Skocz do zawartości


Zdjęcie

Alex Malarkey był w niebie i spotkał Jezusa. Świat poruszony historią 6-latka!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#46

Amontillado.
  • Postów: 631
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 21
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kwestia rozproszenia energii jest wzięta z fizyki. To nie jest ideologia.


"energia (...) szuka innego żywiciela, szuka kolejnej manifestacji swojego istnienia."

To jest ideologia.

Owszem. Dla mnie nawet nasza matka ziemia ma duszę, jak wszystko co zostało zrodzone do życia. Nawet rośliny reagują na dotyk, na słowa. Ty nadal nie rozumiesz, że energia jest świadoma i przenika absolutnie wszystko, a jedyne co przenika wszystko to sam Stworzyciel. Nasza dusza jest nieśmiertelna a jedyną rzeczą nieśmiertelną w całym wszechświecie i poza nim to właśnie Energia, która jest w ciągłym obiegu.


A kamień - więc on też został zrodzony do zycia? Za przeproszeniem - bez obrazy - gówno psie również?

Ech... W całym wszechświecie fizycznym nieśmiertelna jest Energia, owszem. Alem tam gdzie nie ma materii - fizyki, nie ma energii. To jest sfera duchowa i tam jest 'dusza'.

Bardzo mało o mnie wiesz.


Owszem, dlatego piszę o Muhadzie z forum, na którym z tej strony dałeś się poznać. A nie o konkretnym Janku Kowalskim z Warszawy.

Tak, ja to nazywam świadomym polem energii, które przenika absolutnie wszystko i nie dotyczy tylko fizyczności. Nawet poza fizycznością istoty duchowe potrzebują energii do życia na innym poziomie.


Skąd wiesz, ze istoty duchowe potrzebują energii do "życia' na innym poziomie? Skąd wiesz jaki to poziom i jakimi prawami się rządzi? Skoro mowa o świecie, w którym nie ma miejsca fizyka, to jak chcesz tam wcisnąć energię - zagadnienie czysto fizyczne?

Rozumiem, że frazes "ideologia age`wska, to taki wytrych - słowo klucz - by z góry dyskryminować moje wartości. Nie tędy droga.


Dlaczego tak uważasz? Razi Cię słowo New Age? Nazywam rzeczy po imieniu i nie napisałem tego w sposób pogardliwy, wręcz przecziwnie - z całym szacunkim dla tego nurtu i dla Ciebie.

Użytkownik Amontillado edytował ten post 27.02.2011 - 20:00

  • 1



#47 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

"energia (...) szuka innego żywiciela, szuka kolejnej manifestacji swojego istnienia."

To jest ideologia.


Zgodnie z tym co dzisiaj wiemy o Energii i choćby o "zasadzie zachowania Energii" nie jest to ideologia. Energia zawsze szuka możliwości manifestacji swojego istnienia, tak został skonstruowany świat.

Ech... W całym wszechświecie fizycznym nieśmiertelna jest Energia, owszem. Alem tam gdzie nie ma materii - fizyki, nie ma energii. To jest sfera duchowa i tam jest 'dusza'.


Do prawdy?Dam Ci inny przykład Energia nie jest fizyczna, nie posiada powłoki, jak ludzie, więc w jaki sposób istnieje poza fizycznością? Może właśnie dlatego, że jest częścią świadomego rozproszenia? Mówisz, że tam gdzie nie ma materii nie ma energii i a ja właśnie wskazałem Ci typowy paradoks. Kolejna rzecz którą pomijasz to antymateria, która też nie powstanie bez energii i to jest drugi przykład.
Ponad to można jeszcze dodać to, że każda akcja wymaga użycia energii, która jest pod wielorakimi postaciami. Energia jest potrzebna nawet do wytwarzania myśli, które posiadają aspekt duchowy, który stoi ponad fizycznością. Sama myśl to fala o określonej częstotliwości, która jest pełna energii. To powinno Ci dać do myślenia, że obecne naukowe metody pozwalają już nawet zmierzyć coś, co nie posiada stanu fizycznego. Jedno bez drugiego nie może istnieć niezależnie od wymiarowości.
Kreacja tworząc wszechświat musiała użyć energii do tego procesu, a jak wiemy energia jest wieczna i niezniszczalna, więc istnieje nieustannie - nie ma początku i nie ma końca - co świadczyć może o tym, że energia może występować także pod postacią świadomego pola energii .

świadomość/energia = kreacja nie ma początku i nie ma końca.
Dziwna zbieżność z naukami Jezusa o Bogu :)


Skąd wiesz, ze istoty duchowe potrzebują energii do "życia' na innym poziomie? Skąd wiesz jaki to poziom i jakimi prawami się rządzi? Skoro mowa o świecie, w którym nie ma miejsca fizyka, to jak chcesz tam wcisnąć energię - zagadnienie czysto fizyczne?


Odpowiem Ci w prosty sposób. Jeśli zapoznawałeś się z zagadnieniem św. geometrii, to zrozumiesz, że można ją przedstawić w kilku słowach: - częstotliwości, energia, światło, elektromagnetyzm, pole świadomości = jedno i to samo pod różnymi formami wymiarów świadomości. Święta Geometria zatem łączy nie tylko materię, ale wszelkie postaci i przejawy energii we wszechświecie, choć matematycznie mogą one wszystkie być podobnie opisywane. Także uczy o obiektach, które jednocześnie mogą posiadać objętość (materialna przestrzeń trójwymiarową), ale także mogą być światłem, dźwiękiem, zapachem, tzw. czasem, a także dowolnym innym zjawiskiem obserwowanym we wszechświecie. Święta Geometria może opisywać także obiekty, które nie posiadają objętości – innymi słowy takie, które nie są materią i które nie są dostrzegalne przez fizyczne zmysły człowieka. Wykorzystuje ona zarówno falowe, jak i cząsteczkowe właściwości energii.

Dlaczego tak uważasz? Razi Cię słowo New Age? Nazywam rzeczy po imieniu i nie napisałem tego w sposób pogardliwy, wręcz przecziwnie - z całym szacunkim dla tego nurtu i dla Ciebie.


Przypomnienie publiczności o swoim subiektywnym podejściu do wartości adwersarza nie ma nic wspólnego z meritum rozmowy, także więc proszę o nie przekraczanie granic w tej kwestii. Dziękuję.
Pozdrawiam.

Użytkownik Muhad edytował ten post 27.02.2011 - 20:52

  • 1

#48

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Muhad,
świadomość/energia = kreacja nie ma początku i nie ma końca.
Dziwna zbieżność z naukami Jezusa o Bogu :)


To prawda. Już św. Bernard z Clairvaux w XII wieku ogłosił niesamowitą herezję jak na tamte czasy - uszło mu to na sucho -że Bóg jest szerokością,długością i wysokością, czyli głównymi zasadami św. geometrii.
  • 1



#49

Kozakiewicz.
  • Postów: 257
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o zagadnienie energii, z naukowego punktu widzenia jest ona jedyną odpowiedzią na świadomą ingerencję w materię i antymaterię. Nie wiem czego Amontillado Ty nie rozumiesz w tym prostym przekazie. Poczytaj też trochę o świętej geometrii, która może Ci pomóc zrozumieć, że świadomość właściwie jest energią pod wieloma formami istnienia. Muhad wymienił wystarczającą ilość przykładów.

Użytkownik Kozakiewicz edytował ten post 27.02.2011 - 21:10

  • 0

#50

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Muhad, nie mieszaj pseudonauki z youtuba z fizyką i teoriami z fizyki. Bo to o czym piszesz, że energia ma świadomość itp to są tylko hipotezy z kręgu New Age, a nie poważne teorie. A z twoich postów wynika, że to już jest pewne i fizyka o tym wie. Nie przesadzaj. Do tego jeszcze podpierasz to wszystko bogiem, stwórcą itp.

Dam Ci inny przykład Energia nie jest fizyczna, nie posiada powłoki, jak ludzie, więc w jaki sposób istnieje poza fizycznością? Może właśnie dlatego, że jest częścią świadomego rozproszenia?

Energia jest jak najbardziej fizyczna bo musi się z czegoś składać, tak samo jak i materia.

Kreacja tworząc wszechświat musiała użyć energii do tego procesu, a jak wiemy energia jest wieczna i niezniszczalna, więc istnieje nieustannie - nie ma początku i nie ma końca - co świadczyć może o tym, że energia może występować także pod postacią świadomego pola energii .


No dobrze ale skąd się wzięła ta siła kreująca? Bo łatwo jest powiedzieć że coś było na początku, ale skąd to się wzięło? czy też zostało stworzone.
  • 0



#51 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Muhad, nie mieszaj pseudonauki z youtuba z fizyką i teoriami z fizyki. Bo to o czym piszesz, że energia ma świadomość itp to są tylko hipotezy z kręgu New Age, a nie poważne teorie. A z twoich postów wynika, że to już jest pewne i fizyka o tym wie. Nie przesadzaj. Do tego jeszcze podpierasz to wszystko bogiem, stwórcą itp.


Wiem wszystko, w innym poście twierdziłeś, że energia jest zniszczalna i użyłeś dokładnie tego samego argumentu o youtubie. Ja odesłałem Cię do wikipedii, która opisuje energię, która jest niezniszczalna i wieczna i ulega jedynie rozproszeniu i przemianie w inne formy energii. Strzeliłeś babolka i myślałem, że wyciągnąłeś wnioski a jak widzę dalej robisz to samo. Jeśli chodzi o samo pojęcie energii, to wszystko o czym napisałem jest oparte na zagadnieniach fizyki a nie na New Age.

Amontillado upiera się, że energia nie istnieje poza materią. Odpowiedź w jaki sposób powstaje antymateria lub w jaki sposób powstają myśli w oparciu o fale, jest wystarczającym argumentem do tego, aby zrozumiał że się myli. To też jest oparte na fizyce, a nie na New Age.

Różnica jedynie polega na tym, że to co on pisze o świadomości jest jedynie kwestią wiary. Ja natomiast w kwestii świadomości użyłem argumentu św. geometrii, która opisuje świadome pole jako, światło, elektromagnetyzm, częstotliwości, energię.
Pole świadomości to energia w różnych formach.

św. geometria towarzyszy ludziom od tysiącleci. Gdzie tu masz New Age?

Energia jest jak najbardziej fizyczna bo musi się z czegoś składać, tak samo jak i materia.


Nie chcę Cię urazić, ale nawet nie wiesz czym jest energia, skoro piszesz takie rzeczy. Energia jest odpowiedzialna za istnienie materii i antymateriii. Atomy tworząc materię drgają dzięki energii.Ona sama w sobie jest niefizyczna. Pod mikroskopem energii nie dostrzeżesz. Antymateria - chyba nie muszę Ci mówić czym jest antymateria? Fizyczną manifestację energii możesz jedynie zobaczyć w postaci pioruna. Z pozostałymi postaciami występowania będziesz miał problem z powodów wcześniej wymienionych.

No dobrze ale skąd się wzięła ta siła kreująca? Bo łatwo jest powiedzieć że coś było na początku, ale skąd to się wzięło? czy też zostało stworzone.


W kościele ksiądz Ci powie - Bóg jest wieczny, Bóg nie ma początku i nie ma końca.
W fizyce dowiesz się - Energia nie ma początku i nie ma końca.

Wystarczy taka odpowiedź?

Użytkownik Muhad edytował ten post 27.02.2011 - 21:56

  • 2

#52

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wszystko co napisałeś jest oparte na fizyce, bo nikt jeszcze nie dowiódł że energia ma świadomość oraz że jakiś stwórca stworzył wszechświat.

Pod mikroskopem energii nie dostrzeżesz. Antymateria - chyba nie muszę Ci mówić czym jest antymateria? Fizyczną manifestację energii możesz jedynie zobaczyć w postaci pioruna. Z pozostałymi postaciami występowania będziesz miał problem z powodów wcześniej wymienionych.


Wysokonaładowane cząstki wysyłają promieniowanie czyli fotony i to można zobaczyć, czyli właśnie ten piorun.

Różnica jedynie polega na tym, że to co on pisze o świadomości jest jedynie kwestią wiary


No właśnie to co ty piszesz to jest bardzie kwestia wiary, zwłaszcza to o świadomej energii o stwórcy itp.

Użytkownik wiem wszystko edytował ten post 27.02.2011 - 22:07

  • 1



#53 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie wszystko co napisałeś jest oparte na fizyce, bo nikt jeszcze nie dowiódł że energia ma świadomość oraz że jakiś stwórca stworzył wszechświat.


Kwestię energii dokładnie objaśnia fizyka, więc to nie podlega polemice.
Kwestię świadomości, poruszaną przez Amontillado, odnajdziesz w św. geometrii, która jest z nami od tysiącleci, a w obecnym czasie wielu matematyków i innych ekspertów zaczyna w niej dostrzegać niesamowite prawidłowości dotyczące całego stworzenia.

Zastanawiam się z kolei co Tobą kieruje, że dyskutujesz ze mną o zagadnieniu energii, skoro nie wiesz czym ona właściwie jest? Mącenie dla mącenia? Nie rozumiem.
  • 1

#54

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

http://www.racjonali...a.szarlataneria masz poczytaj sobie. Ten facet jakoś nie podziela twojego zdania. Jak widzisz nie ma zgody co do przytaczanych przez ciebie teorii, a ty piszesz tak jakby to było oczywiste i każdy widział że energia ma świadomość i to nie podlega dyskusji.. Cięzko w ogóle jest opisać kompleksowo czym ta świadomość jest a co dopiero mówienie że energia ma świadomość.
Dobra może jutro napiszę coś więcej.
  • 1



#55

Amontillado.
  • Postów: 631
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 21
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Do prawdy?Dam Ci inny przykład Energia nie jest fizyczna, nie posiada powłoki, jak ludzie, więc w jaki sposób istnieje poza fizycznością? Może właśnie dlatego, że jest częścią świadomego rozproszenia? Mówisz, że tam gdzie nie ma materii nie ma energii i a ja właśnie wskazałem Ci typowy paradoks.


Co za bzdura. Co z tego, że nie posiada powłoki? Energia jest fizyczna jak mało co. Wyłącznie fizyczna.

Kolejna rzecz którą pomijasz to antymateria, która też nie powstanie bez energii i to jest drugi przykład.


... Antymateria to rodzaj materii i jest jak najbardziej fizyczna. Więc na te specyficzne cząstki elementarne (100% fizyczne, a jakże) nie dziwi wpływ energii.

Ponad to można jeszcze dodać to, że każda akcja wymaga użycia energii, która jest pod wielorakimi postaciami. Energia jest potrzebna nawet do wytwarzania myśli, które posiadają aspekt duchowy, który stoi ponad fizycznością. Sama myśl to fala o określonej częstotliwości, która jest pełna energii. To powinno Ci dać do myślenia, że obecne naukowe metody pozwalają już nawet zmierzyć coś, co nie posiada stanu fizycznego. Jedno bez drugiego nie może istnieć niezależnie od wymiarowości.


Każda akcja wymaga użycia energii w świecie fizycznym - o tym wciąż mówię!
Jeśli piszesz, że "obecne naukowe metody pozwalają już nawet zmierzyć coś" musisz mieć świadomość, że piszesz o fizyce. Pomiar = fizyka.

Kreacja tworząc wszechświat musiała użyć energii do tego procesu, a jak wiemy energia jest wieczna i niezniszczalna, więc istnieje nieustannie - nie ma początku i nie ma końca - co świadczyć może o tym, że energia może występować także pod postacią świadomego pola energii .

świadomość/energia = kreacja nie ma początku i nie ma końca.
Dziwna zbieżność z naukami Jezusa o Bogu


Nie rozumiem jak z tego, że energia nie ma początku i końca wywnioskowałeś, że może mieć ona świadomość? Bo jest to trochę śmieszne.

Co do świętej geometrii - po raz kolejny wchodzisz na pole New Age'owe (zaraz się obrazisz o to określenie). Mimo wszystko - niezależnie jaki przedrostek dac przed słowo "geometria" i niezależnie jakie obiekty będzie ona opisywać - zawsze będzie geometrią, nauką jak najbardziej fizyczną i opisuje obiekty jak najbardziej fizyczne. A to, że ich nie widać nie świadczy o ich duchowości i niefizyczności.

Przypomnienie publiczności o swoim subiektywnym podejściu do wartości adwersarza nie ma nic wspólnego z meritum rozmowy, także więc proszę o nie przekraczanie granic w tej kwestii. Dziękuję.


O co Ci chodzi? Jakie przekraczanie granic? W swoich argumentach przywołujesz niemal wyłącznie hasła i pojęcia z nurtu New Age, więc w czym problem, że tak to nazywam. Obraża Cię to? Mierzi Cię kiedy nazywam źródło z którego czerpiesz po imieniu?
  • 0



#56 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

http://www.racjonali...a.szarlataneria masz poczytaj sobie. Ten facet jakoś nie podziela twojego zdania. Jak widzisz nie ma zgody co do przytaczanych przez ciebie teorii, a ty piszesz tak jakby to było oczywiste i każdy widział że energia ma świadomość i to nie podlega dyskusji.. Cięzko w ogóle jest opisać kompleksowo czym ta świadomość jest a co dopiero mówienie że energia ma świadomość.
Dobra może jutro napiszę coś więcej.


Możesz mi powiedzieć jaki jest związek z występowaniem energii w naturze i poza nią z opisem filozofa w kontekście tworzenia rzeczywistości za pomocą umysłu?
Nie rób proszę śmietnika z tematu, skoro nie odróżniasz fundamentalnych podstaw. Będzie Ci niezmiernie wdzięczny.
Poczytaj sobie o energii, bo posiadamy wiele jej postaci, jak energia kinetyczna, mechaniczna, sprężystości, elektryczna, cieplna, swobodna, wewnętrzna, bla bla , itp., a potem wklejaj linki.
Nie będę się już powtarzał, więc napiszę ostatni raz - pojęcie energii (fizyka) jest nie do ruszenia.

Jedyne co Wam do główkowania pozostaje to pojęcie świadomości, ale to co opisuje Amontillado, to tylko kwestia wiary.
Ja natomiast pokazałem alternatywę św. geometrii mówiącej o świadomym polu, jako o energii w różnych postaciach.

Pozdrawiam.

Co za bzdura. Co z tego, że nie posiada powłoki? Energia jest fizyczna jak mało co. Wyłącznie fizyczna.


To w takim razie z czego składa się ta "fizyczna" powłoka? :)

... Antymateria to rodzaj materii


Jaki to rodzaj materii? :)


Nie rozumiem jak z tego, że energia nie ma początku i końca wywnioskowałeś, że może mieć ona świadomość? Bo jest to trochę śmieszne.


A nie dostrzegasz tej dziwnej zbieżności z porównywanym wiecznym i nieskończonym Bogiem w religiach do Energii? Pasują jak puzzle do siebie. Poza tym kwestię świadomości pola energii uzupełnia św. geometria.

Co do świętej geometrii - po raz kolejny wchodzisz na pole New Age'owe (zaraz się obrazisz o to określenie). Mimo wszystko - niezależnie jaki przedrostek dac przed słowo "geometria" i niezależnie jakie obiekty będzie ona opisywać - zawsze będzie geometrią, nauką jak najbardziej fizyczną i opisuje obiekty jak najbardziej fizyczne. A to, że ich nie widać nie świadczy o ich duchowości i niefizyczności.


Kolego, myśl jest niefizyczna a jest energią i da się ją zmierzyć, bo myśl to fala o poszczególnej częstotliwości i znów sprowadzamy się do energii.
Przyjmij do świadomości jedną rzecz, że gdybyśmy szli Twoim tokiem rozumowania, że energia nie ma prawa istnieć poza fizycznością, to człowiek miałby problemy z myśleniem :)

Nie umiesz przyznać się do błędu. Niestety.

Użytkownik Muhad edytował ten post 27.02.2011 - 22:38

  • 0

#57

Amontillado.
  • Postów: 631
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 21
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To w takim razie z czego składa się ta "fizyczna" powłoka?


Nie rozumiem. Chodzi Ci o to, że skoro jest fizyczna to czemu jej nie widać? Nie musi być widać. Ona jest i występuje w różnych postaciach, tak jak napisałeś wyżej: "energia kinetyczna, mechaniczna, sprężystości, elektryczna, cieplna, swobodna, wewnętrzna, bla bla , itp." i jest zalezna od formy i stanu obiektów, których dotyczy.

Jaki to rodzaj materii?


Ech... Wątpisz w to, że to materia? Nie żartuj?!
Antymateria posiada specyficzne cząstki elementarne (jak najbardziej fizyczne), bardzo podobne do cząstek zwykłej materii ale o innym m. in. ładunku elektrycznym.
Dałeś nabrać sie na zwodnicza nazwę "antymateria" i uważasz, że to już nie materia? :)

A nie dostrzegasz tej dziwnej zbieżności z porównywanym wiecznym i nieskończonym Bogiem w religiach do Energii? Pasują jak puzzle do siebie. Poza tym kwestię świadomości pola energii uzupełnia św. geometria.


Oczywiście, że dostrzegam. Tylko tak jak wspomniałem wcześniej jest to już kwestia ideologii.
Według mnie owy nieskończony i wieczny Bóg nie jest energią. Tzn. jest ale nie tylko. Moim zdaniem energetyczna część jest tylko jego materialnym 'narzędziem'.

Kolego, myśl jest niefizyczna a jest energią i da się ją zmierzyć, bo myśl to fala o poszczególnej częstotliwości i znów sprowadzamy się do energii.
Przyjmij do świadomości jedną rzecz, że gdybyśmy szli Twoim tokiem rozumowania, że energia nie ma prawa istnieć poza fizycznością, to człowiek miałby problemy z myśleniem


Skoro myśl da się zmierzyć to znaczy, że jest jak najbardziej fizyczna, zrozum! To, że przez wieki uwazana była za niefizyczną, nieznaczy że taka jest. Współczesne fizyka kwantowa dopiero raczkuje, a tylko ona potrafi w tej kwestii cokolwiek powiedzieć. I to według niej myśl istnieje na polu fizycznym dzięki właśnie takim pojęciom jak "fala, częstotliwość, energia" - pojęciom jak najbardziej fizycznym.

Trudno pojąc, bo jesteśmy ludźmi, że może istnieć coś innego, doskonalszego od 'myśli'.
'Myślami' jakimi kierujemy się teraz nie jesteśmy w stanie ogarnąć takich pojęć jak "nicość", "nieskończoność", "miłość" i wielu innych. Świadczy to o tym, że musi istnieć jakiś inny, lepszy 'środek pojmowania'. Niefizyczny.

Nie umiesz przyznać się do błędu. Niestety.


Nie będę tego komentował, bo równie dobrze mogłbym napisać to o Tobie.
  • 0



#58 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie rozumiem. Chodzi Ci o to, że skoro jest fizyczna to czemu jej nie widać? Nie musi być widać.


Z czego składa się energia, skoro jest fizyczna? Odpowiedz.

Ona jest i występuje w różnych postaciach, tak jak napisałeś wyżej: "energia kinetyczna, mechaniczna, sprężystości, elektryczna, cieplna, swobodna, wewnętrzna, bla bla , itp." i jest zalezna od formy i stanu obiektów, których dotyczy.


To tylko formy występowania. Zapytałem z czego się składa fizyczna powłoka energii.

Ech... Wątpisz w to, że to materia? Nie żartuj?!
Antymateria posiada specyficzne cząstki elementarne (jak najbardziej fizyczne), bardzo podobne do cząstek zwykłej materii ale o innym m. in. ładunku elektrycznym.
Dałeś nabrać sie na zwodnicza nazwę "antymateria" i uważasz, że to już nie materia? :)


Materia to materia. Napisałeś ,że antymateria to rodzaj materii, więc w takim razie pytam - jaki rodzaj materii? Ja wiem co posiada antymateria, więc mi wyliczać nie msisz.
Nie mąć proszę:) Kwestię występowania energii poruszyłem w kilku przykładach. W materii, antymaterii, podczas powstawania myśli, itp. Kwestię afizyczności rozpatruj pod kątem myśli. Co z nimi?

Oczywiście, że dostrzegam. Tylko tak jak wspomniałem wcześniej jest to już kwestia ideologii.
Według mnie owy nieskończony i wieczny Bóg nie jest energią. Tzn. jest ale nie tylko. Moim zdaniem energetyczna część jest tylko jego materialnym 'narzędziem'.


I tu pozostajesz z swoimi rozpatrywaniami w kontekście wiary, bo tylko ona Ci pozostała.

Skoro myśl da się zmierzyć to znaczy, że jest jak najbardziej fizyczna, zrozum! To, że przez wieki uwazana była za niefizyczną, nieznaczy że taka jest. Współczesne fizyka kwantowa dopiero raczkuje, a tylko ona potrafi w tej kwestii cokolwiek powiedzieć. I to według niej myśl istnieje na polu fizycznym dzięki właśnie takim pojęciom jak "fala, częstotliwość, energia" - pojęciom jak najbardziej fizycznym.


Pozostawię to bez komentarza. Nie myl fizyki z fizycznością. To, że można zmierzyć myśl, nie znaczy że jest ona aspektem fizycznym. Od tego masz atomy i to co znajduje się w środku :) Fizyczność to - materialny aspekt życia. Myśl jest aspektem duchowym i prosiłbym Cię o to, abyś umiał to rozgraniczyć.

Dobranoc, pozdrawiam.

Użytkownik Muhad edytował ten post 27.02.2011 - 23:36

  • 0

#59

Amontillado.
  • Postów: 631
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 21
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z czego składa się energia, skoro jest fizyczna? Odpowiedz.

To tylko formy występowania. Zapytałem z czego się składa fizyczna powłoka energii.

Materia to materia. Napisałeś ,że antymateria to rodzaj materii, więc w takim razie pytam - jaki rodzaj materii? Ja wiem co posiada antymateria, więc mi wyliczać nie msisz.
Nie mąć proszę Kwestię występowania energii poruszyłem w kilku przykładach. W materii, antymaterii, podczas powstawania myśli, itp. Kwestię afizyczności rozpatruj pod kątem myśli. Co z nimi?


Kolego, dopóki będziesz uważał:

1)że energia jest pojęciem duchowym, nie fizycznym (a to właśnie robisz), a w dodatku posiadającym świadomość
2)dopóki będziesz chciał zobaczyć wielkość fizyczną pod postacią "powłoki",
3)dopóki będziesz uważał antymaterię za materię tylko niefizyczną,
4)a myśl jako aspekt duchowy (choć wcześniej sam podajesz dowody na jej fizyczność)


nie ma o czym z Tobą rozmaiwać. Bo Ty rzeczywiście nie znasz podstawowych pojęc fizycznych. I innym zarzucasz niekompetencję i "mącenie".

Pozostawię to bez komentarza. Nie myl fizyki z fizycznością. To, że można zmierzyć myśl, nie znaczy że jest ona aspektem fizycznym. Od tego masz atomy i to co znajduje się w środku Fizyczność to - materialny aspekt życia. Myśl jest aspektem duchowym i naucz się to rozgraniczać.


Dlaczego mam rozpatrywać kwestię afizyczności pod kątem myśli? Bo z przykładem antymaterii Ci nie wyszło, a ją też rozpatrywałeś jako "afiizyczną".

Jeszcze raz wkleję Twój tekst

Kolego, myśl jest niefizyczna a jest energią i da się ją zmierzyć, bo myśl to fala o poszczególnej częstotliwości i znów sprowadzamy się do energii.


Piszesz o fali i częstotliwościach przy myśli - to już klasyfikuje ją jako fizyczność. 'Myśl jest niefizyczna choć jest fizyczną falą o pewnej fizycznej częstoltliowści' - gdzie tu do cholery logika?

Gubisz się w swoich błędnych argumentach i w swej niewiedzy. Odpowiadasz tylko na to co Ci pasuje i w dodatku zmieniasz zdanie (jak z tą nieszczęsną antymaterią.)

Użytkownik Amontillado edytował ten post 27.02.2011 - 23:52

  • 0



#60 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Kolego, dopóki będziesz uważał:
1)że energia jest pojęciem duchowym, nie fizycznym (a to właśnie robisz), a w dodatku posiadającym świadomość


No i sobie dopowiedziałeś.
Ja Ci cały czas tłumaczę, że energia nie podlega pojęciom fizycznym czy duchowym. Ona jest wszędzie.

2)dopóki będziesz chciał zobaczyć wielkość fizyczną pod postacią "powłoki",


Fizyczność to dostrzegalna rzeczywistość.
Materia – w potocznym rozumieniu ogół obiektywnie istniejących przedmiotów fizycznie poznawalnych zmysłami. W fizyce termin "materia" stosowany jest w kilku różnych, opisanych w artykule znaczeniach.

Z fizyczności możemy cieszyć się dzięki atomom, które wibrują dzięki energii.

Dlatego pytam ponownie, bo nie wiesz co odpowiedzieć, więc wymijasz pytanie:

Co jest fizyczną powłoką energii?

a myśl jako aspekt duchowy (choć wcześniej sam podajesz dowody na jej fizyczność)

Wskaż mi miejsce, w którym napisałem, że myśl jest materialna, tudzież fizyczna :)



Dlaczego mam rozpatrywać kwestię afizyczności pod kątem myśli? Bo z przykładem antymaterii Ci nie wyszło, a ją też rozpatrywałeś jako "afiizyczną".


Dlatego,że myśl nie jest materialna. Jest poza fizycznością i jest energią, która przejawia się poprzez emisję fal o poszczególnych częstotliwościach.

Piszesz o fali i częstotliwościach przy myśli - to już klasyfikuje ją jako fizyczność. 'Myśl jest niefizyczna choć jest fizyczną falą o pewnej fizycznej częstoltliowści' - gdzie tu do cholery logika?


No nie ma, bo myśl nie jest fizyczna, lecz kwestia fal podczas emisji myśli niszczy Twój argument, jako że energia nie może istnieć poza fizycznością.

Na sam koniec specjalnie Ci wytłuszczę pojęcie rzeczywistości "namacalnej" - fizyczności, materii.

Materia – w potocznym rozumieniu ogół obiektywnie istniejących przedmiotów fizycznie poznawalnych zmysłami.

To czego nie dostrzegasz, nie możesz dotknąć, powąchać, posmakować, usłyszeć, jest NIEFIZYCZNE.


Idziemy spać :)
Cześć.

Użytkownik Muhad edytował ten post 28.02.2011 - 00:13

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych