Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zespół B.A.S.E deklaruje, że odkrył Arkę Noego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#31

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W taki badziew nie uwierze :|
  • 0

#32

waluta.
  • Postów: 437
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wierzę że jak wczwśniej napisałem analizy laboratoryjne potwierdzą ostatecznie czy to jest drewno z arki Noego czy tak nie jest :smile: :smile: :smile:
  • 0

#33

Arturus.
  • Postów: 207
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja na tych zdjeciach nic nie widze, ech jedynie na tych co pokazae same drewno ale trzeba je zbadac :)

lol arka noego dowodem na istnienie Boga :rotfl: :rotfl: ( nie ma jak zapaleni chrzescijanie)
  • 0

#34

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak dla formalności przypominam że Noe, jego arka i potop są bohaterami trzech wielkich religii monoteistycznych: judaizmu, islamu i chrześcijaństwa.
  • 0

#35

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przecież nie ma dowodów na istnienie potopu o zasięgu globalnym. Potop mógł mieć najwyżej miejsce na terenach Mezopotamii. Śmieszne wydaje się też stwierdzenie, że rzekoma arka miałaby być dowodem na istnienie Boga...
  • 0

#36

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Saladyn, jeśli CI się wydaje, że tylko Biblia opisuje potop to jesteś w błędzie...
  • 0

#37

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dalsza część artykułu przytoczonego przez Eurycide:

Poprzedni naukowcy poszukiwali Arki na górze Ararat w Turcji.

"Car Mikołaj II w 1916 roku wysłał dwie wyprawy w celu sfotografowania tego obiektu na szczycie góry Ararat", powiedział Feiler.

Dodał, że jeden z byłych prezydentów USA poszukiwał Arki w górach Iranu.

"Znamy historię, jak Jimmy Carter, w drodze na wizytę w Shah w Iranie w 1977 roku, specjalnie przelatywał nad ym obiektem".

W marcu badacz stwierdził, że posiada zdjęcia satelitarne, które udowodniły istnienie pozostałości Arki. Instytut BASE spodziewa się, że przywiezie z Iranu fizyczny dowód, stanowiący odpowiedź dla tej odwiecznej zagadki.

"Ludzie zawsze będą tego szukali, zawsze będą sceptyczni, zawsze będą podekscytowani poszukiwaniami", powiedział Cornuke. "Myślę jednak, że to, co tutaj znaleźliśmy, jest bardzo godne uwagi".

Próbki dostarczone przez BASE są obecnie badane w laboratoriach w Teksasie i Florydzie. Przedstawiciele BASE przyznają, że nie ma sposobu na ostateczne udowodnienie, że obiekt przez nich odkryty naprawdę jest Arką Noego.

Poszukiwania trwają nadal. Największy odłamek pochodzący z Arki Noego jest wykonany z "drzewa gofferowego". Biblia podaje, że Arka została wykonana z drzewa gofferowego, nikt jednak nie wie, czym ono jest.

Agencja ABC News




Co do potopu, to opisy tego wydarzenia znajdują się także w Koranie, Eposie o Gilgameszu i innych świętych księgach.
  • 0



#38

kudi.
  • Postów: 161
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

... cytat usunięto...



dosc ciekawe ciekawsze niz 1 artykul :papapa:

ariel: Pierwsze i ostatnie ustne ostrzeżenie dla użytkownika, nie musisz cytować całości tłumaczonego tekstu lub wypowiedzi, do której treści się odnosisz, robiąc to zaśmiecasz tylko forum, gdyż każdy widzi posty powyżej Twojego i nie ma takowej potrzeby, aby je powielać, co więcej Twój poost niewiele wnosi do tematu, a w myśl regulaminu takie posty powinny być nagradzane warnami, wykorzystaj to ostrzeżenie jako doświadczenie na przyszłość i staraj się bardziej trafnie rozbudowywać i wcielać w życie swoje przemyślenia.
  • 0

#39

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Co do potopu, to opisy tego wydarzenia znajdują się także w Koranie, Eposie o Gilgameszu i innych świętych księgach.


A nawet wielu wielu księgach :) Dla mnie to już wystarczający dowód na to że jednak w tamtych czasach był potop. No i są jeszcze dowody "rzeczowe" :)
  • 0

#40

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A nawet wielu wielu księgach :) Dla mnie to już wystarczający dowód na to że jednak w tamtych czasach był potop. No i są jeszcze dowody "rzeczowe" :)

Brakuje tylko podstawowego dowodu jakim byłby zapis geologiczny potwierdzający globalny potop. Ale to już nieistotny szczegół, prawda? ;->
  • 0



#41

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co do potopu, to opisy tego wydarzenia znajdują się także w Koranie, Eposie o Gilgameszu i innych świętych księgach.


Zapisy Koranu odnośnie czasów biblijnych nie można zaliczyć do historycznych bo napisał (jak ktoś jest muzułmaninem to czytaj: spisał to co mu Allah mówił) to Mahomet w VII wieku po Chrystucie. Dla mnie to wygląda jak opisanie swoimi słowami to co przeczytał w Biblii (mam nadzieję że nie będzie mnie nikt ścigał za bluźnierstwo :-D ). Porównywałem ostatnio fragmenty dotyczace własnie Noego i Arki i Koran opisuje sprawę jak sąsiadka sąsiadce - dużo emocji, mało faktów.

Wydaje mi sie że pod względem wiarygodności historycznej najlepiej korzystać ze źródeł sumeryjskich - przynajmniej jest pewność że nikt tego nie zmieniał na przestrzeni lat :smile:
  • 0

#42

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie ma naukowych dowodów na globalny potop. Mity różnych cywilizacji nie mogą byc takimi dowodami. Zresztą Egipcjanie nic nie wspominają o potopie, a jest to cywilizacja równie stara co Sumer.
  • 0

#43

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo może nie było potopu jako takiego, tylko np wielka powódź?
  • 0



#44

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie ma naukowych dowodów na globalny potop. Mity różnych cywilizacji nie mogą byc takimi dowodami. Zresztą Egipcjanie nic nie wspominają o potopie, a jest to cywilizacja równie stara co Sumer.
  • 0

#45

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie ma naukowych dowodów na globalny potop. Mity różnych cywilizacji nie mogą byc takimi dowodami. Zresztą Egipcjanie nic nie wspominają o potopie, a jest to cywilizacja równie stara co Sumer.


Dołączona grafika
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych