Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Video]"Kto Panu dał tytuł, wieśniakowi jednemu"


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
54 odpowiedzi w tym temacie

#1

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

[VIDEO]"Kto Panu dał tytuł, wieśniakowi jednemu"

Ponieważ chodzi o elektrownie atomowe w Japonii i dość ważny temat - daję go w tym dziale.

Prof. Turski w TVN 24 podniósł temperaturę rozmowy o elektrowniach atomowych w odniesieniu do zagrożenia powstałego po trzęsieniu w Japonii.

Prof. Mielczarski na zakończenie programu nie oszczędził ust i tym samym zakończył program równie emocjonującą wypowiedzią.

Przyznaję, że prof. Turski od wielu lat wpisuje się w nurt aroganckiego i aktywnego establishmentu "naukowego" negującego nie tylko wszelkie zjawiska z dziedzin ezoteryki i paranormalnych, ale aktywnie zwalczając coś, czym poważny naukowiec nie powinien się zajmować: podpisał list do ministra, aby NIE wpisywał jasnowidztwa/wróżbiarstwa do listy "zawodów", negatywnie wypowiadał się o homeopatii - a więc swoim autorytetem ją zwalczał (pytam jako człowiek: dlaczego, jeśli ktoś wierzy, że homeopatia mu pomaga i dla takiego kogoś jest "lekiem" - to dlaczego ją zwalczać?), krytycznie odniósł się do utworzenia "ambasady UFO" przy ONZ (co tym bardziej dziwi, ponieważ z roku na rok wiele rządów publikuje dowody w sprawie ufo, z których wynika jednoznacznie, że mamy do czynienia ze zjawiskiem, które należy BADAĆ - a od tego jest NAUKA!)

Tutaj nawet nie chodzi o to, czy skłaniamy się do poglądu w sprawie elektrowni prof. Turskiego, czy prof. Mielczarskiego - a o słynną bufonadę i zacietrzewienie oraz narzucanie poglądów.

Spór ten, który zakończył się w tym studio tak, jak się zakończył wcale NIE dotyczy tylko tych dwóch ludzi - a Nas wszystkich. Albo pozwolimy na to, że naukowcy będą strażnikami określonych karteli energetyczno-farmaceutycznych - czyli nie są już nauką a marionetką, kukiełką, która mydli Nam oczy (co wyszło na jaw, kiedy hakerzy ujawnili listy najważniejszych naukowców w sprawie globalnego ocieplenia, którzy umawiali się, jakich argumentów będą używać, aby dostać pieniądze na badania i wyposażenie).

I z naszego punktu widzenia to dobrze, że są jeszcze naukowcy o innych poglądach od mainstreamu, którzy drugiemu, równemu profesorowi potrafią powiedzieć w oczy, co o nim myślą (abstrahując od tego, czy jeden, czy drugi ma rację).

http://www.youtube.com/embed/lZtTOEa-Suk


[Link] Kto dał Panu tytuł, wieśniakowi jednemu >>>

Użytkownik domenicus edytował ten post 13.03.2011 - 19:41

  • 0

#2

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przyznaję, że prof. Turski od wielu lat wpisuje się w nurt aroganckiego i aktywnego establishmentu "naukowego" negującego nie tylko wszelkie zjawiska z dziedzin ezoteryki i paranormalnych, ale aktywnie zwalczając coś, czym poważny naukowiec nie powinien się zajmować: podpisał list do ministra, aby NIE wpisywał jasnowidztwa/wróżbiarstwa do listy "zawodów", negatywnie wypowiadał się o homeopatii - a więc swoim autorytetem ją zwalczał (pytam jako człowiek: dlaczego, jeśli ktoś wierzy, że homeopatia mu pomaga i dla takiego kogoś jest "lekiem" - to dlaczego ją zwalczać?), krytycznie odniósł się do utworzenia "ambasady UFO" przy ONZ (co tym bardziej dziwi, ponieważ z roku na rok wiele rządów publikuje dowody w sprawie ufo, z których wynika jednoznacznie, że mamy do czynienia ze zjawiskiem, które należy BADAĆ - a od tego jest NAUKA!)

A czemuż to uważasz, że poważny naukowiec nie powinien się zajmować takimi rzeczami? Przecież to człowiek jak każdy inny, może mieć swoje poglądy. Mamy (no, może nie stuprocentową) wolność słowa i możemy wyrażać własne poglądy na dowolny temat. Nie ważne czy jesteś profesorem na uniwersytecie, czy żulem spod mostu.
Po prostu ty masz inną opinie na różne tematy (UFO, homeopatia) od p. profesora. I masz takie samo prawo, żeby ją wygłaszać, jak on.

Co do zachowania obu panów - chamstwo i brak szacunku do siebie nawzajem.

Użytkownik domino edytował ten post 13.03.2011 - 17:58

  • 1



#3

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Po prostu ty masz inną opinie na różne tematy (UFO, homeopatia) od p. profesora. I masz takie samo prawo, żeby ją wygłaszać, jak on.

Co do zachowania obu panów - chamstwo i brak szacunku do siebie nawzajem.


W świetle JAWNYCH OSZUSTW widocznych na świecie gołym okiem (i można być "żulem spod mostu"), którego dopuszcza się "nauka" oraz wielu nadużyć - odwaga prof. Mielczarskiego i skrytykowanie prof. Turskiego (w świecie naukowym były takie przypadki, ale ostatnio ich mniej) jest odważne.

Znam inne wypowiedzi prof. Turskiego - bufonada i chamstwo oraz ironia i pokaz swojej rzekomej siły (bo on "profesor PAN" a przeciwnicy niedouczeni maluczcy) i wcale NIE odmawiam nikomu prawa do sceptycyzmu, krytyki czy odmiennego poglądu.

Ale, kiedy angażuje się środki, autorytet i możliwość własnego działania medialnego i aktywnego działania PRZECIW innym osobom, poglądom i uniemożliwia się działanie - to to już NIE jest normalność.

Naprawdę...w świetle tylu dowodów na oszustwa dzisiejszej, wykoślawionej nauki, której przedstawicielem jest m.in. prof. Turski - nie chcieć zobaczyć, że nauka wyciągnęła broń przeciwko człowiekowi i nie zawahała się jej użyć przeciw Nam jest odważne.
  • 0

#4

dzienciolek.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zachowanie panów profesorów godne pożałowania.

prof. Turski - za obronę energetyki jądrowej ma u mnie dużego plusa, minus za porywczość

prof. Mielczarski - swoją wypowiedzią o diable ujawnił swoją przynależność do "lobby węglowego" (przynajmniej tak to odebrałem) Docinka o "wieśniaku" żałosna

Ogólnie szkoda gadać, oglądając nie wiedziałem czy śmiać się czy płakać........
  • 1

#5

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

prof. Mielczarski - swoją wypowiedzią o diable ujawnił swoją przynależność do "lobby węglowego"


Czyli można przypisać komuś bycie w "lobby węglowym" i to jest negatywne - a jednocześnie bycie poplecznikiem "lobby atomowego" i jakiegokolwiek innego jest OK.

Osobiście wcale NIE jestem zwolennikiem ani jednego, ani drugiego. Chodziło mi tylko i wyłącznie o ten spór. Prof. Turski ciągle wydaje się być jakby rzecznikiem tych, którzy utrzymują jedynie słuszny porządek rzeczy - i to mi się nie podoba.

Edit: Zaznaczam jasno: NIE stawiam się w tym sporze po żadnej ze stron. Jestem obiektywny, jeśli chodzi o materię sporu atom-węgiel - ale subiektywny, jeśli chodzi o postawę, jako prof. Turskiego w wielu kwestiach i sposobu, na jaki realizuje swoją etykę naukowca.

Użytkownik domenicus edytował ten post 13.03.2011 - 19:37

  • 0

#6

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Panowie się zdenerwowali, wyszło to dość żałośnie. Nie mamy wody morskiej? ;)
  • 0

#7 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Ale, kiedy angażuje się środki, autorytet i możliwość własnego działania medialnego i aktywnego działania PRZECIW innym osobom, poglądom i uniemożliwia się działanie - to to już NIE jest normalność.

Naprawdę...w świetle tylu dowodów na oszustwa dzisiejszej, wykoślawionej nauki, której przedstawicielem jest m.in. prof. Turski - nie chcieć zobaczyć, że nauka wyciągnęła broń przeciwko człowiekowi i nie zawahała się jej użyć przeciw Nam jest odważne.


Do tego ten cały Turski podczas tego wywiadu skłamał, bo stwierdził że energia jądrowa jest najbezpieczniejszym pozyskiwaniem energii. Nie wiem jak można być takim "arogantem", bo wiadomo że jest to najniebezpieczniejsza metoda. Wiatraki, baterie słoneczne lub źródła o których pisał Radosław przynajmniej nie grożą wybuchem i nie spowodują śmierci skażonych ludzi. Jak on w ogóle może myśleć, że ludzie są aż tak głupi? Trzeba mieć tupet, żeby tak kłamać na wizji. Prof. Mielczarski zachował się zbyt gwałtownie, ale powiedział prawdę - bo ja też nie wiem kto dał Turskiemu naukowy tytuł.

Zachowanie panów profesorów godne pożałowania.

prof. Turski - za obronę energetyki jądrowej ma u mnie dużego plusa, minus za porywczość

prof. Mielczarski - swoją wypowiedzią o diable ujawnił swoją przynależność do "lobby węglowego" (przynajmniej tak to odebrałem) Docinka o "wieśniaku" żałosna

Ogólnie szkoda gadać, oglądając nie wiedziałem czy śmiać się czy płakać........


U mnie masz minus, bo obrona energetyki jądrowej jest szkodą dla każdego człowieka. Proponuję nie powtarzać papki medialnej, tylko przestudiować jak groźny może być atom.

Użytkownik Muhad edytował ten post 14.03.2011 - 09:29

  • 1

#8

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jestem ciekaw miny Turskiego w dniu dzisiejszym po eksplozji w reaktorze plutonowym..

Można być zatwardziałym sceptykiem lub zwolennikiem, ale wobec faktów należy uznać rzeczywistość.
  • 0

#9 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

sechmet dla interesów mocarstw każdy sprzedajny naukowiec jest skłonny wmówić Kowalskiemu w telewizji największe kłamstwo. Wszyscy sceptycznie nastawieni sami mogli zobaczyć w tym wywiadzie z jakim wyrachowaniem "profesorek" kłamał. Nawet mu brewka nie pyknęła, zupełnie jak Kurskiemu( z kabaretu Neonówka). Klasyczny przykład arogancji i zakłamania i takie wodolejstwo bezwartościowe sprzedają w wielu dziedzinach naukowych tylko po to, by zachować właściwy rządom porządek świata. Wszyscy dobrze wiemy, nie trzeba być naukowcem, by wiedzieć że reaktory jądrowe są bardzo niebezpieczne i to tylko kwestia czasu, kiedy coś pójdzie nie tak. Wmawiają kłamstwa ludziom, dlatego że jest to bardzo tani sposób pozyskiwania energii. Cała Europa to tak naprawdę tykająca bomba atomowa. Niech wybuchnie choćby jeden z dwóch europejskich superwulkanów i mamy pozamiatane. W Niemczech jest jeden, a Niemcy mają ok 20 reaktorów. Moim zdaniem powinno się czerpać energię z czegoś w zupełnie inny sposób.

Użytkownik Muhad edytował ten post 14.03.2011 - 12:27

  • 1

#10

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Prof. Mielczarski w tym programie pokazał ile jest wart, wątpię że po takim wystąpieniu jakaś poważna stacja telewizyjna zaprosi go ponownie.

Nie wiem jak można być takim "arogantem", bo wiadomo że jest to najniebezpieczniejsza metoda. Wiatraki, baterie słoneczne lub źródła o których pisał Radosław przynajmniej nie grożą wybuchem i nie spowodują śmierci skażonych ludzi.


Czy przed wydarzeniami w Japonii również uważałeś że energetyka jądrowa jest najniebezpieczniejsza na świecie?
Nie można tak sobie przechodzić od skrajność, bo pisanie że jest to najniebezpieczniejsze źródło pozyskiwania energii to znaczne nadużycie które nie ma pokrycia w rzeczywistości. Jak do tej pory jeszcze nikt w Japonii od promieniowania nie zginął, natomiast w wyniku tsunami zginęło tysiące ludzi, dlatego robienie wielkiego halo na cały świat jest zupełnie nie poważne. A wypowiedzi niemieckich polityków żeby Polska nie budowała elektrowni są komiczne. Wokół Polski jest kilkanaście elektrowni atomowych i jakby się miało coś im stać to nasz kraj by również na tym ucierpiał, ale na razie nic im nie jest.
Elektrownie wiatrowe nie zaspokoją potrzeb energetycznych naszego kraju bo są małej mocy, trzeba odpowiedniego wietrznego terenu żeby je stawiać.

Elektrownie w Japonii były tak zaprojektowane żeby przetrwać fale na około 6 metrów, niestety przyszły większe i doszło do awarii. Jak wiemy tak silne trzęsienia zdarzają się bardzo rzadko.

Użytkownik wiem wszystko edytował ten post 22.03.2011 - 22:09

  • -1



#11 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie można tak sobie przechodzić od skrajność, bo pisanie że jest to najniebezpieczniejsze źródło pozyskiwania energii to znaczne nadużycie które nie ma pokrycia w rzeczywistości.


Pokaż mi jakiekolwiek inne pozyskiwanie energii, które grozi wybuchem, skażeniem, ogólnie śmiercią ludzi a jeśli nie to mutacjami genetycznymi. Może wiatraki? Może lustra, baterie elektryczne? No czekam. Czekam na odpowiedź, z której strony elektrownie atomowe są bezpieczne.
  • 0

#12

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Górnictwo węgla kamiennego i innych kopalin http://www.ciop.pl/34267

W całym ubiegłym roku w górnictwie węgla kamiennego zginęło 15 górników, w tym roku już 10.

http://www.tvp.pl/katowice/aktualnosci/spoleczne/ranking-niebezpiecznych-kopaln/4149707

I to tylko w Polsce.

Wybuch gazu w kopalni w południowo-zachodnich Chinach zabił w piątek w nocy 16 górników, trzech kolejnych uznaje się za zaginionych.

http://gornictwo.wnp.pl/w-wybuchu-w-chinskiej-kopalni-zginelo-16-osob,134725_1_0_0.html

Według oficjalnych danych, w ubiegłorocznych wypadkach w chińskich kopalniach zginęły 2433 osoby,. Pod względem liczby ofiar rekordowy był rok 2002, kiedy śmierć poniosło 6995 górników.

http://gornictwo.wnp...3512_1_0_0.html

A teraz porównaj to sobie z ilością ofiar awarii w elektrowniach atomowych.
Dziękuję.

Użytkownik wiem wszystko edytował ten post 23.03.2011 - 11:57

  • 1



#13

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Górnictwo węgla kamiennego i innych kopalin http://www.ciop.pl/34267

W całym ubiegłym roku w górnictwie węgla kamiennego zginęło 15 górników, w tym roku już 10.

http://www.tvp.pl/katowice/aktualnosci/spoleczne/ranking-niebezpiecznych-kopaln/4149707

I to tylko w Polsce.

Wybuch gazu w kopalni w południowo-zachodnich Chinach zabił w piątek w nocy 16 górników, trzech kolejnych uznaje się za zaginionych.

http://gornictwo.wnp.pl/w-wybuchu-w-chinskiej-kopalni-zginelo-16-osob,134725_1_0_0.html

Według oficjalnych danych, w ubiegłorocznych wypadkach w chińskich kopalniach zginęły 2433 osoby,. Pod względem liczby ofiar rekordowy był rok 2002, kiedy śmierć poniosło 6995 górników.

http://gornictwo.wnp...3512_1_0_0.html

A teraz porównaj to sobie z ilością ofiar awarii w elektrowniach atomowych.
Dziękuję.


Pogadaj o tym z rodzicami tych dzieci,na pewno przyznają ci rację.

http://www.youtube.com/watch?v=viE45tygOZU

Dziękuję.
  • 2

#14

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Taaa i czy wszyscy ludzie na tym filmiku mają zdeformowane ciała po skażeniu radioaktywnym. Zebrano kilka bardziej drastycznych przypadków i wykorzystano je do propagandy.


Pogadaj z rodzicami tych dzieci, na pewno przyznają ci rację




  • 0



#15

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pudło i to kompletne-wszystkie zdjęcia na filmie który podałem zostały wykonane w promieniu 50 kilometrów od Czarnobyla pomiędzy 1986 a 2000 rokiem,w dodatku zarówno przez akredytowanych w ZSRR a później na Ukrainie dziennikarzy jak i pracowników MAEA monitorujących efekty skażenia.

Tak więc jeżeli masz cokolwiek na poparcie swoich słów że te zdjęcia to niepowiązany ze sobą propagandowy zbiór to proszę,wykaż namacalnie prawdziwość tego co napisałeś.

Ta organizacja to też pewnie ściema mrocznego antyatomowego lobby?

Chernobyl Children International

Użytkownik Mehitabel edytował ten post 23.03.2011 - 13:09

  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych