Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nostradamus a III Wojna Światowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1315 odpowiedzi w tym temacie

#16

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

BrainsCollector, powiem Ci tylko jedną rzecz (bo jeszcze nie doszliśmy w przepowiedniach do tego :P) - Polska po III Wojnie Światowej ma razem z Francją rządzić praktycznie całą Europą. Oczywiście według interpretacji Centuriona. A jak będzie, czas pokaże.

Użytkownik kamilus edytował ten post 02.04.2011 - 18:05

  • 2



#17

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tak na szybko - potem doczytam do końca i jeszcze coś napiszę.

Po 500 kraj Jagiellonów powstanie z kolan
Zastąpi na wschodzie Wielkiego Rusa
Razem z Francją w wielkim przymierzu
Po III wojnie rządzić będą Europą

To co Wielkiemu Słowianinowi się nie udało
To jego mierny mały brat dokończy
Nie siłą a słowem przekonywania
Małe Kraje Wschodu zrobją z nim konfederację


Co ciekawe, George Friedman w swojej książce "Następne 100 lat - prognoza na XXI wiek" również pisze o mocarstwie nad Wisłą. Oczywiście nie jest on jasnowidzem, tylko ekspertem od geopolityki. "Małe kraje Wschodu zrobią z nim konfederację" - mówi Nostradamus, a Friedman mówi, że Polska zawrze sojusz z Bałtami (krajami leżącymi nad Bałtykiem - Litwą, Łotwą i Estonią). Jeśli więc wybitny ekspert mówi to samo, co Nostradamus - coś w tym musi być.
  • 0



#18

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Domino, o ile dobrze pamiętam o "świetności" Polski w przyszłości mówił także np. o. Klimuszko. A co do sojuszu z krajami Bałtyckimi, to według interpretacji Centuriona (niedługo pewnie dojdziemy do tego) do Polski przyłączyć się ma Ukraina i chyba także Rosja (która to zostanie sama, bez sojuszników, jak tylko zacznie się u nich dziać źle).

Zanim przejdę do kolejnych interpretacji, chciałbym tylko dodać coś od siebie (szczególnie do osób nieudzielających się): wiem, że tekstu jest ogrom, a to dosyć mocno przeraża. Ale naprawdę, dajcie mu (tekstowi) szansę. Nie musicie czytać wszystkiego na raz, wystarczy skopiować sobie (chociażby do Worda), czytać powoli, w swoim tempie a przeczytane fragmenty usuwać (by się nie zgubić :P). Naprawdę interpretacje są bardzo interesujące, a każda kolejna osoba, która zechciałaby podzielić się z nami własnymi przemyśleniami na ten temat, będzie bardzo, ale to bardzo mile widziana w tym temacie. Także raz jeszcze zachęcam :)

A teraz wrócmy do sedna.

Gość z 11,11 nie zrozumiał,że nie piszę o końcu świata tylko o III wojnie światowej.Biblia 'gościu" jest pisana częściowo: po staro-hebrajsku ,a częściowo po aramejsku(autentyk) są to języki semickie.Nie wiem czy wiesz ,że w języku staro-hebrajskim poszczególne litery alfabetu są równocześnie oznaczeniami liczb-np litera B oznacza też 1(jedynkę).Stąd istnieje tzw kod liczbowy Biblii który służy do odczytywania wielu zdarzeń i dat.Słowo:Hewe (po polsku:Ewa)nie jest imieniem a oznacza niewiastę,-słowo:Adamu(Adam) nie jest imieniem a oznacza mężczyznę-a wąż oznacza też szatana tak jak w języku polskim -jest wiele słów mających wiele znaczeń np:zamek(morze być do drzwi i murowany średniowieczny) itd.Jabłko też w staro-hebrajskim oznacza nie tylko owoc (jabłko)ale grzech.Żeby zrozumieć Biblię jej autentyzm trzeba się nauczyć staro-hebrajskiego i aramejskiego.Dlatego uczeni-językoznawcy nie badają Biblii tłumaczonych z tych języków ponieważ tłumaczenia te są bardzo różne.Biblie: katolickie,prawosławne i protestanckie posiadają nie tylko różną zawartość ksiąg,ale również różne tłumaczenia,które w/g uczonych znających te starożytne języki w wielu przypadkach daleko odbiegają od pierwotnych i autentycznych zapisów Tory i innych ksiąg biblijnych.

Gościu-jeżeli cię to nie interesuje i uważasz ,że jest to głupie(tak najłatwiej)-to nie czytaj-już o tym pisałem,że nie którzy uważają ,że religie są też głupie bo to bajki.Ja tak nie uważam.

Centurion.


Ciąg dalszy:...
Miasta położone w promieniu 1600 km od epicentrum upadku będą świadkami ogromnych fal morskich już w godzinę po trzęsieniu . zniszczenie zbiorników wodnych zniweczy - a przynajmniej bardzo utrudni -gaszenie pożarów. Wszystkie żródła i zbiorniki paliw będą płonąć aż do całkowitego wypalenia się.
Pierwsze tsunami będą najsilniejsze ,po kilku dniach lub tygodniach ,pojawią się kolejne.Południowa część tsunami naruszy antarktyczną część lodowca.Uderzenie fal spowoduje oderwanie się sporej części lodowca i nastąpi stały wzrost poziomu morza o co najmniej kilka metrów.
Występujące huragany będą nękać tych,którzy przetrwają.W miejscu ,w którym nastąpi uderzenie ,gorące wody oceanu spowodują powstanie hiper huraganu.Jego prędkość może wynosić nawet 800 km/godz!!!Zaraz po utworzeniu się wiatru zacznie on przesuwać się na zachód od rozgrzanego miejsca na oceanie i stopniowo utworzy potężny huragan.W ciągu dnia lub dwóch kolejny hiperhuragan powstanie w tym samym miejscu.Proces ten będzie trwał aż do czasu ,gdy woda ochłodzi się do normalnej temperatury.
Dodatkowym problemem z pojawieniem się hiperhuraganów,będzie ich wysokość.Mogą sięgnąć nawet stratosfery,niosąc parę wodną i sól morską.Sól morska przyczyni się do zablokowania światła słonecznego,a chlor zawarty w niej zniszczy lub uszkodzi warstwę ozonową.
Nawet gdyby hiperhuragany szybko przekształciły się w zwykłe huragany ,to i tak pojawią się burze o ogromnej sile.Zarówno intensywność i częstotliwość tych burz na całym świecie będzie ogromna ."Deszcz" ,o którym była mowa w Centurii-Persage II Czterowiersz46,odnosi się do do okresu po uderzeniu meteoru ,kiedy burze i opady będą trwać przez cały czas."Mleko" z tego samego czterowiersza może oznaczać biały odcień soli wytrąconej podczas osadzania się"na niebie" ,czyli w górnych warstwach atmosfery.

c.d.n.

Centurion


Ciąg dalszy

Po okresie silnych i częstych burz wystąpi zjawisko tzw. zimy nuklearnej ,kiedy pył powstały przy eksplozji przedostanie się do atmosfery i ograniczy dopływ światła słonecznego i ciepła docierającego na Ziemię.
Będzie to miało katastrofalny wpływ na plony w rolnictwie.
po uderzeniu meteoru (lub odłamku komety) i zniszczeniu urządzeń portowych na całym Atlantyku i częściowo Oceanie Indyjskim i Pacyfiku światowy handel ustanie.Trzęsienia ziemi zablokują Kanał Sueski i Panamski.
Z powodu braku paliw i trudności w sprowadzaniu z dalszych odległości sparaliżowane zostaną:transport,komunikacja i łączność.Unieruchomione zostanie lotnictwo z powodu unoszącego się w powietrzu pyłu i skalnych drobin.
Miliardy drobnych skał wyrzucone na orbitę planety zniszczą każdego satelitę w przestrzeni kosmicznej.Resztki te pozostaną przez wiele lat.Realizacja marzeń kosmicznych ulegnie zahamowaniu na sto lat.

Persage II 22,1

W dwudziestym i pierwszym nowe średniowiecze
Tak jak w piątym do trzynastego
Pięćdziesiąt będzie trwała odbudowa
A po stu będą się znowu komunikować

Z utrata satelitów komunikacyjnych i przecięciem transoceanicznych kabli przez tsunami era komunikacji zakończy się wraz z erą transportu.
Gospodarka światowa poniesie dotkliwe straty ,co cofnie ją do czasów sprzed rewolucji przemysłowej.Upadek ekonomiczny pociągnie za sobą kryzys polityczny we wszystkich krajach.Spowoduje to:-

Nową falę tzw:SUPER-TOTALITARYZMU w XXI wieku

Persage XI 22,3

W czasie i po trzeciej wojnie
Niewierne republiki przez rewolty upadną
Nowy Absolutyzm rządzeniem i prawem
Będzie tak okrutny jak nigdy przedtem


Nostradamus poświęcił dużo miejsca III wojnie i muzułmanskiemu fundamentalizmowi-o tym póżniej.

c.d.n.

Centurion.


Ciąg dalszy Wielkiej Katastrofy Kosmicznej w czasie III Wojny światowej w/g Edgara Cays-a


Skutki ekologiczne będą także niesamowite.Raczej nie nastąpi wyginięcie gatunków roślin i zwierząt na całym świecie,lecz dojdzie do zagłady gatunków w Oceanie Atlantyckim i częściowo na Morzu Śródziemnym.Tsunami nie są tylko falami powierzchniowymi.Ciągną się przez całą głębokość oceanu,przechodząc po jego dnie.Całe życie oceaniczne w obrębie tysięcy kilometrów od epicentrum zostanie zniszczone przez fale wstrząsu.Zanieczyszczenie,jakie powstanie po spaleniu wybrzeży,zatruje wody nadbrzeżne,w których żyje większość istot morskich.Poza tym sama kula ognia wytworzy ogromne ilości azotanów,które póżniej spadną na ziemię w postaci kwaśnych deszczy,przyczyniając się do zatrucia oceanów,mórz,jezior i rzek.

Stefan Paulus ,roztaczając przed ludzkością tak czarną wizję,wyraża nadzieję,że Nostradamus mógł się mylić lub on sam nadinterpretuje jego proroctwa.
Taką nadzieję pomniejsza fakt,że wiele Centurii i Alamach Jasnowidza z Salon jest odczytywanych podobnie przez wielu badaczy.
W wielu przypadkach zastosowane określenia i symbole są -jak już pisałem jednoznaczne:

Na przykład:

Nazwa faktyczna postaci historycznych- nazwa podana w centuriach Nostradamusa,taka sama!,lub najbardziej zbliżona.

Napoleon I Bonaparte - Na"Polleon
Lenin - człowiek z nad Leny
Franco - Franco
Riwiera -Riwiera
Pasteur - Pasteur
Einstein -Wielki Albert
Hitler -Hister
Stalin -Stalin
Gorbaczow - człowiek z blizną
Obama - Afrykanin władca Neptuna

Takich przykładów jest wiele również co do poszczególnych wynalazków.Nostradamus użył takich słów jak:Saturn-wyleci na Księżyc,Rad-(pierwiastek promieniotwórczy) i wiele innych.
On pierwszy napisał i ponumerował cztery wojny światowe przypisując je poszczególnym państwom i osobom.
W latach 20-tych i 30-tych XX wieku -pierwszą wojnę Światową nazywano po prostu(bez numeru)cytuję:"Wielką Wojną Światową".A z numeracji Nostradamusa się wyśmiewano.

Nie którzy uważają-tak jak tu pisze jeden "Gość",że ludzkość się będzie stale rozwijać i że nie będzie żadnych katastrof ,ani wojen-bo Pan Bóg nie zniszczy swoich dzieci-czyli ludzi.

Ale ten człowiek pisząc tak nie zna ani: Historii ani Biblii.Rozumiem,że jego wiara jest optymistyczna bo osobisty strach nie dopuszcza do tak pesymistycznego rozwoju sytuacji za jego życia-ale należy dokładnie przeanalizować dzieje(historię) ludzkości i Pismo Święte-Biblię.

Po 1.W Historii ludzkości wiele było okresów zahamowań w rozwoju technicznym,spadku populacji(liczby ludności) w poszczególnych krajach i na całym świecie,a także wyludniania(wręcz upadku wielkich miast )-ogólnej barbaryzacji życia ludzkiego,upadku roli pieniądza w gospodarce-powrót do barteru,czyli handlu wymiennego itd.
Takich przykładów było wiele-podam jeden powszechnie chyba znany -to jest upadek Cesarstwa Rzymskiego(Zachodniego) w 476 roku-czyli upadek cywilizacji starożytnej bardzo rozwiniętej i powstanie Średniowiecza.Już ludzie w miarę wykształceni żyjący w Średniowieczu nadali współczesnemu sobie okresowi Historii nazwę Średniowiecza.Zdali sobie bowiem z tego sprawę,że ich życie:kultura,technika itd była na o wiele niższym poziomie niż w byłym Cesarstwie Rzymskim.Niszcząc Starożytny Rzym plemiona barbarzyńskie:ludów germańskich,słowiańskich i tureckich zniszczyły dotychczasowe osiągnięcia cywilizacji Rzymskiej.Oto przykłady.Miasto Rzym liczące ok 1 miliona mieszkańców po niecałych 100 latach liczyło 5 tysięcy mieszkańców to samo stało się z wieloma innymi wielkimi miastami w Europie,a nie które zupełnie zniknęły z mapy.Wraz ze zniszczeniem miast zniszczeniu uległo bardzo liczne w starożytności mieszczaństwo i tzw.dobra miejskie jak:,przemysł,rzemiosło,biblioteki,łażnie,amfiteatry,wielopiętrowe kamienice,akwedukty,mosty kamienne itd.Życie przeniosło się na wieś: do warowni i zamków budowanych z rozbieranych starożytnych obronnych murów miejskich i domów mieszkalnych-między innymi rozbierano wtedy w Rzymie słynne Koloseum.Zakazano organizowania igrzysk olimpijskich i masowych przedstawień teatralnych.Ludność Europy w roku 400 oceniano na 60 milionów-a w roku 500 na 20 milionów.Podobnie prawie w tym samym czasie stało się na wschodzie z potężnymi Chinami-Cesarstwo Han-Państwo to uległo wschodniemu odłamowi tureckich Hunów które go podbiło.Ludność Cesarstwa spadła z 68 milionów(były tam co kilka lat organizowane -jako pierwsze i jedyne wówczas na świecie-spisy ludności)w roku 328 do 32 milionów w roku 384.
O wielu wynalazkach technicznych Starożytności w ogóle zapomniano i odkrywano je ponownie w końcu Średniowiecza(kilka stuleci póżniej) w okresie tak zwanego- Odrodzenia!!!
Jak więc można pisać takie bzdury,że rozwój ludzkości musi być stały.Optymizm to pozytywna rzecz-ale musi być on realny bo wtedy zamienia se w fikcję. Historycy porównują dzieje ludzkości do życia człowieka.Mówią oni ,że życie człowieka składa się z wielu etapów-raz mu się powodzi materialnie lepiej raz gorzej z różnych przyczyn:utrata pracy,pożar domu,inne-choroby u człowieka-to wojny ,a rekonwalescencja po chorobie to odbudowa i odnowa.
Po 2.księgi Biblii mówią wyrażnie o karach Bożych zsyłanych na nie pokorną grzeszną ludzkość w postaci ;katastrof naturalnych,wojen,epidemii chorobotwórczych,wyniszczaniu miast i całych narodów,cofnięciach w ich wyniku na wiele lat w cywilizacyjnym rozwoju itd.
Ba!w niektórych wydaniach Biblii ale nie rzymskokatolickich(tłumaczeniach) jest wręcz napisane tak cyt;"Pan mówi do swojego ludu-jeżeli będziecie nie pokorni i grzeszni zniszczę was i oddam Ziemię innym których stworzę".

Także nie traktuję takich wypowiedzi poważnie będąc sam wyznawcą Kościoła Rzymskokatolickiego i to praktykującym na co dzień
C d n.
Centurion.


Odpowiedzi-głos w dyskusji::

Zanim przystąpię do głównego tematu to wypowiem się o ostatnim wpisie jednego z "Gości",że na podstawie kalendarza Majów wynika z tego ,ze niedługo bo w roku 2013 nastąpi nowa piękna era ludzkości.
No cóż .Nie będę teraz pisał o kalendarzu Majów bo musiał bym odejść od podstawowego tematu III Wony Światowej-która w/g mnie i innych badaczy zbliża się nieuchronnie.Pisałem-Bacznie obserwujmy bieżące zdarzenia polityczno-społeczne na świecie!
Napiszę tylko,że kalendarz Majów jest związany z ich religią i astrologią(nie mylić z astronomią).Z napisów przez nich pozostawionych wynika,że kalendarz ten był cyklicznie tj. parokrotnie zmieniany
Powtarzam:
Po 1.w roku 2012- nie będzie końca świata
po 2.W roku 2013 nie będzie żadnej nowej ery-astrologicznie z ery Ryb do ery Wodnika wejdziemy dopiero w końcu XXI wieku czyli już po III wojnie światowej.
po 3.Nostradamus przejście do nowej ery ludzkości tzw: uduchowionej umieścił dopiero w roku 3792(napisał-cyt:"poza ten rok Pan nie pozwala mi ujrzeć świata"')-przy czym wyrażnie zaznaczył w jednej ze swoich Centurii ,że nie wie kiedy będzie koniec świata - w postaci takiej- jak zniszczenie całej Ziemi jako planety i całego Układu Słonecznego(Solarnego).Napisał tylko -co już cytowałem,że za wiele,bardzo wiele tysięcy lat cały Układ Słoneczny wraz z Ziemią pochłonie "Czarna Gwiazda"która nadejdzie z kosmosu(przed śmiercią napisał to samo Giordano Bruno skazany wyrokiem Św.Inkwizycji)- obecnie rozpoznajemy tę gwiazdę jako-astronomiczne ciało, zwane;"Czarną Dziurą".Nostradamus napisał,że dokładnie nie wie kiedy ta katastrofa(koniec świata) nastąpi- bo tylko-cytuję:"Pan Bóg zna dokładną datę kiedy to się stanie".Niemniej napisał,że ludzie (już o tym pisałem)będą bytami bardziej duchowymi niż cielesnymi,opuszczą dawno Ziemię i zostaną dziećmi gwiazd i Boga i za jego zgodą cyt"będą badali i zaludniali niebiosa".
Mówienie o końcu świata jest w/g mnie blużnierstwem.Jezus Chrystus-też mówił cytuję:"Tylko Sam Bóg Ojciec zna datę dni ostatecznych".
Ktoś napisał,że jeden z czterowierszy odczytał jako informację o Tusku i Kaczyńskich i uważa to za śmieszne- ma do tego prawo.Ale odpowiem mu tak-Nostradamus poświęcił trochę(ale nie znaczy to że mało) czterowierszy Polsce(choć nie tyle co np:Francji-najwięcej).Z nich możemy wywnioskować,że pisze między innymi o:dynastii królewskiej(jej władcach)Jagiellonów,niektórych królach elekcyjnych,upadku Polski -powstaniach narodowych,-I w końcu trzech Wielkich Polakach:II Naczelniku interpretowany jako J.Piłsudski,I-y Naczelnik-interpretowany jako T.Kościuszko,Władcę Dusz bez Korony który interpretowany jest jako papież Polak Jan Paweł II i wreszcie ten Największy który ma nadejść w czasie III wojny światowej-Polski Król Królów.
Nostradamus uważa bowiem ,że Wielka Polska będzie(po upadku republiki)monarchią-królestwem-tak jak prawie wszystkie kraje w Europie.
Z szeregu czterowierszy dotyczących Polski można odczytać i zinterpretować takich władców jak:Mościcki,Sikorski,Bierut,Gomułka,Gierek itd.Także dla mnie taka interpretacja nie jest ani zaskakująca ani dziwna.


Natomiast "ciekawemu"-odpowiem tak. Nie może Pan znależć wszystkich proroctw Nostradamusa bo w Polsce nie wszystko zostało przetłumaczone i wydane(zostało wydane i opublikowane w języku polskim około 12-15% tych powszechnie znanych.


Wiele przepowiedni Nostradamusa które zostały wydane(choć nie wszystkie)w/g mnie (i nie tylko)- nie są poprawnie przetłumaczone.
Pisałem już,że jestem badaczem interesującym się od wielu lat Nostradamusem i innymi autorami przepowiedni.Publikacje,które piszę chcę wzbogacić o opinie osób-ale tylko tych które się też tymi sprawami zainteresowani i nie podchodzą do nich wrogo nastawieni .Swoją krytykę nie opierają na inwektywach i ośmieszaniu.

Jestem człowiekiem wykształconym -mam swój dorobek- i nie interesują mnie idiotyczne złośliwości.
Nazwiska nie ujawnię bo nie jest mi to potrzebne do mojej pracy.
Przepowiednie i proroctwa to wiara w coś do czego jeszcze(powtarzam)jeszcze nie podchodzi się poważnie-ale kiedyś właśnie dopiero po III Wojnie Światowej to się zmieni-o-to też przepowiedział Nostradamus i wielu innych jasnowidzów i proroków.
Chcę żeby dyskutowano na temat przepowiedni ale rozsądnie,kulturalnie-po prostu z klasą.
Jeżeli zobaczę w pewnej chwili brak zainteresowania tematyką (albo jej"wulgaryzację")to po prostu opuszczę stronę-nie będę pisał.

Tym,którzy uważają ten temat za śmieszny -to proponuję żeby utworzyli takie tematyczne strony jakie ich interesują.

Jeżeli ktoś w coś nie wierzy np:w Pana Boga,przepowiednie lub proroctwa,czarne dziury,teorię superstrun,duchy,cząstki elementarne-bo te "rzeczy"nie widzi i nie może "dotknąć-ręką lub rozumem to trudno go przekonać.

Uspakajam:-Ja nie chcę nikogo przekonywać bo nie przekonam i zresztą nie mam takiego zamiaru- ja chcę dyskutować tylko z tymi którzy wierzą w proroctwa i przepowiednie i chcą się o nich coś dowiedzieć.A tematem jest III wojna światowa,która w/g mnie jest już niuchronna.

ciąg dalszy nastąpi

Centurion


ciekawy napisał(a):
Ja się tylko pytam co to jest "Persage" i gdzie można znaleźć TEKSTY ŹRÓDŁOWE. Krótki research w tej sprawie pokazuje, że nic takiego jak "Persage" nie istnieje, a chyba coś w internecie o tym powinno być wiadome. Więc się tylko pytam, z jakiego źródła te teksty pochodzą ? Bo bez tego możemy najwyżej rozważać talent artystyczny anonimowego twórcy.



Proszę Pana (ciekawy) Persage oznacza tłumaczenie jakiegoś tekstu lub strony-pochodzi ze słownictwa staro-greckiego i zostało przyjęte w krajach anglosaskich.
Słowem tym określa się na ogół własne lub innych badaczy tłumaczenia tekstów(jeszcze nie uznane przez ogół zainteresowanych znających odpowiednie języki)
Jeżeli nie piszę centuria nr taki a taki-czterowiersz taki a taki -tylko podaję nr-y Persage to mają one znaczenie takie ,że pierwsza liczba rzymska oznacza faktycznie(dla informacji ogółu)centurię,druga liczba arabska konkretny czterowiersz lub sześciowiersz bo takie Nostradamus też pisał w centuriach,o których ja jeszcze tu w internecie nie wspominałem i nie przytaczałem lub sam nie tłumaczyłem. a liczba po przecinku oznacza znaną liczbę tłumaczeń.

Przecież jak zakładałem stronę to mówiłem,że podawane przeze mnie teksty Nostradamusa w tym centurie będą to przede wszystkim tłumaczenia własne jako badacza.

Jak napiszę książkę to ujawnię autora-czyli siebie i jej tytuł.

Trudno by mi było przytaczać twórczość Nostradamusa w oryginale bo nic byście nie zrozumieli.W jednym tekście używa on różnych języków,(w tym już martwych) przestawia słowa itd.

Niektóre książki już opublikowane tłumaczą teksty różnie ale nie zaznaczają ich wyrazem :
Persage(tłumaczenie ),że to jest tylko ich lub przepisane od tłumaczenie od kogoś innego..

Ja piszę Persage-czyli zaznaczam,że jest tłumaczenie moje lub kogoś jeszcze nie omówione i nie przyjęte przez większość-i to wszystko.

Także tylko osobistą sprawą Pana i innych bywalców strony jest to-czy Pan moje teksty potraktuje poważnie-czy nie!?

Nic już więcej nie mam do powiedzenia.Myślę,że czas pokaże(już nie długo) czy moje lub moich znajomych tłumaczenia tekstów się sprawdzą-przy najmniej częściowo-a może w większości. Tak więc czas i tylko to czas pokaże całą prawdę o czekającej nas i potomnych przyszłości..
Oczywiście może Pan moją twórczość traktować też jako tzw Science Fiktion-mnie to nie przeszkadza.



Centurion.


Gość napisał(a):
Arteuza napisał(a):
Natomiast "ciekawemu"-odpowiem tak. Nie może Pan znależć wszystkich proroctw Nostradamusa bo w Polsce nie wszystko zostało przetłumaczone i wydane(zostało wydane i opublikowane w języku polskim około 12-15% tych powszechnie znanych.

Więc konkretnie w jakim języku, gdzie, kiedy i pod jakim tytułem zostało opublikowane to :
"Persage X 33,66

Kraj nad Wisłą podzielony na pół
Bliżniacy lubią władzę i rewolty
Krasomówczy Kaszub o języku węża
Ochroni kraj mimo wielu wrogów"


Odpisałem już Panu "ciekawemu"-o tym skąd się biorą nie które moje teksty.
Właśnie moim zadaniem jest opublikowanie i wydanie swoich tekstów;

Uznanego tłumaczenia tego tekstu jescze niema.Inne znane mi brzmi tak:

W dolinie Wisły podwoje zapanuje
Dwóch z wiarą niepokój zasieje
Mówca z Bastranu językiem węża
Ziemię od obcych ochroni.

I teraz tak :czterowiersz został napisany;pierwsza linijka po staro-frankijsku(z którego uformował się wczesny język francuski),druga platońską greką z jednym słowami(odnośnikiem) staro-łacińskim używanym za czasów republiki rzymskiej(przed cesarstwem),trzecia po staro-aramejsku z odnośnikiem słownym staro-hebrajskim.A ostatnia linijka była napisana jeszcze bardziej archaicznym językiem frankijskim ,który zaliczany jest do języków germańskich,ale już wymarłych a nie jak obecny francuski który jest zaliczany do języków romańskich.

Tak Nostradamus bronił się przed wykształconymi sędziami Świętej Inkwizycji-i w ówczesnych czasach nie on jeden.

S
Germańskie plemię Bastranów żyło na obecnych Kaszubach przed przybyciem Słowian na te ziemie-czyli przed 600 lat przed urodzeniem Chrystusa.Aby przepowiednia była bardziej zrozumiała ziemię Bastranów potraktowałem i przetłumaczyłem jako ziemie póżniejszych Kaszubów(Słowian) a mówcę jako Kaszuba.
Francuski badacz przetłumaczył dosłownie(mówca z Bastranu.
Ale mam pytanie czy ogół Polaków aż tak zna historię,że wie że przed wiekami żyli tam jacyś Bastranowie?

Jako Polak muszę zwracać na takie rzeczy uwagę.

Także jest to tylko jeden z przykładów jak trudno jest tłumaczyć twórczość Nostradamusa

Oryginalne teksty Nostradamusa -oczywiście we wszystkich starodawnych językach można dostać w nie których księgarniach na zachodzie-proszę się pytać.

Centurion

Tekst ostatni należy do mnie -zapomniałem podpisać Arteuza.
Wkradł się do mojego tekstu błąd-Bastranowie plemię germańskie żyło do 600 roku naszej ery przed przybyciem Słowian(Pomorzan-Kaszubów)-,a nie przed naszą erą jak omyłkowo napisałem.Zresztą plemiona germańskie-głównie Wandalowie(od nich pochodzi słowo wandalizm)zamieszkiwali wówczas- przed Słowianami całą obecną Polskę

Centurion


Na nikogo się nie obrażam -nie mam takiego zamiaru.
Nie jestem też żadnym klonem nikogo.
Nie musicie tego czytać co piszę i w to wierzyć.
Przepowiednie i proroctwa to pasja mojego dość długiego życia.
Wiele na ten temat pisałem-teraz chcę opracować nową książkę i ją wydać-rownież za granicą.


Zastanawiam się czy pisać dalej -zobaczę jakie bedą dalsze wypowiedzi.Czy jest wieksze zainteresowanie-czy jest to tylko ten ograniczony kilkuosobowy krąg osób-i to niezbyt przychylnie nastawionych- nie rozumiejących problemów i trudności związanych z tłumaczeniem i interpretacją wszelkich proroctw i przepowiedni.

Mimo wszystko swoją książkę opracuję(może nawet szybciej i i tak wydam.

Podam taki wymyślony przeze mnie tekst ,który częściowo przynajmniej odda problemy z tłumaczeniem tekstów Nostradamusa

Ja teks napiszę w języku polskim-ale on pisał kilkoma językami,opuszczał niektóre części zdania(dla utrudnienia interpretacji itd

Waszym zadaniem będzie zinterpretowanie mojego tekstu-to znaczy napiszcie jag go rozumiecie i o co mi chodziło.

Za chwi lę podam tekst:

cdn
Centurion.


Oto wymyślony przeze mnie tajemniczy tekst o tym :gdzie mieszkam i jak żyję napisany metodą-janusową Nostradamusa-tak aby utrudnić wszystkim zlokalizowanie mojego miejsca pobytu,oraz tego co posiadam i czym się zajmuję.Oczywiście nie tylko utrudnić,ale i zamieszać-bo Nostradamus bał się Świętej Inkwizycji i dlatego kamuflował swoje teksty w bardzo różny sposób np; podobne wyrazy o różnym znaczeniu tak jak w języku polskim-wyraz morze lub może pisał tak mo(..)e.
Ktoś napisał o dolinie-ale jak mam przekonać tego ktosia że w języku staro-aramejskim(Nostradamus lubował się w starych wymarłych językach i je znał);-dolina,kotlina,ziemia;jest określana słowem:-"dehsze"-pisownia była(oczywiście w alfabecie:semickim-aramejskim,a nie łacińskim)-taka sama natomiast wymowa była różna(ułożenie akcentu-i to od wymowy tego słowa zależy czy ono oznacza :dolinę,kotlinę czy ziemię.Poza tym w niektórych językach-szczególnie semickich występują takie słowa których jednoznacznie praktycznie nie da się przetłumaczyć na język polski.Także żeby np:przetłumaczyć jakiś czterowiersz ,lub sześciowiersz trzeba być nie lada znawcą i przede wszystkim umieć porównywać teksty,starać się je uporządkować w czasie i miejscach zdarzeń dlatego są duże różnice w ich tłumaczeniach.Nie wiem czy byście coś zrozumieli -gdybyście weszli w posiadanie skopiowanych(nie przetłumaczonych)oryginalnych Centurii Nostradamusa.Musicie wiedzieć,że np;Biblie przetłumaczone np;na język polski z tego samego oryginału:hebrajsko-aramejskiego różnią się od siebie bardzo zasadniczo.Dlatego też Koran napisany klasycznym już w praktyce nieużywanym językiem arabskim(nowy arabski jest inny ma wiele dialektów-praktycznie są to różne języki) jest jedynie prawdziwy.Wszelkie tłumaczenia Koranu na inne języki w tym współczesne arabskie nie jest przez Islam uznawane,Aha np: liczba 2 w staro-hebrajskim jest toż sama co bliżniaki takich przykładów jest bardzo dużo.

A oto mój tekst napisany mniej więcej metodą Nostradamusa:-


40,100 i 80
Kolej jest różna
Mo(..)e to...
Nie zawsze mi się podoba
Mieszkam ... w pobliżu miasto jest stare też nowe,duże
Rzeka, jezioro ,dojazd,-dobre
Lubię pola, pokój
Mam fajny zamek
Ale nie tylko ...takie rzeczy
Pierwsze określa odległość
Północ Wielki znany las.... w krainie
S- zawsze lubiłem tę literę
Mam też ....komórki , jeden pojazd- choć dwa
Aha!mam też w ...owoce słodkie też-cierpkie -niby drzewa
lubię bo są z pestkami-to ważne
Jeden duży,drugi mały
Aha słucham dobrej muzyki
.......taką lubię
W użyciu różne płyty
No i mam aparaty
Sa interesujące, bo dużo mogą
Jestem z rodziną
2,,4,3,2
Z takich osób się składa
W ogóle jes wszędzie blisko
A zarazem daleko-to zależy.


Tak w wielkim uproszczeniu można przedstawić tekst Nostradamusa- także częściowo też
innych wizjonerów i jasnowidzów.Przypominam,że tekst ten napisałem tylko w języku polskim spróbujcie przetłumaczyć sensownie np na angielski ale przedtem spróbujcie określić co miałem na myśli pisząc takie wieloznaczne: liczby,wyrazy lub ich zbiór jak:40,100,80,-Kolej,Mo(..)e ,zamek,pojazd,komórki,owoce z pestkami,itd itp.

To nie jest takie proste, ale ma sens,zapewniam.

-Centurion.


Mała poprawka do porzedniego tekstu:
Oczywiście Nostradamus nie pisał po polsku(choć znał wiele języków ale lubował się w tych archaicznych- wymarłych) -bo nie znał naszego języka -ale chodziło mi o przykład-że gdyby znał j. polski to wyraz :morze lub może wiedząc że w wymowie słowo to brzmi tak samo -pisał by go tak: mo(...)e.W ten sposób ukrywał swoje myśli traktując je jako :rebusy i szarady dla współczesnych i przyszłych pokoleń.
Dla utrudnienia tekstów pomijał też czasami:rzeczowniki,przymiotniki,czasowniki,zaimki,znaki interpunkcyjne(choć oczywiście nie zawsze w zależności od okoliczności)itd itp.
I jeszcze jedno w języku aramejskim słowo dwa oznacz to samo co biżniaki-w tym języku mówi se urodziłam dwóch-to znaczy bliżniaków.
Musimy też wiedzieć ,że w niektórych językach szczególnie semickich,które mają całkiem inną budowę gramatyczną i znaczeniową niż:polski,niemiecki czy włoski a nawet perski czy hinduski-które są językami indoeuropejskimi niektórych wyrazów nie da się jednoznacznie odpowiednikiem polskim przetłumaczyć.Stosuje się wtedy tak zwane podobieństwo przyczynowe.Żeby zrozumieć jeden czterowiersz lub sześciowiersz-czyta się inne podobne ,kompletuje i odpowiednio dzieli tematycznie oraz czasowo .I jeszcze jedno -
Np:tłumacze francuscy- badacze twórczości Nostradamusa używają w swoich tłumaczonych tekstach dla określenia swojej ojczyzny:Francja-chociaż Nostradamus użył go tylko -chyba osiem razy -o Francji pisał:Galia,Kogut,Wielka siostra Italii itd.
Dlaczego więc ja będąc Polakiem mam pisać ,że cyt:"mówca z Bastranu" (tak jak to piszą francuscy badacze)a nie z Kaszub,albo po prostu Kaszub.
A dlaczego zamiast Polska mam pisać-tłumacząc tekst:Wielka Sarmatia ,Sarmacja Zachodni Słowianin,Nadbałtycka lub Stara Wandalia itd.
Przecież Nostradamus był też historykiem-nie tylko astrologiem,lekarzem i językoznawcą.
Kto w Polsce wie,że Bastranowie to jedno z germańskich plemion należących do Wandali-którzy żyli na terenie dzisiejszych Kaszub.
Polska przez jakiś czas była nazywana przecież Starą Wandalią(od nich pochodzi imię żeńskie Wanda-żona Kraka)Wandalowie w V wieku opuścili obecną Polskę robiąc miejsce Słowianom-złupili Rzym(stąd wandalizm)opanowali północną Afrykę i Hiszpanię-Nowa Wandalia.Następnie z północy ulegli swoim pobratymcom germańskim Wizygotom ,którzy opanowali Hiszpanię -oraz Bizancjum,które opanowało Afrykę Północną. Arabowie(Maurowie i Berberzy)opanowali póżniej i P.Afrykę i prawie całą Hiszpanię z Portugalią. Hiszpanię z powodu dużej liczby mieszkających tam Wandalów nazwali Emiratem a następnie Kalifatem Al Wandaluz.Obecnie od Wandalów nosi nazwę południowa prowincja Hiszpanii :Andaluzja .Jeszcze jedno -w języku aramejskim wyraz cyt:"dahsze"-(oczywiście pisany alfabetem semickim konkretnie aramejskim-a nie łacińskim)-jest zawsze tak samo pisany i oznacza: dolinę ,kotlinę i ziemię oraz czasami kraj.Żeby wyrazić o co chodzi trzeba ten wyraz inaczej wymówić -to znaczy rozłożyć inaczej akcent wymowy.Oj !!!-trudno jest rozmawiać z laikami ,którzy wszystko rozumieją prosto i po polsku.


[b]Przedstawiam różne tłumaczenia znanego czterowiersza Nostradamusa dotyczącego szczególnego wydarzenia
w roku 1999 zgodnie z obowiązującym kalendarzem juliańskim(Juliusza Cezara)-obecny gregoriański jest przesunięty o około miesiąc z godnie z papieską reformą Grzegorza.

Autor Aleksander N Centurio-tłumaczenie z języka niemieckiego -Ewa Jurczyk.

Wydano w języku niemieckim w roku 1973-numeracja tłumacza.A.N Centurio


10,76

W roku 1999 w siódmym miesiącu
Na niebie pojawi się król przestrachu
Wskrzesi wielkiego króla z Angouleme
Przed i po wojnie światowej panować będzie -zgodnie ze swoim korzystnym horoskopem

Uwagi:

w 1999 roku w miesiącu ósmym(kalendarza gregoriańskiego)-czyli w sierpniu nad Francją i południową Europą było pełne zaćmienie Słońca w Polsce było częściowe.
Angouleme to miasto w którym koronowali się królowie Francji.
Centurio uważa ,że w tym dniu urodzi się Henryk V Szczęśliwy -P(wielki Selin -Pogromca półksiężyca),który odmieni losy III wojny i pokona muzułmanów,Po wojnie będzie panował jako Król i Władca absolutny nad Zachodnią Europą.
Proszę też zwrócić uwagę na dość długi tekst(ale w polskim języku) ostatniej linijki czterowiersza.
Autor Andy Collins-tłumaczenie z języka angielskiego-tłumaczenie oficyna wydawnicza Rytm


Pierwsze dostępne wydanie rok 1997
Centuria X 72.

Rok 1999.siódmy miesiąc ,
Z nieba nadejdzie wielki Władca Terroru
Wskrzesi wielkiego Króla mongołów,
Przed i po Marsie by panować szczęśliwie.

A więc uwaga temu tłumaczowi chodzi o to ,że narodzi sę nie król Francji -a władca Mongołów który od tego roku wprowadzi terror.
Angouleme w starofrancuskim odpowiednio zapisanym oznacza też Mongollię-są też inne różnice.


Jest w sumie 14 różnych tłumaczeń (znanych mi)tego czterowiersza - w tym moje z roku 1984


Persage X 72 ,12


W roku 1999 w ósmym miesącu
Zaćmienie spowoduje przyjście nowych czasów
W dawnym królestwie Mongołów
Będzie rządził potwór przed i po III wojnie.

Uwaga: za czasów Nostradamusa do Mongołów należały dzisiejsze:Pakistan,Afganistan ,Irak,Iran cała Syberia itd.


Centurio


Pamiętajcie,że w mojej zagadce każda linijka -jak u Nostradamusa ma przynajmniej dwa znaczenia.
Napiszcie-czy mam dalej pisać o III wojnie-czy nie?


Centurion.




indi napisał(a):
Do Pana Centuriona, bardzo ciekawy tekst na tym forum czytam z zaciekawieniem, mam pytanie co prawda nie dotyczące III wojny Światowej, ale to wszystko się bardzo łączy geopolityka i religia, czy widział Pan filmy Waltera Veith'a "Wino Babilonu" itp ?? Bardzo dobitnie pokazuje na przykładach jak kościół (rzymsko-katolicki) nie mylić z chrześcijanami jest zlepkiem obrzędów pogańskich i bardziej satanistycznych niż chrześcijańskich. Jestem ciekaw Pańskiego zdania na ten temat bądź co bądź drażliwy i pokazujący różne dziwne powiązania Watykanu z kultem słońca..



Odpowiadam:-Nie nie widziałem tych filmów.
Domyślam się jednak o co może w nich chodzić.
Radził bym tak jak ja nie brać wszystkich fantastycznych -pseudo-naukowych filmów na poważnie
Są ludzie o różnych poglądach(i to wykształceni),którzy nie mają pozytywnego stosunku do religii-są nawet wrogo do nij(nich) nastawieni.
Ja już pisałem,że jestem człowiekiem wierzącym tj.praktykującym rzymsko-katolikiem
Nostradamus był też człowiekiem wierzącym i praktykującym
Są sławni uczeni kórzy sąateistami i są tacy którzy są gorliwymi wyznawcami swoich religi
Albert Einstein(sam wierzący)mówił tak cyt"religia czyli wiara jest do życia potrzebna człowiekowi jak woda-a czy bez niej możliwe jest życie?"

Ten kto naprawdę zna BIblię -przede wszystkim w oryginale aramejsko-hebrajskim dobrze wie ,że akt stworzenia Świata(wszechświata)przez Stwórcę jest zgodny z dzisiejszą teorią kosmologiczną powstania kosmosu zwaną Wielkim Wybuchem-czyli powstaniem wszechświata z punktu(mniejszego od obecnego jednego atomu) który fizycy nazywają -wielką osobliwością-dokładnie określają je matematyczne równania Friedmana.Wówczas to powstało (przed około 13 miliardami lat)wszystko:przestrzeń,czas,materia i energia(4 siły-grawitacyjna,elektromagnetyczna,słaba i silna).
A przecież we wszechświecie istnieje jeszcze ciemna: materia i energia zupełnie jeszcze nieznane i niewidoczne które stanowią prawię 80 % naszego Wszechświata
Święty Piotr powiedziął ,że Pana Boga jeden dzień to tak jak u człowieka tysiąc dni.
Same Pismo Święte(Biblia)w oryginale mówi że dzień Pana Boga trwać tysiąc tysięcy lat.
W oryginale aramejsko-hebrajskim Biblii.Pan Bóg mówi że stworzył wszystko(u nas się tłumaczy świat) pierwszego dnia -ale uwaga-Pańskiego-czyli kosmicznego-a nie ludzkiego tj.ziemskiego.
Pan Bóg mówi też na przykład :"że powstała jasność i ciemność jej nie ogarnęła.Zaraz po stworzeniu(zgodnie z najnowszą teorią kosmologiczną)-wszechświat był czarny i dopiero potem zaczęły se formować galaktyki i gwiazdy.
Mogę tu podawać wiele przykładów z Biblii i z Kosmologi-Teorii Wielkiego Wybuchu-żevby pokazać jak zadziwiająco są zgodne.
Są to bardzo pasjonujące tematy
Dla ciekawości czytelników powiem,że XIX wiek był wysypem odkryć naukowych-w tamtych czasach było tak wielkie zafascynowanie nauką,że 90 % uczonych uważało się za materialistów i ateistów.Ale znowu Pan Bóg pokazał przemądrzałym ludziom gdzie jest ich miejsce-teraz 90 % uczonych jest ludżmi niezłomnie wierzącymi-szczególnie właśnie po ostatnich odkryciach kosmologicznych,astronomicznych,fizycznych i innych.
Pan Bóg(Pismo Święte) na pytanie Mojżesza jak go nazywać odpowiedział:"Jestem ,który Jestem"-jak czytamy Biblię w oryginale to możemy się przekonać,że:Pan jest wszędzie i o każdym czasie-a nawet jest bez czasowy,że praktycznie nie liczy się dla niego ani:czas,ani przestrzeń ani płeć.W języku hebrajskim Pana Boga można rozumieć w liczbie mnogiej -jako Bogowie-wręcz chrześcijańską Trójcę Świętą
Jeżeli Biblia mówi,że Pan Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo to ma na myśli nie ciało,które jest bytem czasowym(przemija),lecz rozum i miłość.PAN BÓG-TRÓJCA ŚWIĘTA kieruje się w olbrzymich aktach stwarzania we Wszechświecie ROZUMEM I MIŁOŚCIĄ i chce żeby człowiek w swoim życiu na Ziemii(którą mu podarował) w swoich małych aktach stwarzania tym samym się kierował!!!
Nostradamus w jednej ze swoich centurii napisał o tym jak ludzie staną się istotami bardziej duchowymi niż fizycznymi i w przymierzu z Panem Bogiem będa zaludniać kosmos cyt;"Za przyczyną Pana będą latać do gwiazd"
Na tematy TEOLOGI można pisać wiele-ale naszym tematem jest III Wojna Światowa
Co do kultu Słońca to wszystkie religie się na nim opierają.
Słońce-jako ciało astronomiczne-Gwiazda(wielki reaktor termojądrowy-zamiana atomów wodoru w hel a następnie w inne cięższe pierwiastki) daje życie na Ziemi-bez jego światła i ciepła życie na naszej planecie było by niemożliwe.
W religiach chrześcijańskich jak w każdych jest wiele świą i zwyczajów przyjętych z pogaństwa.
Np:ubieranie choinki przyjęło się z Niemiec i Austrii-było praktykowane w okresie przedchrześcijańskim u plemion germańskich- np:we Włoszech praktycznie nie ubiera się w domach choinek a głównym motywem są szopki.Ze słowiańskiego pogaństwa przyjęto świecenia pokarmów zwierzęcych i roślinnych.Po prostu kościołowi rzymskokatolickiemu(innym też) nie udało się zwalczyć dawnych praktyk kulturowych i po prostu je zaakceptowano-w?g mnie nie ma nic w tym złego.

Nigdy nie piszę w niedzielę a taże w sobotę.Dzisiaj zrobiłem wyjątek po przeczytaniu tekstu.
Z braku czasu nie będę pisał co dziennie ,ale chciałem skończyć głowny temat to znaczy dalszy przebieg III Wojnyświatowej i krótki opis świata który nastąpi po niej.Oczywiście jeżeli Was to interesuje.

Ktoś napisał ,żebym założył swój Blog.Nie zrobię tego z wielu względów;musiał bym go bez przerwy prowadzić,ujawnić swoje dane osobowe itd.
Tematyka proroctw i przepowiedni jest tematyką dość niezwykłą i oryginalną-ma też dużo wrogów również w obecnych czasach.Nie jestem człowiekiem młodym i w pełni sił ,żeby się zdecydować na stawienie czoła wielu nieprzychylnymlub nawet wręcz wrogim osobom i instytucjom.

Czas pokaże:po 1.Czy Nostradamus miał rację?-i po 2.Czy dobrze lub w miarę dobrze przetłumaczyłem jego teksty?

Prawdę mówiąc wolałbym przegrać z kretesem żeby tylko nie doszło do takich tragicznych wydarzeń w historii ludzkości-nie życzę tego ani sobie ani nikomu-ale myślę ,że różnice mogą być tylko w szczegółach natomiast w zasadniczych sprawach raczej nie.

Jeszcze jedno-co do mojej zagadki.Na razie nikt nie zgadł.Pamiętajcie w yrazach i linijkach jest zapisany specjalny kod ,linijki nie muszą być ułożone w kolejności przeze mnie napisanej-zwróćcie też uwagę -co jest dla mnie ważne i co lubię!

Dalszy ciąg III wojny światowej -po wielkiej katastrofie kosmicznej,którą opisałem napiszę prawdopodobnie we wtorek .Zbliża się 1-listopada i mam trochę związanych z tym obowiązków.Czekam na Wasze wpisy i opinie, a na niektóre Wasze pytania będę może mógł odpowiedzieć.


Centurion


Mam jednak dzisiaj trochę czasu-więc kontynuując coś napiszę.

SYTUACJA NA ŚWIECIE PO WIELKIEJ KATASTROFIE KOSMICZNEJ W CZASIE TRWANIA III WOJNY ŚWIATOWEJ


Po dotychczasowych analizach przepowiedni Nostradamusa ,mających związek z uderzeniem odłamka komety lub meteorytu,spróbujmy sobie wyobrazić obraz zniszczeń w poszczególnych częściach świata.Oto najważniejsze fragmenty prognozy S.Paulusa ,dokonane na podstawie odszyfrowania i przyjętego KODU PROROCTW NOSTRADAMUSA ,stanu nauki na ten temat i SYMULACJI KOMPUTEROWEJ.

AMERYKA PÓŁNOCNA

"Całe wschodnie wybrzeże USA,a także wybrzeże Zatoki Meksykańskiej,zostanie zniszczone.Trzęsienia ziemi,tsunami i pożary spowodują niewyobrażalne straty.Początkowo straty w ludziach będą stosunkowo nieduże dzięki doskonałemu systemowi autostrad i dużej liczbie samochodów.Ewakuacja ludności o 150 km w głąb lądu powinna umożliwić uniknięcie bezpośredniego zagrożenia.Nawet jeśli nastąpią korki .to stosunkowo długi okres widoczności komety-7dni,Władca Terroru w/g niektórych interpretacji-pozwoli ewakuować tych,którzy się na to zdecydują Powstanie natychmiast nowy problem-umożliwienia egzystencji dziesiątki milionom bezdomnych.
Huragany ,wiejące z prędkością 750 km/godz. nad strefą uderzenia meteoru,skierują się ku Zachodniemu Atlantykowi i Zatoce Meksykańskiej.Tam rozdzielą się na mniejsze wiatry nie przekraczające 250 km/godz.Powstaną olbrzymie burze z niezliczoną liczbą piorunów,gdyż atmosfera będzie w ten sposób wyładowywać ciepło pochodzące z gorącego Oceanu Atlantyckiego.Nastąpią liczne powodzie,tornada,które zniszczą w znacznym stopniu sieć energetyczną w całym kraju.
Klimat zacznie się stopniowo ochładzać.Nuklearna zima ,która nadejdzie kilkanaście miesięcy po katastrofie kosmicznej,zamrozi ziemię,aż do poziomu poniżej warstwy wodonośnej.Pękające rury wodociągowe i kanalizacyjne utrudnia dopływ wody i odprowadzenie ścieków w całym kraju,a szczególnie na środkowym zachodzie.Jeśli nawet zachowają się linie gazociągowe ,to gwałtowny wzrost zużycia gazu spowoduje spadek ciśnienia w sieci-co uniemożliwi choćby dostateczne funkcjonowanie systemów ogrzewczych w miastach.
USA największy producent ziarna na świecie ,posiada jego znaczne zapasy-jednak długotrwały kryzys spowoduje wyczerpanie tych zapasów i wprowadzenie systemu kartkowego na żywność.

Siły zbrojne USA utracą swoje porty na Atlantyku i w Zatoce Meksykańskiej,pozostawiając tylko te na Wschodnim wybrzeżu-czyli na Pacyfiku.Zniszczeniu-wskutek trzęsień ziemi ulegnie kanał i przesmyk Panamski
USA nie będą w stanie wysłać swych sił za granice ,ani nie będą do tego dążyć z powodu zamieszek wewnątrz krajowych(tzw 4 letnia II Wojna Domowa w USA-po niej zostanie wprowadzony całkowity zakaz posiadania i noszenia przez obywateli broni palnej)-aż do czasu ustabilizowania własnej gospodarki.
Uwzględniając skalę zniszczeń - potrwa to około 20 lat -USA spadną do rangi MOCARSTWA REGIONALNEGO.,bez wywierania wpływu na wydarzenia w:Europie,Azji i Afryce.
Ingerencja w wydarzenia innych krajów ograniczy się do Kanady i Meksyku.
Najważniejszą rolę militarną przejmą :Straż Wybrzeża i Straż Graniczna.

Powstały kryzys spowoduje krwawą II Wojnę Domową i upadek rządów demokratycznych.

W USA dokona się wojskowy zamach stanu.Ogłoszona zostanie bezterminowo dyktatura.tzw:"Rządy Prezydenta Generała- I Dyktatora Stanów Zjednoczonych Ameryki-będzie ich trzech -ostatni zostanie obalony kilkanaście lat po III Wojnie Światowej.

Persage iX 68,4


W Ameryce Pierwszy Generał Dyktator
Uspokoi Kraj i za karze noszenia broni
Krwawe i bezwzględne będą jego rządy
Wprowadzi racjonowanie i przymus pracy


Ogłoszony zostanie stan wojenny w całym kraju.
Amerykanie będą wówczas żyli w myśl hasła -cyt:"TYLKO AMERYKA".

Odcięcie się od pomocy innym będzie podyktowane -w świetle olbrzymiego kryzysu-instynktem samozachowawczym.
Wskutek huraganów i tsunami zniszczeniu ulegną wyspy Morza Karaibskiego.Część z nich zostanie na zawsze zalana wodami oceanu-a druga część stanie się całkowicie bezludna.Po stabilizacji wewnętrznej zostana włączone do terytorium USA:Kuba,Haiti,Jamajka,Puerto Rico i inne i zostaną zasiedlone bezdomnymi z okresu Wielkiej Ewakuacji po katastrofie kosmicznej.

Persage j.w. 68,5

Wyspy Indii Zachodnich częściowo zalane i bezludne
Atlantydzi je póżniej zasiedlą bezdomnymi
Tylko Ameryka-taka będzie filozofia
Aż Kraj Neptuna znowu stanie na nogach

A co z Kanadą i Meksykiem?

Wszystkie problemy tak jak w USA pojawią się również tam.
W Kanadzie ze względu na ostrzejsze zimy wielu ludzi umrze z zimna .
Meksyk leżący bardziej na południe przeżyje zamiast zimy Wielką Suszę,epidemię i niewyobrażalny głód.
Populacja tego kraju spadnie nawet o 2/3 liczby mieszkańców.

Persage j.w. 68,6

Na północy od Atlantydów niewyobrażalny mróz
Wielu zamarżnie do kości-znikąd pomocy i ratunku
Na południowej granicy Wielka Susza.epidemie i głód
Tak straszny ,że mieszkańcy krainy będą się zjadać nawzajem


c.d.n.


Centurion.


Pozdrawiam
  • 3



#19

DeXc.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciąg dalszy:...
Miasta położone w promieniu 1600 km od epicentrum upadku będą świadkami ogromnych fal morskich już w godzinę po trzęsieniu . zniszczenie zbiorników wodnych zniweczy - a przynajmniej bardzo utrudni -gaszenie pożarów. Wszystkie żródła i zbiorniki paliw będą płonąć aż do całkowitego wypalenia się.
Pierwsze tsunami będą najsilniejsze ,po kilku dniach lub tygodniach ,pojawią się kolejne.Południowa część tsunami naruszy antarktyczną część lodowca.Uderzenie fal spowoduje oderwanie się sporej części lodowca i nastąpi stały wzrost poziomu morza o co najmniej kilka metrów.
Występujące huragany będą nękać tych,którzy przetrwają.W miejscu ,w którym nastąpi uderzenie ,gorące wody oceanu spowodują powstanie hiper huraganu.Jego prędkość może wynosić nawet 800 km/godz!!!Zaraz po utworzeniu się wiatru zacznie on przesuwać się na zachód od rozgrzanego miejsca na oceanie i stopniowo utworzy potężny huragan.W ciągu dnia lub dwóch kolejny hiperhuragan powstanie w tym samym miejscu.Proces ten będzie trwał aż do czasu ,gdy woda ochłodzi się do normalnej temperatury.
Dodatkowym problemem z pojawieniem się hiperhuraganów,będzie ich wysokość.Mogą sięgnąć nawet stratosfery,niosąc parę wodną i sól morską.Sól morska przyczyni się do zablokowania światła słonecznego,a chlor zawarty w niej zniszczy lub uszkodzi warstwę ozonową.
Nawet gdyby hiperhuragany szybko przekształciły się w zwykłe huragany ,to i tak pojawią się burze o ogromnej sile.Zarówno intensywność i częstotliwość tych burz na całym świecie będzie ogromna ."Deszcz" ,o którym była mowa w Centurii-Persage II Czterowiersz46,odnosi się do do okresu po uderzeniu meteoru ,kiedy burze i opady będą trwać przez cały czas."Mleko" z tego samego czterowiersza może oznaczać biały odcień soli wytrąconej podczas osadzania się"na niebie" ,czyli w górnych warstwach atmosfery.

c.d.n.

Centurion


Cały tekst jest bardzo ciekawy. Ale czy ten fragment nie wydaje wam się trochę dziwny? Rozumiem,że Nostradamus mógł przewidzieć pewne zdarzenia,no ale te wszystkie szczegóły mnie zdziwiły. Siła huraganu, opis zjawisk. Ewidentnie Centurion sobie trochę dodał od siebie
  • 0

#20

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moi drodzy, w sprawie wszelkiego rodzaju proroctw i przepowiedni, jeśli oczywiście ktoś zauważa ich wpływ na środowiska, sytuacje historyczne czy zachowania i opinie ludzi, można w zasadzie dyskutować w nieskończoność.
Ja osobiście również wiele czasu i zaangażowania poświęciłem tak owym prorokom, wieszczom i wróżom lecz z początkowej fascynacji samą treścią przepowiedni z biegiem czasu zacząłem zastanawiać się nad samym sposobem ich powstawania lub zrozumieniem szansy ich zaistnienia lub nie.
Z tego co mogę domniemać sam przekaz nie jest zawsze do końca „czystą” sprawą, nawet jeśli przepowiadający święcie jest przekonany co do tego co się jemu objawiło.
Po krótce: nie piszę tutaj nawet o spekulacjach i wykorzystywaniu na przykład spreparowanych Centurii Nostradamusa przez Niemców w czasie II Wojny Światowej, aby w ten sposób „oczyścić” drogi prowadzące na Paryż, czy fałszowanie efemeryd przez Anglików, aby w gorszym świetle przedstawiały się horoskopy Hitlera.
Znane są również nasze polskie proroctwa, często pisane w dobrej wierze dla pokrzepienia serc, lub setki wersji nieistniejących naprawdę „Przepowiedni Sybilli” .
To o co mi chodzi dotyczy bardziej niewiadomego tak wróżebnego, chanellingowego czy w inny sposób objawionego przekazu .
Istnieją poważne poszlaki, że na przykład Nostradamus był jawnym , a może trzeba by go nazwać „uśpionym” agentem wywodzących się od Merowingów książąt Lotaryńskich, w tym właśnie okresie wykorzystujących przepowiednie Nostradamusa do walki z rodem Walezjuszy.
Reasumując nie chcę powiedzieć, iż tak Nostradamusowi, jak i innym prorokom nie objawiało się to co oni nam przekazal,i ale zastanawia mnie chyba ważniejsza kwestia - pochodzenie i „prawdziwość” samego źródła tego przekazu.
W tym przypadku użyłem słowa „prawdziwość”, z jednej strony jako prawdopodobieństwa zaistnienia danej sytuacji mogącej być na przykład jednym z alternatywnych scenariuszy zdarzeń, wizją zdarzenia , które nie koniecznie musi zaistnieć w naszym świecie czy rzeczywistości (światy równoległe i alternatywne), lub owa wizja, objawienie, proroctwo czy przekaz (mniejsza o jego sprawdzalność) ma już z swego założenia odnieść jakiś określony skutek, nawet często dezinformacyjny lub i tak nie wykorzystywany, jak na przykład sprawa przepowiedni Kasandry, która mimo że prawdziwa, to i tak nie miała i nie mogła ocalić Troii.

MUNDUS VULT DECIPI, ERGO DECIPIATUR. POZDRAWIAM ERIK.
  • 1



#21

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tylko jedno mnie dziwi: jesli rzeczywiście tak dokładnie jest tu wszystko opisane i wyjaśnione- początek III Wojny Światowej, to przecież możemy zmienić losy.


No właśnie ciekawe, czy jest możliwe zmienienie tego, co ma się wydarzyć (Oszukać przeznaczenie? :D).


następnego dnia po ogłoszeniu w Jerozolimie powszechnego pokoju-w nocy komunistyczne Chiny uderzą na osłabioną wewnętrznie Rosję.


Myślę, że chociaż kilku z wysoko postawionych rosyjskich urzędników/wojskowych zna te przepowiednie Nostradamusa... Może więc Ruskie się przygotują na atak Chin?

Domino, o ile dobrze pamiętam o "świetności" Polski w przyszłości mówił także np. o. Klimuszko.

Tak, czytałem o tym kiedyś.


Ciekawe, skąd ta pewność u Centuriona, że w 2012 nie będzie końca świata.

Nostradamus uważa bowiem ,że Wielka Polska będzie(po upadku republiki)monarchią-królestwem-tak jak prawie wszystkie kraje w Europie.

Ho, ho! Janusz Korwin-Mikke oszalałby ze szczęścia, gdyby to się wypełniło! (niestety tego nie dożyje).

Jak napiszę książkę to ujawnię autora-czyli siebie i jej tytuł.

Kamilusie, nie wiesz czy ta książka została już wydana?

__________________________________________________

Jeśli teksty Nostradamusa są napisane w tak zagmatwany sposób jak to opisuje Centurion i w dodatku różnymi językami, to nie wiem jak zostały przetłumaczone... Swoboda tłumaczenia jest więc chyba dość duża. Wynika z tego, że można je tłumaczyć, a co za tym idzie - interpretować, jak się komu podoba... Stąd wątpliwa może być ich wiarygodność, ponadto można je przetłumaczyć w taki sposób, aby pasowały do wydarzeń, które już się wydarzyły.
Interpretacja jest nam niejako "narzucona" przez tłumacza.

Użytkownik domino edytował ten post 02.04.2011 - 20:22

  • 0



#22

Krzewiciel.
  • Postów: 312
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli teksty Nostradamusa są napisane w tak zagmatwany sposób jak to opisuje Centurion i w dodatku różnymi językami, to nie wiem jak zostały przetłumaczone... Swoboda tłumaczenia jest więc chyba dość duża. Wynika z tego, że można je tłumaczyć, a co za tym idzie - interpretować, jak się komu podoba... Stąd wątpliwa może być ich wiarygodność, ponadto można je przetłumaczyć w taki sposób, aby pasowały do wydarzeń, które już się wydarzyły.
Interpretacja jest nam niejako "narzucona" przez tłumacza.


Na tym właśnie polegają te przepowiednie. Nie, żebym oczekiwał III WŚ, ale wydaje mi się, że każdy czterowiersz ma co najmniej 4-8 tłumaczeń i już po wydarzeniach można wybrać ten, który najbardziej pasował. Pożyjemy, zobaczymy. Sam Centurion pisał, że nie wie, czy może się to wszystko spełnić.
  • 0

#23

DeXc.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dokładnie. Każdy może zinterpretować przepowiednie tak,aby pasowała ona akurat do dane sytuacji .Swoją drogą posty Centuriona zostały napisane jak się nie mylę kilka miesięcy a może i z rok temu więc to co teraz się dzieje nabiera sensu. I tutaj teraz zaczynamy możliwą nadinterpretacje.Przecież to co dzieje się w Afryce dotyczy muzułmanów. Czyli wychodzi na to,że całkiem prawdopodobne jest jakieś większe zamieszanie w świecie arabskim,co więcej może być to zaczątkiem ogólnoświatowego konfliktu.
  • 0

#24

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najprawdopodobniej Nostradamus był prawdziwym prorokiem, posiadającym niezaprzeczalną zdolność widzenia przyszłości. Pozostawiając na boku szereg trafnie przepowiedzianych przez niego zdarzeń mogę dodać, iż prawdopodobieństwo ich zaistnienia w niektórych przypadkach wynosi jak 1: 200 000 i więcej.

„Częściej niedouczony nie jest ten, który coś napisał lecz ten, który nie potrafi tego przeczytać”
Antonio Pigafetta ( 1491 - 1534)

Nostradamus zrobił ogromną karierę przewidują śmierć króla Henryka II. Tuż przed jego faktyczną śmiercią napisał:

Quatrian 35 "Le lion jeune le vieux surmontera; - En champ bellique par singulier duel, - Dans cage d'or ses yeux lui crèvera, - Deux plaies une, puis mourir, mort cruelle".



Q35: (Wiek I,) Quatrian 35 "Młody lew pokona starego na polu walki w pojedynku; utkwi oczy swoje w ich złotej klatce, dwie rany w jednej; po czym skona okrutną śmiercią."

I tak też się stało, król podczas turnieju został ranny w oko w walce z młodym rycerzem, po czy skonał w długich męczarniach. Od tego momentu sława Nostradamausa stała się ogromna. Jego proroctw bali się i słuchali możni ówczesnej Europy. Swoje czterowiersze okraszał bogatą symboliką, która po dziś dzień zachwyca czarownym pięknem.



MUNDUS VULT DECIPI, ERGO DECIPIATUR. POZDRAWIAM ERIK.

Użytkownik Erik edytował ten post 02.04.2011 - 21:22

  • 1



#25

Krzewiciel.
  • Postów: 312
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Aby spełniły się te proroctwa potrzeba:

-dwóch przywódców w Rosji (starego i młodego), więc można to naciągnąć i uznać, że chodzi o Putina i Miedwiediewa, chociaż jest raczej niemożliwe, aby młody się zbuntował, przecież to tylko marionetka...
-starego kanclerza Niemiec- ma ktoś jakiś pomysł kto to może być?
-Chiny muszą dogadać się z Wielkim Kalifatem (już po jego powstaniu, co ciekawe żółtki dążą do pojednania z muzułmanami)
-rewolucje we Francji i innych krajach europejskich- wydaje mi się, że populacja arabów jest jeszcze zbyt mała, ale w przeciągu paru lat na pewno się zwiększy (wojny w Afryce)
-wojna domowa w USA (w sumie to dużo nie brakuje, aby to wreszcie pękło)
-o ile się nie mylę, to jeszcze za panowania Benedykta XVI ma zostać zniszczony Watykan przez arabów
-epoka superterroryzmu rozpoczęta 10 lat po atakach na WTC

Nakładając to wszystko na siebie, wychodzi, że wszystko rozwinie się w maksymalnie 5-10 lat. Czekają nas "ciekawe" chwile... :(

Użytkownik Krzewiciel edytował ten post 02.04.2011 - 21:18

  • -1

#26 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

Możliwe, możliwe

Miedwiediew "czyści" firmy z ministrów Putina

NARASTA KONFLIKT MIĘDZY PREZYDENTEM A PREMIEREM?

cd...



  • 1

#27

DeXc.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

-dwóch przywódców w Rosji (starego i młodego), więc można to naciągnąć i uznać, że chodzi o Putina i Miedwiediewa, chociaż jest raczej niemożliwe, aby młody się zbuntował, przecież to tylko marionetka...

Tutaj można polemizować. Prawdą jest to,że Miedwiediew został prezydentem bo Putin już nie mógł .Jednak śledząc sytuację w Rosji, Miedwiediew zyskuje coraz większe poparcie i zaczyna się uniezależniać od Putina. Tak więc wybory prezydenckie mogą wywołać jakieś nieprzewidziane zdarzenia

-starego kanclerza Niemiec- ma ktoś jakiś pomysł kto to może być?

Może jest to Angela Merkel? Stary Kanclerz czyli osoba będąca długo na tym stanowisku. Jej poparcie jest nadal wysokie tak więc ta starość może tyczy się długości sprawowania urzędu?

-Chiny muszą dogadać się z Wielkim Kalifatem (już po jego powstaniu, co ciekawe żółtki dążą do pojednania z muzułmanami)

Chiny pretendują do miana Supermocarstwa. Bardzo przeszkadza im Rosja,która zajmuje tereny wschodnie,które zaś Chiny mogłyby wykorzystać do rozwoju terytorialnego i nie tylko... Poza tym Chiny nie mają wielu sojuszników,tak więc w sojuszu z nowo powstałym państwem arabskim,który będzie wkurzony na zachód będą widziały wiele pozytywów.

-rewolucje we Francji i innych krajach europejskich- wydaje mi się, że populacja arabów jest jeszcze zbyt mała, ale w przeciągu paru lat na pewno się zwiększy (wojny w Afryce)

Już teraz słychać o problemach dotyczących asymilacji arabów w Niemczech i Francji.Myślę,że jeszcze kilka lat i w tych krajach zaczną się poważne protesty i zamieszki z tego powodu.

-wojna domowa w USA (w sumie to dużo nie brakuje, aby to wreszcie pękło)

Może tak,może nie. Amerykanie mogą się ostro wkurzyć na Obamę,który angażuje się we wszelkie konflikty zbrojne na Świecie. Ludzie pamiętają jego obietnice. Niestety jest inaczej. Niedługo może pojawić się ktoś,kto zacznie zyskiwać duże poparcie ludzi.
  • 0

#28

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam. Cieszę się, że dyskusja się rozwija :) Co do przepowiedni na przeszłe czasy, to nie można wykluczyć, iż część została "podciągnięta" pod wydarzenia, które miały miejsce, by ładniej pasowała. Ale co do III WŚ to wszystkie przepowiednie były interpretowane w ciemno, pod przyszłe zdarzenia, a takich już się nie da tak poprawić. A niestety, obserwując wydarzenia na świecie, zgodność wydaje się spora.

Co do książki autora - pod koniec 2009/2010 roku miał wyjechać do USA by tam dokończyć książkę. Ale od tamtej pory Centurion się nie odzywał.

-dwóch przywódców w Rosji (starego i młodego), więc można to naciągnąć i uznać, że chodzi o Putina i Miedwiediewa, chociaż jest raczej niemożliwe, aby młody się zbuntował, przecież to tylko marionetka...
-starego kanclerza Niemiec- ma ktoś jakiś pomysł kto to może być?
-Chiny muszą dogadać się z Wielkim Kalifatem (już po jego powstaniu, co ciekawe żółtki dążą do pojednania z muzułmanami)
-rewolucje we Francji i innych krajach europejskich- wydaje mi się, że populacja arabów jest jeszcze zbyt mała, ale w przeciągu paru lat na pewno się zwiększy (wojny w Afryce)
-wojna domowa w USA (w sumie to dużo nie brakuje, aby to wreszcie pękło)
-o ile się nie mylę, to jeszcze za panowania Benedykta XVI ma zostać zniszczony Watykan przez arabów
-epoka superterroryzmu rozpoczęta 10 lat po atakach na WTC


- Rosja pasuje jak najbardziej, wystarczy zobaczyć, jak zareagowano na interwencję w Libii -> Miedwiediew ostro skrytykował Putina za nazwanie operacji w Libii "wyprawą krzyżową",
- stary kanclerz Niemiec to równie dobrze może być Schroeder,
- Chiny potrzebują miejsca do życia dla obywateli, więc taki sojusz może wchodzić w grę - pomogą im w ataku i dzięki temu zyskają nowe terytoria,
- rewolucje w Europie - z przyczyn Arabów - mogą wybuchnąć (chociażby we Francji, albo Niemczech) chociażby jutro, niestety niezadowolenie Arabów już i tak jest wielkie, wystarczyłby impuls i rewolta gotowa,
- wojna domowa w USA wydaje się najmniej możliwa,
- Watykan ma zostać zniszczony chyba za panowania Piotra Rzymianina (?), który to ma być następcą Benedykta XVI,
- epoka superterroryzmu ma się zacząć nie w 2001 roku, ale 2011 - wybuchem bomby atomowej w lipcu albo wrześniu - więcej wkrótce w interpretacjach.

A teraz dalszy ciąg:

AMERYKA POŁUDNIOWA

Trzeba powiedzieć,że temu rejonowi świata Nostradamus poświęcił nie wiele uwagi.

Persage IX 4,2

Tam gdzie Braza i Inca walka o żywność
Wybrzeża Atlantyku mniej zniszczone
Olbrzymie trzęsienia i huragany zmniejszą populację
Wskutek podniesienia w cieśninie olbrzymi wodospad.

Jest to właściwie jeden z nielicznych czterowierszy i sześciowierszy
dotyczący tego kontynentu.
Wynika z niego,,że w Ameryce Południowej będą olbrzymie trzęsienia ziemii,huragany i ruchy górotwórcze.
W cieśninie Magellana -która się wzniesie-powstanie olbrzymi-jak twierdzi Edgar Cays - Wodospad o wysokości ponad 3 kilometrów-gdzie będą się przelewały wody z Pacyfiku do Atlantyku-ponoć takiego w historii geologicznej naszej Ziemi jako planety-jeszcze nie było!

Na kontynencie tym będą lokalne konflikty Brazylii -kraju języka portugalskiego z dziewięcioma państwami języka hiszpańskiego,które zjednoczą się wokół Argentyny.Wojna ta ma trwać(w tym czasie jak III wojna światowa)-w sumie z przerwami 25 lat i praktycznie żadne z tych krajów nie zwycięży.Zakończy się ona wielką tragedią w postaci zubożenia i wzajemnego wyniszczenia.Pozostawi negatywny wpływ na wzajemne stosunki w przyszłości.


c.d.n.-opiszę sytuację po katastrofie na pozostałych kontynentach w tym oczywiście w Europie-tu Nostradamus się bardzo rozpisał-szczególnie odnośnie swojej ojczyzny-Francji(Przepowiednie Nostradamusa najbardziej dokładnie opisują Europę-a w niej Francję).

Centurion.


Jeszcze raz tu wyjaśniam,że kto chce niech wierzy kto nie chce niech nie wierzy.Ja nikogo nie mam zamiaru przekonywać.
Chcę tylko,żebtyście wiedzieli o czym faktycznie pisał Nostradamus- o to przyklad znanej centurii III 49 dot.wybuchu II wojny światowej:

Wściekły Germański Wódz-Hister
Wywoła wojnę,którą pózniej nazwą drugą
Jego plugawy i ostry język będzie tylko początkiem
Synagoga najbardziej ucierpi od jego prześladowań

A teraz::-Jak będzie po Wielkiej Katastrofie Kosmicznej w czasie III Wojny Światowej wyglądała Australia.

Persage II 78,3

Ziemia Południowa i wyspy Wielkiego Oceanu
Zaznają huraganów i licznych powodzi
Wiele małych wysp zniknie pod wodami na zawsze
Suchy kontynent zmieni swój klimat
Zazdrosne oko niewiernych rozpocznie inwazje
Ten kraj opanują przybysze z Azji

I dalej następny sześciowiersz
78,4
Żółci od wysp równikowych Mahometa
Będą panować tylko trzy lata
Wielkie prześladowania Białych
Także nieliczni zostaną na świadectwo Europy
Wielki Wyzwoliciel nie zmieni już przeznaczenia

Tak więc pomimo ,że katastrofa będzie na Atlantyku to wpływ jej będzie większy lub mniejszy na pozostałe kontynenty i wyspy oceaniczne w zależności od epicentrum uderzenia meteoru.
W związku z częściowym roztopieniem czap lodowych Antarktydy i Arktyki w oceanach i morzach momentalnie(w ciągu 2,3 lat) podniesie się poziom wód na całym globie o 5 metrów. Szereg małych wysp Pacyfiku-atoli(państewek-) ulegnie zatopieniu i naturalnej likwidaccji.Australia-obecnie prawie suchy kontynent wskutek ciągłych trwających całymi tygodniami olbrzymich wichur i deszczów stanie się bujnym i żyznym lądem.Ten słabo zaludniony kraj wielkości USA w który żyje ledwie ponad 20 milionów ludzi-wskutek osłabienia USA stanie się łakomym kąskiem dla ludów przeludnionej Azji.

Z drugiego sześciowiersza wynika,że muzułmańska przeludniona Indonezja w sojuszu z Wielkim Talibanem rozpocznie wojnę przeciwko Australii i ją zdobędzie.
Nastąpią okrutne rzezie mieszkającej tam ludności białej(głównie anglosaskiej)-po 3-letniej okupacji wyzwolenie jej przez Amerykanów nic nie da.Kraj ten stanie się całkowicie inny opanowany przez masowo napływających muzułmańskich przybyszy.

Persage XI 12, 7



Kraj dwunożnych zwierząt całkiem się odmieni
Kuzyni Mongołów zasieją na stałe wiarę półksiężyca
W ciągu trzech przybędzie za chlebem ponad 60 milionów
Chmary statków i łodzi aż po horyzont będą zasłaniały wody
Nowe czasy -Nowa historia taka spotka kara potomków przestępców
Tylko nieliczni uciekną na dwie spokojne wyspy południa

To wszystkie znane -tym razem sześciowiersze dotyczące losów Australii i Pacyfiku.
Uwaga z ostatniej linijki sześciowiersza wynika ,że najprawdopodobniej najbezpieczniejszym krajem(spokojnym)będzie Nowa Zelandia-tam też uciekną przed muzułmańską-Indonezyjską nawałnicą ostatnie ocalałe resztki białej europejskiej ludności.
Należy pamiętać pisałem już uprzednio,że w wyniku II wojny domowej od USA oddzielą się niektóre stany południowe zamieszkałe przez ludność latynowską-(a więc kraj ten się podzieli)-także po III wojnie ten kraj nie będzie już takim supermocarstwem światowym jak obecnie-chociaż w polityce światowej będzie dalej odgrywał znaczną rolę.
Przyjmie on póżniej sporą część emigrantów z Nowej Australii-już całkowicie opanowanej przez Azjatów:Indonezyjczyków,Malajów,Chińczyków i innych.


C.d.n.
Centurion.


28 napisał(a):
Nie napisałam, że nie wierzę tylko pytałam czy jest podany bliżej okreslony czas spełnienia sie tej przepowiedni.

[b]Do:28 -Pisałem już na ten temat co pisał Nostradamus proszę odnależć tę wypowiedż

III Wojna Światowa ma się rozpocząć w XXI wieku -po 10 latach(dekadzie)superterroryzmu muzułmańskiego w roku w którym suma cyfr daje liczbę 3,a rok ten dzielony przez 3 daje liczbę całkowitą.
W wieku XXI są trzy takie daty:
Rok 2001 to 2+0+0+1=3 Rok 2001:3=667
Rok 2010 to 2+0+1+0 =3 Rok 2010:3=670
Rok 2100 to 2+1+0+0 =3 Rok 2100:3=700

Nostradamus był również matematykiem i lubował się w tego rodzaju zagadkach jak też szaradach i rebusach

Ostatnio niektórzy znawcy Nostradamusa przychylają się do 2010 roku jako terminu ewentualnej daty wybuchu III wojny Światowej ,który poprzedzony by został 10 latami super-terroryzmu,to jest od ataku na wieże nowojorskie w 2001
W takim wypadku jakieś ważne wydarzenie mogło by być pózniej uznane za wybuch tej wojny.

Istnieją jeszcze dwie możliwości datowe wybuchu III Wojny Światowej-otóż w Średniowieczu był zwyczaj opuszczania jedynki przy wypowiadaniu daty np:zamiast rok : 1546 -mówiono i pisano rok : 546-
Tak więc mówiąc o XXI wieku(Nostradamus Jasno napisał w Alamachu że w ty roku będzie III Wojna Światowa to wówczas ;
Rok 2012 po opuszczeniu 2- i 0 na przedzie cyfra ta nie ma znaczenia więc 1+2=3 i 3:3 =1 -Możliwe ,że ten rok miał na myśli Nostradamus-lub Rok 2021 ,wówczas po opuszczeniu cyfr 2 i 0 mamy Rok 21 czyli 2+1=3 i 3:3=1.

Trudno mi powiedzieć który to będzie rok.Ale jak wiemy początek wojny ma się zacząć w nocy(czas europejski)następnego dnia po zawarciu wieczystego pokoju na Bliskim Wschodzie.


Alamach część 3 666,1

W dwudziestym pierwszym Wielki Pokój
Zaraz w nocy półksiężyca przyjdzie trzecia- jak złodziej
Suma liczb będzie trójką a przez nią dzielona -da całkowitą
Pierwsza i Druga były tylko dziecinną zabawą
Wielki Mahdi-Wielki Potwór,odmieni Świat w piekło
Europo szykuj się do walki-nim rozlegnie się głos Muzzeina


Innym przypomnę(po przeczytaniu tekstów)Nostradamus nie przewiduje końca świata-jest po prostu niewłaściwie interpretowany.Robią to Ci,którzy nie znają jego całej twórczości a tylko nie które często żle tłumaczone fragmenty.
O końcu świata-jego terminie wie tylko Pan Bóg tak pisał Nostradamus tak przecież też twierdzi Jezus Chrystus w Ewangelii-czyli Nowym Testamencie-Nowym Przymierzu.


Centurion


Zanim przejdę do opisu skutków katastrofy kosmicznej na pozostałych kontynentach przypomnę ,że zachodnie brzegi Australii odkryli za czasów Nostradamusa Portugalczycy.Oni to nazwali nowy kontynent,cyt:"Terra Australis"-to jest Ziemia Południowa.Nazwę tą póżniej przejęli Holendrzsy,a następnie Anglicy.
A oto sześciowiersz z Alamachu dotyczący Australii -to jest jaką będzie po III wojnie.

Tam gdzie świeci Krzyż Południa będzie odnowa
Kraj żyzny gęsto zaludniony ludami Azji
Nowa nazwa,nowa wiara i nowy język,
Bogactwo i przepych będą szeroko znane,
Poprzedników spotka mizerny los tubylców
Europo stracisz na zawsze swój daleki przyczółek

Krzyż Południa to jeden z gwiazdozbiorów(układów gwiazd)świecących na południowej półkuli Ziemi-występuje na fladze Australii.Nazwę nadali mu też Portugalczycy.Z innych sześciowierszy można się domyśleć,że z czasem największą grupą osadniczą Australii będą Japończycy(po zatopieniu znacznej części Japonii)wyprzedzając ludy muzułmańskie Azji.


c.d.n.

Centurion


AFRYKA-po Wielkiej Katastrofie Kosmicznej w czasie III Wojny Światowej.


Zachodnie wybrzeża Afryki przejdą podobne nieszczęścia co Południowa Ameryka-to jest:tsunami,póżniej silne wiatry,ochłodzenie klimatu susze i powodzie w zależności od rejonu. Wschodnia Afryka -to jest ta którą otacza Ocean Indyjski będzie mniej narażona na silne tsunami,ale wystąpią tam silne trzęsienia ziemi.Najwięcej ucierpi Północna Afryka to jest ta przylegająca bezpośrednio do Morza Śródziemnego.Ale sytuację w tej części Afryki opiszę przy opisie sytuacji po katastrofie w Europie
Z powodu mało wydajnej gospodarki rolnej i niemożności importu ziarna z USA i Europy zapanuje tam straszny niewyobrażalny głód.Najprawdopodobniej wyginie tam 80% ludności- lub 80 milionów,ale ponieważ Nostradamus podaje drugą liczbę 60 od działań wojennych więc wydaje się,że chodzi mu raczej o %-y.Pisze też,że kontynent po wojnie stanie się bardzo słabo zaludniony.

Sześciowierz z Alamachu część II 664,3


Czarna Afryka w wyniku upadku skały straci 80
W wyniku rewolt głodu i wojny zginie 60
Po trzeciej wojnie stanie się prawie bezludna
Trudno tam będzie zobaczyć lwa albo słonia
Ze wszystkich stron będą przybywać osadnicy
Ludy Azji będą zaludniać środek kontynentu

I dalej 664,4

Południowy róg Afryki pozostanie czarny
Przy przylądku nadziei- powstanie mocarstwo Murzynów
W czasie upadku będzie to w miarę bezpieczne miejsce
W czasie trwania trzeciej wojny pomorze Europie
Jej wojska pod czarną ośmioramienną gwiazdą
Pierwsze wspomogą Armie Francuzów, Anglików i Polaków.

Najprawdopodobniej chodzi o RPA,które wyrośnie na wielkie mocarstwo-nie tylko afrykańskie ale i światowe.
Z sześciowiersza wynika,że położenie tego kraju będzie stosunkowo bezpieczne. Przyjmie ono wielu uciekinierów murzyńskich z centralnej Afryki-pewno przyłączy do siebie wiele słabych państw na południu Afryki.Jeden z sześciowierszy mówi,że w Afryce podzieli się wpływami najpierw z Talibanem a po III wojnie światowej ze Zjednoczoną(na nowo)Europą.
Również najprawdopodobniej z tego sześciowiersza bierze się taka "obiegowa fama"wśród wielu "przepowiadaczy",że w czasie III wojny światowej Polsce pomoże czarna rasa.
Z ostatniego sześciowiersza wynika jeszcze raz ,że z przeludnionej Żółtej Azji ruszy wielomilionowa fala nowego osadnictwa na cały świat.Pisałem już ,że żółta rasa jak też śniadzi Hindusi zaludnią:rosyjską Syberię i Daleki Wschód,oraz Australię-teraz widać,że i centralną Afrykę,póżni9ej się dowiemy że wielomilionowe masy ludności azjatyckiej zaludnią też Europę,która po wojnie również będzie częściowo wyludniona.Właściwie najbardziej "białymi krajami" będzie półkula zachodnia-czyli obie Ameryki,oraz nieliczne kraje europejskie głównie Polska na której terytorium działań wojennych praktycznie nie będzie i która tak jak RPA czy Nowa Zelandia oraz Skandynawia wyjdą z tych tragicznych wydarzeń bardziej wzmocnione.Ale o tym póżniej.
Następnie opisze skutki katastrofy w Azji i Europie,póżniej wrócę do przebiegu III Wojny Światowej-tutaj Nostradamus opisał bardzo dokładni przebieg działań zbrojnych i okres Super -totalitaryzmu,który będzie miał miejsce w czasie wojny i po niej.O DEMOKRACJI ludność będzie musiała zapomnieć na wiele bardzo wiele lat.


Alamach część I 663,1

Dwudziesty będzie nazywany okresem dyktatur
Z lewa i sprawa będą przelewali krew wrogów i przyjaciół
Ich rządy będą przez nie których chwalone
Dawne błędy narodów powrócą z jeszcze większą siłą
Gdy ich złe wybory okażą się dla nich zgubnymi i ostatnimi
Nigdy świat nie miał takich tyranów jak w dwudziestym pierwszym


c.d.n.


Centurion


AZJA po katastrofie kosmicznej w czasie III Wojny Światowej.

W XX wieku kontynent azjatycki doświadczył nagłego wzrostu populacji;co trzeci mieszkaniec świata zamieszkuje Chiny lub Indie.Azja ma najbardziej zagrożone ekologicznie ziemie ze wszystkich kontynentów wskutek ich nadmiernego wykorzystania w wyniku coraz wyrażniejszego przeludnienia najbardziej przydatnych dla rolnictwa obszarów.Wyniszczenie pierwotnej flory i fauny jest tam największe.Mimo ,że kontynent ten nie odczuje w sposób bezpośredni tak tragicznych skutków katastrofy kosmicznej jak pozostałe kontynenty ,to efekty pośrednie szczególnie głód wywrą ogromny nacisk na wszystkie rządy krajów azjatyckich.
Najbardziej ucierpią tereny Wschodniej Azji:Japonii,Korei,Chin,Filipin,Wietnamu,Indonezji i Rosyjskiego Dalekiego Wschodu.W wyniku katastrofy część wysp japońskich a także wchodzących w skład pozostałych państw ulegnie już na stałe zalaniu wodami Pacyfiku.Powódż będzie tak wielka ,że zginą miliony mieszkańców.

Alamach część VIII 442

U wschodnich bram Azji wielkie wody zaleją wiele wysp
Kraj bardzo bogaty i bitny zmniejszy się o połowę
Wiele milionów utonie i zginie w olbrzymich trzęsieniach
W przymierzu ze Smokiem będzie szukał nowych siedzib
Północna lodowa cieśnina między lądami się zamknie
Póżniej ludy Azji pomaszerują przez nią do Kraju Neptuna.

Proszę zauważyć jak dużo można się dowiedzieć z tego sześciowiersza.
A więc,że w wyniku podniesienia się wód oceanicznych na całej Ziemi wskutek stopienia się części lodowców:Antarktyki i Arktyki(o czym pisałem) wiele wysp: Japonii,Filipin,Indonezji zostanie całkowicie zalanych.Ludność tych krajów(ta która ocaleje)będzie szukała nowych terenów do zamieszkania.
Z tego przekazu wynika też,że Wschodnią Azję nawiedzą straszne trzęsienia ziemi,które spowodują zamknięcie się cieśniny Beringa oddzielającej Azję od Ameryki Północnej.Póżniej o czym jeszcze napiszę wojska chińskie i sprzymierzone z nimi wojska japońskie wedrą się na tereny Alaski i Kanady i stoczą tam z USA i Kanadą wielkie bitwy które zakończą się zwycięstwem Amerykanów i Kanadyjczyków.
W tym czasie kiedy Wielki Taliban będzie toczył wojnę z Europą to Chiny i Japonia będzie toczyła wielką wojnę z USA i Kanadą.O tym oczywiście też póżniej napiszę.
Tak więc powszechne będą wojny o ziemie uprawne.W Rosji zima nuklearna będzie tak samo straszna i uciążliwa jak w Kanadzie.W połączeniu z innymi problemami Roja nie ma żadnych szans na przetrwanie jako wielki kraj.
Sytuacja na w Azji i Europie stanie się podobna do tej jaką w XIII wieku spowodował Wielki Chan(Władca Oceanu)Mongołów czyli Czyngis Chan-imię własne Temudżyn.,który podbił prawie całą Azję i Ruś.

A jak wiemy choć w innych warunkach-to"Historia się kołem toczy"-czyli zawraca się do przeszłych czasów.

A oto jeden z bardzo ciekawych czterowierszy Nostradamusa.
Persage XII 33,1
W dwudziestym pierwszym tak jak w trzynastym
Ludy Mongolskie Poprzez Ruś wejdą do Europy
Wielki Machdi będzie ich sprzymierzeńcem
Chociaż go zawiodą bo ruszą przez cieśninę

Jak widać po rozbiciu Rosji Chiny i sprzymierzona z nimi Japonią nie pójdą dalej do Europy tylko skierują się w stronę Ameryki przez cieśninę Beringa.

Przed inwazją na Europę i Amerykę Chiny i Wielki Taliban sptróbują rozbić Indie -co jednak jak wynika z jednego z sześciowierszy Alamachu nie bardzo im się uda ze względu na ogromną populację tego kraju.Indie co prawda się uratują-po podpisaniu rozejmu z Chinami i Talibanem-ale po III Wojnie Światowej rozpadną się na co najmniej kilka pąństw.Jest to kraj o wielu językach i kulturach.

Chcę zwrócić Waszą uwagę na to co robią na Świecie i w Polsce tak zwane "media" i to wszystkie i te świeckie i religijne
Przed olbrzymią falą nienawiści i podjudzaniem ludzi przeciwko sobie ostrzega w Alamachu Nostradamus


Część III 312

Czwarta władza w dwudziestym pierwszym będzie wrogiem
I każda i kościelna będzie słowem szatana i mamony
Nie słuchajcie jej słów i nie dajcie się zwieżć
Bo przed trzecią nie wiadomo będzie co jest prawdą a co kłamstwem
Antychryst wszystkich omota i naznaczy swoim piętnem płatnika
Najobrzydliwsze słowa będą padały z ust przewrotnych władców i kapłanów

A oto jescze jeden charakterystyczny sześciowiersz tym razem ostrzegający przed tym ,że tzw;III Antychryst "zadomowi"się przede wszystkim w kościele aby jak najwięcej omotać ludzi przede wszystkim wierzących i praktykujących!!!.Prosi wręcz on o to aby ludzie przede wszystkim przestrzegali na co dzień prawo Pana Boga zapisane w 10 przykazaniach(w Biblii) wręczonych Mojżeszowi na górze Synaj-i nimi się w życiu kierowali a nie słowami wielu kapłanów którzy mówiąc o Bogu kierują się w stosunku do swoich przeciwników nienawiścią,a ich dążeniem w życiu codziennym są różnorakie dobra materialne i zachłanność na pieniądze.
313
Przed trzecią będzie tak jak w szesnastym
Władza pycha i mamona rozbiją jedność Kościoła
Mimo starań Arki nie wielu przejrzy na oczy-
Że czyny i słowa się nawzajem rozmijają
Nie wiara i modlitwy prowadzą do Boga a prawo Mojżesza
O czym najlepiej wie Szatan wróg Boskich przykazań

Nostradamus tu pisze też ,że mimo prób-Arki(Papieża) zamiast jednoczenia się wszystkich chrześcijan będą następowały dalsze rozbicia w kościele rzymskokatolickim tak jak to było w wieku szesnastym kiedy powstały kościoły protestanckie.Pisze on ,że sytuacja się powtórzy i kościół papieski ulegnie dalszemu wielkiemu osłabieniu-a to poprzez swoją politykę,która nie będzie odpowiadała wszystkim wiernym tego kościoła.


c.d.n.

Centurion


jan012 napisał(a):
Zawsze mnie ciekawiło, w jakim celu niektórzy otrzymują dar widzenia przyszłości. Czy to przypadek, jakiś naturalny błąd rozwojowy, który w naturze może się zdarzyć, czy też jest to precyzyjny Boży Plan. Jednak większość jasnowidzów to byli ludzie wierzący w Boga, nawet Edgar Cayce – mimo, że otwarcie głosił wiarę w reinkarnację, ponoć każdego roku czytał biblię i znajdował tam potwierdzenie swojej wiary. Ciekaw jestem jakie ma Pan przemyślenia na ten temat – ale to marginesie – proszę o kontynuację tematu III wojny – co dalej w Europie.



Tak ma Pan rację ale po omówieniu tematu III wojny światowej w/g przepowiedni Nostradamusa-tak jak już pisałem będę się wypowiadał jednak tylko dorażnie na temat innych przepowiedni:między innymi wszystkich tzw:Sybilli -a było ich 13 w tym najciekawsze:Saby i Pytii a także m.innymi Edgara Cayc-a i innych.
Nostradamus w porównaniu do innych wizjonerów swoje proroctwa choć bardzo zakamuflował to jednak opisał je bardzo szczegółowo głównie w stosunku do Europy a najbardziej do swojej ojczyzny Francji
Poważni badacze Nostradamusa traktują go nawet jako "korespondenta wojennego"-tak szczegółowe są jego wizje.

III Wojna Światowa ma być jak pisał przełomowym momentem ludzkości.
Nie dziwne to jest ,że tej właśnie XXI wiecznej wojnie poświęcił prawie połowę swoich przepowiedni? A jego wizje -jak już przytaczałem są do roku 3792-czyli roku w którym człowiek zawrze nowe przymierze z Bogiem(tak napisał)i stanie się nieśmiertelnym ,czyli żywym rozpoznawalnym duchem-będzie mógł zmieniać ciało jak ubranie i stanie się dzieckiem gwiazd i kosmosu."Bo nie tylko Ziemię ale i Niebo odda Pan człowiekowi w posiadanie-a On(człowiek)będzie chwalił imię jego"-Pana Boga.Tak opisał to Nostradamus.Za rok 3792 cyt:" Pan nie pozwolił mi zajrzeć"-Napisał Nostradamus na końcu.


c.d.n.


Centurion


cd

EUROPA po katastrofie kosmicznej w czasie III Wojny Światowej.

Europa to kontynent,który obok Ameryki Północnej najbardziej odczuje siłę uderzenia ,trzęsień ziemi i tsunami.
W czterowierszu 31 Centurii 9 Nostradamus przepowiedział ,że Wielka Brytania zostanie w połowie zatopiona.
Londyn ma być prawie całkowicie zniszczony.Zniszczenie nizinnej Anglii wykorzysta górzysta Szkocja(góry Kaledońskie)-która się od niej oderwie i ogłosi niepodległość.Od uderzenia bardzo ucierpią też:Portugalia,Hiszpania,a także Francja.Nostradamus napisał ,że Lizbona zostanie pochłonięta przez wody Atlantyku.Olbrzymie fale morskie(niespotykane dotychczas) po upadku meteoru będą miały do 300 metrów wysokości-a nawet więcej-dotrą też na przedmieścia Paryża,oraz zaleją prawie całą Holandię i część Belgii.Fala oceaniczna przez cieśniny duńskie przeleje się na Bałtyk -jednak zniszczenia będą tutaj niezbyt duże.W Skandynawii i północnych Niemczech oraz północnej Polsce mają być silne trzęsienia ziemi,które zmienią linię brzegowe tych państw.Cieśniny duńskie staną się szersze wskutek zalania i zniszczenia wysp:Zelandii i Fionii.Kopenhaga przestanie istnieć.Bałtyk uzyska też drugie połączenie-a mianowicie Zatoka Botnicka rozerwie Szwecję i Norwegię z Finlandią i wpłynie do Morza Arktycznego.Skandynawia stanie się więc wyspą.W Polsce zniknie Hel,Mierzeja Wiślana i Żuławy-niestety również Gdańsk zostanie częściowo zalany.

Najtragiczniejszy jednak los spotka kraje Sródziemnomorskie.Ogromna Fala o wysokości ponad 1 kilometra (spiętrzy ją wąska cieśnina gibraltarska) przeleje się z Atlantyku z wielkim hukiem na Morze Śródziemne.
Część wielkiej wody wyleje się na Północną Afrykę -na Saharę-reszta na południową Europę.Zniszczeniu ulegną takie miasta jak:Algier,Tunis,Oran,Konstantyna,Trypolis a także Aleksandria.Najtragiczniejszy los spotka wyspy greckie i południowe Włochy.Prawie wszystkie Cyklady i Sporady zostaną na zawsze zalane.Bardzo ucierpi Sycylia,Sardynia i Korsyka.Wezuwiusz i Etna -tak jak Hekla na Islandii wybuchną.Na jednej z wysp Balearskich(Minorka) wskutek olbrzymiego niespotykanego dotąd trzęsienia ziemi powstanie 'w mgnieniu oka"olbrzymi nowy wulkan o wysokości ponad 4 kilometrów.

W wyniku III Wojny Światowej i Wielkiej Katastrofy Kosmicznej zginą na zawsze już starożytne zabytki wielu państw położonych nad Morzem Śródziemnym zarówno Europy jak i Afryki.

A oto wybrane czterowiersze i sześciowiersze z Alamachu i Centurii Nostradamusa;

Persage III 69 ,7

Wielka Woda przeleje sę przez Słupy Herkulesa
Z wielkim hukiem osiągnie nawet ponad 300
Mieszkańcy miast i osad nadmorskich uciekajcie jak najdalej w głąb
A nie patrzcie się za siebie i nic nie zabierajcie-bo szybko nadchodzi


Alamach część 2 124,8

Niezrównana i pewna Anglia zostanie zalana
Tylko połowa się uratuje-a Szkoci się wyzwolą
Długo Morski Lew potężny i niezatapialny
Z pogardą panował nad wszelkimi wodami i narodami
Aż przyszedł w końcu dzień sądny i sprawiedliwy
Z Wielkiego Królestwa Brytanii pozostał marny strzępek

część 2 236,9


Wody Bałtyku rozleją się na północ
Skandynawia zostanie Wielką Wyspą
A Miasto Wielkiego Piotra pogrąży odcchłań
Wielkie rzeki Europy nabiorą tyle wody
Że ich odwrotny bieg spowoduje wiele ofiar
W wyniku zmiany linii -Europa zmieni swój kształt

c.dn. o Europie.

Centurion


Bardzo Dziękuję wszystkim za przedstawianie różnych:proroctw,wizji i przepowiedni.
Oczywiście są one bardzo różne-
Mam jednak zasadniczą uwagę-otóż nie wszystkie one są prawidłowo tłumaczone lub przekazywane ogółowi

Dałem już jeden przykład różnych tłumaczeń czterowiersza Nostradamusa dot.roku 1999-jest ich kilkanaście i zasadniczo się od siebie różnią-a DLACZEGO?
A DLATEGO,że byli to autorzy książek,którym zależało na ZAROBIENIU PIENIĘDZY-a nie RZETELNYM przekładzie tłumaczeń twórczości Nostradamusa.
Często Ci autorzy nie tłumaczyli wybranych tekstów sami-a zlecali ich językoznawcom(nie fachowcom-badaczom),którzy nie byli specjalistami w tłumaczeniu skomplikowanych wielojęzycznych tekstów Nostradamusa.

[b]Podobnie jest z innymi proroctwami ,wizjami,przepowiedniami i tajemnicami Maryjnymi.
Po opisie -tj.zakończeniu tematu III wojny Światowej przedstawię te różnice interpretacyjne w wielu wydaniach różnych autorów.

I jeszcze jedno-rzecz najważniejsza!!!
Dawne rządy różnych państw jak też i obecne do różnych:proroctw, przepowiedni,wizji i tajemnic maryjnych-WBREW POZOROM!- podchodzą bardzo POWAŻNIE!-ale nie mówi się o tym publicznie!!!-WIADOMO Z JAKIEGO POWODU.

W niektórych krajach tego typu strony są w internecie kontrolowane-a nawet znikają-i to nawet w krajach demokratycznych!

Nostradamus do swojego Syna Cezara napisał między innymi,że przed samą III wojną światową i w czasie jej trwania rozpowszechnianie wszelkiego typu: proroctw,przepowiedni,wizji itd będzie surowo karane.Za to będzie groziła nawet śmierć.

Nie które przepowiednie Nostradamusa i innych wizjonerów nie są w ogóle publikowane-a bardzo skrzętnie ukrywane.Między innymi wielkie tajemnice skrywa Biblioteka Watykańska-ale nie tylko.

Musicie pamiętać,że nie wszystko jest i może być ujawniane społeczeństwu-dam przykład sześciowiersza Nostradamusa z Alamachu na którego trafiłem bardzo przypadkowo w jednej z bibliotek archiwalnych w małym miasteczku we Francji.
Tu nie podam oznaczenia-jest to mój jeden z rodzynków twórczości Nostradamusa.

Przez wieki na niebie niektórzy widzieć będą moce tajemne
Błyszczące obracające się okrągłe okna,cicho snujące talerze
Będą migać różnymi kolorami świateł jak z krainy baśni
Nikt nie będzie znał tajemnicy,bo nie będzie szeroko uznawana
Tylko w ukryciu przed narodami rządy ich mocarstw wiedzą o ich istnieniu
Ale nie wiedzą,że Boskie statki z przyszłości będą badać historię człowieka

Nic więc dziwnego,że za takie i inne przepowiednie uważano w XVI wieku i póżniej Nostradamusa za przysłowiowego"PSYCHOLA"
Dzisiaj zapewne też wielu za takie i inne rzeczy uważało by go za co najmniej wariata.

Wiem jedno,że zawsze tak i teraz wiele rzeczy po prostu się przed ludżmi ukrywa-po prostu z wielu względów w tym głównie politycznych.


c.d.n.

Centurion


A oto dalszy ciąg sytuacji EUROPY po kilku latach trwania III wojny światowej

Persage I czterowiersz 69

Wielka góra okrągła na siedem stadionów uderzy w ocean,
Potem wymuszony pokój,głód,powodzie,trzęsienia i powracająca wojna,
Wszystko to przetoczy się dalej niszcząc i zatapiając wiele krajów
Nawet te o starożytnych zabytkach historii i wspaniale ułożone

"Wielka okrągła góra "-to ogromna skała-meteor lub część komety- która w wielkim ogniu z olbrzymim hukiem przeszywającym całą atmosferę ziemską na tysiące kilometrów spowoduje olbrzymią tragędię szczególnie w Europie i Ameryce Północnej.
Nostradamus podaje nawet jej obwód -siedem stadionów.Stadion to dawna starożytna miara długości używana pospolicie w niektórych krajach średniowiecznej Europy-głównie w ówczesnej Francji -zamiast obecnego metra-czy kilometra.W/g legendy średniowiecznej-Frankowie wywodzą się od starożytnych Greków.Chociaż historia temu zaprzecza bo było to największe plemię germańskie(związek plemion-do których przez jakiś czas należeli Anglowie(podbili Brytanię)-mieszkający kiedyś na półwyspie Jutlandzkim -Dania-zostali wyparci przez Danów-jedno z plemion Normańskich-to jest tzw: Wikingów.Frankowie byli bliscy Alemanom-Alemania to francuska nazwa Niemiec-mimo wszystko tradycyjnie Francuzi czuli się i dalej czują się bardzo blisko związani z Grecją-tak jak Włosi-Eneida-Eneasz.
Jeden Stadion to dawna grecka miara długości - 199,7 m.-czyli prawie 200 metrów długości.
Tak więc "okrągła góra" będzie miała około 1300 metrów długości i 400 metrów średnicy.

Po uderzeniu meteoru nastąpi krótkotrwały okres "pokoju",a wkrótce czas wojny i głodu.Słowo "pokój"jest wielce mylące.Po prostu wiele państw głownie europejskich i północno-amerykańskich będzie walczyć ze skutkami olbrzymiej katastrofy.
Mowa też jest o trzęsieniach ziemi i powodzi -ale rozmawiając ze znawcami- geologami -przekonali mnie oni -,że pod wpływem tak silnego uderzenia nie tylko woda ale grunt stały-szczególnie wierzchni tzw;"płaszcz ziemi" potrafi się zachowywać falowo jak woda-po prostu"fala ruchomej ziemi"- falując pokrywają i "zatapiają" wszystkie napotkane przeszkody-zjawisko jest podobne do saharyjskiej burzy piaskowej-ale o wiele tragiczniejsze w skutkach.
Otóż nie powinno to dziwić(powiedzieli mi oni),że meteor o takiej wielkości uderzając w ocean -na styku płyt kontynentalnych spowoduje ogromną wodną i "ziemną-gruntową" falę tektoniczną!!!
Jak mi powiedzieli dalej upadek takiego meteorytu można porównać z uderzeniem dwóch olbrzymich 500 metrowych wieżowców pędzących w kierunku ziemi z prędkością 60 kilometrów w ciągu sekundy-co odpowiadałoby sile wybuchu 130 000 bomb zrzuconych na Hiroszimę.

Eksplozja ta miałaby mieć miejsce na dnie Atlantyku(około 4 kilometrów pod poziomem oceanu) ,co wytworzyłoby ową gigantyczną i niszczycielską falę tektoniczną.

Co pisze Nostradamus-czy można rozbić meteor na mniejsze części daleko od Ziemi lub zmienić jego trajektorię ruchu i uniknąć katastrofy?
Odpowiedż nie jest zbyt optymistyczna -wybuch na powierzchni meteoru o tej wielkości co prawda może-ale nie musi jego rozbić ,ani zmienić kierunku ruchu-zależy to od jego składu chemicznego i prędkości ruchu.
I co najważniejsze -ze względu na jego olbrzymią szybkość w kierunku Ziemi-uderzeń nuklearnych o olbrzymiej sile musiałoby być około kilku tysięcy w ciągu jednej sekundy -co technicznie nie jest możliwe-i chyba na przestrzeni następnych kilkudziesięciu lat -też nie będzie to możliwe


c.d.n.


Centurion


A oto dalsze Czterowiersze i Sześciowiersze-te dobrze,mniej lub bardzo mało znane dotyczące Europy po katastrofie kosmicznej.


Persage-Centuria IX 31,1

Drgania lądu w Mortarze,
Tin Świętego Grzegorza w pół zalany,
Senny pokój,wojna powstanie,
W Świątyni Wielkanocy otworzy się otchłań

Mortara to mała miejscowość znajdująca się w Lombardi w północnych Włoszech-u podnóża Alp-ma być tam silne trzęsienie ziemii odczuwalne w całej Europie-w innym czterowierszu Nostradamus też pisał o wielkim trzęsieniu w Mortarze.(dalej go podam)
"Tin Świętego Grzegorza oznacza brytyjską wyspę Scilly,-zwaną też TIN ISLAND,znajdującą się opodal Anglii.
Według Nostradamusa meteor spadnie w pobliżu znanych mu portugalskich wysp Azorów,które wraz z hiszpańskimi -też mu znanymi wyspami Kanaryjskimi-całkowicie zatoną!

A oto wybrane przeze mnie czterowiersze i sześciowiersze
Alamach część IX 393
Mortara opadnie a następnie się podniesie na jeden stadion
Wszystko zostanie przykryte ziemią jak ciała umarłych
Po krótkiej chwili ziemia się rozstąpi na trzy stadiony
Z piekielnego koryta wyskoczą denne skały i buchnie wielki ogień
Na wiele tygodni czerwień pokryje niebo północnej Italii
Powietrze za sprawą szatana zbierze olbrzymie żniwa

Persage I 47,3

Azory znikną jak by ich nie było
Ciężka kleista woda będzie po nich świadkiem
Nim minie noc jednego dnia taki sam los spotka Kanary
Jęczące dusze będą świadkiem początku nieszczęść


Persage X 71,3

W Miesiąc po Wielkim Wybuchu Ziemia i Powietrze zamrożą wiele wód
Kiedy nadejdą by czcić tragiczny dzień- Czwartek
To co było przedtem nie będzie już takie dobre
Na całym Świecie będą mu potem oddawać tragiczną cześć

Uwaga:Najprawdopodobniej meteoryt spadnie w czwartek też w czasie nocy europejskiej tj.ze środy na czwartek,
Dziwne!-III Wona Światowa ma wybuchnąć w nocy i meteor też ma spaść na Atlantyk w nocy!!!

Alamach część I 124 ,2 tzw.Zapowiedż!

Ziarno nie będzie rodzić już wiele-także wiele owoców
Lato ,Wiosna-mokre zgniłe pory-Zima długa i ostra -
Wielki Mróz ,Śnieg i Lód -oraz Jesień gradobicia
Uzbrojony Talib -Francjo wzmocnij się szybko
Smierć bydła,zatrutego miodu,oblegane magazyny
Półksiężyc uderzy z czterech stron szukając u dawnych bogatych ziemi i pożywienia

Amerykański uczony-wielki badacz i znawca Nostradamusa S.Paulus napisał tak cyt:
"Wielu ludzi na początku XXI wieku nie będzie sobie zdawać sprawy z tego jak bardzo powoli ale nieuchronnie Świat będzie się zbliżał do ogromnych zmian.Po III wojnie światowej świat się cofnie w rozwoju ,nastąpią ogromne przemieszczenia ludności oraz wymieszanie ras i kultur-będzie to wielka,prawdziwa wędrówka ludów talk jak po upadku Cesarstwa Rzymskiego.
Cywilizacja ,która powstanie na gruzach obecnej będzie całkiem inna.
Pózniej nasze czasy zostaną nazwane Starożytnością-a te uprzednie;Starożytność,Średniowiecze i Nowożytność zostaną nazwane czasami archaicznymi-Historią Archaiczną;-Po około stuletnim okresie Super-totalitaryzmu,nowa Wielka i o wiele bardziej rozwinięta cywilizacja ogarnie całą Ziemię-i wówczas nastąpi przełom -długo oczekiwane spotkanie z obcymi-innymi istotami inteligentnymi z kosmosu."


c d n.


Centurion


Robię przerwę.
W przyszłym tygodniu opiszę inwazję Wielkiego Talibanu na Europę i jej prawie całkowite zajęcie przez wojska muzułmańskie,a także całkowite zniszczenie Izraela.Wojna ta zresztą zamieni się w okrutną wojnę chrześcijańsko-muzułmańską.
Po tym opiszę kontrofensywę i wyzwalanie Europy-a także Supr-totalitaryzm,drugie ważne wydarzenie światowe po Super-terroryżmie.
Jak już wiemy w czasie wielkiej III wojny światowej-na jej początku ma mieć miejsce I wielka katastrofa kosmiczna to jest uderzenie meteoru lub części komety po którym nastąpi ochłodzenie klimatu.
Przy końcu III wojny światowej będzie II katastrofa kosmiczna-tak zwane przebiegunowanie Ziemi o którym też pisze Wielki Nostradamus.Po tym przebiegunowaniu nastąpi tym razem ocieplenie klimatu.Z tym wydarzeniem będą związane tak zwane trzy dni ciemności.

c.d.n.

Centurion


gosc napisał(a):
Witam,
Szanowny Panie Centurion, chciałbym podziękować za niezwykle interesujący temat, a także własną Pańską pracę włożoną w analizę i interpretację trudnych tekstów Nostradamusa. Zachęcam do dalszej pracy.
Mam kilka pytań: III Wojna ma się rozpocząć w 1o lat po zburzeniu szklanych bliźniaków, czyli już w przyszłym roku. Wobec tego czy powinien już żyć Machdi i zaczynać przygotowania do tworzenia Wielkiego Talibanu? Tymczasem takich przygotowań nie widać. Bliski i środkowy wschód wydaje się być mocno podzielony, są kraje w których przeważają sunnici, a o ile się nie mylę w Iranie przeważają szyici. Do tego podziały na biedne i bogatsze kraje, co jest wynikiem rozlokowania złóż ropy a także strefą wpływów USA.
A więc tworzenie Wielkiego Talibanu i zajmowanie kolejnych krajów poprzez wojnę pod kierownictwem Machdiego musiałoby trwać niezwykle szybko, niemal błyskawicznie zaczynając od teraz. To takie moje wątpliwości.
Pozdrawiam



Odpowiadam- proszę uważnie czytać moje teksty-
Nie napisałem,że III wojna światowa ma się rozpocząć 10 lat po zniszczeniu dwóch wieżowców w Nowym Jorku w roku 2001.
Nostradamus nigdzie dokładnie nie określił od kiedy zaczyna się ta islamska super-terrorystyczna dekada napisał tylko o 13 wielkich zamach terrorystycznych-dając do zrozumienia,-że jeden z nich będzie tym "falowym-ciągłym" początkiem.
Przy czym dał wyrażnie też do zrozumienia,że kilka z tych zamachów będzie przeprowadzonych przed tą dekadą.
Najbardziej niszczycielskim zamachem ma być wybuch ładunku nuklearnego w Nowym Jorku- i możliwe,że od tej daty należy liczyć tę dekadę.

Napisałem,że III wojna światowa ma się rozpocząć po 10 latach(dekada) od rozpoczęcia tzw:Super-terroryzmu Islamskiego.
Otóż III wojna światowa ma się rozpocząć -jak już pisałem w latach:2001,2010,2012,2021 lub 2100.
W roku 2001 jak wiemy III wojna światowa nie wybuchła-choćby dlatego,że Nostradamus wyrażnie napisał(co już pisałem),że ma się ona rozpocząć następnego dnia w nocy po zawarciu w Jerozolimie Światowego Pokoju na Bliskim Wschodzie-a to się dotychczas nie stało.
Wydaje mi się,że rok 2010 też już raczej nie wchodzi w rachubę-jak też r0k 2100.
Rok 2100 to ostatni rok XXI wieku a Nostradamus wyrażnie napisał że III wojna światowa będzie trwała 27 lat(pisałem już o tym) i skończy się w tym samym wieku-około 2050 roku.
Ja zawsze uważałem(nie wiem czy mam rację?),że III wojna wybuchnie albo w roku 2012 albo w roku 2021-
przy czym przychylam się do roku 2021.
Jeżeli w roku 2021 wybuchnie zapowiadana przez Nostradamusa i innych jasnowidzów III wojna światowa-to super-terroryzm islamski (na ogromną skalę)rozpoczął by się w roku 2011lub 2012-Nostradamus podkreślał dany okres specjalnym semickim przedrostkiem-który można przetłumaczyć na j.polski-około.
Na przykład napisał ,że prawo Tomasza Morusa(twórca utopijnego Komunizmu) będzie trwało w Rosji 73 lata-ale dodał przedrostek odpowiadający polskiemu -około.
Komunizm w ZSRR(kraj ten został w Białowieży w 1991 roku rozwiązany) trwał 1991 rok -1917(przewrót pażdziernikowy-tzw:rewolucja)=74 lata-czyli prawie się zgadza.W innych krajach europejskich upadł 1 rok czy 2 lata wcześniej.
Co do powstania tzw;Wielkiego Talibanu -to Nostradamus wyrażnie napisał,że powstanie on na 12 lat przed wybuchem III wojny światowej-to ten kraj (TALIBAN)będzie potajemnie twórcą i fundatorem super-terroryzmu islamskiego.
Zniszczenie wojsk NATO=powstanie Wielkiego Talibanu i opanowanie wszystkich terenów Azji Środkowej i Bliskiego Wschodu aż do granic Izraela,Turcji i Egiptu ma się to odbyć w ciągu tych 12 lub 10 lat przed wybuchem III wojny światowej.
Wielki Taliban będzie zdobywał (przyłączał)niektóre kraje do swojego państwa metodą stosowaną poprzednio przed II wojną światową przez Hitlera;Nadrenia,Austria,Czechosłowacja-tylko na o wiele większą skalę-niestety ZA CICHYM PRZYZWOLENIEM ZACHODU!!!

Tak więc III Wojną Światowa się rozpocznie i będzie trwała 27 lat jak Wielki Taliban będzie już istniał od około 10-12 lat i obejmował obecne państwa:Pakistan,Afganistan,Iran,Irak, Kuwejt Arabię Saudyjską,Oman,Jemen,Emiraty Arabskie,Katar,Bahrajn,Jordanię,Syrię,Azerbejdżan,Dagestan,Czeczenię,Turkmenistan,Tadżykistan,Uzbekistan i większość Kazachstanu.
A zachód po zniszczeniu wojsk NATO w Afganistanie w ogóle się z tego rejonu wycofa po podpisaniu z Talibanem traktatu pokojowego-coś na wzór traktatu Monachijskiego podpisanego przed II wojną światową z Hitlerem.
Na resztę pytań i wątpliwości również innych osób odpowiem jutro-i może zacznę pisać dalej w temacie III wojny światowej.
c.d.n.

Centurion


Tyle na razie, pozdrawiam
  • 0



#29

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tak więc III Wojną Światowa się rozpocznie i będzie trwała 27 lat jak Wielki Taliban będzie już istniał od około 10-12 lat

Więc skoro ta wojna ma się rozpocząć w 2021 roku, to Wielki Talban powinien powstać w tym roku... A więc już niedługo się dowiemy czy Centurion ma rację. ;)
Również dekada super-terroryzmu powinna się niebawem rozpocząć...

Jeśli do końca tego roku nie będzie żadnego porządnego zamachu terrorystycznego ani nie powstanie Taliban, to już sobie więcej Nostradamusem głowy zawracał nie będę...

Oświeci mnie ktoś, czy w tym roku były już jakieś zamachy terrorystyczne?? Słyszałem jakiś czas temu o wybuchu bomby na jakimś lotnisku jednak już nie pamiętam czy było to już w 2011 czy jeszcze w 2010.


O proszę, nie musiałemdaleko szukać. Wiki pomaga.
Lista zamachów terrorystycznych w 2011 roku

Jak na razie 2011 niczym się nie wyróżnia pod względem ilości zamachów. Np. w 2009 roku od stycznia do marca było znacznie więcej zamachów niż w analogicznym okresie 2011.

Pozdr.

Użytkownik domino edytował ten post 03.04.2011 - 13:12

  • 0



#30

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dekada superterroryzmu ma się rozpocząć od wybuchu jądrowego w lipcu bądź wrześniu. A jak będzie to sami niedługo się przekanmy.

Wracając do tematu, wrzucam kolejną część interpretacji. Coraz bardziej "wgłębiamy" się w zagadnienie III WŚ.

Gość napisał(a):
Gość napisał(a):

Persage j.w. 68,6

Na północy od Atlantydów niewyobrażalny mróz
Wielu zamarżnie do kości-znikąd pomocy i ratunku
Na południowej granicy Wielka Susza.epidemie i głód
Tak straszny ,że mieszkańcy krainy będą się zjadać nawzajem


c.d.n.


Centurion.


Panie Centurion,

nigdzie nie spotkalem sie z okresleniem Persage, ale za to czesto z okresleniem Presage (http://en.wikipedia....iki/Nostradamus).

Ale do rzeczy: rzut oka na globus wystarczy, aby stwierdzic, ze Toronto lezy mniej wiecej na tej samej szerokosci geograficznej, co pld Francja czy Serbia. W Toronto jest zimniej, niz w pld Francji z uwagi na wplyw Golfsztromu. Smiem twierdzic, ze impakt asteroidy w polnocny Atlantyk, a w szegolnosci nastepujaca po nim zima, zaburzylyby ten prad morski. Wskutek tego Europa nie bylaby nim ogrzewana tak jak dzisiaj, co oznacza, ze w temperatura w Gdansku bylaby taka, jak na polnocnych skrawkach prowincji Ontario. Po co wiec Nostradamus mialby opowiadac o niesamowitych mrozach w Kanadzie, kiedy one juz tam takie sa od tysiecy lat?



Widać,że niektórzy wracają do tematów ,które już częściowo opisywałem.
Proponuję przeczytać temat: III wojny światowej od 1-j strony i na pewno częściowe-ważne wyjaśnienia odnośnie różnorodnych oznaczeń Pan(i) tam znajdzie.
Dla potrzeb opisu niniejszego tematu korzystam z wydań z roku 1555,z roku 1557,z roku 1568 m.innymi :"Alamachów i Prognostyków" zawierających także Sixains(sześciowiersze),a także z wydania z roku 1605 Presage(pisze się z przecinkiem nad literą e) i Sixains z roku 1605.
Oznaczenie Persage jest najnowocześniejszym oznaczeniem -tylko czterowierszy Nostradamusa stosowanym po roku 2000 -ym i nie jest jeszcze zapisywane we wszystkich współczesnych wydawnictwach encyklopedycznych.
Oznaczenie Persage(napisałem poprzednio skąd się bierze) -zostało również przyjęte dlatego ,że początek oznaczenia Persage-to znaczy Pers.. dotyczy Persji to jest obecnego Iranu.A kraj ten będzie jednym z głównych uczestników rozgrywającego się teatru wojennego-to jest III wojny światowej.
Bernard Chevignard ,profesor językoznawstwa na Uniwersytecie w Dijon,w 1999 roku opracował reprint świeżo odrestaurowanego dwunastoksięgu M.Nostradamusa-wiele z tych przepowiedni nie była dotychczas znana nawet wśród specjalistów badaczy.Obejmuje on 6338 datowanych przepowiedni Nostradamusa(istnieje jeszcze więcej znanych-nie przetłumaczonych m.innymi na język polski i nieznanych np:skrywanych najprawdopodobniej przez Bibliotekę Watykańską).Co jakiś czas odnajdywane są różne fragmenty twórczości Nostradamusa szczególnie na zachodzie-głównie w jego ojczyżnie Francji w różnych archiwach(także kościelnych) i małych starych bibliotekach.
Są one w różny sposób analizowane i tłumaczone-a także różnie OZNACZANE.
Nie wszystkie czterowiersze czy sześciowiersze Nostradamus w swoich centuriach oznaczał.
Robił to też osobisty sekretarz Nostradamusa Jean de Chawigny-często zmieniał oznaczenia M.Nostradamusa i w różnych wydaniach Średniowiecza też są różne.Różnice w tłumaczeniach wielu czterowierszy i sześciowierszy są bardzo różne -pisałem już o tym np:słynny czterowiersz dotyczący roku 1999-wielu badaczy interpretuje go bardzo różnie jest znanych kilkanaście interpretacji tego czterowiersza-oczywiście jest on przez różnych badaczy interpretatorów różnie oznaczany.Sa też czterowiersze i sześciowiersze,które mają jedną przyjętą powszechnie interpretację-a to głównie dlatego,że Nostradamus pisał je głównie klasyczną łaciną i nie stosował żadnych wymyślnych zagadek.
A oto przykład:-

Centuria I. 1.

Studiując nocą potajemnie
Milczący pustelnik,zasiadłszy na mosiężnym trójnogu:
Słaby płomyk pośród samotnej nocy
Zdaje się odsłaniać,to w co nikt nie powinien wątpić.

I jeszcze jeden czterowiersz -szczególnie dla mnie jako badacza twórczości M. Nostradamusa ważny-obym nie był przez niego przeklęty!

Centuria VI. 100(oczywiście czterowiersz łaciński-pisany tylko jednym zrozumiałym językiem)

Przemyśl to,czytelniku,najroztropniej,jak możesz,
Wara jednak od moich wierszy,motłochu tępy i bezbożny.
Precz od nich,astrologowie,barbarzyńcy i głupcy !
Albo was wydam czcicielom szatana.

Nic dodać nic ująć!

Nostradamus naprawdę nie miał wyboru.Musiał rozmyślnie zakamuflować swoje przesłanie wizjonerskie-a przynajmniej sprawić,żeby było dwuznaczne,zagadkowe i tajemnicze.
Proroctwo należało spisać"w mglistej ,nie zaś jednoznacznej proroczej manierze"-aby jeszcze raz zacytować Mistrza Nostradamusa.
Trzeba pamiętać ,że Nostradamus(o czym już pisałem) znajdował się pod ostrym ,nieustannym obstrzałem:Świętej Inkwizycji,innych astrologów,,którzy zarzucali mu błędne interpretacje układu gwiazd-stąd powyższa riposta,bałamutnie zapożyczona z pamfletu na prawników autorstwa Petrusa Crinitusa (ur.1465),wznowionego w Lyonie w 1543 roku.Atakowali go też poeci i uczeni-za nieudolność,katolicy za konszachty z protestantami,oraz protestanci za konszachty z diabłem.
A wspomniana powyżej Święta Inkwizycja papieska groziła sądem kościelnym i spaleniem na stosie-co w ówczesnych czasach było bardzo rozpowszechnionym-szczególnie na zachodzie Europy postępowaniem wobec tzw "szarlatanów".

Co do oznaczeń czterowierszy i sześciowierszy -to niektórzy obecni autorzy różnych wydań twórczości Nostradamusa nie stosują nawet oznaczeń centurii-np jeżeli w jakiejś centurii jest czterowiersz numerowany liczbą 83-a w pozostałych centuriach nie ma takiego numeru -to zapisują ten czterowiersz bez numeru centurii itd itp.Czasami się zdarza,że czterowiersz np: 54 ma 14 tekstów-tłumaczeń stosunkowo różnych wtedy powinno się pisać tak: 54,1-54,2 aż do 54,14
Ale niestety autorzy niektórych wydań książkowych(jak już pisałem tego nie stosują)-chodzi im bowiem w/g mnie tylko o czysty zarobek- pieniądze.Nawet sami nie tłumaczą tekstów ,a zlecają to innym na ogół niezbyt do tego dobrze przygotowanym osobom.


Cała sieć prądów atlantyckich o zbiorczej nazwie GOLFSZTROM- jest często zmienna w czasie(występują wieloletnie i miesięczne cykle w zależności od różnych uwarunkowań) zarówno w kierunkach przepływów i obrotów poszczególnych prądów z miejsc w których się tworzą.
Na tę sieć składają się prądy chłodniejsze i cieplejsze-szczególne znaczenie mają:prąd północnoatlantycki i azorski ale nie tylko.
Niestety widać ,że nie wszyscy zdają sobie sprawy ze skutków olbrzymiej czekającej nas katastrofy!- należy więc dokładnie czytać i analizować moje uprzednie wypowiedzi.
Podstawowymi czynnikami decydującymi o klimacie na planecie Ziemia i innych planetach np:nam najbliższych:Wenus i Marsie są:1.Od odległości od Słońca - Ziemia leży w tzw;ekosferze-2.od ciśnienia atmosferycznego przy powierzchni gruntu- Wenus -średnio 1 atmosfera tj. 10.000 milibarów-(to ciśnienie rozgniotło by od razu człowieka na placek razem ze skafandrem-dlatego lądowanie człowieka na tej planecie jest raczej niemożliwe-chyba że w specjalnym kosmicznym batyskafie-takie ciśnienie znajduje się ok 1000 metrów pod powierzchnią oceanów -1 atmosfera przybywa co 10 metrów w głąb)-Ziemia średnio 1 atmosfera tj 1000 milibarów-Mars średnio 6 milibarów -takie ciśnienie jest na wysokości około 20 kilometrów nad Ziemią w tzw stratosferze.3.od tego jaki jest skład chemiczny atmosfery -czy jest ona przezroczysta czy nie.Na Wenus głównym składnikiem atmosfery 95% jest dwutlenek węgla,który powoduje to ,że światło słoneczne jest absorbowane i niewypuszczane na zewnątrz w około 80%-powoduje to ,że atmosfera na Wenus zachowuje się jak szklarnia.Gdyby atmosfera tej planety była taka jak na Ziemi to jest azotowo-tlenowa a chmury byłyby z pary wodnej a nie z kwasu siarkowego to temperatura na powierzchni tej planety leżącej bliżej Słońca niż Ziemia(tarcza słoneczna widziana z powierzchni Wenus jest o około 50% większa niż widziana z Ziemi)-wynosiła by średnio + 6O stopni Celsjusza a nie +400 stopni Celsjusza.Na Marsie jest z kolei dużo chłodniej niż na Ziemi bo znajduje się on dalej od Słońca niż Ziemia a ciśnienie atmosferyczne jest ponad 100 razy mniejsze.
Należy też pamiętać że ogromne znaczenie ma zapylenie atmosfery-to znaczy czy jest przejrzysta -przezroczysta czy nie.
Układ Słoneczny wraz z Ziemią okrąża naszą Galaktykę,która nosi nazwę"Droga Mleczna"i jest galaktyką spiralną z poprzeczką -w okresie około 190 milionów lat ziemskich.Przez ten okres Słońce wraz ze wszystkimi swoimi planetami przechodzi kilkanaście razy przez galaktyczne ramię Strzelca (znajdujemy się w jego pobliżu-występują jeszcze inne ramiona galaktyczne np:Oriona) -a w tym ramieniu znajdują się ogromne chmury(obłoki ciemnej materii którą wchłania atmosfera ziemska-po prostu zanieczyszcza się ona różnymi drobinami skalnymi i pyłowymi,które wchodzą w skład tych obłoków-staje się ona po prostu mętna-nie przepuszcza całego światła słonecznego.Temperatura na Ziemi z powodu zmniejszenia dopływu światła od Słońca spada i wówczas następuje epoka lodowcowa.Takich epok lodowcowych Ziemia przeżyła już wiele na przestrzeni 4 miliardów lat swego istnienia.
Po opuszczeniu ramienia Strzelca klimat Ziemi i pozostałych planet obiegających Słońce się ociepla.

System prądów morskich Golfsztrom ma tylko wtórne znaczenie.
W wyniku upadku na Ziemię odłamka komety lub meteoru w atmosferze ziemskiej zostaną rozpylone olbrzymie ilości drobin skalnych i pyłów-a także kwasów i zasad.Ogromna część promieni słonecznych nie dotrze na Ziemię do powierzchni gruntu ,oraz mórz i oceanów.Nostradamus pisze ,że przez kilka lat nie będzie w ogóle dni słonecznych w ciągu dnia a będzie panował półmrok.Ludzie będą mieli trudności w oddychaniu-będą im podawane specjalne maski.W niektórych miejscach powietrze będzie pachniało kwasem i stęchlizną.Będą szeroko rozpowszechnione choroby układu oddechowego i płuc.Na ziemię będą padały kwaśne deszcze-niektóre będą niszczyły naskórek(będzie wyglądał jak po oparzeniach).
Klimat na Ziemi wobec rozpylenia w atmosferze pyłów i gazów(również siarkowego) po odłamku komety lub meteoru ochłodzi się do tego stopnia jak to miało miejsce w epoce lodowcowej.
W Kanadzie będą mrozy nie -30 czy -40 stopni Celsjusza a -90 a nawet -110 stopni Celsjusza.Takie mrozy jak dotychczas są w Kanadzie czy na Syberii będą w Europie.Nostradamus pisze ,że w lecie w Europie przez kilka lat po katastrofie temperatura nie będzie przekraczała +5 stopni Celsjusza.Zamarzną wody gruntowe i studnie.Wody gruntowe będą mętne,zanieczyszczone różnymi pyłami i związkami chemicznymi - zakażone przez wsiąkające do gruntu z opadów atmosferycznych brudne i kwaśne deszcze.Na Ziemi pojawi się drastyczny brak słodkiej wody niezbędnej do przygotowywania posiłków i utrzymania codziennej osobistej higieny.
Upadek meteoru na Ziemię sprzed 70 milionami lat spowodował zatrucie atmosfery ,generalne ochłodzenie klimatu i wyginięcie znacznej ilości gatunków flory i fauny w tym wyginięcie dinozaurów a przecież klimat był cieplejszy niż teraz i ciepłe prądy morskie nie uratowały gorącego klimatu na Ziemi!
Był to moment zakończenia ery mezozoicznej czyli średniowiecznej w geologicznej historii życia na Ziemi a powstaniem ery kenozoicznej -nowożytnej-to jest ery roślin liściastych i kwiatowych,ssaków i wreszczie człowieka -a około 100.ooo lat temu człowieka uduchowionego przez Stwórcę człowieka z Cro Manion`s od którego zasadniczo się nie różnimy.Czytaj po hebrajsku Adamu(nasz Adam to mężczyzna)-Hewe(nasza Ewa) to kobieta-pisałem już o tym.

Dlaczego tak się stało!

Na równiku też będzie półmrok co najmniej (dwuletni)-temperatura każdego dnia w południe nie będzie przekraczała +10 stopni Celsjusza a w nocy na równiku będzie opadała nawet do-20 stopni Celsjusza.Będą tam brudne opady śniegu(na równiku!!!) w nocy i w dzień kwaśny czarny deszcz!


Alamach część 3. - 611,1

Na równiku minus 20 ,czarny obrzydliwy śnieg
W dzień wodnista kwaśna maż spada z nieba
Wiele zdechłego ptactwa i innego zwierza pada z morowego powietrza
Niebo wciąż ciemne jakby słońce zachodziło bez przerwy
Chmury ciężkie,czarne i ogromne-nigdzie żadnych przerw
Zeschłe brudne oszronione stepy,obok gęste jak ropa wody oceanu.

Tak Nostradamus pisze pewnie o równikowej Afryce.

Golfsztrom ociepla się na równiku i jako ciepły zespół prądów kieruje się w stronę Europy.
Po takim ochłodzeniu klimatu (również na równiku)spowodowanym I Wielką Katastrofą Kosmiczną (II Katastrofa-to przebiegunowanie Ziemi-o której pózniej też napiszę), będzie miała miejsce w historycznych czasach ludzkości-te prądy nie będą miały szans na ocieplenie na równiku!-ONE SIĘ PO PROSTU TEŻ OCHŁODZĄ!!!

Moi drodzy musicie się zastanowić czy mam odpowiadać na dość dla mnie dziwne -szkolne pytania czy pisać na temat-a naszym tematem jest III Wojna Światowa!!!

Na temat oznaczeń centurii i innej twórczości Nostradamusa mógłbym poświęcić przynajmniej z kilkadziesiąt stron-ale chyba nie jest to głównym tematem tej strony?-już o tym pisałem nieraz.


c d n .


Centurion


Przepraszam po przeczytaniu jest 1 błąd Wenus 100 atmosfer czyli 100.000 milibarów -a nie 1 atmosfera 10.000 milibarów jak napisałem.Poza tym 1 atmosfera to 1000 milibarów.

c d n

Centurion






elche napisał(a):
Witam

szczególnie autora tematu, podziękowania za wieloletni trud i dzielenie sie nim z nami:)

Mam takie krótkie pytanie w kwestii Wielkiego Talibanu. Mianowicie jak w oryginale Nostradamus nazywa ten twór państwowy? I czy może tych określeń jest więcej, w różnych centuriach?

Przyznam, że przebrnąłem na raty przez temat, ale takie uźródłowienie nazewnictwa przydałoby się nam wgłębiającym się w tę skomplikowaną materię interpretacyjną.

Pozdrawiam:)

elche


Słowo TALIB w języku arabskim oznacza ucznia lub studenta ale z przedrostkiem El Talib.

Kiedy Talibowie nie byli jeszcze znani w historii a pojawili się dopiero w końcu lat 90-tych XX wieku po pokonaniu mudżahedinów w Afganistanie-badacze Nostradamusa zamiast słowa Talib lub wielki Taliban używali po prostu następujących tłumaczeń:

Jeżeli Nostradamus pisał TALIB LUB EL TALIB -tłumaczyli te słowa na :Uczeń Mahometa lub uczniowie Mahometa albo studiujący nauki Mahometa.
Jeżeli Nostradamus pisał po arabsku dosłownie Wielki TALIBAN-jako państwo-badacze jego twórczości tłumaczyli to na:Imperium Arabskie lub Muzułmańskie albo Islamskie,czy wręcz Półksiężyca albo Wielbłąda lub zamiast Wielki Taliban po prostu Wielki Półksiężyc lub Wielki Wielbłąd -oczywiście w niektórych przepowiedniach M.Nostradamus używał również takich zwrotów i dlatego różni tłumacze-również ja szliśmy na tzw: łatwiznę- nie wiedząc o tym -przez myśl nam nawet nie przeszło,że TALIB ,TALIBOWIE i TALIBAN Trzeba tłumaczyć dosłownie!!!- ,że to będą w przyszłości na początku XXI wieku;_AUTENTYCZNE NAZWY-używane powszechnie!!!

I TO JEST TA NIEZNANA WIELKOŚĆ NOSTRADAMUSA!!!

A ile jest jeszcze nie odkrytych takich niespodzianek w jego bujnej twórczości?

Na przykład nikt nie wie dotychczas(żaden badacz jego twórczości) -ja też nie wiem! -co oznacza używane niejednokrotnie przez Nostradamusa słowo :TORRENT -w żadnym języku ono nie występuje również w znanych martwych językach.


Będę więc o nim pisał:TORRENT- przytaczając czterowiersze lub sześciowiersze Nostradamusa nie wiedząc -co to słowo oznacza?

Takich słów jest jednak sporo!
Słowo TORRENT występuje w opisach III wojny światowej w czasie inwazji Mahdiego na Europę-nie ma też takiej miejscowości-zostało to dokładnie zbadane i prześwietlone.
Myślę że za kilka lub kilkanaście lat to słowo(TORRENT) też będzie powszechnie znane tak jak po roku 2000-ym słowo TALIBAN które Nostradamus użył w swojej XVI wiecznej twórczości!

Niestety muszę Pana zmartwić Nostradamus używał nazw:Talibowie,Taliban lub Wielki Taliban dosłownie przeplatając je nazwami podanymi wyżej np:uczniowie Mahometa lub Imperium Islamskie itd itp.

Skąd Nostradamus wiedział o tym ?-A skąd Nostradamus znał nazwiska- na przykład :profesora Pasteura czy generała Franco albo Napoleona itd.itp.

Ja nie wiem-po prostu znał!!!


c d n

Centurion


Zanim przedstawię opis inwazji Mahdiego na Europę w czasie III wojny światowej ,która jest bardzo dokładnie i szczegółowo opisana-tak jak by M.Nostradamus był KORESPONDENTEM WOJENNYM w trakcie tych wydarzeń-przedstawię krótkie kalendarium dotyczące:głównych wydarzeń sprzed III wojny ,okresu III wojny światowej i dotyczącej okresu po III wojnie światowej-ale bardzo ogólnie i skrótowo.

Wzoruję się tu m.innymi na słynnym badaczu twórczości Nostradamusa słynnym francuskim badaczu:Peter-e Lemesurier-ale nie tylko.


Rok :1999 rozpoczęcie działalności (potwora islamskiego)-przywódcy Al Kaidy i Talibanu w Azji Środkowej :Afganistan i Pakistan

Rok: 2001 rozpoczęcie działalności związanej z tzw "wstępnym terroryzmem islamskim" zapoczątkowanym-atakiem na dwie wieże nowojorskie.

Rok 2010? przybycie do Pakistanu z Arabii Saudyjskiej przyszłego Mahdiego-sunnity(urodził się w Iraku w roku 1989 z matki prostytutki noszącej arabskie imię Fatima i ojca złodzieja noszącego arabskie imię Mahomet -przybędzie z wielkimi pieniędzmi odziedziczonymi po pięknej -urodziwej matce -kochance bogatych szejków arabskich -rozpoczęcie jego działalności zbrojnej ,która doprowadzi do opanowania Pakistanu a pózniej Afganistanu i innych krajów muzułmańskiej Azji-przez Talibów. Obwieści się jako potomek Ismaela-ojca wszystkich Arabów i innych muzułmanów.

Rok 2011-2012? rozpoczęcie przez Mahdiego(przed tym m.innymi zamordowanie Osamy Bin Ladena i mułły Omara)-NOWEJ ERY Terroryzmu Islamskiego tzw: DEKADY(10 lat) Super-terroryzmu islamskiego -możliwy wybuch brudnej bomby atomowej nad Nowym Jorkiem -to jest poprzez wystrzelenie z Atlantyku rakiety średniego zasięgu z bombą nuklearną z podwodnej łodzi zdobytej na Pakistanie-łódż Mahdiego.

Rok 2012-2013? zniszczenie wszystkich wojsk NATO bombą lub bombami atomowymi zdobytymi na armii zniszczonego Pakistanu.Zdobycie stolicy Pakistanu Islamabadu przez Talibów Mahdiego.Zmiana nazwy Pakistanu na Kalifat Wielkiego Talibanu.Nadanie godła i flagi nowego państwa.Pierwsza stolica w Peszawarze następna w Islamabadzie.

Rok 2013? wyrażenie publicznej skruchy przez Mahdiegow telewizjach całego świata-przeproszenie państw "Zachodu" i ukaranie publiczne wielu swoich generałów-którzy nawiasem mówiąc zrobili to na jego(Mahdiego)rozkaz.
Podpisanie "wieczystego" traktatu pokojowego z USA i UE -uznanie przez zachód Kalifatu Wielkiego Talibanu i całkowite wycofanie wojsk USA i NATO z
Azji Środkowej i Bliskiego Wschodu.USA rezygnują z kontruderzenia nuklearnego!-również w wyniku protestów diaspory muzułmańskiej(tzw:5-ej kolumny) na zachodzie oraz lewicowców i pacyfistów.

Rok 2014 do 2016? krwawa zwycięska wojna z Iranem tj.jego przywódcami szyickimi ajatollachami.
Zachód popiera nowego przyjaciela-Wielki Taliban.Prześladowania szyitów przez sunnitów.


Rok 2017? W Korei niemal dochodzi do konfrontacji nuklearnej pomiędzy USA a Chinami.
Opuszczenie Japonii przez wojska USA na jej żądanie.Japonia podpisuje z Chinami i Wielkim Talibanem tajny układ w Harbinie-Mandżuria skierowany przeciwko;"Białej Rosji"

Rok 2018? Wielki Taliban po zajęciu Iranu dokonuje rewolt muzułmańskich w krajach Azji Środkowej należących kiedyś do ZSRR(Turkmenistan,Tadżykistan,Uzbekistan,Kirgistan i Kazachstan).Sytuacja staje się niebezpieczna Rosja i Wielki Taliban są w przededniu wojny.Rada Bezpieczeństwa ONZ za zgodą swoich stałych członków z prawem veta -jest ich 10(została przedtem powiększona o :Indie,Brazylię,Niemcy,Japonię i jeszcze jedno państwo albo RPA albo Wielki Taliban) -obecnie 5-u decyduje się za zgodą wszystkich przeprowadzić ogólnonarodowe referenda mieszkańców.Zdecydowana większość mieszkającej tam sunnickiej ludności jest za przyłączeniem tych państw do Wielkiego Talibanu.Rosja zajmuje zbrojnie północną część Kazachstanu któtrą w większości zamieszkuje ludność rosyjskojęzyczna.Wielki Taliban nie interweniuje-ale stosunki między nim a Rosją są napięte.

Na razie kończę -jutro opiszę dalszą część kalendarium to jest do wybuchu III wojny światowiej w roku 2021?-tak przewiduję-aż do jej zakończenia po 27 latach w roku 2048?
Następnie opiszę skrócone kalendarium do roku 3792(dalej Pan Bóg nie dał Nostradamusowi zajrzeć-tak napisał),okres Super-totalitaryzmu,w tym sylwetki Mahdiego,Henryka Szczęśliwego i innych-między innymi Króla Polski -podboje Mahdiego w Europie i wiele innych wydarzeń.

c d n

Centurion/b]


jan012 napisał(a):
Burakk – niezły strzał gratuluję.
Natomiast jeśli chodzi o torrent, pewnie to głupie i bez związku, jednak większość użytkowników sieci wie co to jest torrent.
Torrent to plik komputerowy, potrzebny do udostępniania danych w sieciach wymiany plików p2p (peer - too - peer).
Ale pewnie w żaden sposób się to nie wiąże z inwazją Mahdiego na Europę.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Torrent



Właśnie zostało mi podpowiedziane-nie znam się na komputerach.Napiszczie-czy Mahdi może z użyciem TORRENTU przeprowadzic z Europą wojnę komputerową?-przecież pisze o tym głownie na początku inwazji!!!

Jak się na tym znacie- to napiszcie czy dobrze myślę.Bardzo Proszę!
To mi pomoże w tłumaczeniu tekstów i zrozumieniu TORRENTU!

Centurion


Najpierw mała poprawka.

Otóż niezbyt płynnie piszę jeszcze na komputerze-a poza tym jak już pisałem wzrok mam słaby

Rok 2010 ?napisałem ( w kalendarium),że Mahdi urodził się w 1989 roku.
Otóż przepraszam za błąd najprawdopodobniej Mahdi urodził się w roku 1969 w sierpniu i taką datę powinienem podać.
Po prostu zamiast liczby 6 nacisnąłem liczbę 8 i nie zauważyłem tego-dopiero teraz po przeczytaniu ostatnich tekstów - również swoich.

A oto sześciowiersz dotyczący urodzin Mahdiego

Alamach część V 666,6

W dwudziestym 6,8 i 9 to liczby trzeciego Antychrysta,
Mahdi-muzułmański potwór otworzy na Ziemi bramy piekieł,
Syn Mahometa złodzieja i pięknej Fatimy ladacznicy,
Przyprawi miliony do nędzy,chorób i śmierci
Urodzony w pobliżu Babilonu pomiędzy dwiema rzekami
Oko straci w młodzieńczej bójce z rówieśnikami

Będę jeszcze pisał o nim,tak jak i o innych dyktatorach.

Tak więc Mahdi urodził się najprawdopodobniej w 1969 roku.
Mamy tu dwie liczby wymienione przez Nostradamusa-to jest dwie dziewiątki i jedną szóstkę.
Nie mamy natomiast ósemki-ale 9-ty miesiąc księżycowego kalendarza muzułmańskiego to Ramadan w którym to miesiącu(jak już pisałem uprzednio)narodzi się III Antychryst którego Nostradamus nazywa Mahdim.
w Roku 1969 muzułmański miesiąc Ramadan zaczął się w/g naszego chrześcijańskiego słonecznego kalendarza w sierpniu-a jest to u nas ósmy miesiąc -a więc mamy i ósemkę(8)


Proszę zwrócić uwagę,że Nostradamus podaje liczbę 9 na końcu jako najważniejszą -czyli najliczniejszą.
Dawniej była taka tradycja,że najważniejsze osoby i fakty podawano na końcu a nie na początku-dlatego m.innymi do naszych czasów przeszedł zwyczaj przedstawiania kobiet na pierwszym miejscu-to w dawnych czasach nie było przywilejem

Proszę zwrócić też uwagę na to ,że liczba 6 zgodnie z alfabetem hebrajskim oznacza siły nieczyste(szatana) a liczba 9(jako odwrócona 6-tka) przewrotność i kłamstwa-
liczba 8 oznacza zwycięstwa-ale podana przed liczbami 6 i 9 mówi nam o tym,że Mahdi poniesie pomimo początkowych wielkich tryumfalnych zwycięstw wielką klęskę i osobistą tragedię(zostanie zamordowany przez muzułmańskich współbraci)
Gdyby liczba 8 -jako najważniejsza została podana na końcu(w w/w sześciowierszu Nostradamusa)-to Mahdi osiągnął by ostateczne zwycięstwo w III Wojnie Światowej,.

Tak więc jak już uprzednio wspomniałem przytaczając różne warianty czterowiersza Nostradamusa o roku 1999-Mahdi mając w 1999 roku 30 lat przybył do Afganistanu lub Pakistanu aby w ukryciu działać przy boku "chorego Mistrza" jak najprawdopodobniej nazywa Nostradamus Osamę Bin Ladena,.
Mahdi ma się ujawnić dopiero pózniej-jako przywódca to jest Kalif Wielkiego Talibanu

Ja tak jak Wy zastanawiam się nad tym kto nim jest-jak myślicie -piszcie.Może moje informacje Wam pomogą w jego identyfikacji?

I druga sprawa podam jeden z czterowierszy o TORRENT-cie może on pomoże Wam w identyfikacji tego słowa.?
Tego wyrazu(TORRENT) będę częściej używał w opisie inwazji wojsk Mahdiego(czerwonego,czarnego i białego - turbanów-tak te armie nazywa Nostradamus-na Europę)

Persage II 37,2

Biały Turban w wielkiej sile obległ Trabizont
Wśród Turków i sojuszników wielka niezgoda
TORRENT jest przyczyną ogromnego zamieszania
Rozkazy i działania pomylone,a ruchy nieskoordynowane.

Teraz jak żeście mi podpowiedzieli-to jest całkiem możliwe,że chodzi o jakąś wojnę komputerową.Oczywiście,że TORRENT po angielsku jak ktoś napisał to potok-ale myślałem dotychczas ,że to jakiś potok wojska.
Możliwe ,że Nostradamusowi chodziło o jakiś potok-plików-to jest mylnych,fałszywych informacji komputerowych powodujących zamieszanie w bazach danych przeciwnika.
Nie wiem -nie jestem w tej dziedzinie mocny-ale piszcie co Wy na to?
Aha!-w/w czterowierszu Nostradamus wyraz TORRENT pisał tak jak napisałem-czyli z samych dużych liter -musi to być dla niego(Nostradamusa)- wyraz bardzo ważny-pamiętajcie o tym!.

c d n
Centurion


Gość napisał(a):
Arteuza napisał(a):
W Kanadzie będą mrozy nie -30 czy -40 stopni Celsjusza a -90 a nawet -110 stopni Celsjusza.Takie mrozy jak dotychczas są w Kanadzie czy na Syberii będą w Europie.
(...)
Po takim ochłodzeniu klimatu (również na równiku)spowodowanym I Wielką Katastrofą Kosmiczną (II Katastrofa-to przebiegunowanie Ziemi-o której pózniej też napiszę), będzie miała miejsce w historycznych czasach ludzkości-te prądy nie będą miały szans na ocieplenie na równiku!-ONE SIĘ PO PROSTU TEŻ OCHŁODZĄ!!!

Moi drodzy musicie się zastanowić czy mam odpowiadać na dość dla mnie dziwne -szkolne pytania czy pisać na temat-a naszym tematem jest III Wojna Światowa!!!

Centurion



Zadalem pytanie o znaczeniu fundamentalnym: skoro, jak Pan twierdzi, prady sie ochlodza (o ile w ogole nie zmienia swoich kierunkow) to DLACZEGO w Kanadzie na TEJ SAMEJ szerokosci geograficznej ma byc -110C a w Europie -40C??? Pytanie jest rzeczywiscie szkolne i nie udalo sie na nie jak dotad odpowiedziec.



Drogi "Gościu"jeżeli Pan (i) poczuł(a) się urażony (a) słowem:szkolny to -Bardzo przepraszam!-Nie powinienem tak napisać-Przykro mi!
Ja staram się poznawać świat- a przede wszystkim odrębne zdanie innych ludzi -bo zawsze było i jest ono dla mnie cenne.
Nie jestem specjalistą w wielu dziedzinach-bowiem nie ma takiego człowieka ,który by znał się na wszystkim. W swojej interpretacji I katastrofy kosmicznej opieram się na wielu interpretacjach tej katastrofy -między innymi Andy Collins i Peter-a Lemesurier,a także wielu innych.

Pozostańmy więc (z pełnym dla siebie szacunkiem) przy swoich odmiennych zdaniach.


Centurion.


Gość napisał(a):
Arteuza napisał(a):
Na przykład nikt nie wie dotychczas(żaden badacz jego twórczości) -ja też nie wiem! -co oznacza używane niejednokrotnie przez Nostradamusa słowo :TORRENT -w żadnym języku ono nie występuje również w znanych martwych językach.


Będę więc o nim pisał:TORRENT- przytaczając czterowiersze lub sześciowiersze Nostradamusa nie wiedząc -co to słowo oznacza?

Takich słów jest jednak sporo!
Słowo TORRENT występuje w opisach III wojny światowej w czasie inwazji Mahdiego na Europę-nie ma też takiej miejscowości-zostało to dokładnie zbadane i prześwietlone.
Myślę że za kilka lub kilkanaście lat to słowo(TORRENT) też będzie powszechnie znane tak jak po roku 2000-ym słowo TALIBAN które Nostradamus użył w swojej XVI wiecznej twórczości!
Centurion



To jeszcze raz ja, Jarzabek, gosc od Golfsztromu:
TORRENT
noun
a strong and fast moving stream of water or other liquid
ORIGIN: late 16th cent.: from French, from Italian torrente, from Latin torrent- 'boiling, roaring', from torrere 'parch, scorch.'

Byle slownik online to wie, a Pan twierdzi, ze nikt nie wie?



Drogi"Gościu"-znam bardzo dobrze język angielski i to nie tylko w wersjach (gwarach i odmianach)brytyjskich ale także w innych wersjach również kreolskich.

Znam też język anglosaski -średniowieczny przodek języka nowo angielskiego.

Słowo TORRENT w tym języku i wielu innych!-nie jest mi obce.
Chodzi mi tylko o to-CO TE SŁOWO MOŻE OZNACZAĆ- w wizjach i przepowiedniach Wielkiego Mistrza Nostradamusa!

I to wszystko!-o to proszę o połączenie tego tak ważnego dla Nostradamusa słowa-oto inny przykład:

Sixain 9 14,1


TORRENT to czyny i diabelskie i Boskie zarazem
Europo!-Broń się i patrz ;ani w przód ani w tył -a na swoje skrzydła!
Ta niezwyciężona ,armia ducha- rozkrusza twoje chrześcijańskie mury!
Przekaz Mahdiego jak sieć PAJĄKA gmatwa i zaplata WSZYSTKO!
Ta Broń i Armia TALIBANU unicestwia to co dotychczas stworzyłaś,
Na nic twoje wysiłki-będziesz niszczona własną bronią za rozkazem Wielbłąda!

Centurion


Car-ram-ba napisał(a):
Arteuza napisał(a):
Należy też pamiętać że ogromne znaczenie ma zapylenie atmosfery-to znaczy czy jest przejrzysta -przezroczysta czy nie.
Układ Słoneczny wraz z Ziemią okrąża naszą Galaktykę,która nosi nazwę"Droga Mleczna"i jest galaktyką spiralną z poprzeczką -w okresie około 190 milionów lat ziemskich.Przez ten okres Słońce wraz ze wszystkimi swoimi planetami przechodzi kilkanaście razy przez galaktyczne ramię Strzelca (znajdujemy się w jego pobliżu-występują jeszcze inne ramiona galaktyczne np:Oriona) -a w tym ramieniu znajdują się ogromne chmury(obłoki ciemnej materii którą wchłania atmosfera ziemska-po prostu zanieczyszcza się ona różnymi drobinami skalnymi i pyłowymi,które wchodzą w skład tych obłoków-staje się ona po prostu mętna-nie przepuszcza całego światła słonecznego.Temperatura na Ziemi z powodu zmniejszenia dopływu światła od Słońca spada i wówczas następuje epoka lodowcowa.Takich epok lodowcowych Ziemia przeżyła już wiele na przestrzeni 4 miliardów lat swego istnienia.
Po opuszczeniu ramienia Strzelca klimat Ziemi i pozostałych planet obiegających Słońce się ociepla.

Centurion[/b]



Cóż jeśli chodzi o wahania temperatury na Ziemi i wpływ samego pyłu kosmicznego nie brzmi to zbyt wiarygodnie, materia tego rodzaj nie dostaje się do ziemskiej atmosfery w zbyt dużych ilościach, a już na pewno nie może miec wpływu na klimat.

Jeśli chce pan dokładniej zbadac temat proponuje zapoznanie się z tematem promieniowania kosmicznego i plam na słońcu oraz http://pl.wikipedia....inimum_Maundera .
Szkoda by było, żeby Pana ciekawa książka ucierpiała z powodu tak mało wiarygodnych informacji.

Mogę opowiedziec w skrócie w jaki sposób plamy na słońcu ma wpływ na gwałtowne zmiany klimatu na Ziemi.

Otóż plamy są widoczne jako ciemniejszy obszar na powierzchni Słońca (fotosfera), którego cechami są temperatura niższa niż temperatura otoczenia i bardzo silne pole magnetyczne.
W wyniku oddziaływań hiperaktywnego magnetycznie słońca ziemia dodatkowo chroniona jest wzmocnionym polem magnetycznym słońca. W takim przypadku do ziemi dociera wielokrotnie mniej promieniowania kosmicznego, a promieniowanie kosmiczne przyczynia się do tworzenia komórek kondensacyjnych i chmur.

czyli.
plamy na słońcu -> bardzo mocne pole magnetyczne słońca -> mniej promieniowania kosmicznego -> mniej
chmur-> niechroniona przez chmury powierzchnia ziemi mocniej się nagrzewa -> globalna temperatura rośnie

i odwrotnie:
brak plam na słońcu ->niska aktywnośc magnetyczna słońca->więcej promieniowania kosmicznego na ziemi-> zdecydowanie więcej chmur-> mnie promieniowania dostaje się dociera do powierzchni ziemi -> globalna temperatura maleje

pozdrawiam



Bardzo ciekawe spostrzeżenia-Zainteresuję się nimi-zapewniam!

Dziękuję bardzo i proszę o dalsze własne uwagi i spostrzeżenia-wszystkie one są dla mnie bardzo cenne -nawet te z którymi się nie zgadzam,bo przecież to nie ja muszę mieć rację!

Proszę pisać-bardzo Proszę-to mi może tylko pomóc w opracowaniu książki!


Centurion


OTO DALSZA CZĘŚĆ KALENDARIUM WYDARZEŃ !

Rok 2019 ? Podpisanie Nowego II tajnego Układu pomiędzy:Wielkim Talibanem,Chinami i Japonią w sprawie wspólnych działań mających na celu osłabienie państw zachodnich i nowego PODZIAŁU ŚWIATA(sfer wpływów)-tzw układ "sieciowy lub pajęczy"-jak go nazywa Nostradamus.

Rok 2020 ? Najmniej prawdopodobny termin ostatniej wizyty kanclerza Niemiec we Francji-dotyczący wystąpienia obu krajów z Unii Europejskiej obciążonej 50-letnim "falującym"kryzysem gospodarczym zapoczątkowanym upadkiem banków". Po 3 -ech miesiącach :Francja,RFN i 3-y kraje Beneluxu tworzą ścisły związek 5-u pod nazwą Stany Zjednoczone Europy ze stolicą w Paryżu i zamykają swoje granice z resztą Europy.
Tylko te pięć krajów przyjmuje nową konstytucję zaproponowaną w roku 2017-nowej konstytucji nie muszą przyjąć wszystkie kraje-wobec czego te które jej nie przyjęły pozostają poza nowymi Stanami Zjednoczonymi Europy.
W związku z wystąpieniem Francji,Niemiec,Belgi,Holandii i Luxemburga Unia Europejska po 4 miesiącach zostaje rozwiązana.
Nowe Stany Zjednoczone Europy występują z NATO - a na ich żądanie dochodzi do wycofania wojsk USA z obszaru Europy-te żądanie popierają:Wielki Taliban,Chiny i Japonia..

Rok 2021? PODPISANIE TRAKTATU O WIECZYSTYM POWSZECHNYM POKOJU I OGÓLNOŚWIATOWYM ROZBROJENIU W JEROZOLIMIE-TAK ZWANY TRAKTAT O WSZECH POKOJU ŚWIATOWYM W JEROZOLIMIE!!!

NA KONGRESIE JEROZOLIMSKIM są obecni:Prezydenci,Premierzy i Monarchowie, a także przywódcy duchowni wielu religii w tym papież - z różnych stron świata reprezentujących ponad 150 państw.
Podpisanie TRAKTATU a właściwie kilkunastu traktatów pokojowych jest bezpośrednio i na żywo transmitowane przez wszystkie światowe telewizje.

Następnego dnia w noc europejską godz 3 ROZPOCZYNA SIĘ III WOJNA ŚWIATOWA!!!

Jeden z wierszy o tym ,że III wojna wybuchnie w nocy -tak jak do domu na ogół przychodzi złodziej już podawałem -teraz drugi wiersz z ponad 10.000 jakie Wielki Nostradamus napisał wieszcząc przyszłość od współczesnych sobie wieków ,aż do roku 3792!

Alamach 4 211,1

W noc Europy o trzeciej, po hucznym Jerozolimskim chrzcie pokoju
Wielki Smok i Wielki Wielbłąd rozpoczną krwawą jatkę-jakiej ŚWIAT nie widział!
Pierwsza i Druga była tylko dziecinną igraszką-Trzecia pokaże dopiero całą moc SZATANA!
Siwy Żółty -Wielki Władca Smoka w sojuszu z krajem Wiśni zaczerwieni niebo i ziemię Słowianina!
Jednooki Mahdi z Wielkim Krwawym Biczem wkroczy na ziemie Turków i Egipcjan
Europo pomóż tym niewiernym-nie wierz słowom przeklętego Antychrysta!


Rok 2021 ? Po kilkumiesięcznej ofensywie również z ograniczonym użyciem przez Chiny i Taliban broni:nuklearnej,chemicznej i bakteriologicznej-Chiny i Japonia opanowują rosyjski Daleki Wschód i Syberię aż do Uralu,a Taliban Egipt i całą Afrykę północną łącznie z Marokiem oraz azjatycką Turcję z wyjątkiem Stambułu(Konstantynopola).który będzie oblegany aż do roku 2022 ?

Rok 2022 ? Śmierć bardzo starego -jak pisze Nostradamus ponad 90 letniego papieża po siedemnastu latach pontyfikatu-tu wszystko się zgadza :Benedykt XVI urodził się w roku 1927-będzie więc miał 95 lat-pontyfikat rozpoczął On bowiem w roku 2005!!!

Centuria V 92,1

Gdy będzie już zarządzał lat siedemnaście
Wybiorą nowego ale ustanowią kadencję do lat pięciu
Ponad 90 będzie miał stary Pasterz nim zostanie wybrany NOWY
Lecz Rzymianin Piotr nie przypadnie do gustu mieszczanom !

I jescze jeden czterowiersz chyba o Benedykcie XVI

Centuria V 91,1

Stary Pasterz po Słońcu wybrany - sługą oliwki
W kraju Izraela podpisze haniebny pakt pokoju
Wszyscy będą myśleli ,że krótkie jego panowanie
Pocałunek Mahdiego okaże się jego omegą!


c d n

Centurion


Dziękuję za bardzo pouczające dyskusje.
Niektóre Wasze wypowiedzi kseruje mi w tzw urządzeniu wielofunkcyjnym 15 letni syn sąsiadki z posesji obok.
Ja lubię mieć wszystko na papierze boję się bowiem że z komputera mogą mnie niektóre Wasze wypowiedzi zniknąć.

Mam trochę czasu to przejdę dalej do tematu,to jest KALENDARIUM wydarzeń:
Rok 2022 ?ciąg dalszy:- wybuch II Wojny Domowej w USA z powodu wieloletniego kryzysu gospodarczego;powiększającego się wielomilionowego bezrobocia i nędzy-krwawe starcia rasowe i narodościowe w miastach.
2 i 3 Armia Obywatelska zdobywa wiele koszar armii rządowej i przejmują jej ciężki sprzęt.
Buntownicy pod wodzą Merlina? zdobywają zdobycznymi czołgami Chicago i zakładają tam swoją stałą siedzibę

ROK 2023 ? Rozpoczęcie przez Wielki Taliban zmasowanej ofensywy na Europę POŁUDNIOWĄ z trzech stron :
Na wstępie Wielka Bitwa Morska na Morzu Śródziemnym (tzw:Wielka Bitwa Maltańska) i zniszczenie floty Europejskiej przez flotę "Czarnej Bandery Mahdiego"
1.Armia "Czarnego Turbanu"-rusza poprzez cieśninę Gibraltarską(cieśninę Dżebel al Tarik-Słupy Herkulesa na Hiszpanię i Portugalię
2.Armia "Białego Turbanu"-rusza na Stambuł -Konstantynopol,Grecję i kraje Bałkańskie
3.Armia Czerwonego Turbanu z Libii i Tunisu zdobywa Maltę i ląduje na Sycylii w południowych Włoszech

Równocześnie wybuch wojny Chińsko-Indyjskiej -pierwsze uderzenia nuklearne i olbrzymie ofiary

W końcu roku przerwanie ofensywy wojsk muzułmańskich na skutek upadku do Atlantyku odłamka komety lub meteoru.

ROK 2025? Wznowienie Inwazji Wojsk muzułmańskich.
ROK 2026-do 2028? opanowanie przez Półksiężyc-Hiszpanii,Portugalii,Włoch,Turcji,Grecji,Bułgarii,Macedonii,Bośni z Hercegowiną,Chorwacji i Czarnogóry.
Akces muzułmańskiej Albanii do Talibanu.
Rumunia przyjmuje Islam i wspomaga zbrojnie Taliban.

Rzym zostaje przemianowany na ISLAMADABAD-Papież Piotr Rzymianin ucieka z miasta ale na górze niedaleko rzeki Rubikon pod Wielkim Krzyżem zostaje zamordowany.

Bazylika Świętego Piotra zostaje przemianowana na WIELKI MECZET PROROKA MAHOMETA -i staje się siedzibą imama to jest WIELKIEGO MUFTIEGO Islamadabadu i Świata
W ciągu 10 miesięcy do Bazyliki dobudowane zostaną cztery 250 metrowe oświetlone słupy -minarety.
o godz 6 -ej rano każdego dnia rozlega się z olbrzymich megafonów głos muzzeina na cześć i chwałę Mahdiego i muzułmanów-wzywających wszystkich mieszkanców do modlitwy.
Wszędzie wiszą muzułmańskie zielone sztandary ze słowami cyt:"ALLACH AlL AKBAR"-Allach jest Wielki.
Stolica Wielkiego Talibanu zostaje przeniesiona z Kairu do Rzymu.
Mahdi,dowództwo Armii,jego rząd i wielki pałacowy harem zostają przeniesione do Rzymu-Islamadabadu.
Rok 2029?
Mahdi wydaje słynnych 21 dekretów - m.innymi ;praw koranicznych-m innymi:
Rzym-Islamadabad zostaje zamknięty dla chrześcijan.Na terenach zdobytych trwa przymusowa islamizacja.Wszędzie jako prawo zostaje ogłoszony szariat i wielożeństwo.Każdy muzułmanin może mieć do 4-ech żon-a zasłużeni jeszcze więcej.
Księża,biskupi,kardynałowie i zakonnicy chrześcijańscy mają być obowiązkowo krzyżowani.
Wszędzie zostaje wprowadzony przymus nauki języka arabskiego -tylko w nim można pisać,oficjalnie mówić itd.
Zostaje przywrócone niewolnictwo-uniknięciem lub wyzwoleniem z niego jest przejście na Islam.
Mahdi "pieczętuje" wszystkich ludzi i wolnych muzułmanów i niewolników do nadgarstka każdemu(noworodkom po urodzeniu )wszczepiany jest"czip",który umożliwia odnalezienie każdej osoby."Czip służy do wszystkiego również do płacenia w sklepach,operacji bankowych ,służy jako dowód osobisty itd.
Ludzie nie "oczipowani"są natychmiast uśmiercani.

W w/w roku armia muzułmańska toczy krwawe działania zbrojne na Węgrzech zdobywa Budę w rękach Węgrów i sojuszników pozostaje Peszt.
Po zdobyciu Bratysławy i Słowacji oraz całkowitym zniszczeniu Pragi zajęciu Czech- Niemcy i Polska podpisują traktat z Talibanem :wprowadzają islam i udzielają mu pomocy wojskowej.

R0K 2030? Wielki Taliban zdobywa neutralną Szwajcarię i Austrię oraz z trzech stron uderza na Francję(od Hiszpanii,od Morza Śródziemnego i Włoch oraz Szwajcarii.

W Niemczech wybuchają krwawe bratobójcze walki.Zostaje przywrócone Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego.
Cesarz Niemiecki proponuje Polsce przyłączenie do Niemiec i pomaga Mahdiemu w podboju Francji.
Polska odmawia-Niemcy atakują Polskę -ale po grożbach Mahdiego i klęsce desantu pod Kołobrzegiem oraz w walkach granicznych nad Odrą po 7-u dniach odstępują od ataku.
Za napad na Polskę Machdi wkracza do południowych Niemiec,które wraz z Bawarią przyłącza do swojego państwa.

Osłabiona Rosja sięgająca tyko do Uralu z namowy Niemiec,w tym samym czasie kiedy zaatakowały Polskę wkracza na Ukrainę,państwa nadbałtyckie i Białoruś.Największych rzezi dokonuje na Ukrainie.
Mahdi ostrzega Rosję i nakazuje wycofać się jej ze zdobytych ziem.
Do wszystkich tych krajów na polecenie Mahdiego wkraczają przyjmowane przyjażnie oddziały polskie

Rok 2030? -2034? ciężkie walki we Francji wojsk Talibanu kończące się zdobyciem całej Francji oprócz półwyspu Bretanii.
Rok 2035? Wybuch Wielkiej rewolty szyitów w byłym Iranie( Persji) i Iraku przeciwko Mahdiemu i sunnitom.Mahdi odkła da wojnę z Wielką Brytanią,która przyjmuje 3 letni traktat rozjemczy z Talibanem,który nie przewiduje przymusowego wprowadzenia Islamu.
Rok 2037 Wojna z Wielką Brytanią i Wielki PRZEŁOM!!!

Tu przerwę opis KALENDARIUM i opiszę działania zbrojne na podstawie twórczości Nostradamusa ,które miały miejsce w I etapie III wojny światowej to jest latach 2021-2037?

c d n.

Centurion


ZNISZCZENIE IZRAELA I WIELKA INWAZJA MAHDIEGO NA EUROPĘ w latach 2021-2037?
-GŁÓWNI BOHATEROWIE WYDARZEŃ


1. Pochodzenie Mahdiego

Zarówno pochodzenie,rodowód jak i inne atrybuty Mahdiego są licznie opisane w świętych księgach Islamu.
Muzułmanie łączą z nim nie mniejsze nadzieje niż chrześcijanie z powtórnym przyjściem Mesjasza.
Według tradycji Mahdi musi pochodzić od Mahometa ,poprzez jego córkę Fatimę,podobnie jak w chrześcijaństwie Jezus i Matka Boska ,a także wychowawca i opiekun,św.Józef pochodzili z królewskiego rodu Dawida.
Nostradamus potwierdza pochodzenie Mahdiego od proroka Mahometa:


Persage IV 99,3

Starszy Mężny Syn Córki Proroka Mahometa,
Odrzuci tak daleko armie Francuzów,
Na które ciśnie ogniste pioruny,że stracą szyki bojowe,
Niewielu ucieknie wówczas daleko w głąb Hesperii

Jak wiemy Nostradamus nazywał Mahdiego w różny sposób przeważnie bardzo negatywny:III Antychryst,Wielki Morderca,Wielki Krętacz,Jednooki,Jednooki Potwór,Jednooki Mahdi itd.
Ale też nazywał go tak:Zdobywca Muzułmański,Kalif Talibanu,Wielki Pogromca Chrześcijan itd.


2.Muzułmański Jezus

Według wierzeń islamskich,po nadejściu Mahdiego ponownie powinien powrócić na Ziemię Jezus,który uważany jest za drugiego pod względem znaczenia proroka po -proroku Mahomecie.
Obaj przywódcy pokonają III Antychrysta,którym w/g Koranu są zbiorowo państwa chrześcijańskie,głownie:USA ,Izrael i Europa Zachodnia.
Zgodnie z ich nauką II Antychrystem było w średniowieczu Cesarstwo Bizantyjskie,a I Antychrystem przeciwnicy proroka Mahometa.
I pierwsi i drudzy zostali pokonani przez przywódców Islamu i przeszli do historii.
Dlatego prorok Mahomet był też wielkim zdobywcą -zbrojnie zjednoczył wszystkie plemiona arabskie i na żądanie Boga(Allaha) mieczem walczył o nawracanie niewiernych ludów niearabskich.
Kontynuując tę myśl i ideologię ;Mahdi i Muzułmański Jezus mają wspólnie -w sojuszu -ostatecznie i raz na zawsze dokonać nawrócenia całej ludności Ziemi na jedynie prawdziwą religię ISLAM(WIARA).
Czyli dokonać światowego Dżihadu a na wszystkich opornych rzucić Fatwę-czyli klątwę-co jest równoznaczne z wyrokiem śmierci(przykład Salmana Rushdie i innych).
Muzułmanie twierdzą(KORAN),że Jezus nie zginął na krzyżu -a zmarł śmiercią naturalną.
Twierdzenie chrześcijan o śmierci Jezusa na krzyżu(znęcanie się nad nim)uważają za świętokradztwo i obrażanie przez ludzi Boga(Allaha).
Nie uważają też Jezusa za Syna Bożego tylko proroka zapowiadającego przyjście Wielkiego Proroka Mahometa.
Do dzisiaj zw niektórych krajach muzułmańskich za głoszenie tez,że Jezus był Synem Bożym i został ukrzyżowany oraz 3-go dnia powstał z martwych- można trafić do więzienia a nawet stracić życie.
Prawda muzułmańska o Jezusie jest bowiem inna niż chrześcijańska.

A oto pochodzenie Jezusa Muzułmańskiego:


Persage V 55,3

Z Kraju Arabii Szczęśliwej ,narodzi się fałszywy Jezus
Będzie potężny w prawie Mahometa
Aby podbić Hiszpanię i Grenadę
I dalej przez morze ludy Ligurii i Romanii

Arabia Szczęśliwa to dzisiejszy Jemen-w starożytności Arabskie Królestwo Saba.
Liguria i Romania to północne Włochy do których z południa wkroczą wojska muzułmańskiego Jezusa.
Przed tym na czele swych wojsk Sinobrody(muzułmański Jezus) podbije Hiszpanię w tym dawną Grenadę i Portugalię.
Najprawdopodobniej w roku 2022?-ogłosi się w Kordowie(Kordobie) Emirem odtworzonego Al Wandaluz-tak do 1492 roku Arabowie przez około 800 lat nazywali obecną Hiszpanię i Portugalię-byli jej głównymi mieszkańcami.
Nowy Emirat Al Wandaluz wejdzie w skład Wielkiego Talibanu,a jego stolicą zostanie Kordowa.Wielka Katedra Kordowańska(Kordobańska) stanie się powtórnie Wielkim Meczetem Muzułmańskim.
A miasto Kordoba(Kordowa) stolicą Emiratu Al Wandaluz(Wandaluzji połączonej Hiszpanii i Portugalii).

Z tych podbojów wynika jednoznacznie ,że nie można utożsamiać muzułmańskiego Jezusa z chrześcijańskim Jezusem Chrystusem,który ideowo stawiany jest na przeciwnym biegunie.Stroni bowiem od siły i przemocy ,a nawołuje do miłości i braterstwa.

Jezus Muzułmański jest różnie nazywany przez Nostradamusa:Jezus Muzułmański,Sinobrody,Fałszywy Jezus,Zwycięzca chrześcijan,Pogromca Krzyżowców itd.

Jak już pisałem przed ewentualną III wojną światową (2021 r?)-Kalif Wielkiego Talibanu -Mahdi uderzając w roku 2020? na Zjednoczone Państwa Półwyspu Arabskiego tzw:VAR z podbitego już szyickiego Iranu( VAR- to ma być to coś podobnego do obecnej Unii Europejskiej) spotka się z dowódcą państw arabskich z VAR-u -właśnie z Sinobrodym ,czyli Jezusem muzułmańskim w zakolu dwóch wielkich rzek(Tygrysu i Eufratu) i na przedmieściach Bagdadu dojdzie tam do krótkiej 3-dniowej potyczki.Po trzech dniach obaj dowódcy Kalif Talibanu Mahdi i dowódca armii VAR -Sinobrody(Jezus Muzułmański) spotkają się w olbrzymim zielonym namiocie przyozdobionymi białymi półksiężycami i gwiazdami-jak pisze Nostradamus) i podpiszą braterstwo broni,oraz zawrą Wielki sojusz dwóch proroków ALLACHA!.W Bagdadzie Mahdi ogłosi publicznie Sinobrodego swoim I-ym Zastępcą ,Wielkim Bratem i Jezusem Mesjaszem Wyzwolicielem Wszystkich byłych ziem muzułmańskich:

Alamach część 3 996,6


W Bagdadzie Mahdi Sinobrodego ogłosił Bratem i Jezusem,
Jako Mesjasz ma nawracać niewiernych odbijać wszystkie byłe ziemie ISLAMU!
Trwóżcie się ludy Palestyny,Hiszpanii ,południowej Italii i Bałkanów,
To mówi Jezus muzułmanów;-Tam gdzie kiedyś stanęła choć jedna stopa muzułmanina,
Tam jest Święta Ziemia Allacha i jego Proroka Mahometa!
Budowle i Kości muzułmanów nie mogą być pod panowaniem niewiernych!


Nic dodać nic ująć!

Rząd VAR-Zjednoczonych w Unii Arabskiej -ogłosi swojego dowódcę- Sinobrodego WIELKIM ZDRAJCĄ państw arabskich i wyśle w stronę Iraku swoje nowe wojska pod nowym dowódcą tzw:Chwiejnego Szejka.
Obie armie wyruszą do boju i spotkają się przy granicy Izraela nad rzeką Jordan.Bitwa nad JORDANEM(jedna z największych przed III wojną światową) zakończy się zwycięstwem Wielkiego Talibanu- tj.Kalifa Mahdiego i jego brata i pomocnika Emira Wielkiej Arabii 9póżniej zostanie też Emirem Egiptu i Al Wandaluz)czyli Sinobrodego(Jezusa Muzułmańskiego).Po tym zwycięstwie Taliban opanuje cały półwysep i włączy go do Wielkiego Talibanu-a VAR zostanie przekształcony w Emirat Arabii.

W trakcie tych walk Mahdi ogłosi se przyjacielem Izraela,USA i Europy Zachodniej- wyśle też wiele depesz w których będzie pisał o dozgonnej przyjażni i o tym,że chodzi mu tylko o połączenie -zjednoczenie na bazie KORANU wszystkich państw islamskich.
Mahdi rozporządzając wielkimi bogactwami naturalnymi-wielkimi zasobami ropy i gazu będzie na lewo i prawo udzielał wielomiliardowych kredytów pogrążonym w kryzysie państwom Zachodu w tym USA i Izraelowi.
Bagdad stanie się NOWYM FINANSOWYM BABILONEM.

Persage III 84 2.

Nigdzie nie ma tyle złota i pieniądza co w Nowym Babilonie,
Tak nazwany zostanie Bagdad- Nowa Stolica Talibanu,
Po zdobyciu Persji,Mezopotamii i VAR nie będzie kraju bogatszego,
Przepych Arabskiej Zatoki będzie zazdrością mocarstw Świata!

Ogłosi też równoprawność Żydów i Chrześcijan w swoim państwie-prześladowania zaczną się dopiero po rozpoczęciu III wojny światowej.
Mahdi i Sinobrody w roku 2021? podpiszą traktat pokojowy dla całego świata.
Będą się tam witać i obściskiwać ze wszystkimi.
Wieczorem póżną porą wraz z przywódcą Chin nazywanym przez Nostradamusa cyt:Krwawym MA GOLING-iem lub po prostu Lingiem opuszczą samolotami Jerozolimę aby w nocy zdradziecko uderzyć:Chiny z Japonią na Rosję a Wielki Taliban na Egipt i Turcję.
Od tych uderzeń w nocy cyt:- Nostradamusa"jak złodziej nadejdzie III Wojna".

W USA i Europie piąta kolumna muzułmańska rozpoczyna zbrojne rewolty i rewolucje i zaczyna działać jak pisze M.Nostradamus cyt:haniebny TORRENT!!!


C d n.


Centurion


Ciąg dalszy:

3.Ostatni Papież mający siedzibę w Rzymie-to jest ostatni papież Rzymski w/g listy św.Malachiasza.

Do grona głównych aktorów dramatu pod tytułem:III Wojna Światowa należy zaliczyć także namiestnika na stolicy Piotrowej.

Piotr Rzymski zasiądzie najprawdopodobniej na tronie papieskim po Benedykcie XVI w roku 2022 jako wybrany decyzją konklawe kardynalskiego po raz pierwszy i ostatni na pięcioletnią kadencję i po ucieczce( w przebraniu) z Rzymu zostanie zamordowany na wzgórzu niedaleko Rubikonu pod wielkim klasztornym drewnianym krzyżem
Przytaczałem już teksty na ten temat.

4.Wielki Francuski Papież Awinioński.

Po śmierci Papieża(Piotra Rzymskiego) i zajęciu Rzymu przez muzułmanów państwo Watykańskie zostanie zlikwidowane dekretem Mahdiego,a Bazylika S
św,Piotra przekształcona w Meczet.Miasto jak już pisałem otrzyma nową nazwę:ISLAMADABAD a wszyscy chrześcijanie i Żydzi zostaną wypędzeni z miasta,a duchowieństwo chrześcijańskie i ateiści wymordowani.
Specjalnym dekretem Mahdiego wszyscy duchowni innych wyznań niż religia muzułmańska oraz ateiści,marksiści,homoseksualiści i pacyfiści(przeciwnicy wojen) zostaną objęci fatwą co będzie dla nich po złapaniu oznaczało wyrok śmierci!
ISlAMADABAD(Rzym)stanie się 6-tą stolicą Wielkiego TALIBANU po:Islamabadzie(byłej stolicy Pakistanu),Peszawarze(w Wazaristanie-Pakistan),Bucharze(miasto w Uzbekistanie,po Nowym Babilonie(dawnym Bagdadzie- Irak) i po Kairze w Egipcie


Wielki francuski Papież ,ale Nowego APOSTOLSKIEGO Zjednoczonego już i jedynego Kościoła Chrześcijańskiego zostanie mianowany w porozumieniu z duchowieństwem przez Henryka V Szczęśliwego Króla Francji i Zachodniej Europy około roku 1944.
Tak więc w latach:2022-2041? nie będzie żadnego papieża.A inni wybierani poza Rzymem przez różnych duchownych(czasami będzie:2,3 lub jednocześnie nawet 4-ech papieży)-nie będzie akceptowana i uznawana.Wielu z tych samozwańczych papieży zostanie zamordowanych przez przeciwników z własnego obozu.
Również Mahdi powoła Nowego Papieża,który klęcząc przed nim i Jezusem muzułmańskim-Sinobrodym uzna ich wyższość.Nowy Papież(podległy muzułmanom) będzie rezydował w katedrze Mediolańskiej i najprawdopodobniej przyjmie imię Piotra III.

Po wielkim wieloletnim bezkrólewiu na stolicy Piotrowej i rozbiciu Kościoła katolickiego Wielki Papież(jak go póżniej bedą nazywać) przeprowadzi z udziałem Wielkiego Chirena(Henryka Szczęśliwego)wiele reform w kościele m.innymi zlikwiduje wyszukaną i bogatą celebrę nabożeństw,celibat duchowieństwa,spowiedż przed konfesjonałami,modlitwy wiernych do Świetych itp itd.
Chrześcijaństwo powróci do skromności i pokory jak w pierwszych wiekach jego istnienia.

Nowy Papież zasiądzie na stałe w zamku dawnych papieży w Avinionie nad Rodanem w tzw:Mezopotamii francuskiej.
AVINION zostanie Nową stolicą Królestwa Fracji i Zachodniej Europy(tak się będzie nazywało nowe państwo) i stałą siedzibą nowych papieży.

Według Amadeusa Voldbena będzie On pochodził z jedynego nieskasowanego przez tego Papieża -Zakonu Braci Mniejszych-inne ulegną kasacji lub zostaną rozproszone wskutek nawałnicy islamskiej.


Persage VI 88,4

Wielki Pasterz Nowego Kościoła z dynastii Burbon,
Będzie wybrany z mniejszych i zasiądzie w Avinion,
Henryk Szczęśliwy włoży mu na głowę królewską tiarę,
Odtąd w reformach będzie panował nad całym ludem Chrystusowym!

jak pisze A.Centurio cyt:"Obaj będą z dynastii Burbońskiej i Henryk Szczęśliwy i Nowy Wielki Papież.Papież nie będzie chciał uwierzyć,że pochodzi z tej samej dynastii co Henryk-jednak ten przekaże mu dokumenty,które będą dowodzić prawa do tronu..Dwaj Burboni -król i papież- będą rządzili długo w braterskiej zgodzie w nowo rozbudowywanej na wielką skalę stolicy t,j Avinionie".
Paryż bowiem będzie w gruzach i wyludniony.

O to co pisze Nostradamus o Avinionie roku 2100- to jest już za panowania syna Henryka Szczęśliwego.



Persagę II 24,8


AVINION Wielka Sława-,szklane i niebotyczne góry-domy,
Widzę ogrody rajskie na tarasach i dachach tych budowli,
Ja okiem sięgnąć świecące się w różnych kolorach- powietrzne pojazdy-
Podniebne, naziemne i podziemne, wielopiętrowe poruszające się drogi i szlaki.

c d n.


Centurion


Pozdrawiam
  • 2




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych