Skocz do zawartości


Zdjęcie

Alex Malarkey był w niebie i spotkał Jezusa. Świat poruszony historią 6-latka!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#1

Maczu Pikczu.
  • Postów: 41
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Chłopiec, który był w niebie, opowiedział swoją historię

Dołączona grafika

Przypadek tego chłopca do głębi poruszył ludzi na całym świecie. Młodzieniec, który ucierpiał w wypadku samochodowym spowodowanym przez swojego ojca, zdaniem lekarzy w ogóle nie powinien żyć. W trakcie zdarzenia, malec doznał poważnych uszkodzeń kręgosłupa - jego czaszka praktycznie oddzieliła się od rdzenia kręgowego; ponadto doświadczył urazów mózgu. Chłopiec cudem przeżył i dziś porusza się na wózku inwalidzkim. Ale to nie koniec historii. Alex Malarkey w wyniku incydentu przeżył też śmierć kliniczną i twierdzi, że był w niebie - ze szczegółami opowiedział, co widział podczas wizyty w "innym świecie" oraz co w tym czasie działo się na Ziemi. Jego historia została opisana w książce pt.: "Chłopiec, który powrócił z nieba". Publikacja zafascynowała ludzi z różnych regionów świata i trafiła na listę bestsellerów dziennika "The New York Times".

Do wypadku, który zmienił życie Alexa oraz całej jego rodziny doszło w 2004 r. Chłopiec jechał samochodem wraz ze swoim ojcem, Kevinem. W wyniku zdarzenia drogowego, Alex doznał licznych urazów - stwierdzono u niego ciężkie obrażenia kręgosłupa, połamanie miednicy i obrażenia mózgu. Co gorsza, czaszka 6-latka uległa znacznemu przesunięciu i została oddzielona od rdzenia kręgowego. Używając języka potocznego, głowa chłopca nieomal została urwana.

"Kręgi były całkowicie odłączone" - powiedział dr Raymond Onders, który podjął się jego leczenia. "Pochewka ścięgna w rejonie kręgosłupa została odcięta blisko podstawy mózgu. Uszkodzenia były tak duże i jak na kręgosłup tak poważne, iż cudem jest, że Alex przeżył."

Ale w czasie, kiedy lekarze walczyli o życie Alexa, działy się z nim rzeczy niezwykłe. Malec po przebudzeniu z dwumiesięcznej śpiączki wyznał, że w czasie, kiedy nie miał świadomości, był w niebie. Ze szczegółami opisał wszystko, co widział - poinformował serwis "Daily Mercury".

"Kiedy przybyłem do nieba znalazłem się wewnątrz bramy. Była ona bardzo wysoka i biała" - powiedział Alex. "Połyskiwała i wyglądała tak, jakby miała łuski podobne do rybich. Byłem w środku nieba, a z perspektywy bramy wszystko wyglądało na jasne i intensywne. Wszystko było doskonałe. Zresztą słowo 'doskonałe' wydaje mi się idealne do opisania nieba."

Chłopiec opowiedział też o swoim spotkaniu z Jezusem i o rozmowach z nim. Twierdzi, że widział też anioły i słyszał piękną muzykę. Wiele osób sceptycznie podeszło do jego historii, a jego ojciec żywił obawy, że opowieści są wynikiem poważnych uszkodzeń mózgu. Wtedy jednak Alex powiedział, co się działo wokół niego zaraz po wypadku, kiedy stracił świadomość. Z detalami opisał akcję ratunkową - o tym, jak strażacy wyjmowali jego ciało z wraku i o krzykach swojego taty, który wykrzykiwał jego imię. Chłopiec powiedział też, że jego ojciec podszedł z telefonem w ręku do helikoptera i rozmawiał z mężczyzną w niebieskim stroju. Na początku wydawało się, że Alex majaczy i wszyscy poprawiali go twierdząc, że mężczyzna z helikoptera miał pomarańczową kamizelkę. Przeprowadzone śledztwo wykazało jednak, że w helikopterze rzeczywiście znajdował się mężczyzna odziany w niebieski kostium. Chłopiec miał rację!

Niezwykła historia Alexa mogłaby nigdy nie wypłynąć na "szerokie wody", gdyby nie dziennikarz agencji "The Associated Press", który zachęcił Kevina Malarkey'a do opisania losów syna. Wiele osób zarzuca dziś zresztą ojcu Alexa, że wykorzystał rodzinną tragedię do zrobienia sławy i zarobienia pieniędzy. Ale ani on, ani jego bliscy starają się nie reagować na podobne zaczepki, koncentrując się na zabiegach rehabilitacyjnych chłopca.

Alex wciąż poddawany jest rozmaitym zabiegom terapeutycznym, a od czasu wypadku dokonał niesamowitych postępów. Niektórzy uważają, że jego wiara i determinacja - wbrew opinii lekarzy i temu co mówi nauka - pozwoli mu kiedyś stanąć na nogach o własnych siłach.

Źródło

Użytkownik Mefiu edytował ten post 22.02.2011 - 17:46

  • 0

#2

Yoszko.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Źródlo - niewiarygodne.pl :)

Nie bawmy się w nautilusa i sklejona taśma miski ;) bo dokładnie tego typu informacje zawiera ten serwis.

To tak jakby umieścić linka do faktu czy tez super expresu...
  • 2

#3

meluhaaluha.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Jakby był hindusem to by widział Śiwę, Surję, Kumaranę, Ganesę i cośtam jeszcze.
Jakby był arabem to by widział Allaha.
Jakby był dzikusem z dżungli to by widział Wielkiego Dżudżu Zza Góry.
Jakby był nadmiernym zboczkiem to by widział gołą babę.

Anioły pewnie miały białe puchowe skrzydła i złote trąbki, a brama miała zamki i była spawana na Śląsku.
Komplet kluczy miał święty Piotr ubrany w białą szatę (wypraną w perwolu white magic - christ heaven limited edition).
Reszta zapierdzielała w sandałach - bo każdy wie, że w niebie też jest drewno.
Wszyscy od rana siedzieli na chmurkach i wywalali szczerbę do tych z nieszczęśników dołu (do nas).
Żydy, Masoneria i Cykliści byli w piekle bo Jezus ich nie lubi.

Szopka z ratownikami w niebieskich, czy sraczkowatych kurtkach, akcją ratunkową itd. to zlepka głuchego telefonu, dopowiedzeń, plot itd.
niczym zabieg marketingowy układany przez podnieconych copywriterów po 6-tej kawie.

Ogólnie to o niczym nowym się nie dowiedziałem... Tfu! Wróć!
Za moich czasów to była złota brama, a później zmienili na taką z kości słoniowej (z Ikea).
Najwyraźniej teraz uznali, że trzeba ją wyłożyć łuską - co nie jest wcale takie głupie, bo remont od czasu do czasu też jest ważny.

Ino to tylko taka moja skromna opinia.

@Edit:
{if ($reputacja tego postu) < 0}
Liczba osób wierzących w świętego mikołaja wynosi: '($reputacja tego postu) * -1'
{else}...{/if}

Użytkownik meluhaaluha edytował ten post 22.02.2011 - 21:26

  • 7

#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

^ Zgadzam się, uważam tak samo, bo to jest prawda, to co ten synek widział zależało głównie od tego w jakiej wierze jest wychowywany. Są opisane przypadki dzieci czy dorosłych innych wyznać którzy albo widzieli swoich bogów albo tylko jakieś niewiele znaczące obrazy.
  • 6



#5

restek.
  • Postów: 424
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

niewiarygodne.pl = obłuda ?? nie rozumiem? czyzby ta strona była calkowicie oszukana? rozwin swoje spostrzezenie na temat tej strony
ps.
ubolewam nad brakiem wiary w Boga przez ludzi
  • 0

#6

meluhaaluha.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

ubolewam nad brakiem wiary w Boga przez ludzi


W moim poście wypowiadałem się na temat tego artykułu.

Nie napisałem w nim, że jestem ateistą.
Jdnakże jeśli już o tym wspominasz, to JESTEM WIERZĄCY ale w Boga, czy jakąś wyższą energię,
a nie małe pomarszczone dzieciaczko-aniołki z trąbkami i blaszane bramy nieba wbite w chmurki.
Nie przerabiam swojej wiary na magiczny świat RPG, gdzie niewolno gryźć komunii tylko ssać lub połykać, w przeciwnym wypadku nie dostaniesz EXP'a.

Osobom podniecającym się przyciskiem "minus", życzę - jak to powiedział Jaroszyński pod Egidą - "więcej mózgu w mózgu", twardszego stąpania po świecie i wyrośnięcia z portalu nasza-kasza pe el
Dobranoc rodzynki.
  • 5

#7

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

meluhaaluha luzuj bajerę, musisz wziąść pod uwagę to, że na forum znajdują się różni ludzie, o różnych poglądach\wierzeniach a ton Twojej wypowiedzi znajduję się poniżej poziomu krytyki - jak wyobrażasz sobie dyskusję ? Bo nie jest to kółeczko wzajemnej adoracji gdzie każdy poklepuje się po plecach :hm: .

Jestem ciekawy dlaczego nic nie słychać o tym wypadku w mediach. Bo takie portale mają raczej niszową oglądalność.
  • -1



#8

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

^ Zgadzam się, uważam tak samo, bo to jest prawda, to co ten synek widział zależało głównie od tego w jakiej wierze jest wychowywany. Są opisane przypadki dzieci czy dorosłych innych wyznać którzy albo widzieli swoich bogów albo tylko jakieś niewiele znaczące obrazy.


No nie wiem ;-) A możesz podać jakiś przykład ??
Bo z tego co wiem, to wiele ludzi nie zależnie od wiary widuje takie same rzeczy, postacie, byty, tunele, wcielenia..itp. W stanie agonalnym, lub prawie takim.

Wybiegam teraz w przyszłość... odpiszesz że to ja mam to udowodnić! Ok, mogę dyskutować w tym temacie, ale najpierw Ty przeczytaj choć jedną lekturę na ten temat, napisz którą przeczytałeś, streść, i wtedy możemy pogadać!!! Bo jeżeli napiszesz "heh to takie tam i takie bo ja wiem i już", proszę nie wypowiadaj się.
Weź to wyzwanie na poważnie...

Acha, nie wiki ale książka... biblioteka... przecież wiesz !

Użytkownik ultimate2000 edytował ten post 22.02.2011 - 22:02

  • 0



#9

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

^ Zgadzam się, uważam tak samo, bo to jest prawda, to co ten synek widział zależało głównie od tego w jakiej wierze jest wychowywany. Są opisane przypadki dzieci czy dorosłych innych wyznać którzy albo widzieli swoich bogów albo tylko jakieś niewiele znaczące obrazy.


a ludzie poddawani hipnozie regresyjnej przez Newtona obojętnie jakiej byli wiary widzieli to samo - i co ? i nie było to na zasadzie fałszywego wspomnienia, bo on im nic nie wmawiał. A jak by mieli fałszywe wspomnienia to każdy widział by to w co wierzy. Dziwne nie ? nie można być niczego pewnym w tej kwestii.
  • 0

#10

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

No to źle wiesz ulitimate. Poczytaj sobie debatę z naszego forum http://www.paranorma...showtopic=16363 Tam Aquilla podał sporo linków i przykładów. Masz poczytaj sobie ten link http://www.nderf.org/beingsstudy.htm jest po angielsku, myślę że zrozumiesz co tam jest.
O tym Newtonie też już kiedyś pisałem, szkoda że ciebie Ronaldo przy tym nie było. Jutro spróbuję poszukać te posty, bo nie pamiętam już gdzie to było.

Użytkownik wiem wszystko edytował ten post 22.02.2011 - 22:07

  • 5



#11

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No to źle wiesz ulitimate. Poczytaj sobie debatę z naszego forum http://www.paranorma...showtopic=16363 Tam Aquilla podał sporo linków i przykładów.
O tym Newtonie też już kiedyś pisałem, szkoda że ciebie Ronaldo przy tym nie było. Jutro spróbuję poszukać te posty, bo nie pamiętam jużgdzie to było.


Wiem Wszystko, Ty zrozumiałeś nasze posty ??? Copmprendo po Polski ?

Wracając do tematu, tak jak pisał przedmówca, ludzie wierzą w różne rzeczy, zastanawiające jest to że nie zależnie od wiary, ludzie w stanach agonalnych widzą podobne rzeczy.
Nie mam pojęcia z czym to jest związane. Moja teoria w tym temacie jest taka, kiedyś bardzo dawno ludzkość miała jednych bogów, jednych bogów panujących nad całym światem.
Niestety, ludzie podzielili się między sobą, tym samym podzielili bogów, oczywiście już długo po tym jak bogowie opuścili nas.

Wiem Wszystko, piszesz "synku", ja napisze... chopie dej se na luz i kup se kołoczka, albo dej richtich dobre dowody na to co godosz !

Użytkownik ultimate2000 edytował ten post 22.02.2011 - 22:28

  • 0



#12

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To jest standard.

Duża brama, Anioły, piękna muzyka, chmury. Tego, czego ludzie bądź rodzice uczą małych dzieci. Jakoś nie porywa mnie historia poza tym, że szkoda tak młodego chłopca. Szkoda też, że nie powiedział nic o czym rozmawiał z Jezusem. Albo może nie napisali tego.
  • 0



#13

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To powiedzcie mi co by widziały moje dzieci w śmierci klinicznej w przypadku gdyby nie były wychowane w żadnej wierze. Mój 4-letni syn nie wie (chyba) co to jest np. Bozia, jak to nauczały nas nasze babki, czy nawet nie wie o czymś takim jak Bóg. W przedszkolu raczej takich rzeczy nie uczą, a ja sama wraz z mężem też synom nie wmawiamy historyjek o Jezusach itp. I teraz tak, za 2 lata syn ma 6 lat i bladego, powiedzmy pojęcia o Jezusie Bogu, nie chodzimy z nim do kościoła nie przyjmujemy księdza, a święta są traktowane bardziej jak tradycje rodzinną niż Święta. I co on niby miałby widzieć w "niebie" skoro nigdy nie zostały mu przekazane obrazy aniołów, bram i tym podobnych.
Całkowicie zgadzam się z naszym nowym użytkownikiem meluhaaluha, ludzie innych wiar będą widzieli swoich bogów i zawsze będzie wyglądać to inaczej co sprawia, że teoria o Jezusie w "niebie" jest mało wiarygodna.
To, że chłopiec widział akcję ratunkową to raczej zupełnie normalne podczas śmierci klinicznej, to jest coś podobnego do oobe, a obraz "nieba" pewnie nakazał mu mózg bo było mu zawsze wmawiane, że po śmierci idzie się do nieba i że tam są aniołki itp. Jakby mu rodzice wmawiali, że po śmierci idzie się do Tesco to by chłopaczek pewnie robił sobie zakupy w sklepie zamiast "iść do nieba"

Użytkownik PIKuS edytował ten post 23.02.2011 - 09:19

  • 2



#14

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Z tym, że on opisał dokładnie z detalami tą akcje ratunkową - ale to warto pominąć co ? :>
Moim zdaniem właśnie te relacje ludzi, którzy opisują ze szczegółami np. swoją akcje ratunkową, czy operacje kiedy oni nieprzytomni leżą są jednym z bardziej fascynujących w tej dziedzinie - i żaden zatwardziały sceptyk mi nie wmówi, że to jest bełkot : ] ktoś zaraz powie, że to przez leki, że to przez uszkodzenia mózgu no ale dobra nawet gdy by to było po spożyciu puszki szpinaku od papaja, to przecież może to być jeden z dowodów, że świadomość może wypłynąć poza ciało.

Łejkap men ! 8)
  • 0

#15

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A jeśli chłopiec mówi prawdę? Jakoś wszystkim najwygodniej jest z góry założyć, że chłopiec kłamie. A jeśli nie?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych