Skocz do zawartości


Zmiana biegunów? Lepiej spójrzcie w niebo!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#16

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to co napisałeś nie wyjaśnia tego, że na Grenlandii słońce przyszło o dwa dni za wcześnie.

Jeżeli to do mnie : to napewno nie wyjaśnia zjawiska , bo to jest odopwiedź na post Muhada . To co było na filmiku jest jak najbardziej naturalne i zwykłe zjawisko.

Co do Grenlanlandii - cokolwiek to było to niestety nie ma nic wspólnego z przemieszczeniem osi ziemi. Jakiekolwiek manipulacje z osia planety powoduje automatycznie:
gwiazdy sa w minimalnie innych miejscach (amatorowi trudnio to sprawdzić).
Słońce na całej planecie wschodzi i zachodzi w innych porach dnia. Co kazdy moze sobie sprawdzić z kalendarzem podajacym date wschodu i zachodu i zwykłym zegarkiem.Przecież te zjawiska sa wywołane połozeniem osi obrotu ziemi.JAKAKOLWIEK ZMIANA OSI BEDZIE DOSKONALE WIDOCZNA DLA CAŁEJ PLANETY.Katastrofy te obecne to pikuś.
Osobiście obstawiam jakieś zjawisko z ugieciem światła w atmosferze.
  • 0



#17

restek.
  • Postów: 424
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pierwszym najlepszym krokiem do bardziej zrownowazonego zachowania sie zywiolow na naszej planecie powinien byc sabotaz i calkowite zrownanie z ziemia HAARP-a, jest to maszyna ktora niszczy suwerennosc wszytkich krajow na ziemi.
  • 1

#18 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Wątpię, aby USA stosowało tę broń. W tym kraju także występują wstrząsy i to duża ilość, a to grozi wybuchem Yellowstone. Nie byliby tacy lekkomyślni.
  • 1

#19

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

NAZWA FILMU: North and South Pole After-Shift Map

LINK:

CZAS: 6,03min.

OPIS: Domniemana planeta X miałaby spowodować zmiany biegunów geograficznych oraz klimatu, zamrozić Europę i Australię a ocieplić Północną Kanadę i Antarktydę.


TYTUŁ FILMU: 2012: Earth's Equator after 40 degree Pole Shift

LINK:

CZAS: 2,45min.

Pozdrawiam, Erik
  • 3



#20

pawlitto.
  • Postów: 181
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Chciałbym się z wami podzielić pewna obserwacją, a mianowicie wczoraj wróciłem z małej imprezki i byłem troszkę zjarany :D Po kąpieli kiedy spuszczałem wodę z wanny coś przykuło moja uwagę, mam tu na myśli wir który robi się podczas odpływu wody do otworu w wannie a dokładniej kierunek jego skrętu. Normalnie człowiek nie zwraca uwagi na takie bzdety ale w tym stanie to wiadomo:D Więc tak patrze i się ciesze, kiedy nagle uświadomiłem sobie, że z tego co pamiętam to na półkuli północnej kierunek obrotu wiru powinien być prawoskrętny a u mnie w wannie obracał się w lewoskrętny sposób(odwrotnie do ruchu wskazówek zegara).

Sprawdzam wiec na twoja pogoda a tam - "Na półkuli północnej wiry wodne oraz antycyklony poruszają się zgodnie z ruchem wskazówek zegara i odwrotnie na półkuli południowej."

link- http://www.twojapogo...ustave-coriolis



Na wiki - "na półkuli północnej cyklony poruszają się odwrotnie do ruchu wskazówek zegara, a na południowej zgodnie z ruchem wskazówek zegara"

link- http://pl.wikipedia....Efekt_Coriolisa



Czyli co, cyklony na półk. północnej kręcą się w lewo a wiry wodne w prawo?


Tak czy siak dał bym głowę, że kiedyś taki wir wodny u mnie obracał się zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

W świetle takiej sytuacji od razu przyszła mi na myśl zmiana biegunów magnetycznych Ziemi. Oczywiście mogłem coś pokręcić hehe więc gdyby ktoś mógł to niech mi to wyjaśni :)
  • 0

#21

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Prawda jest taka, że kierunek obrotu tego "wiru", który powstaje w wannie po wyjęciu korka, zależy od kształtu wanny. :)
  • 0



#22 Gość_scigany

Gość_scigany.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak dla mnie to co napisałeś nie wyjaśnia tego, że na Grenlandii słońce przyszło o dwa dni za wcześnie.

Może tak: W roku 2010 trzęsienie ziemi na Haiti.
Wstrząsy sprawiły także nieodwracalne zmiany naszej planety, zmieniając jej oś obrotu, a co za tym idzie, skracając długość trwania dnia.
Zmienia to obciążenie planety, co wpływa na jej oś obrotu, odchylenie Ziemi po chilijskim kataklizmie zmieniło się o około 8 cm. Przekłada się to na skrócenie dnia o 1,26 mikrosekund, czyli nieco powyżej jednej milionowej sekundy.
Trzęsienie w Japoni przyczyniło się do zmiany osi ziemi o około 10 centymetrów. Według naukowców z NASA, przez kataklizm z Japonii, dzień jest teraz krótszy o 1,6 mikrosekundy.
"Świat przewraca sie do góry nogami " ;]
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych