Skocz do zawartości


Zdjęcie

Apel anty-trollingowy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
48 odpowiedzi w tym temacie

#16

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie mogę się zgodzić z opinią że na forum jest/było dużo trolli... jak na mój gust to to są tylko skrajnie odmienne opinie
Takim typowym forumowym trollem na tym forum była tylko jedna osoba... ciach i edycja (Osoba zachowa dla siebie tę subiektywną informację).
Edycja:Przemo.
Muszę zareagować. Celem tego tematu nie jest "polowanie na czarownice".
Cel rozumiem jako propagowanie pewnych zachowań. I pod tym się podpisuję.
Niech osoba Palmaero daruje sobie wskazywanie palcem. :)

Napomnienie bez wyciągania jakichkolwiek konsekwencji.


EDIT
A ja bardzo bym prosił o pisanie mojego nicka AS IS a nie rozmaitych wariacji na jego temat ;p Mam z tym wielki problem... może powinienem go zmienić? :D

Edycja Przemo. Przepraszam za pomyłkę.

Użytkownik Przemo edytował ten post 14.02.2011 - 13:05


#17 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Co do błędów, to najbardziej kulturalnym sposobem zwrócenia uwagi jest PM. Tylko wtedy tracimy możliwość zabłyśnięcia w towarzystwie.


Jestem za, aby robić to drogą prywatną.

Wiem, że temat nie o tym, jednak KriSSnt ma rację. Jako współautor tak zacnego tematu powinieneś Dominiku również krytycznie spojrzeć na swoje wpisy na forum. Albo przede wszystkim na swoje wpisy. I nie chodzi o to żeby kogoś przepraszać, czy się kajać. Ale zwyczajnie i po ludzku powiedzieć "no cóż, kilka razy mocno przesadziłem."
I nie potrzeba dodawać, że zostałeś do tego sprowokowany, bo to jest próba usprawiedliwienia własnych zachowań. I to nie służy oczyszczeniu atmosfery.

Nie jest , moim celem pouczanie Ciebie, czy moralizowanie. Jednak puki sam nie zaakceptujesz swoich niewłaściwych zachowań, bez żadnych wymówek, szczerze, aż do bólu to pozostanie pewien dysonans między komunikatem jaki nam przekazujesz, a Twoim zachowaniem.

Jeszcze raz napiszę, nikt z nas nie jest cyborgiem i każdy może stracić panowanie nad sobą. Jednak usprawiedliwianie tego "bo oni mnie sprowokowali" chyba nie jest najlepszym pomysłem. W każdym razie jest próbą przerzucenia odpowiedzialności za własne czyny na tych innych "onych". A raczej nie o to Ci chodzi. Znam Cię jako faceta z "nabiałem" i wiem, że potrafisz przyznać się do błędu, czy do niewłaściwego zachowania. Bez obarczania winą innych.


Przemku, nie zrozumieliśmy się. Może ja nie do końca jasno się wyraziłem. Może zrobię to dobitniej. Tak, parę razy przesadziłem, pomijając już przyczyny tego. Zresztą każdy sam widział jak było, więc ja nic do tego dodawać więcej nie muszę, poza jednym - że masz rację.
Myślę teraz, że nadszedł czas pilnowania naszego forum i obrony przed chamstwem i zbyt nadmiernie entuzjastycznym subiektywizmem, którego celem jest atak personalny. Po to powstała ta inicjatywa i tylko na tym się skupmy.

Pozdrawiam.

#18 Gość_*Armstrong*

Gość_*Armstrong*.
  • Tematów: 0

Napisano

Jestem za, zbyt dużo wojen na słowa i wycieczek osobistych przetoczyło się przez to forum. Może wam się uda zwalczyć trolling, może nie, ale na pewno nie uda wam się powstrzymać wojen na minusy, wszczynanych głównie przez młodocianych.


Wojna na Minusy



Jej początki są dosyć łatwe w interpretacji, odnalezieniu, najczęściej zarzewiem takiej wojny jest tylko i wyłącznie odmienne zdanie na dany temat. Gdy dyskusja wkracza w moment, gdy jedna z stron nie znajduje kontr argumentów, zaczyna się wlepianie minusów. Nie potrafię na to, czy na tamto odpowiedzieć, ale wiem że mam rację, daję minus bo ja jestem pro a ty jesteś idiota i ty jesteś w błędzie. Na takiej to zasadzie zwykle wygląda. I zaczyna się wymiana minus za minus, zdarzają się też bardziej „interesujące” przypadki, gdy skrzyknie się paru kolegów czy też koleżanek jednej ze stron i dają parę minusów przeciwnej stronie, nie raz, zupełnie bezpodstawnie. Reputacja niejawna, tylko pomaga takim osobom w ich działaniu.
Parę osób na tym forum padło ofiarami takich akcji, jedną z takich osób jestem również ja, gdy otrzymałem, aż 10 minusów ( akurat ja się reputacją nie przejmuje, zwracam tylko uwagę na problem ) za wypowiedź w której krytykuję zwolenników jeźdźca z apokalipsy w Egipcie. Tak, tego który jest w istocie odbiciem w optyce kamery.

Kończąc mój wywód pragnę zaapelować o przywrócenie jawnej reputacji, dziękuję.

Użytkownik *Armstrong* edytował ten post 14.02.2011 - 15:17


#19 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja również popieram inicjatywę. Idę nawet dalej. Zdjąć całkowicie system reputacji.

#20

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja już dawno myślałem o czymś takim, żeby publicznie pokazywać kto wstawił minus czy plus, nie wiedziałem tylko czy to możliwe.



#21

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Również jestem za tym żeby była jawność od kogo się dostało plusa czy minusa, przynajmiej nie będzie klepania minusów na oślep byle tylko pokazać komuś że jest nic nie warty. Bo tak jak teraz jest to trzeba się domyślać skąd te minusy, a jak nie wiadomo od kogo są to oddaję temu kogo posądzam o to że mi dał. Albo lepiej zlikwidować. Bo wielu dostaje plusy kompletnie bezpodstawnie za pisanie głupot.



#22 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Wiem wszystko, pierwszy raz zgadzam się z Tobą. Teraz wystarczy poczekać na reakcję Administratora. O ile w ogóle będzie jakakolwiek reakcja.

#23 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Chciałbym zwrócić uwagę na to, że apel nie przynosi zamierzonego skutku i niewłaściwe zachowania dalej mają miejsce w tym forum. Czy użytkownicy, którzy posiadają w sobie przyzwoitość mogą przyczynić się do tępienia tego zjawiska? Są raporty i można z nich korzystać.

#24

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mod Przemo również powinien się stosować do zaleceń tego apelu. Jego komentarze tego kto dostaje plusy są irytujące.



#25 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Ale nie łamią praw netykiety. Nie są wulgarne ani ordynarne. To,że powiedzenie CI prawdy jest irytujące dla Ciebie wcale mnie nie dziwi.

Użytkownik Muhad edytował ten post 21.02.2011 - 11:18


#26

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No ok tyle że ja potrafię dostrzec że jest więcej osób na forum które dostają plusy zupełnie bezpodstawnie, dostają tylko z racji tego że mają już jakieś uznanie na forum i często jak piszą kompletne bzdury lub wcale nie odniosą się do tematu to i tak zdobędą kilka plusów. Chodzi mi o takie uczepienie się mojej osoby że to niby ja tu jestem najgorszy a każdy plus jest niesłusznie dany. To jest męczące i zupełnie niesprawiedliwe, bo takie uwagi sprawiają że dostaję minusy bez powodu.

Na pewno nie czułbyś się komfortowo gdybyś ciągle czytał że przyznawane ci plusy są bezpodstawne.
Dawanie plusów bierze się z subiektywnych ocen. Ja wiem ze również ja mogę dostawać plusy za nieudane posty które nie zawsze na to zasługują, ale takie ciągłe odnoszenie się do tego jest męczące.

Użytkownik wiem wszystko edytował ten post 21.02.2011 - 11:26




#27 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Tak samo jak sprawiedliwie dałeś mi minus w temacie o Iquitos, o którym nie masz najmniejszego pojęcia? Ja w przeciwieństwie do Ciebie jestem wpatrzony akurat w to miasto i bardzo dużo o nim wiem. Mam zamiar się tam wybrać w najbliższych latach. Pasjonuję się tą prostotą systemu niezależnego od państwa, który radzi sobie doskonale. W tym poście nie uraziłem Ciebie, nie odniosłem się do Ciebie w brzydki sposób. Tobie zabrakło argumentów, więc postanowiłeś się odegrać. Uważasz to za sprawiedliwe? Zobacz co wyprawia Canaris w temacie DavidIcke. Jest wulgarny i pisze posty obraźliwe, dostał nawet plusy i uważasz to za normalne? Chłopaki albo brak Wam pokory i zdrowej oceny albo sami wierzycie w to, że to jest w porządku. Zbyt dużo ludzi na Ciebie narzeka, bo nie można z Tobą normalnie dyskutować.

#28

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No widzisz, nie dałem ci minusa bo obecnie mam limit wyczerpany. Oczywiście możesz mi nie wierzyć, ale mówię prawdę. Dlatego właśnie apeluję o to żeby była jawność w przyznawaniu punktów reputacji. Bo pewnie tak samo jak ty wiele osób myśli że to ja im minusy daję, no i odwrotnie.



#29 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja wiem kto za mną łazi i daje minusy. Poczytaj kto mnie obraża w wulgarny sposób postami, a się dowiesz. To jest typowy trolling.

#30

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jestem za, chociaż nie spotykam się z takowym zachowaniem (strzelam, że najwięcej trolli jest w tematach, które mnie nie interesują min. teorie spiskowe czy też tematy o UFO). Co do punktów reputacji to moim zdaniem albo punkty są jawne + podanie powodu (o ile pamiętam, było coś takiego na forum kiedyś), lub całkowita likwidacja punktów NEGATYWNYCH.

Z Tobą Muhad dyskutowałem tylko raz, i chyba i mnie i Ciebie czasami emocje za bardzo ponosiły - więc przepraszam za tamto ;).




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych