanii
-które zakończą się jej klęską-Następnie rozbudzone ludy Azji :
Smoka i Półksiężyca powstaną przeciw Słowianinowi i Europie
IV krótką choć okrutną wojnę wywoła zawistny Szkot

 

Opisz lądowanie na Marsie (ze szczegółami) to może ktoś Cię będzie cytował.


  • 0

#1110

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Centuria IX wiersz 28:

 

The Allied fleet from the port of Marseilles, In Venice harbour to march against Hungary. To leave from the gulf and the bay of Illyria, Devastation in Sicily, for the Ligurians, cannon shot.

Widzisz tu gdzieś wzmiankę o startującym Saturnie?

http://nostradamus.org/qbrowser.html

 

Ktoś napisał to w naszych czasach a ty dałeś się oszukać, że to niby wiersz sprzed 500 lat.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych