Skocz do zawartości


Zdjęcie

Potrzebuję pomocy- Pilne!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#31

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Negatyw w moim rozumieniu to istota o przeciwnym kierunku rozwoju swiadomosci niz moj wlasny, poniewaz ja sama siebie okreslam jako kierunek pozytywny.


Czyli (wybaczcie znowu głupie porównanie) "ja" jako pozytyw stojąc na skrzyżowaniu kieruję się w prawo, mój negatyw kierował by się w lewo - nie jest to złe, po prostu inne. Dobrze kombinuje ?

Negatywy respektuja prawa ogolnie obowiazujace wszystkie istoty we wszechswiecie, zlo juz nie.


A co w wypadku gdy podejmuję decyzję o tym, że jednak nie pociągnę za spust celując do niewinnej osoby. Co na to moja druga strona ?

I jeszcze jedno i moze nie nie jest to wesola wiadomosc: zlo jak najbardziej jest swiadome siebie i tego co chce zdzialac, tak jak swiatlo/dobro.


Czyli mamy dwie siły, które nieustannie walczą ze sobą o dominację. W takim razie gdzie jest nasze miejsce w tym wszystkim ? Jesteśmy żołnierzami, którzy opowiadają się za jedną z dwóch stron ?

Jak jestem upierdliwy to krzyczeć :mrgreen:
  • 0



#32 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja snów nie interpretuje w sposób dosłowny , bo nieraz mają bardzo zawiłą symbolikę. Poprostu przypominam sobie co odczuwałem gdy się cos stało , gdy wstyd to znaczy , ze to mam w sobie do oczyszczenia , jeśli strach to również. Nie wierzę w przepowiednie i nawet gdybym mógł się dowiedzieć co bedzie w przyszłości to nie chciał bym wiedzieć .Wszystko dzieje się dokładnie w tym momencie w którym ma się stać. Dlatego ja nie interpretuje snów symbolicznie , ale odczytuje przekaz emocjonalny jaki z tego płynie .
  • 0

#33

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A mogłabyś to poprzeć czymś? Tu momentalnie nasuwa się pytanie. Po co? Dlaczego?
Stwierdziłaś że ma iść do lekarza lub wezwać egzorcystę ale po co i dlaczego?
Ludzie są z natury dociekliwi a jeszcze bardziej wolą znać cel tego gdy każe się im coś zrobić. Ot taka natura ludzka

Każdy racjonalnie myślący człowiek wyślę taką osobe do psychologa/psychiatry - omamy, mania prześladowcza, myśli destrukcyjne.
Egzorcysta, szaman, zaawansowany okultysta or whatever ktokolwiek zajmuję się takimi "paranaukowymi" sprawami - po to żeby odpędzić złego ducha czy to co ją prześladuje.
A dlaczego oni? Dlatego, że dziewczyna prosi o pomoc - co świadczy o tym, ze sama nie radzi sobie ze swoim problemem, a przez internet raczej nikt jej nie pomoże (darujcie sobie jakieś teksty o wizualizacjach i wsparciu duchowym, szczególnie jesli nawet nie wiecie jak wygląda autorka, nie idźmy w stronę jakiegos chorego s-f).
Mam Ci jeszcze coś wytłumaczyć z tego mojego super-mega-niezrozumiałej logicznej argumentacji wysłania jej po pomoc?
  • 0



#34 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
  • Tematów: 0

Napisano

Co do tych sił to się wypowiem tak , że bez zła nie było by dobra . Te dwie z pozoru przeciwstawne bieguny wzajemnie się uzupełniają i dają sobie możliwość poznania i wzrostu. Istota która nie ma podziału widocznego w naszym wymiarze , np . istota z wyższego wymiaru zchodzi i doświadcza , jej pierwsze doświadczenia są takie jakie sobie wybrała , ale jesli zapisują się jako negatyw , to całkiem możliwe ze ta istota wybrała sobie taki kierunek rozwoju. Gdy dojdzie w tym do perfekcji , czyli pozna tą stronę do końca , zwykłą świadomością ludzką , to zapewne wybierze przeciwstawny kierunek rozwoju , potem zapewne wybierze kierunek pozytywny , przejdzie przez setki relacji , aż uzna , że czas zakończyć tą drogę. I postanowi oczyścić całą swoją negatywną pamięć , karme itd. aż stanie się wolna od wszelkich wzorców , które wybrała sobie jako drogę poznania. "Stanie się czystką jak atom" i wtedy nie będzie czegoś takiego jak przeciwieństwa. Będzie miłość bez przeciwieństw .
Niewiem czy jest to kierunek pozytywny ,wydaje mi się , że to równowaga . Serce jest dokładnie pośrodku , ma pod soba i nad sobą 3 główne czakry . Sądzę , że to jest własnie kierunek do którego wszystko dąży. Istota po zjednoczeniu tych 2 biegunów stanie się samowystarczalna i nie będzie potrzebowała innej istoty o przeciwnym biegunie do równowagi, bo sama w sobie będzie w tej równowadze....

Ale to tylko moje zdanie;D
  • 0

#35

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bez poznania zła, nie wiemy czym jest dobro.

To takie bardzo ogólne stwierdzenie, można je podpiąć pod wszystko. Bez kontrastu nie wiemy co mamy.
  • 0



#36

Data.
  • Postów: 54
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

livin ok wiem o co Ci chodzi ale chodzi mi o to, że statystyczna zwykła osoba po przeczytaniu tego raczej bez dobrej argumentacji nie zrobi nic z tym i nie pójdzie tam zwłaszcza, że czasami ciężko jest się przełamać i pójść ponieważ do takich osób nie wybieramy się często. Rozumiem co miałaś na myśli ale po prostu chciałem takiego wytłumaczenia jak teraz :)
  • 0

#37

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czy według legend cyrofgrafów przypadkiem nie zawiera się z diabłem?
Według mnie sprawa wygląda następująco: podpisując swoje własne zobowiązanie krwią, uwierzyłaś w moc tego czynu. Teraz jesteś tak silnie przekonana o jego prawdziwości, że zerwanie z nim wydaje Ci się nadzwyczaj trudne. To trochę tak, jak ja się czułam, gdy zaczynałam mieć wątpliwości co do istnienia Boga. Wydawało mi się, że: "o kurde, a jeśli On istnieje? Będę miała przerąbane, na pewno coś się stanie".
  • 0

#38

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy według legend cyrofgrafów przypadkiem nie zawiera się z diabłem?


No właśnie. Autorko mogła byś zdradzić do kogo był adresowany ?
  • 0



#39

Kitsune.
  • Postów: 84
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oczywiście, że mogłabym. Wiedziałam, że to ma związek z diabłem, jednak ja sobie cały czas myślałam "To diabła nie dotyczy"... Cyr.1 był adresowany do człowieka (np. Drogie płatki kukurydziane, od dzisiaj was nie jem). Zupełnie nieszkodliwego ; )). A cyr nr.2 nie był adresowany do nikogo. Owszem, dotyczył kogoś, jednak nie było to skierowane to tej bądź innej osoby, np. "Drogie płatki kukurydziane, od dzisiaj was nie jem". To było takie coś; " Od dzisiaj nie jem płatków kukurydzianych"- rozumiecie, o co mi chodzi?
  • 0

#40

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Łatwiej mi zrozumieć Logikę Kanta.
  • 0



#41

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ach, zawsze ciekawiły mnie te przesądy i wierzenia. Skąd w ogóle wzięła się myśl, że podpisując własną krwią cyrograf (czyli zwykły dokument prawno-prywatny), który zaadresowany jest do diabła (podaje się jego adres czy bez adresu?) oznacza, że sprzedajemy mu swoją duszę w zamian za coś tam? Tutaj pytam poważnie bo słyszałem o tych bajeczkach typu pakt z diabłem ale jakoś nigdy nie dowiedziałem się skąd się wzięły.

Załóżmy, że ktoś podpisał taki dokumencik z diabłem. Ciachnął się w palec, bo co tam tusz w długopisie będzie marnował, podpisał się krwią i co z tym dalej robić? Odłożyć na szafkę, spalić, wysłać? Adres trzeba wpisać, czy Poczta Polska trafi do piekła? (diabeł musiałby się nieźle naczekać). A i w tym cyrografie musimy napisać co chcemy w zamian za naszą duszę? A co jeśli wycenię swoją duszę za wysoko i będę wymagał za wiele? Diabeł powie: "No wybacz, ale tyle to Ci nie dam." Po jakim czasie dostaniemy to co chcemy? A jest pakt z Bogiem na papierze? Nigdy o tym nie słyszałem. Chodzi o to, że ten przesąd i zabobon, że musimy podpisać cyrograf własną krwią i musi być zaadresowany do diabła jest po prostu wymysłem literackim, pomysłem na ciekawe opowiadanie. Jeśli jednak istnieje, to pozostaje nam czekać, aż znajdą Pana Twardowskiego na Księżycu.

Użytkownik Fisher edytował ten post 22.03.2011 - 23:36

  • 0



#42 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Postrzegajac istoty, o ktorych pisze jako negatywne w kontekscie diabla, daleko nie zajdziemy. Ja uzylabym okreslenia "egoista"., ten ktory zyje, rozwija sie tylko dla wlasnych korzysci, i nie czuje wiezi z innymi. Pozytyw bedzie nastawiony na sluzbe innym, o sobie myslac na koncu. Umie i potrafi zrezygnowac z wlasnego szczescia dla dobra i potrzeb wiekszosci, negatyw nigdy. Prawa wszechswiata mozne odnalezc w naukach hermetycznych jak chocby w Kybalionie. Prawo najwazniejsze to prawo Wolnej Woli i umowy o ktorych tu piszemy "cyrografy", sa wlasnie nieudolna proba uzyskania zgody kolezanki na poddanie sie woli negatywa, ktory musi przestrzegac tego prawa.

Czyli (wybaczcie znowu głupie porównanie) "ja" jako pozytyw stojąc na skrzyżowaniu kieruję się w prawo, mój negatyw kierował by się w lewo - nie jest to złe, po prostu inne. Dobrze kombinuje ?

Bardzo cenna uwaga: inne, ale nie zle, choc w naszym ziemskim rozumieniu, egoista to zly czlowiek. Nie jest to do konca prawdziwe stwierdzenie, nie jest tez nieprawdziwe. Nie ma tu paradoksu, jesli zrozumiesz czym jest zlo w swej istocie.

Czyli mamy dwie siły, które nieustannie walczą ze sobą o dominację. W takim razie gdzie jest nasze miejsce w tym wszystkim ? Jesteśmy żołnierzami, którzy opowiadają się za jedną z dwóch stron ?

Paulo Coelho nazywa ich Wojownicy Swiatla. W Ksiedze Apokalipsy czytamy o tych co stoja na rozdrozu, nie umiejac podjac decyzji w prawo czy w lewo:" nie jestes zimny, ani goracy, a bodajbys byl zimny lub goracy, ale ty jestes letni. Twoje uczynki sa bez wartosci dla Stworcy. ( tu dodam od siebie, ze mowa jest o biegunowosci dzialan, czyli te sa ani pozytywne, ani negatywne, lub raz takie, a raz takie, co i tak w konsekwencji dzialan matematycznych prowadzi do wyniku"0". Nijakie. Bez wartosci...Daremne). Dalej dodam to czego nie ma w w tej ksiedze, a co jest dalszym ciagiem wczesniejszych,przytoczonych zdan:(..)Kiedy nastanie czas walki, zostaniesz sam na polu bitwy, bo zadna ze stron nie bedzie sie chciala o Ciebie bic.
A jesli chodzi o diabla to...bardziej ma sens mowienie o jego wygladzie niz o naturze, choc jak powiedzialam calkiem zly nie jest, przestrzega prawa, tego o rownowadze i o karmie, kazdego, ktore wniosl Stworca. Negatyw to tez istota zrodzona w Swietle, tylko ujemnym. Jak Jing i Jang.
Zlo jest zaprzeczeniem Swiatla, lub jego brakiem.
To tyle moich wlasnych dociekan. Kazdy z Was pewnie ma wlasne zdanie.
Duszy nie mozna sprzedac, ale energie duchowa zgromadzona mozna stracic...To cofa w rozwoju, a czasami stawia po przeciwnej stronie barykady.
Co do platkow kukurydzianych to mozna to podpiac pod programowanie podswiadomosci, chyba ze mialas na mysli jednak czyjas strate lub krzywde.

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 22.03.2011 - 23:41

  • 0

#43

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mag1-21,skoro nie można duszy sprzedać,nie można jej też zawierzyć.Proponuje napisać jeszcze dwa cyrografy,ale do innego adresata,niech się bija o to kto ma większe prawo.Stracą na takie przepychanki kilka tysiącleci,międzyczasie coś się wymyśli.
Dla lepszego balansu napisz jeszcze do Kubusia Puchatka,no i mniej "Śmiej Żelek".



#44 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Staniq

Jeżeli pragniemy porozumienia z innymi, musimy zdawać sobie sprawę, że różnimy się od siebie pod względem sposobu postrzegania świata i niech ta prawda będzie wskazówką przy wszelkich kontaktach z ludźmi.

Pozdrawiam, Mag
  • 0

#45

LacrimasProfundere.
  • Postów: 32
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zawsze fascynowała mnie ludzka konsekwentność malująca przesycone grozą i strachem opowieści. Krew spływająca strugami po przybrudzonych krawędziach pożółkłych kartek, pentagramy będące symbolem naszego powiązania z siłami ciemności czy stare lustra odbijające tlący się niespokojnie płomień świecy... Ludzka wyobraźnia pod tym względem jest czymś niezmierzonym i bezkresnym, jak chociażby przestrzeń kosmiczna. Będąc szczerym z każdym tu obecnym człowiekiem - nie pobierałem żadnych nauk u afrykańskich szamanów, nie mam znajomej kapłanki voodoo, która przepowiada przyszłość ściskając jądra kozła, aczkolwiek i tak się wypowiem. Otóż... cyrograf sam w sobie miał znikomą moc. Nie był bowiem żadnym łącznikiem, przez który nagle przepłynęła wiązka niezbadanej przez nas energii, umożliwiając kontakt z samym diabłem, tudzież stawiając Cię przed koniecznością WYWIĄZYWANIA SIĘ Z DANYCH OBIETNIC. Sama nadałaś mu taką moc przez... swój strach i wyobraźnię. Ludzie uwielbiają czuć, nawet jeśli miałyby to być dosyć negatywnie oceniane emocje. Tym bardziej, że w pewnym stopniu połączyły Was więzy krwi, Twojej krwi. To właśnie spowodowało, że czujesz się tak bardzo odpowiedzialna za swój czyn. To jest motorem napędowym Twojej fantazji, szepcząc jej do ucha : "Czyń to, co obiecałaś, podpisując ze mną cyrograf.' Tak naprawdę to była zabawa, chęć podniesienia własnej adrenaliny albo i nawet zwykła ciekawość. Tylko bujna wyobraźnia mimo wszystko posiada minusa, bowiem nie tylko rozpościera przed nami idylliczne i sielankowe wizje, ale także potęguje te, których się lękamy. Dopisujesz wówczas kontynuację owego koszmaru, przy okazji karmiąc swój strach. Generalnie całość sama w sobie jest banalna, a nawet i oczywista. Problem polega na tym, że to wszystko jednak zostaje w Nas. Przekłuty palec, zaschnięta krew na kartce czy w końcu same wspomnienia - to są czynniki, z powodu których czujesz się INACZEJ. Co prawda w aptece nie ma na to lekarstw, aczkolwiek... wyrzuć swoje 'cyrografy', przestań wspominać swoją obietnicę, poczekaj aż palec znów będzie gładki, a nie przekłuwany jakimiś igłami, a wszystko powinno wrócić do normy. Dopóki będziesz o tym myślała w kategoriach - 'sprzymierzyłam się z siłami ciemności'- dopóty będziesz czuła się nie swojo :)

Tyle ode mnie, pozdrawiam.

Użytkownik LacrimasProfundere edytował ten post 24.03.2011 - 21:30

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych