Skocz do zawartości


Kataklizm w Japonii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
217 odpowiedzi w tym temacie

#61

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

A czarny scenariusz zakłada taką ewentualność:

Dołączona grafika

Dodatkowo biorąc pod uwagę kierunek i prędkość prądu zatokowego to za kilka dni sytuacja na zachodnim wybrzeżu USA i Kanady może być bardzo poważna.

Zobaczcie co zarejestrował reporter stacji CNN w mieście Chiba City.
Ziemia dosłownie pęka i rozstępuje się pod nogami.

http://www.youtube.com/watch?v=0rAPF3e2_9I
  • 6



#62

Balrog84.
  • Postów: 49
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No nie powiem ale przerażający ten filmik z parku...jak widać nasza planeta ma chyba już dość i robi selekcje
  • 0

#63

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z ciekawości postanowiłem sprawdzić, jak wyglądają szeregi czasowe ostatniej silnej aktywności w rejonie Honsiu (począwszy od trzęsienia 7.2 z 9 marca). Wyszło mi coś takiego (wykresy dla magnitudy i głębokości):

Dołączona grafika
dane: USGS
  • 1



#64

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Trzeba być ślepym żeby nie widzieć co się dzieje, w ciągu ostatniego roku aktywność wulkanów znacznie wzrosła, mieliśmy także 4 potężne trzęsienia ziemi, aktywność słońca wzrosła, to już nie jest pseudonauka...
  • 0



#65 Gość_*Armstrong*

Gość_*Armstrong*.
  • Tematów: 0

Napisano

Kolejne straszne wieści z Japonii, setki ciał w Rikuzentakacie. Od 300 do 400 ciał znaleźli ratownicy w jednym tylko japońskim mieście - Rikuzentakata. 24-tysięczne miasto zostało niemal całkowicie zniszczone przez trzęsienie ziemi i tsunami. Nie jest jasne, czy setki ofiar w Rikuzentakacie wliczane są do oficjalnego bilansu ofiar, który przed południem wynosił ponad 600 zabitych.

http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html

Pierwszy film na stronie tego newsa przedstawia tsunami widziane z poziomu ulicy. Siła wody jest niesamowita, na filmie widać, że woda w cale nie musi być głęboka, by przestawiać samochody.
  • 0

#66

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Na Ziemi zaczęła się burza magnetyczna. To właśnie ją naukowcy obwiniają za katastrofalne trzęsienie ziemi w Japonii – informuje newsru.com. Badacze wskazują także na niekorzystne dla nas położenie Księżyca i nadmierną aktywność Słońca, które mogły przyczynić się do tragedii w Japonii.

Jak wskazuje indeks Kp, który służy do pomiarów zaburzeń ziemskiego pola magnetycznego, na Ziemi zaczęła się burza magnetyczna. Wartość Kp wzrosła wczoraj wieczorem do poziomu wskazującego na burzę, następnie obniżyła się, a w piątek rano znów wskazywała wartości alarmujące – wytłumaczyli naukowcy z National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) z USA.

Do Ziemi "doleciał" jeden z głównych wybuchów, które miały miejsce na Słońcu w ostatnich tygodniach – wyjaśniła Irina Mjakowa, z instytutu kosmofizycznego Rosyjskiej Akademii Nauk. Uspokoiła także, że burza na Ziemi na szczęście nie będzie silna.


Ostatnio w ciągu pięciu dni na Słońcu odnotowano ponad 70 słonecznych wybuchów. W nocy z 9 na 10 marca na Słońcu zanotowano drugi co do wielkości wybuch w ciągu ostatnich lat. Był tylko trzy razy mniejszy niż rekordowy sprzed czterech lat.

Rosyjscy eksperci są przekonani, że burza magnetyczna i położenie Księżyca mogły być przyczyną trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii.

Księżyc obecnie jest najbliżej Ziemi od 10 lat – w odległości zaledwie 350 tysięcy kilometrów. Jego waga ma wpływ na litosferę Ziemi, uważają naukowcy. Słońce również jest w szczycie swojej aktywności z kilku lat, niedawny wybuch na gwieździe spowodował burze magnetyczne na Ziemi. Według rosyjskich naukowców Sachalin i Wyspy Kurylskie są teraz najbardziej narażone na trzęsienia ziemi.

Zastępca dyrektora Instytutu Fizyki Ziemi RAN powiedział, że trzęsienie ziemi w Japonii można było przewidzieć, bo w poprzedzającym je tygodniu dochodziło już do słabych wstrząsów.

Ogromne trzęsienie ziemi o sile 8,9 w skali Richtera miało miejsce w Japonii o godzinie 14.46 miejscowego czasu. Największe szkody spowodowała jednak wielka fala tsunami wywołana trzęsieniem, która wdarła się w głąb lądu. Fala w początkowej fazie osiągnęła około 10 metrów wysokości. Po pierwszej fali pojawiły się kolejne. To największe trzęsienie w Japonii od 140 lat.

onet.pl
  • 1



#67 Gość_Nivers

Gość_Nivers.
  • Tematów: 0

Napisano

Po cichu sobie myślałem że winne jest słonce które wariuje ostatnimi czasy, teraz sobie wchodzę na onet i natknąłem się na interesujący artykuł przetłumaczony z newsru.com. Pamiętam jak ostatnio się udzielałem w temacie o słońcu i cytowałem newsy z nasa, nikt mi nie wierzył, a nasa obarczali za ściemę... Myślę że oni wiedzą co piszą, od tego w końcu są...

Tu jest ten temat:

http://www.paranorma...nas-apokalipsa/

a powyżej ten artykuł z newsru.com
  • 0

#68 Gość_*Armstrong*

Gość_*Armstrong*.
  • Tematów: 0

Napisano

Bardzo podobnie napisali Muchad i Kpiarz, kopiuj i w klej bez zastanowienia nad czytanym tekstem, zostawcie ten Księżyc w spokoju, co wam on tak przeszkadza? Słońce to co innego, ale Księżyc?

Nie chce mi się znów pisać tego samego, więc podeśle link

http://www.paranorma...315#entry425315

Post 388.

Użytkownik Eury edytował ten post 12.03.2011 - 14:34

  • 0

#69

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Wiem, że obraz po kataklizmie prawie wszędzie wygląda tak samo, ale przeglądając zdjęcia z Japonii niektóre zrobiły na mnie kolosalne wrażenie. Niektóre wyglądają jak po wojnie albo wybuchu bomby atomowej... Oto one:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 9



#70

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wygląda na to,że trzęsienie w Japonii było znacznie silniejsze niż szacowano to tej pory.
Gerard Fryer, geofizyk z Pacific Tsunami Warning Center określił magnitudę tego wstrząsu na 9.1 w skali Richtera.
Nowa wartość została skorygowana w oparciu o wpływ wstrząsu na cały obszar Pacyfiku w tym o pomiary dokonane na Hawajach.
Tym samym to zabójcze trzęsienie stało się czwartym co do wielkości trzęsieniem ziemi odkąd zaczęto dokonywać pomiarów choć USGS nadal utrzymuje swoją wartość na poziomie 8.9.

Tsunami warning center raises magnitude of Japan quake to 9.1
  • 1



#71

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Trzęsienie ziemi w Japonii, zdaniem naukowców z Narodowego Instytutu Geofizyki i Wulkanologii, przesunęło oś Ziemi o co najmniej 10 cm natomiast NASA twierdzi, że skrócił także się dzień o 1,6 mikrosekundy. Trzęsienie ziemi przesunęło też Honsiu o 2,4 m., a płyty tektoniczne obniżyły się o ponad 18 metrów.

podaje polska Wiki powołując się na onet, który z kolei powołuje się na newsru.com.
Z tego co pamiętam, po trzęsieniu na Haiti też dzień się skrócił o kilka mikrosekund, oczywiście nie ma to większego wpływu na nasze życie.
Nie jestem geologiem, ale obniżenie płyt tektonicznych o 18 metrów to chyba dość dużo.

Wpływ japońskiego trzęsienia ziemi może być porównywalny w tym względzie z tym, które miało miejsce 26 grudnia 2004 roku na Sumatrze, kiedy oś Ziemi przesunięta została o 6 cm



Liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi w Japonii może sięgnąć 10 tys. - podaje publiczna telewizja NHK

No, no, sporo się już tych ofiar uzbierało. A ta liczba pewnie jeszcze wzrośnie.

Edit: Wcześniej podawano, że ewakuowanych zostało 215 tys. osób, w tej chwili BBC podaje, że ta liczba wynosi 310 tysięcy. "About 310,000 people have been evacuated"

Użytkownik domino edytował ten post 13.03.2011 - 12:19

  • 0



#72

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Wstrząsające zdjęcia lotnicze ukazujące jak Japonia wyglądała przed i po kataklizmie.
Po prostu coś przerażającego ....

Japan Earthquake: before and after
  • 5



#73

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tutaj można zobaczyć lokalizację wszystkich wstrząsów wtórnych. A było ich ponad 250...
  • 0



#74

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tego materiału pewnie jeszcze nie widzieliście.
Tutaj dopiero widać jak bardzo jesteśmy bezradni w starciu z takim żywiołem.
Szok.


  • 2



#75

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Newsy wg http://www.guardian.co.uk:

- US Geological Survey podaje, że trzęsienie przesunęło główny ląd (wyspę) Japonii o 2.4 metra;

- Zdjęcie Hiromitsu Shinkawy, chyba najsłynniejszego na chwilę obecną uratowanego po kataklizmie - został uratowany przez załogę helikoptera po tym, jak po schronieniu się na dachu własnego domu zniosło go 7/10 (wg różnych źródeł) mil w morze;

Dołączona grafika

- Nie wiadomo, czy pompowanie wody morskiej coś da, taka procedura nie była nigdy testowana. Minie kilka dni, nim się dowiemy - jak się nie uda dojdzie najprawdopodobniej do stopienia rdzenia reaktora;

- Japoński Instytut Meteorologiczny podaje, że istnieje 70% prawdopodobieństwo na wystąpienie w ciągu najbliższych 3 dni kolejnego wstrząsu wtórnego o magnitudzie 7 albo większej;

- Trzęsienie wygięło czubek budynku Tokio Tower;

Dołączona grafika

- Wg Associated Press, wulkan Shinmoedake na południu Japonii wznowił aktywność;



- wg Kyodo News wysiadł system chłodzenia w kolejnej elektrowni atomowej, tym razem jest to Tokai No. 2 Power Station w mieście Tokai.

Użytkownik kamilus edytował ten post 13.03.2011 - 18:09

  • 2




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych