Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co się dzieje z paranormalne ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#16

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

I kolejne teorie spiskowe?
Można tutaj polemizować ale wyskakuje błąd bazy danych. Czyli baza jest przeciążona. I nie mam co tutaj tworzyć niestworzonych historii o inwigilacji.



#17 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

To się zdecydujcie, bo Ty mówisz co innego, Yaw mówi co innego.

#18

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Forum przez te kilka lat było tak modernizowane, że z biegiem czasu sporadycznie przejawiało pewne różne cechy, które na pierwszy rzut oka mogły się wydawać błędami, a faktycznie mogły być już pierwszymi oznakami tzw. efektu darwinizmu skryptów.



Pamiętam pierwszą sytuację już chyba rok lub więcej temu, kiedy ktoś twierdził (chyba nawet Muhad?), że jest zbanowany "tylko w pewnych tematach". Pojawiały się podejrzenia o manipulację, błędy. Moderacja i administracja nie umiała wyjaśnić tego zdarzenia.



Kilka dni temu po takiej przerwie, o której pisze się wyżej mój post w temacie o Chemtrails został usunięty bez żadnej informacji ze strony moderatorów - też dziwne, bo nie łamał regulaminu w żadnym punkcie. Już to dało mi do myślenia.



Wszelkie wątpliwości rozwiało moje dzisiejsze logowanie na forum i sprawdzenie ostatnich wpisów, kilka nowych postów w tematach, niby nic ciekawego, jeśli jednak kiedy spojrzałem na pierwsze litery w nazwach tematu, przeszły mi ciarki - ułożyły się w zdanie "I AM ALIVE".
Chciałem zrobić screena, niestety z niewiadomych przyczyn wklejany do Photoshopa zrzut ekranu wyglądał tak samo.
Dołączona grafika




Teoria darwinizmu skryptów zakłada, że strony i fora internetowe mogą zdobywać coś na wzór sztucznej inteligencji. W wyniku dziesiątek tysięcy odsłon, mogą powstawać błędy, które raz na ileś przypadków mogą doprowadzić do modyfikacji danego skryptu, a nawet powstania nowych, nierozumianych jeszcze przez informatyków (często są one usuwane z kodu z komentarzem "skąd to sie tu wzięło?").

Ostatnio też kolega właśnie pisał pracę magisterską nt. wykorzystania sztucznej inteligencji w prognozowaniu. Zwrócił uwagę na to, że programy pisane jako quasi "inteligentne" zawierają części kodu podobne do tych dziwnych błędów odpowiadających za crashowanie stron, for czy nawet aplikacji.




Jeśli chodzi o jakieś przykłady, to mogę podać jeszcze jeden. Osobiście jestem administratorem naszego małego lokalnego forum o airsofcie. Ostatnio zauważyłem, że kiedy jestem u mojej dziewczyny, forum pozwala napisać mi tylko 1 posta, po czym w niewyjaśniony sposób wylogowuje mnie. Skojarzyłem to z sytuacjami, kiedy moja luba opieprza mnie, że "przyjeżdżam do niej i znów na forum siedzę".



Podsumowując, myślę że forum zyskuje powoli swoje zdanie i w naturalny sposób broni się przed niektórymi użytkownikami i ich postami.

Pozdrawiam

Użytkownik KriSSnt edytował ten post 16.02.2011 - 09:16




#19

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszelkie wątpliwości rozwiało moje dzisiejsze logowanie na forum i sprawdzenie ostatnich wpisów, kilka nowych postów w tematach, niby nic ciekawego, jeśli jednak kiedy spojrzałem na pierwsze litery w nazwach tematu, przeszły mi ciarki - ułożyły się w zdanie "I AM ALIVE".


Po tym zdaniu aż ciarki mi przeszły po plecach :)



#20

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

lol fajna creepasta... jako informatyk mogę powiedzieć że w tej historii nie ma nic z prawdy a przynajmniej ja się z czymś takim nie spotkałem ;)

A co do pingowania - to nic nie znaczy - serwer może być podłączony do sieci i odpowiada na pingi ale serwer bazy danych (aplikacja) leży i nie wstaje sam (prawdopodobnie wymaga ręcznego restartu). Może to wynikać z ukrytego buga w samej aplikacji serwera jaki i również z celowego działania. Dopiero analiza logów serwera bazy danych mogła by coś tutaj dać...

EDIT
ja bym zaczął od zaktualizowania serwera bazy danych do najnowszej wersji oraz analizy logów

Użytkownik Palmaero edytował ten post 16.02.2011 - 10:39


#21

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wszelkie wątpliwości rozwiało moje dzisiejsze logowanie na forum i sprawdzenie ostatnich wpisów, kilka nowych postów w tematach, niby nic ciekawego, jeśli jednak kiedy spojrzałem na pierwsze litery w nazwach tematu, przeszły mi ciarki - ułożyły się w zdanie "I AM ALIVE".

Któryś temat zaczynał się na „V”? :/

jako informatyk mogę powiedzieć że w tej historii nie ma nic z prawdy a przynajmniej ja się z czymś takim nie spotkałem

Mam dwóch przyjaciół inżynierów informatyków i kiedyś odbyliśmy dyskusję na bardzo podobny temat, według nich takie zjawisko faktycznie może mięć miejsce.

#22

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przypomniałem sobie 2 filmy w których jest mowa o tym zjawisku - Animatrix i Ja robot. Na pewno jest jeszcze wiele innych jak i także dokumentalnych. Ale chyba jednak podtrzymam swoje zdanie, że jest to wina człowieka a nie komputera :)

Edit:
a także przypomniał się mi pewien program który miał działać na konsoli ps lub xbox nie pamiętam dokładnie. Program ten to coś w rodzaju ebuddy, wyświetlała się twarz chłopca i można było z nim rozmawiać a on "uczył się". Nagle wstrzymano prace nad tym projektem chociaż postępy były bardzo zaawansowane... Może przez to, że powstawało za dużo przypadkowego kodu ?



#23

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

King napisał w daaawnych latach ciekawą novelke o opętanej maglownicy. Jak maglownica to czemu nie i forum? Najwyższy czas wezwać egzorcyste, tudzież psychologa niech z forum porozmawia i wytłumaczy, że tak się nie postępuje.

A teraz serio; czy forum u wszystkich przestaje działać w tym samym czasie? Miałam głupie wrażenie, że kiedy u mnie nie działało (coś ok 24 godz) u innych grało, z racji takiej że ujrzałam spam na sb jak weszłam który pisany był prawdopodobnie wtedy kiedy u mnie było forum zamarło chwilowo, no cóż może się mi wydaje to inna opcja.



#24

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dobre pytanie, też miałem takie wrażenie, że ludzie pisali posty wtedy kiedy forum u mnie nie działało sądząc po datach postów. Jak przestanie działać to na prawie cały dzień lub nawet dłużej, przedostatnim razem nie działało przez prawie 3 dni.



#25

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2993
  • Tematów: 2564
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


jako informatyk mogę powiedzieć że w tej historii nie ma nic z prawdy a przynajmniej ja się z czymś takim nie spotkałem

Mam dwóch przyjaciół inżynierów informatyków i kiedyś odbyliśmy dyskusję na bardzo podobny temat, według nich takie zjawisko faktycznie może mięć miejsce.


Musieli jakieś niezłe używki zastosować -- albo tacy z nich informatycy, jak ze mnie Enver Hodża.






#26

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widzę bardzo interesujący temat, trzeba będzie poszukać co tam piszą o tym zjawisku na innych stronach



#27

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Musieli jakieś niezłe używki zastosować -- albo tacy z nich informatycy, jak ze mnie Enver Hodża.

Rozumiem że jesteś kompetentną osobą i wiesz co piszesz, skoro tak pochopnie oceniasz ludzi.

Użytkownik Ladd edytował ten post 16.02.2011 - 14:50


#28

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2993
  • Tematów: 2564
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Musieli jakieś niezłe używki zastosować -- albo tacy z nich informatycy, jak ze mnie Enver Hodża.

Rozumiem że jesteś kompetentną osobą i wiesz co piszesz, skoro tak pochopnie oceniasz ludzi.


Tak.






#29

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Macie słabą wiarę w ludzkość. My już stworzyliśmy quasi formę życia. Są to wirusy komputerowe. Jeszcze nie mają możliwości mutacji, ale to już nie jest problem. Programy potrafią się "uczyć" w ramach algorytmów.

Jeśli powstanie wirus komputerowy który będzie dopasowywał się do zmiennych warunków, modyfikując swój kod - to możemy obwieścić, że człowiek stworzył pierwszą własną formę życia. Najprostszą z możliwych, bo bez metabolizmu i przenoszącą jedynie swój kod (w tym przypadku nie DNA, ale binarny).



#30

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2993
  • Tematów: 2564
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli powstanie wirus komputerowy który będzie dopasowywał się do zmiennych warunków, modyfikując swój kod - to możemy obwieścić, że człowiek stworzył pierwszą własną formę życia. Najprostszą z możliwych, bo bez metabolizmu i przenoszącą jedynie swój kod (w tym przypadku nie DNA, ale binarny).

Takie coś w zasadzie istnieje od bardzo dawna. Jeśli podciągnąć pod taki zestaw cech zwykłe wirusy polimorficzne, to już będzie ze 20 lat, a przy ograniczeniu do metamorficznych nie wiem dokładnie.. z dziesięć? Zombie.Mistfall już jest bardzo stary i kojarzy mi się mniej więcej z okresem, kiedy ludzie wpadali w histerię z powodu niegroźnego CIHa :)

Użytkownik Kurczak edytował ten post 16.02.2011 - 15:50





 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych