Skocz do zawartości


Koniec ery ryb - tajemnicza wiedza Majów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#16

Triskelion Light Dragon.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Drogi Muhad,
Tylko ze wzgledu na ten artykul, ktory choc dlugi i momentami trudny, przeczytalem od deski do deski, zdecydowalem sie dzisiaj dolaczyc do tego forum. Nic o tym forum jeszcze nie wiem, ale jezeli tu sa takie materialy jak dostarczony przez ciebie to jestem w tzw. domciu :D.

Dziekuje ci najszczerzej za te prace. :)

Potwierdza ona niektore z moich obserwacji (np. od 2 lat trabie, ze slonce jasniej swieci i obserwuje tez gwiazdy od lat i niektore - Syriusz [9ly od Ziemi] , Vega [tez blisko 25ly] - zwlaszcza te bliskie sa duzo jasniejsze teaz - one z nami przejda w poblizu Dark Rift. Do tego czeste silne CMEy, Fireballe na calym swiecie, aktywnosc sejsmiczna, kilka wielkich trzesien ziemi - Haiti - tsunami (japonia, Filipiny, USA i inne cuda)

Czy ta praca jest wiernym tlumaczeniem artykulu Alexa Ansary? Moglbys mi dac link do oryginalu? Chcialbym go udostepnic moim obcojezycznym przyjaciolom na FB - a malo mam znajomych Polakow ;) Trafiaja sie za czesto rozni Mariuhsze niestety a to meczace i taka strata czasu i energii niekiedy, ze sie po prostu odechciewa wszystkiego. Trzeba ich niestety unikac albo dawac jakies zmudne zajecia, np "przeczytaj to: www.ksiazka.com". Oni musza sami ze soba popracowac zanim wyjda na miasto czy moze wies [ja akurat jestem ze wsi :)] lol Wiem , jestem okropny ale zadna ze mnie matka teresa, juz blizej mi do Nemesis i Tanathosa ;)

Pozdrawiam cie serdecznie i zaraz jak zrobie jeden rysunek i jedna muzyczke rozejrze sie po forum.
Prosze cie tylko jeszcze zebys nie zapomnial o angielskiej wersji dla mnie jesli to mozliwe.
Czesc.

Muhad, przetlumaczylem CZAS I ENERGIA [ WIEDZA KULTURY MAJÓW ] jako Time and Energy (The Mayan Culture Knowledge) i zapytalem Alexa Ansary na FB czy napisal taki artykul no i on powiedzial ze nie. Zaproponowalem mu tlumaczenie i dal mi artykul "Solar Flares and Weakening Earth's Magnetic Field" z podobnymi tematami do tego. Moglbys mi podac zrodlo tego artykulu?
Jak przetlumacze ta moja kobyle to zamieszcze na forum - jest z 2009 roku - to wtedy zaczalem pytac ludzi czy widza ze Slonce jasniej swieci ale zdaje sie ze malo kto patrzy na Slonce he he czy na gwiazdy.



  • -3

#17

barakudo.
  • Postów: 237
  • Tematów: 6
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Taki długi i ciekawy artykuł.
Szkoda żę w 90 % wyssany z palca.

Zaglądamy do wnetrza atomu, latamy w kosmos, podróżujemy szybciej od dźwięku a mimo to sa miliony ludzi wierzących w nieomylność marnej cywilizacji do pięt nie dorastającej ówczesnym cywilizacją europejskim oraz inteligencji cywilizacji indyjskiej.
Czy jesteście tak wielkimi głupcami ludzie aby ufać cywilizacji która nie znała praktycznego zastosowania koła ?
  • -2

#18

Bierdol.
  • Postów: 385
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Może i koła nie znali ale gdzie nam do nich chociażby w temacie leczniczych właściwości roślin, które rosły im "za progiem" ? ;)
Zarzucenie komuś niewiedzy, braku inteligencji czy zacofania jest bardzo ryzykowne, należałoby najpierw sprecyzować o jaką wiedzę chodzi.
  • 0

#19

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawe, ze majowie mieli wiedze o astronomii lepsza niz my w poczatkowych wiekach nasze ery. Dalej chcesz nazywac ich glupcami ?
  • 0



#20

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czy jesteście tak wielkimi głupcami ludzie aby ufać cywilizacji która nie znała praktycznego zastosowania koła ?


Praktyczne zastosowanie koła w dżungli? Swoją drogą to dobry mieli tryb życia, że w wiosce nie mieli potrzeby wozić dziesiątek kilogramów taczkami i obchodzili się bez tego.

Może i koła nie znali ale gdzie nam do nich chociażby w temacie leczniczych właściwości roślin, które rosły im "za progiem" ?


W samej Polsce przed 966, było szeroko znane i praktykowane ziołolecznictwo. Po przyjęciu chrztu przez Mieszka I, Kościół jednak skutecznie wytępił wiedzę o ziołolecznictwie, jako pogańskie praktyki. Malutkie skrawki wiedzy o leczeniu roślinami ocalały w klasztorach, potem resztę wytropiły koncerny farmaceutyczne i zmonopolizowały.
Natomiast bezcenne wielowiekowe doświadczenie w leczeniu roślinami niestety zostało zniszczone przez Kościół. Polscy druidzi itp, moim zdaniem mieli wiedzę o leczeniu zbliżoną lub równą wiedzy Majów.
  • 1

#21

barakudo.
  • Postów: 237
  • Tematów: 6
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Proszę was...
Celtowie zamieszkiwali europe i znali się na ziołach bardzo dobrze.
Też nie powiedział bym aby ich wiedza była jakaś wielce dobra wszystko leczyli ayahuascom, tak jak u nas można się "leczyć" alkoholem czy grzybkami.
"gdzie nam do nich", dlatego właśnie za wzrór inteligencji podałem cywilizację indyjską a rozwoju europejską.
Z tym że z cywilizacją indyjską był kontakt o zarania dziejów czy to handlowy czy dyplomatyczny więc nie byli dla nas tak "egzotyczni" jak koledzy zza oceanu i ich wiedza została zapomniana.
Chińczycy jeszcze przed nasza erą wiedzieli że ziemia nie jest centrum wszechświata, ale co z tego ?
i tak wierzymy tylko w głupoty naćpanych ayahuascom pradawnych ludzi, baaa my nawet nie wierzymy w ich słowa/zapiski, my wierzymy naszym współczesnym pseudonaukowcom mylnie interpretującym ów zapiski
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych