Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zespół B.A.S.E deklaruje, że odkrył Arkę Noego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#16

Mayo.
  • Postów: 210
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:hmm: ...nie wiem czy o tej górze i Arce Noego już słyszałem ale jesli to było to o czym myśle to chyba panowie z B.A.S.E nie odkryli takiej nowości bo słyszałem o tym już pare lat temu ;-) ale możliwe że to była inna góra chodz tam również grupa badaczy znalazla wysoko w górach coś co przypominało spód wielkiego drewnianego statku :hmm: ehh ta skleroza nie przypomne sobie nazwy tej góry :-(


Było coś takiego, "niedaleko" - na górze Ararat we wschodniej Turcji, wywnioskowali to na podstawie zdjęć satelitarnych (ech ta wyobraźnia) info na stronie NPN

Po co ci badacze się tak ekscytują? To pewnie jacyś Polacy wracali wtedy łajbą z imprezy i zabłądzili :P
A oni od razu Arka! Arka! :P
  • 0

#17

Meledictum.
  • Postów: 222
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jedyne, co mnie w tym dziwi, to fakt, że to drewno przez kilka tysięcy lat nie zgniło. :P No i dowód na instnienie Boga to nie jest, ale na istnienie potopu - tak.
BTW: może moderatrzy mogliby zwracać baczniejszą uwagę na ten topic? Bo tu się aż roi od błędów. :P
  • 0

#18 Gość_prb

Gość_prb.
  • Tematów: 0

Napisano

Jedyne, co mnie w tym dziwi, to fakt, że to drewno przez kilka tysięcy lat nie zgniło. :P

Zgniło, nie zgniło... Ważne, że skamieniało, a to świadczy o niezłym wieku tego znaleziska ;) .

No i dowód na instnienie Boga to nie jest, ale na istnienie potopu - tak.

Zdaje mi się, że tamtemu człowiekowi co się wypowiadał, chodziło o potwierdzenie słuszności tez z Biblii, a tym samym uprawdopodobnienie pozostałych twierdzeń, w tym i obecności Boga. ;)
  • 0

#19

oalxazar.
  • Postów: 47
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Napawdę sądzicie, że historia Arki Noego jest prawdziwa? Moim zdaniem arka nigdy nie istniała, a cała historia została zmyślona przez "natchnionego" autora. Nie neguję, że naukowcy odnaleźli starą łódź, ale Arka Noego to na pewno nie jest.
  • 0

#20

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mówicie o tezach z Biblii ale także należy na to spojrzeć z perspektywy potopu Sumeryjskiego (z którego powstała wersja Biblijna).
  • 0



#21

Baal.
  • Postów: 399
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem arka nigdy nie istniała, a cała historia została zmyślona przez "natchnionego" autora

Chodzi ci o historie z Arką czy potop. Bo potop to istniał naprawde.
  • 0

#22

Artur Gutowski.
  • Postów: 308
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Arka Noego mogłaby istnieć, ale nie w taki metaforyczny sposób przedstawiona jak w Biblii: setki zwierząt zabrane na łódź...
  • 0



#23

Savalas.
  • Postów: 58
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

poprostu niektórzy naukowcy-katolicy mają prymitywny sposób myślenia. skoro znaleźliśmy arke to reszta w bibli też jest prawdą, najpierw niech się postarają określić wiek drewna a dopiero coś ogłaszają, a boga niema nie było i niebędzie, jeśli porównując dowody na istnienie czegokolwiek to przegrywa on nawet z krasnoludkami i sierotką marysią.
  • 0

#24

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tu jest artykuł, kilkanaście fotek i film z miejsca znaleziska:http://www.arkfever.com/

To, co jest na zdjęciach, wygląda na najzwyklejszy łupek, a nie na skamieniałe drewno. Trzeba czekać na wyniki analiz. Jeśli to rzeczywiście drewno, byłby to najmłodzy znaleziony okaz na świecie.
  • 0



#25

oalxazar.
  • Postów: 47
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chodzi ci o historie z Arką czy potop. Bo potop to istniał naprawde.


Potop na pewno istniał. Chodziło mi o historię z łodzią pełną zwierząt.
  • 0

#26

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

poprostu niektórzy naukowcy-katolicy mają prymitywny sposób myślenia


...niektórzy to mają tak oczy zalane nienawiścią do katolików, że czytać nie umieją...
Savalas, gdzie masz napisane chociaż słowo o katolickich naukowcach?
  • 0

#27

Jocker.
  • Postów: 240
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Napisze tak jak wiekszość !!!!!
GDZIE JEST TU DOWÓD NA ISTNIENIE BOGA!!!!!!!!!!!!!
  • 0

#28 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

A ja mam zastrzeżenia wogóle do sensu potopu, po jaką cholere bóg miałby zalać całą ziemie skoro mógł poprostu jednym kiwnięciem palca załatwić wszystkich oprócz Noego i jego rodziny, dodatkowo Noe nie musiałby zabierać wszystkich gatunków zwierząt co też jest niemożliwe.

a te niby ślady globalnej powodzi to może są to ślady jakijś ogromnej fali tsunami ? bo raczej nie da się wziąść tyle wody żeby zalać całą ziemie :)
  • 0

#29

Pylbas.
  • Postów: 281
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe kiedy znajdą Arkę Mojżesza :rotfl:

Znaleźli coś o podobnych wymiarach ale nie wiedzą czy to jest Arka Przymierza :D

Jakby co mogą poszukać tutaj :crazy: http://www.arkanoego.pl/

A w tej arce powinn być Dekalog?
  • 0

#30

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cytat:  
poprostu niektórzy naukowcy-katolicy mają prymitywny sposób myślenia  


...niektórzy to mają tak oczy zalane nienawiścią do katolików, że czytać nie umieją...
Savalas, gdzie masz napisane chociaż słowo o katolickich naukowcach?


A mi sie zdaje ze niektorzy niekatoliccy uzytkownicy internetu to prymitywy
(nazwiązanie do dyskusji, nikogo osobowo nie obrażam)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych