Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zespół B.A.S.E deklaruje, że odkrył Arkę Noego


  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika
Zespół B.A.S.E deklaruje, że odkrył Arkę Noego

Zespół archeologów z Teksasu, wierzy, że udało im się zlokalizować pozostałości po Arce Noego w Iranie, w paśmie góskim Elburz. "Nie mogę sobie wyobrazić, co mogłoby być, gdyby się okazało, że nie jest to arka" powiedział Arch Bonnema z instytutu Biblijnej Archeolgoii - Poszukiwania i Badania (B.A.S.E) - organizacji chrześcijańskiej, archeologów poszukujących biblijnych artefaktów. Bonemma i inni członkowie zespołu B.A.S.E spędzili siedem godzin w górach na północny-zachód od Teheranu, wspinając się 4 kilometry, zanim dokonali odkrycia. "Dotarliśmy do obiektu, opierającego się o zbocze góry" powiedział Robert Cornuke, członek B.A.S.E. "Nie było to nadzwyczajne na początku", dodał, "Nie sądziliśmy, że to może być Arka Noego, ale kiedy podeszliśmy bliżej, byliśmy zdumieni. To było podobne do drewna". Dodatkowo, niektórzy członkowie B.A.S.E powiedzieli, że ich odkrycie nie wygląda zbyt charakterystycznie. "Wygląda jak pokład dowolnej łodzi", powiedział Bonnema. Biblia umieszcza arkę w górach Ararat, paśmie górskim, które rozciąga się na setki mil, co wg. zespołu jest spójne z ich odkryciem z Iranu.

Biblia ponadto opisuje wymiary Arki. 137 na 22 metry. Odkrycie zespołu B.A.S.E jest podobne jeśli o wymiary chodzi. "To prowokuje do myślenia, że może to być zaginiona arka Noego" powiedział Cornuke. Ludzie od zawsze szukali arki aby odnaleźć dowód istnienia Boga. "To jest ta idea, jeśli potrafimy udowodnić, że arka istniała, to potrafimy również udowodnić, że historia ta była prawdziwa, i co ważniejsze, możemy udowodnić istnienie Boga" - powiedział Bruce Feiler, autor "Where God Was Born" (Gdzie narodził się Bóg).

Tłumaczenie: Eurycide
www.paranormalne.pl
źródło:
http://www.unexplain...ws.php?id=73263
  • 0



#2

Mayo.
  • Postów: 210
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszystko fajnie, ale już mi się ten koleś nie podoba. Jaki dowód na istnienie Boga? "Jedynie" dowód na to, że ta opowieść oparta jest na autentycznej historii i że było coś takiego jak wielki potop (ale też nie wiadamo jak wielki - jak rozległy).
  • 0

#3

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszystko fajnie, ale już mi się ten koleś nie podoba. Jaki dowód na istnienie Boga? "Jedynie" dowód na to, że ta opowieść oparta jest na autentycznej historii i że było coś takiego jak wielki potop (ale też nie wiadamo jak wielki - jak rozległy).


Dokladnie.. to jeden z nielicznych tekstow, ktory mi sie nie podoba, mimo, ze go przetlumaczylem ;)
  • 0



#4 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

Zwłaszcza że ze wsględów naukowych nawet Noe i jego rodzina nie mogliby przeżyć takiej powodzi, wilgotność powietrza byłaby taka że by się poprostu utopili oddychając :)
  • 0

#5

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bonemma i inni członkowie zespołu B.A.S.E spędzili siedem godzin w górach na północny-zachód od Teheranu, wspinając się 4 kilometry, zanim dokonali odkrycia.

Genialne :-) Grupka badaczy idzie na kilkugodzinny spacerek i w tym czasie znajduje niezasypaną mimo upływu kilku tysięcy lat arkę :-) Mieli panowie szczęście.
  • 0



#6

waluta.
  • Postów: 437
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

osobiście uważam że zanim tą wiadomość się potwierdzi należy najpierw odczekać kilka tygodni aż analizy laboratoryjne potwierdzą wiek tego drzewa ;-) ;-) ;-)
  • 0

#7 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Przeciez zostało udowodnione naukowo, że potop miał miejsce. Na całym świecie znajduje sie jego ślady w postaci legend i różnych artefaktów. Pytanie brzmi, czy takich "Arek Noego" nie mogło być więcej ?
Przeciez potop nie powstał nagle, w ciągu jednego dnia, to był proces co najmniej kilkunastodniowy. Przecież ludzie musieli zauważyć , ze coś się dzieje i na pewno próbowali sie ratować, takich Arek mogło więc być więcej.
Czy odnalezienie kolejnej może być dowodem na istnienie Boga - wątpię, co najwyzej dowodem na katastrofę o globalnym zasięgu. :hmm:
  • 0

#8

Artur Gutowski.
  • Postów: 308
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Próbkę drewna do laboratorium i zbadać wiek - zgadzam się z Tobą waluta ;) Dowód na istnienie Boga ? Może na autetyczność kataklizmu opisanego w Biblii.
  • 0



#9

kenio.
  • Postów: 80
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:hmm: ...nie wiem czy o tej górze i Arce Noego już słyszałem ale jesli to było to o czym myśle to chyba panowie z B.A.S.E nie odkryli takiej nowości bo słyszałem o tym już pare lat temu ;-) ale możliwe że to była inna góra chodz tam również grupa badaczy znalazla wysoko w górach coś co przypominało spód wielkiego drewnianego statku :hmm: ehh ta skleroza nie przypomne sobie nazwy tej góry :-(
  • 0

#10

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem co ma wspólnego istnienie Boga z potopem,który wcale nie musiał być efektem 40-dniowych opadów deszczu ale np. końcem epoki lodowcowej albo olbrzymiego tsunami.
Ach,ta biblia!
  • 0



#11

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tu jest artykuł, kilkanaście fotek i film z miejsca znaleziska: http://www.arkfever.com/
  • 0

#12

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja będę obserwował owe "odkrycie" pod względem Sumeryjskim ;)
  • 0



#13

waluta.
  • Postów: 437
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Próbkę drewna do laboratorium i zbadać wiek - zgadzam się z Tobą waluta ;) Dowód na istnienie Boga ? Może na autetyczność kataklizmu opisanego w Biblii.



dzięki że podzielasz moję zdanie :beer2:
taki dowód na istnienie potopu to byłoby coś wielkiego :jump: :jump: :jump:
  • 0

#14

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Fajnie, świetny dowód na istnienie Boga (lol). Jestem dokładnie takiego zdania jak Wy, że to tylko dowód (jeżeli badania wykażą wiek łodzi itp.), że była katastrofa o globalnym zasięgu opisywana w tej książce - Bibli.
  • 0

#15

waluta.
  • Postów: 437
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fajnie, świetny dowód na istnienie Boga (lol). Jestem dokładnie takiego zdania jak Wy, że to tylko dowód (jeżeli badania wykażą wiek łodzi itp.) była katastrofa o globalnym zasięgu opisywana w tej książce - Bibli.


oczywiście że to dowód na istnienie katachlizmu a nie bezpośredni dowód na istnienie Stwórcy
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych