Skocz do zawartości


Zdjęcie

Film dokumentalny National Geographic


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

severrus.
  • Postów: 17
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Link do filmu

Świetny dokument w którym podważane są teorie spiskowe o 11 września. Przeprowadzane są różne testy.

Ale jest jeden problem - nie ma do tego wspaniałego dokumentu napisów polskich. Czy ktoś ze sceptyków kto zna angielski, mógłby je stworzyć?

Użytkownik severrus edytował ten post 15.02.2011 - 23:57

  • 0

#2

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zapowiada się ciekawie. Napisów niestety nie zrobię, choć z przyjemnością obejrzę całość, jeśli reszta filmu (obejrzałem tylko parę minut) będzie trzymać poziom. Oczywiście ten film nie przekona tych najbardziej pro-spiskowych (zapewne film zostanie nazwany "papką dla lemingów" albo "ściemą przygotowaną przez CIA"), ale obejrzeć chyba warto.
  • 0



#3

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja też obejrzałem te wszystkie filmy, mimo iż wszystko co jest firmowane przez National Geografic jest prorządowe, a tym samym tendencyjne.
Tak czy owak, z jednej strony właściwie tylko rząd ma środki do stworzenia takiego rozległego śledztwa, jak i publikacji na jego temat.
Moim zdaniem przynajmniej połowa przedstawionych tutaj argumentów może mieć słuszność. Jako młodzian nieco interesowałem się bronią strzelecką, pirotechniką itp. tak, że sądzę, iż w kwestii Pentagonu mógł to być samolot, czy był specjalnie przystosowany też trudno powiedzieć, tym niemniej na pewno nie został zastąpiony pociskiem, a ludzie z samolotu uwięzieni lub zlikwidowani, chyba że wchodziły by w grę inne aspekty bliższe Eksperymentu Filadelfijskiego, czy najnowszych zdobyczy fizyki kwantowej.
Lecz jeśli tak fantastyczne technologie miałyby być tutaj wykorzystane, nielogicznością byłoby nie wykorzystać ich efektywniej.
Co do wszystkich faktów, poszlak i plotek dotyczących WTC, to moim zdaniem jest tam więcej niż tylko to, czy płonąca nafta z lotniczego paliwa byłaby w stanie tak osłabić konstrukcję, że ta pokazowo zawaliłaby się w obu budynkach. Nie widzę przy tym powodu, aby te budynki musiały spadać tak, aby zrobić jak najmniejsze szkody dla obiektów sąsiednich, co mimo wszystko faktycznie zaistniało.
Tak jak wspominałem miałem do czynienia w wojsku np. z lontem wybuchowym i widziałem co z nim można zrobić, tak więc mogę sobie jedynie wyobrazić jakie środki mają do dyspozycji wojska w obecnej dobie. Z termitem też miałem styczność i to jeszcze jako gówniarz, kiedy to podprowadziłem ojcu pół słoika sproszkowanego aluminium (ojciec był mechanikiem i blacharzem samochodowym)stosowanego do wytwarzania szpachli aluminiowej. Jako, że jak wspominałem interesowałem się pirotechniką (przez co pośrednio musiałem wyemigrować z Polski), postanowiłem z tego sproszkowanego aluminium zrobić właśnie termit, który siłą rzeczy jest jedynie mieszaniną aluminium i tlenku żelaza, tyle że zapłon czasem jest utrudniony.
Mnie jednak zapaliło się zanim skończyłem konstruować ten zaplanowany na nowy rok fajerwerk na kredensie w takiej przydomowej murowanej szopie. Kiedy zaczęło się to palić przybył mój brat który właśnie robił jakieś przedślubne Kursa w kościele, oczywiście popalił sobie przy tej okazji świąteczny garnitur, następnie przyjechała milicja wypsikując wszystkie swe gaśnice. Jednak mój termit po przepaleniu kredensu aż do samej betonowej podłogi palił się jakby nigdy nic, dopiero kiedy przybyła po pół godzinie straż pożarna i substancja dawno się już wypaliła ugasili jedynie zgliszcza. Na wytopionym popękanym od żaru betonie, który poodpryskiwał tworząc spore wgłębienie niby w formie hutnicze,j znajdował się odlany kawałek żelaza z ogrodniczych narzędzi, które były na drodze płonącej substancji.

Piszę o tym, aby zaakcentować, że jeśli garstka domowej konstrukcji termitu sporządzonego z malarskiego aluminium i zwykłej rdzy potrafiła zrobić tak wiele szkód, cóż dopiero przygotowane nowoczesne profesjonalne środki!
Tak jak piszę, nie wiem czy w incydentach 9/11 były prawdziwe samoloty, porwane przez pilotów samobójców , czy już w sumie nie rentowne budynki jakimi ponoć były WTC były spreparowane, gdyż tak czy inaczej zapewne po tak wielkich uszkodzeniach i tak byłyby przecież zburzone. Jednak to jak sądzę, odczuwam i kalkuluję to tak jak ten film mistrzowsko przedstawiający wszystkie za i przeciw, ze wszystkimi niedopowiedzeniami lub niby ujawnianymi poszlakami, bezsprzecznie przez każdego, kto będzie się chciał mienić człowiekiem rozsądnym zostanie uznany jako dowód przeciwko konspiracji (nie pokazując przy tym meritum zagadnienia).
Podobne filmy tych samych producentów o przewiercaniu „drzwi Gatenbrinka” w Wielkiej Piramidzie, lub ośmieszające paleoastronautykę z udziałem Denikena, starczą dla płytkiego środowiska amerykańskich przygłupów, na ogół spędzającego czas przy piwie i baseballu . I to jest jak mi się wydaje celowa polityka większości zachodnich krajów, z USA na czele i nikogo nie interesuje to, że rząd wcale nie musiał przeprowadzać akcji wspomnianych w filmie, a jedynie starczyło pomóc z boku, aby one zaistniały, i jedynie kontrolując nie przeszkadzać, gdyż jeśli chcemy zdyskredytować stare sprawdzone metody, czy też jak w przypadku „prowokacji gliwickiej” nie powinniśmy zgodzić się na niemiecką wersję wypadków, jakiż bowiem rząd kazałby zabijać swych ludzi.

http://pl.wikipedia....okacja_gliwicka

Użytkownik Erik edytował ten post 16.02.2011 - 04:40

  • 3



#4

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Świetny dokument w którym podważane są teorie spiskowe o 11 września. Przeprowadzane są różne testy.


Pisanie per "świetny" o dokumencie, którego się nie rozumie ze względu na barierę językową jest zabawne.



Ale jest jeden problem - nie ma do tego wspaniałego dokumentu napisów polskich. Czy ktoś ze sceptyków kto zna angielski, mógłby je stworzyć?


Nie rozumiesz o czym tam jest mowa, ale mówisz, że jest wspaniały?:)

Zapowiada się ciekawie. Napisów niestety nie zrobię, choć z przyjemnością obejrzę całość, jeśli reszta filmu (obejrzałem tylko parę minut) będzie trzymać poziom. Oczywiście ten film nie przekona tych najbardziej pro-spiskowych (zapewne film zostanie nazwany "papką dla lemingów" albo "ściemą przygotowaną przez CIA"), ale obejrzeć chyba warto.


Aquila, przy całym szacunku dla Twojej osoby z pierwszych kilku minut nie wynika nic, jest to jedynie opis wydarzeń. O tym czy przekona czy nie przekona nie Tobie ani mi osądzać, a obejrzeć zdecydowanie warto.
  • 1



#5

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aquila, przy całym szacunku dla Twojej osoby z pierwszych kilku minut nie wynika nic, jest to jedynie opis wydarzeń.


Obejrzałem łącznie kilka minut. Widziałem na przykład próbę stopienia belki i była ona bardzo ciekawa.
  • 1



#6

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aquila, przy całym szacunku dla Twojej osoby z pierwszych kilku minut nie wynika nic, jest to jedynie opis wydarzeń.


Obejrzałem łącznie kilka minut. Widziałem na przykład próbę stopienia belki i była ona bardzo ciekawa.


Film naprawdę bardzo dobry, ale jak go obejrzysz w całości to przyznasz mi rację, że wielu istotnych kwestii nie dotyka
  • 1



#7

Irey.
  • Postów: 474
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Czy ktoś może stworzyć napisy do tego filmu?
  • 0

#8

~pleyades.
  • Postów: 139
  • Tematów: 5
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jedyne czego mi trzeba było na temat WTC, to oglądanie całego zdarzenia na "żywo" przez telewizor. Co udało mi się zapamiętać z TV, "Potrzebuję dwóch ekip(?), damy radę ogarnąć ten pożar", "W budynku słyszałem eksplozję". I widok detonowanych wież mówi sam za siebie, i chociaż miałem wtedy jedenaście lat to zrozumiałem wystarczająco, wiem swoje. Nie trzeba mi żadnych filmów o teoriach spiskowych ani ich kontrargumentów.
Bo to widać, i to było bezczelne.
  • 0

#9

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

[...] Nie trzeba mi żadnych filmów o teoriach spiskowych ani ich kontrargumentów.
Bo to widać, i to było bezczelne.


A szkoda bo wiedza nie boli i zawsze jest na nią czas... szkoda, że te lata od 2001 do dzisiaj nie przyniosły w Tobie chęci poznania. Nie martw się jeszcze nic straconego... 

Edit: Dla tych, którzy wyrazili swoja niechęć do mojego powyższego. Szkoda, że nie potraficie napisać jeszcze uzasadnienia, ale cóż w końcu pewnie jesteście z tej samej gliny co autor skomentowanego przeze mnie posta. Czyli nie rozumiecie, że moja krytyka dotyczy całokształtu napisanego przez niego posta.
Prościej: opierając swoją wiedzę na stwierdzeniach: "nie trzeba mi...." i "bo to widać" stajemy się kompletnymi ignorantami wiedzy zdobytej przez naszą cywilizację. Także pozdrawiam wszystkich wszystko wiedzących po samym: "BO TO WIDAĆ..." 



Użytkownik Ironmacko edytował ten post 02.03.2011 - 16:07

  • -2



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych