Skocz do zawartości


Tajemnicza syrena


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#16

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak zwykle przy takich tematach chciałoby się powiedzieć: "wow, wierzę!" ale od razu umysł podsuwa nam inną odpowiedź... ja osobiście musiałbym złapać i dotknąć żeby uwierzyć aczkolwiek powyobrażać sobie, że takie stworzenia istnieją jest całkiem przyjemne btw :) Myślę, że ludzie którzy zawodowo nurkują nie mieliby żadnego problemu żeby z taką prędkością w płetwie pływać, więc z mojej strony - fake.
  • 0



#17

Yoszko.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Niestety ale żaden z forumowiczów nie zauważył jednej z kluczowych rzeczy - tak na filmiku nr. 1 jak i na filmie nr.2 ryby na ujęciu nie uciekają.
Oglądając pierwszy lepszy dokument na National Geographic lub Animal planet - choćby o rekinach - na ujęciach gdzie płynie rekin widzimy jak wszelkiego rodzaju ryby uciekają przed większym drapieżnikiem. Tutaj tak się nie dzieje - ba na filmie nr. 1 ryby nawet płyną w stronę domniemanej syreny.

Owszem mogę przyjąc odrazu iz syreny sa wielkimi przyjaciołkami wszelkiego morskiego narybku niczym mała syrenka z bajek disneya - jednakże ryby sa tak prymitywnymi istotami kierowanymi instynktem iż widząc wiekszy cień lub obiekt instynktownie uciekają.



Według mnie nie ma nad czym rozmyślać - w dzisiejszym świecie technologii gdzie każdy gimnazjalista przy użyciu komputera może stworzyc nie gorsze efekty niz te chociazby z dystryktu 9 (prequel czy też zapowiedz dystryktu 9 była tworzona fanowsko przez amatorów na domowych komputerach - efekt mozemy zobaczyc tutaj LINK)- youtube pełen jest tego typu filmików - aż nazbyt wiele ich jest tworzonych aby zadrwić z badaczy czy ludzi interesujących sie tego typu tematyką.

A jeśli chodzi o mnie - YouTube powinien być absolutnie banowany jako źródło wszelkiej informacji na temat spraw anomalnych - zbyt dużo dziś internetowych trolli i dzieci neo które tylko czekają az ktoś zachwyci się efektami ich niecnych starań :)

Pozdrawiam

PS: REASUMUJĄC: Fake
  • 5

#18 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Pozostaje ostatnia rzecz, bo akurat to, że jest to manipulacja graficzna nie uwierzę. To tylko dobre wytłumaczenie. Otóż płetwa tego "czegoś" zobaczcie jak faluje w trzecim filmie przy cofaniu filmu. Widać, że jest bardzo elastyczna i giętka, zupełnie jak coś naturalnego. Nie dostrzegam w tym efektu dekoracyjnego.
  • 1

#19

whitet.
  • Postów: 52
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten filmik to ewidentna "ustawka". Zachowanie kamerzysty całkowicie nam to uswiadamia. Zero reakcji autora filmuku na widok pływającej syreny. Na filmiku pierwszym syrena odpływa a kamerzysta jakby nic kręci sobie dalej inny fragment podwodnego swiatka...ot rzecz naturalna. Filmik drugi-to samo. Nie ma co gdybac. Zresztą u syreny można zobaczyc zarys stanika...ludzka moda wsród syren :) pozdrawiam.
  • 1

#20 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Ten filmik to ewidentna "ustawka". Zachowanie kamerzysty całkowicie nam to uswiadamia. Zero reakcji autora filmuku na widok pływającej syreny.


A co, ma krzyczeć? :) I tak byś nie usłyszał. Poza tym jaka ma być reakcja na seksowną rybkę? ;) raczej wątpię w to, aby ktoś się wystraszył.

Zresztą u syreny można zobaczyc zarys stanika...ludzka moda wsród syren :) pozdrawiam.


To do mnie bardziej przemawia.:)
  • 2

#21

whitet.
  • Postów: 52
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może powinien za nią popłynąć ? Albo dać zbliżenie kamery ? Kiedy syrena odpływała koleś wrócił do filmowania otaczającej go fauny jakby się nic nie stało...nie dziwne to ? Stanik u syreny Cię nie dziwi ? hmmm...to może sam widziałeś już taką syrenę :). Na serio... Prędkość odpływającej postaci. Jak dla mnie każdy praktykujący nurek/pływak spokojnie po ubraniu takiego wdzianka tak by się poruszał. Z tą samą prędkością. Szkoda, że postać nie jest tak wyraźna jak pływające zewsząd rybki i pierwszoplanowe elementy...wtedy moglibysmy ocenić urodę owej syreny i pozostałe detale :).

Użytkownik whitet edytował ten post 21.02.2011 - 14:50

  • 0

#22

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@whitet - ten pan coś wspominał, że filmował z klatki.. albo coś podobnego. W każdym razie tłumaczył, że nie może za nią popłynąć :) I nie żartuj, dziwisz się, że nie są tak wyraźne jak rzeczy na pierwszym planie, to normalne, zdaje się. A jakość filmiku jest bardzo, bardzo dobra w porównaniu z innymi tego typu, nie ma co narzekać.





  • 0

#23

dusieqq.
  • Postów: 84
  • Tematów: 8
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

też widziałem syrenę na disney channel czy coś jest taki serial o nich :)
  • 0

#24

TunnelingChannelowy.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

To jest jedna i ta sama syrena, tylko dwa różne ujęcia. Raz się oddala a raz wraca, by zobaczyć co robi ten facet z kamerą i znów odpływa.
Mnie zastanawia w jaki sposób będąc tak skrępowaną tak szybko płynie. Owszem, ktoś sobie mógł robić jaja i z biologicznego punktu widzenia tak właśnie jest, ale na ziemi są różne dziwne stwory, więc sam nie wiem :)


Muhad ja widzę tam dwie postacie - na 1 filmie to jest skorupin a na 2 filmie postać przepływająca nad nurkiem to sam mermaidman we własnej osobie . Może ktoś użył muszli sygnałowej aby ich przywołać . Jak możesz to zlokalizuj miejsce tego nurkowania bo coś mi się wydaje , że nurek znajduje się niedaleko Bikini Dolnego.
  • -2

#25 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Tunneling kompletnie nie rozumiem o czym Ty do mnie piszesz :)
  • 0

#26

Samiel.
  • Postów: 6
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

moim zdanie te filmiki to mistyfikacja, gdyż film zaczyna się zaledwie kilka sekund przed pojawieniem się syreny, to tak jakby na nią czekał i był pewien, że ona się pojawi. Po za tym to trochę dziwne, że przez tle lat były o nich tylko pogłoski i relacje świadków ( tak na marginesie nie zawsze prawdziwe relacje ), a tu nagle syrena bez żadych problemów zostaje uchwycona.
  • 0

#27

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak zwykle przy tego typu filmikach pozwoliłem umysłowi przez jakiś czas wierzyć, w to co widzę. Trochę się tą wiarą rozkoszowałem, a następnie postanowiłem rozważyć sprawę z ewolucyjnego punktu widzenia. Potrzeba dziesiątek tysięcy lat by ssaki powróciły do wody w procesie ewolucji. Jeśli chodzi o humanoidy inteligentne, to szansa na to jest naprawdę niewielka, bowiem niektóre fragmenty ciała były by aerodynamiczną przeszkodą dla tych stworzeń.

Zakładając nawet, że takie syreny posiadały by ramiona, z pewnością uległy by one skróceniu tworząc coś w rodzaju płetw, tak jak w przypadku wielorybów, albo manatów. Zupełnym brakiem logiki są posiadane przez syreny długie włosy, które są wręcz drugim najważniejszym atrybutem po ogonie. (W sumie to trzecim) Takie włosy były by wyjątkowo niepraktyczne i bardzo szybko by zanikły w procesie ewolucji. Nie wspomnę już o tym co by się w międzyczasie stało z głową tych stworzeń. Nie wyglądały by zbyt ludzko :D

Jeśli chodzi o zdjęcia, filmy, spreparowane sklejki. Cóż są raczej nieprawdziwe. Może jednak część syren, które widzieli marynarze to miraże i halucynacje. Może duchy morza, które chciały coś ludziom przekazać. Może nawet sama wiara w nie wystarczy by takie duchy powstały :)

Użytkownik Alembik_Vina edytował ten post 15.05.2011 - 01:55

  • 0

#28

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

moim zdanie te filmiki to mistyfikacja, gdyż film zaczyna się zaledwie kilka sekund przed pojawieniem się syreny, to tak jakby na nią czekał i był pewien, że ona się pojawi. Po za tym to trochę dziwne, że przez tle lat były o nich tylko pogłoski i relacje świadków ( tak na marginesie nie zawsze prawdziwe relacje ), a tu nagle syrena bez żadych problemów zostaje uchwycona.

Oczekujesz, że pan wrzuci 3 godzinny filmik gdzie gdzies w srodku widac przez 30 sekund przeplywajacą syrenę? :)



  • 1

#29

Samiel.
  • Postów: 6
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no nie ale przyznaj że to wyglądało jakby na nią czekał
  • -1

#30

Furror.
  • Postów: 13
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyż to nie nasza syrenka ?
http://www.hannahfraser.com/mermaid/
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych