Skocz do zawartości


Katastrofa w Fukushimie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1855 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie napędzajcie zmian w tym kierunku , nie lepiej kreować miłą i harmonijną przyszłość?
Pozdrawiam was wszystkich , pozostaje tylko czekać co się stanie :D
  • 0

#17

mpiwowski.
  • Postów: 148
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie napędzajcie zmian w tym kierunku , nie lepiej kreować miłą i harmonijną przyszłość?
Pozdrawiam was wszystkich , pozostaje tylko czekać co się stanie :D


cóż taka natura człowieka, zwłaszcza młodszych osób. poszukują wrażeń i to wygląda u niektórych tak jakby się nie mogli doczekać wybuchu bo wreszcie coś by się działo. to od razu mówię nie chcielibyście tego.

Zresztą i tak na 99,9% nic się nie stanie więc... :)

Użytkownik mpiwowski edytował ten post 13.03.2011 - 00:15

  • -1

#18

kudlaty88.
  • Postów: 195
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

moze byc ciezko to opanowac :(



http://wiadomosci.ga...o_wybuchu_.html



Taaa teraz przyznali że drugi reaktor nawalił ale poziom promieniowania spada wiec wszystko w porządku.
Jutro albo pojutrze powiedzą ze jednak był duży wyciek , jest bardzo wysoki poziom promieniowania i nawalił jeszcze jeden reaktor ale nie ma powodów do niepokoju wszystko jest pod kontrolą a świecący deszcz jest tylko złudzeniem optycznym...
  • 3



#19

Hellraiser.
  • Postów: 248
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

już teraz przyznali że jest 160 osób napromieniowanych

Link

wiem, że źródło nie jest ambitne i wiarygodne...


Nie napędzajcie zmian w tym kierunku , nie lepiej kreować miłą i harmonijną przyszłość?
Pozdrawiam was wszystkich , pozostaje tylko czekać co się stanie :D


cóż taka natura człowieka, zwłaszcza młodszych osób. poszukują wrażeń i to wygląda u niektórych tak jakby się nie mogli doczekać wybuchu bo wreszcie coś by się działo. to od razu mówię nie chcielibyście tego.

Zresztą i tak na 99,9% nic się nie stanie więc... :)


Kontrolujesz sytuację w Fukushima I i II ?

Tak wywnioskowałem z poziomu pewności...
  • 0

#20

mpiwowski.
  • Postów: 148
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie umiesz czytać?? na 99,9%, jakbym kontrolował to napisałbym 100%. 0,01% stawiam na wybuch. Tak ja jestem na 99,9% pewny, zrobili szum w mediach i wiele osób już myśli, że zaczyna wybuchać. :roll:

Użytkownik mpiwowski edytował ten post 13.03.2011 - 00:36

  • 0

#21

Hellraiser.
  • Postów: 248
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

nie umiesz czytać?? na 99,9%. 0,01% stawiam na wybuch. Tak jestem na 99,9% pewny, zrobili szum w mediach i wiele osób już myśli, że zaczyna wybuchać. :roll:


To, że media generują szum to prawda i niemal banał, ale tutaj odgrywają raczej odwrotną rolę - dawkują i filtrują informacje - raczej nie zależy im na wywoływaniu paniki, dziękuję za komplement nt. młodości - ale niestety nie zależy mi wcale na tym aby cokolwiek tam jeszcze wybuchło , dziękuję też za minusa.

pozdrawiam

Użytkownik Hellraiser edytował ten post 13.03.2011 - 00:38

  • 0

#22

mpiwowski.
  • Postów: 148
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


nie umiesz czytać?? na 99,9%. 0,01% stawiam na wybuch. Tak jestem na 99,9% pewny, zrobili szum w mediach i wiele osób już myśli, że zaczyna wybuchać. :roll:


To, że media generują szum to prawda i niemal banał, ale tutaj odgrywają raczej odwrotną rolę - dawkują i filtrują informacje - raczej nie zależy im na wywoływaniu paniki, dziękuję za komplement nt. młodości - ale niestety nie zależy mi wcale na tym aby cokolwiek tam jeszcze wybuchło , dziękuję też za minusa.

pozdrawiam


A ty dalej swoje, po 1 nie rozumiem czemu poprzednią wypowiedź odebrałeś jako agresję tylko w twoim kierunku?? przecież napisałem ogólnie że taka przypadłość ludzi, zwłaszcza młodych osób. ale to chyba logiczne się wydaje, ze nie pisze o wszystkich i nie muszę wcale pisać o tobie.

po 2 nie lubię bezpodstawnych oskarżeń. Pokaz mi dowód, że to ja dałem ci minusa.

Kończę i na drugi raz nie odbieraj każdego zdania jako atak na twoją osobę.

Użytkownik mpiwowski edytował ten post 13.03.2011 - 00:44

  • 0

#23

kudlaty88.
  • Postów: 195
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

nie umiesz czytać?? na 99,9%. 0,01% stawiam na wybuch. Tak jestem na 99,9% pewny, zrobili szum w mediach i wiele osób już myśli, że zaczyna wybuchać. :roll:



Sorki ale mam wrażenie że media nie podają/nie znają wszystkich informacji.

Nie chcę snuć teorii spiskowych ale może być tak że japońscy inżynierowie nie dają sobie rady z chłodzeniem reaktorów i wiedzą że może dojść do poważnego skażenia. To by była dla nich totalna porażka i chcą to ukrywać tak długo jak to tylko możliwe mając równocześnie nadzieję że sytuację uda się opanować a wtedy będzie cacy.

Wiem że to naciągane i to mocno ale tak sobie tylko rozważam różne możliwości...

Użytkownik kudlaty88 edytował ten post 13.03.2011 - 00:47

  • 0



#24

Arczi1991.
  • Postów: 285
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Meltdown may be under way at Fukushima nuclear reactor, official with Japan's nuclear safety agency tells CNN.

Prawdopodobnie ma miejsce topienie się reaktora, jak dobrze rozumiem...
  • 0

#25

mpiwowski.
  • Postów: 148
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


nie umiesz czytać?? na 99,9%. 0,01% stawiam na wybuch. Tak jestem na 99,9% pewny, zrobili szum w mediach i wiele osób już myśli, że zaczyna wybuchać. :roll:



Sorki ale mam wrażenie że media nie podają/nie znają wszystkich informacji.

Nie chcę snuć teorii spiskowych ale może być tak że japońscy inżynierowie nie dają sobie rady z chłodzeniem reaktorów i wiedzą że może dojść do poważnego skażenia. To by była dla nich totalna porażka i chcą to ukrywać tak długo jak to tylko możliwe mając równocześnie nadzieję że sytuację uda się opanować a wtedy będzie cacy.


Ok, ale mówię to że "JA" jestem pewny, tylko i wyłącznie. Jeśli ty masz inne zdanie to ok. Mówię tylko co ja uważam to tyle.

Co do tego czy podają, to może i nie podają, ale według mnie i tak wszystko wkońcu ucichnie i nic się nie stanie.

Użytkownik mpiwowski edytował ten post 13.03.2011 - 00:48

  • 0

#26

Hellraiser.
  • Postów: 248
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano



nie umiesz czytać?? na 99,9%. 0,01% stawiam na wybuch. Tak jestem na 99,9% pewny, zrobili szum w mediach i wiele osób już myśli, że zaczyna wybuchać. :roll:


To, że media generują szum to prawda i niemal banał, ale tutaj odgrywają raczej odwrotną rolę - dawkują i filtrują informacje - raczej nie zależy im na wywoływaniu paniki, dziękuję za komplement nt. młodości - ale niestety nie zależy mi wcale na tym aby cokolwiek tam jeszcze wybuchło , dziękuję też za minusa.

pozdrawiam


A ty dalej swoje, po 1 nie rozumiem czemu poprzednią wypowiedź odebrałeś jako agresję tylko w twoim kierunku?? przecież napisałem ogólnie że taka przypadłość ludzi, zwłaszcza młodych osób. ale to chyba logiczne się wydaje, ze nie pisze o wszystkich i nie muszę wcale pisać o tobie.

po 2 nie lubię bezpodstawnych oskarżeń. Pokaz mi dowód, że to ja dałem ci minusa.

Kończę i na drugi raz nie odbieraj każdego zdania jako atak na twoją osobę.


Nie odbierałem niczego jako agresję ani nie rzucam oskarżeń, wygląda że ty masz problemy z czytaniem,
za młody wiek jako komplement podziękowałem , tak samo za minusa,
jestem niespotykanie spokojnym człowiekiem,
więc pokojowo zakończymy ten offtop i skupmy się na temacie.

pozdrawiam
  • 0

#27

kudlaty88.
  • Postów: 195
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Również mam nadzieję że nic więcej już się nie stanie i wszystko ucichnie.
  • 0



#28

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

na razie okreslaja stan jako level 4 .. w 7 stopniowej skali,
  • 0

#29

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mamy nową informację, niestety niezbyt optymistyczną... Topi się rdzeń reaktora nr. I

http://www.msnbc.msn...ific/?GT1=43001

Dodatkowe Informacje z BBC:

- nadal trwa ewakuacja ludności na obszarze 20km od reaktora (ewakuacja obejmuje 170.000 osób)

- mówi się o nieoficjalnej strefie objętej kwarantanną, która wynosi już 60km (reporterzy BBC poinformowali, że zostali zatrzymani przez policję, która zabroniła im przekraczać tę granicę).

- pojawiła się informacja, że faktycznie topi się rdzeń reaktora nr. I

- drugi reaktor stracił awaryjny system chłodzenia, nie ma dalszych informacji na ten temat.

Aktualizacja:

Jest kolejna informacja o reaktorze nr. III, który traci zdolność do chłodzenia rdzenia:

http://english.kyodo...1/03/77230.html
  • 3



#30

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

nie za wesolo. Na razie od 2 h gadaja to samo w NHK nie ma nowych newsow.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych