Skocz do zawartości


Zdjęcie

PSI Wheel


  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#46

Ano.
  • Postów: 309
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To zdecydowanie jest nieodkryte prawo fizyki, ale tylko dla OpenMind'a. Byle ciepło wydzielane przez nasze ciała może poruszyć powietrze. Jeśli dodatkowo przykryjecie "wiatraczek" to już w ogóle - zamknięte środowisko - większe cyrkulacje powietrza.

Takie doświadczenie istniało już 100 lat temu. Tyle, że wtedy pewien człowiek skonstruował "wiatrak napędzany światłem". Jego teoria brzmiała że światło (bo nie znano wtedy jeszcze fotonów) uderza w folię aluminiową wiatraczka poruszając nim (wiatrak znajdował się pod przykryciem). Dalsze badania wykazały że światło jedynie nagrzewało jedną stronę doprowadzając do różnicy temperatur i w efekcie poruszając wiatraczkiem.

Człowiek nie potrzebuje zamykać środowiska pracy by uzyskać ten efekt bo jego temperatura jest znacznie wyższa od temperatury otoczenia.
  • 0

#47

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A magią dopiero jest silnik zbudowany tylko z kilkudziesięciu atomów działający dzięki światłu. Ot to dopiero.
Naprawdę, jeśli nagrasz film jak robisz to pod kołdrą to dopiero wtedy nieco przekonasz innych do swojej racji
  • 1



#48

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

daruj już sobie. Skończ sobie wmawiać,że masz wielkie zdolności. Niestety,prawa fizyki bywają nie miłe :(



Kwestionujesz zdolności kolegi a nie samo doświadczenie ?

openmind poruszanie wiatraczkiem to odkryte prawo fizyki. Nie każ mi czytać jakiś bzdur o siatce ziemi bo ja już czytałem o tym i to jedna wielka ściema jest.


masz dowody na to że promieniowanie ziemi jest wielką ściemą ?
  • -1



#49

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

jakie promieniowanie Ziemi, czy chodzi ci o pole magnetyczne czy o jakieś inne wymyślone przez zwolenników new age promieniowanie?
A poza tym już ci chyba ze 100 razy tłumaczyłem że przedstawia się dowody na istnienie czegoś, a nie nieistnienie. Nie widziałem w poważnych programach naukowych albo książkach z fizyki teorii albo wzorów przewidujących takie promieniowanie.

Ale uwierz mi, ze mozna zyc tak jak sie chce, a zjawiska paranormalne istnialy, istnieja i istniec beda (mam nadzieje jednak ze w przyszlosci nie bedziemy na to mowic "paranormalne" tylko "normalne")


Telekineza nie istnieje bo nie ma możliwości przesuwania przedmiotów siłą umysłu, i nie ma człowieka który by to potrafił, koniec kropka. A zjawiska paranormalne w świetle współczesnego stanu wiedzy mogą istnieć, bo np. nie wiemy jeszcze wszystkiego o zjawisku nde. Ale cała reszta zjawisk takich jak duchy, telepatia to rzeczy wymyślone i nieistniejące.

Użytkownik wiem wszystko edytował ten post 07.03.2011 - 10:42

  • 0



#50

...:::OpenMind:::....
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przykładów telepati można mnożyć na pęczki. Jak wytłumaczysz przeczucie że ktoś zadzwoni i dosłownie za 5sekund masz telefon. Jak wytłumaczyć że średnio 3 razy w tygodniu dzwonie do mojego bliskeigo kolegi dokładnie w momencie keidy on dzowni do mnie?

Poczytaj relacje ludzi zażywających lsd. Wielu z nich twierdzi że wiedziało co ich kompan ma do powiedzenia na ułamek sekundy zanim ten otworzył usta. Uczucie z początku straszne a potem fascynujące. Wiem bo sam tak miałem.

W końcu jak wytłumaczysz seks z ukochaną osobą? Nie odczuwasz mentalnego polączenia z partnerką? Myślisz że dlaczego tak wiele kultur uważało zbliżenie za przeżycie religilne?

Na prawdę kolego, otwórz swoej serce bo wiele możesz tracić nawet o tym nie widząc. To nie jest atak na twoją osobę. Cenie twoej wypowiedzi, bo twoje stanowisko umożliwia nam dyskusje, a ta, o ile merytoryczna-zawsze przynosi pozytywne efekty.

Wiem że odbiegamy od zagadnienia, ale faktem jest że procesy o których prowadzimy dyskusję są bardzo połączone i wychodzą z założenia że świat jest zupą złożoną ze świadomości jako nadrzędnej siły fizycznej i energi. Wybaczcie łapotologiczne tłumaczenie. Na YT znajdziecie wypowiedzi ludzi mądrzejszy i z większą sprawnością językową.
  • 0

#51

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

jakie promieniowanie Ziemi, czy chodzi ci o pole magnetyczne czy o jakieś inne wymyślone przez zwolenników new age promieniowanie?
A poza tym już ci chyba ze 100 razy tłumaczyłem że przedstawia się dowody na istnienie czegoś, a nie nieistnienie. Nie widziałem w poważnych programach naukowych albo książkach z fizyki teorii albo wzorów przewidujących takie promieniowanie.

Ale uwierz mi, ze mozna zyc tak jak sie chce, a zjawiska paranormalne istnialy, istnieja i istniec beda (mam nadzieje jednak ze w przyszlosci nie bedziemy na to mowic "paranormalne" tylko "normalne")


Telekineza nie istnieje bo nie ma możliwości przesuwania przedmiotów siłą umysłu, i nie ma człowieka który by to potrafił, koniec kropka. A zjawiska paranormalne w świetle współczesnego stanu wiedzy mogą istnieć, bo np. nie wiemy jeszcze wszystkiego o zjawisku nde. Ale cała reszta zjawisk takich jak duchy, telepatia to rzeczy wymyślone i nieistniejące.



No dobrze.
Jakie wiesz że są promieniowania Ziemi. Jakie promieniowania płynace z Ziemi są Ci znane.
  • -1



#52

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przykładów telepati można mnożyć na pęczki. Jak wytłumaczysz przeczucie że ktoś zadzwoni i dosłownie za 5sekund masz telefon. Jak wytłumaczyć że średnio 3 razy w tygodniu dzwonie do mojego bliskeigo kolegi dokładnie w momencie keidy on dzowni do mnie?

To nie jest telepatia, tylko zbiego okoliczności. Takich ludzi jak ty jest na świecie około miliarda. Wszyscy gdzieś dzwonią: mąż do żony, dziewczyna do chłopaka, pracownik do szefa, telemarketerzy do klientów itp. Często jest tak, że myślimy o kimś i ten ktoś właśnie w tym momencie dzwoni albo kilka minut później. Wtedy człowiek może sobie pomyśleć że coś niezwykłego się stało, że właśnie skontaktował się telepatycznie z drugą osobą.
Ale czy w tym jest coś nadnaturalnego? Nie ma nic, bo to wynika z prawa prawdopodobieństwa. To co ma prawdopodobieństwo większy od zera, to musi się zdarzać. To tak jak z totolotkiem. Szansa na wygranie w tej grze wynosi mniej więcej 1/ kilkunastu milionów( w zależności od gry, bo jest ich kilka).
Ważne jest żeby takie rzeczy głębiej przemyśleć. Trzeba zastanowić się czy dane zjawisko ma jakieś racjonalne wyjaśnienie. Nie należy opierać się na pozorach.
  • 0



#53

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

czytałem gdzieś ( ubolewam nad tym że nie pamiętam gdzie ) lub oglądałem program, w którym mały w jakimś rezerwacie nauczono myć owoce (?) chyba owoce, przed jedzeniem i stało się to ich nawykiem. Po jakimś czasie mycie owoców przez małpy przeniosło się na drugi koniec kontynentu i dalej dalej w inne rejony, a małpy z rezerwatu w którym myły owoce nie mogły iść na drugi koniec kontynentu i pokazać jak to się robi :D a wcześniej nie zaobserwowano mycia owoców przez małpy. Zastanawiające co ?
  • 0

#54

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

czytałem gdzieś ( ubolewam nad tym że nie pamiętam gdzie ) lub oglądałem program, w którym mały w jakimś rezerwacie nauczono myć owoce (?) chyba owoce, przed jedzeniem i stało się to ich nawykiem. Po jakimś czasie mycie owoców przez małpy przeniosło się na drugi koniec kontynentu i dalej dalej w inne rejony, a małpy z rezerwatu w którym myły owoce nie mogły iść na drugi koniec kontynentu i pokazać jak to się robi :D a wcześniej nie zaobserwowano mycia owoców przez małpy. Zastanawiające co ?



Piszesz o eksperymencie noszącym obecnie nazwę - 100 małpa.
  • -1



#55

...:::OpenMind:::....
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem wszystko podałeś naciągane wytłumaczenie na tylko jeden z moich argumentów.
  • 0

#56

Ano.
  • Postów: 309
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wiem wszystko podałeś naciągane wytłumaczenie na tylko jeden z moich argumentów.


Ty tymczasem nie odniosłeś się do mojej wypowiedzi ;] zbyt bolesna prawda ?
  • 0

#57

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie naciągane wytłumaczenie tylko prawdę. Takie są fakty. Coś co wydarza się z prawdopodobieństwem 1/ miliarda, zdarza się na całym świecie co najmniej kilka razy dziennie.
Do reszty twoich argumentów się nie odniosłem, bo sądzę że nie wymagają komentarza, jak np. ten:

W końcu jak wytłumaczysz seks z ukochaną osobą? Nie odczuwasz mentalnego polączenia z partnerką? Myślisz że dlaczego tak wiele kultur uważało zbliżenie za przeżycie religilne?

Mentalne połączenie? Przecież to normalna psychologia jest, wynika to z pracy mózgu, a nie jakiejś telepatii. Nie spodziewałem się że ktoś może szukać czegoś niewyjaśnionego w tak oczywistym zjawisku.

Jeszcze to:

No dobrze.
Jakie wiesz że są promieniowania Ziemi. Jakie promieniowania płynace z Ziemi są Ci znane.

A od czego masz internet?
  • 1



#58

ViRuS.
  • Postów: 158
  • Tematów: 2
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

gowno wynika z prawdopodobienstwa, to ci powiem.

Użytkownik ViRuS edytował ten post 07.03.2011 - 22:05

  • -1

#59

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

aha, to lepiej zapal sobie skuna.
  • 1



#60

ViRuS.
  • Postów: 158
  • Tematów: 2
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

lamerski pocisk stary.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych