Skocz do zawartości


Zdjęcie

Apel anty-trollingowy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
48 odpowiedzi w tym temacie

#1

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pomysł na stworzenie tego tematu pojawił się już jakiś czas temu dość niespodziewanie, a jego rezultat już mnie pozytywnie zaskoczył. Być może ten pozytywny impuls stanie się zalążkiem pewnych zmian na forum, które są według nas (i z pewnością nie tylko nas) niezwykle potrzebne.

Tak, to prawda. Muhad i ja postanowiliśmy wspólnie „zakopać topór wojenny” i przestać w końcu bawić się w nudne przepychanki. Bo już dawno zatraciliśmy sens wzajemnych dyskusji, a zamiast tego dawaliśmy się ponieść nie zawsze zdrowym emocjom.

Różnimy się bardzo, jeśli idzie o podejście do wielu spraw, ale możemy jednocześnie się szanować. A szacunek ten wyrażać między innymi pisząc odpowiednie posty w których zdecydowanie więcej będzie kulturalnej dyskusji, a „wojenki” zostaną usunięte. Nie oznacza to, że Muhad nagle uwierzy, że piramidy zbudowali Egipcjanie bez niczyjej pomocy ani że ja uwierzę, że za 9/11 stali Amerykanie. Bo nikt z nas nie musi tego robić. Chodzi jedynie o to, aby uszanować tę drugą osobę i skupiać się w dyskusji wyłącznie na temacie, a nie na osobie „przeciwnika”.

Ostatnio widzimy wiele postów w których niektóre osoby przerzucają się rozmaitymi sprytnie ukrywanymi wyzwiskami. Wielu z nas to drażni. Innych nakręca do jeszcze większej „aktywności”. Więc dlaczego po prostu nie opamiętamy się i, tak jak Muhad i ja, po prostu nie powiemy sobie „DOSYĆ”?

Dzięki pomocy Przema możemy zamieścić tutaj tę naszą wspólną prośbę. Przestańmy „walczyć” z osobami, a w zamian skupmy się na konkretnych tematach. Nie róbmy z każdego miejsca „pola bitwy” gdzie nie liczy się nic poza „zwycięstwem”, osiąganym również poprzez deptanie drugiej osoby. Na honor/Boga/bogów, jesteśmy dorośli i inteligentni. Zacznijmy (wszyscy) w końcu to okazywać.

Dlatego prosimy – stosujmy się do zasad panujących wśród normalnych ludzi – dyskutujmy (bo od tego jest forum – od prezentowania nierzadko sprzecznych poglądów), ale róbmy to kulturalnie. Nie bawmy się w „demaskowanie trolli” czy inne szczeniackie tak naprawdę zabawy.

Celem tego można by powiedzieć „apelu” jest próba oczyszczenia forum z wybitnie negatywnych emocji które nagromadziły się tu przez te kilka lat. Nie ukrywajmy – takie oczyszczenie z emocji przydałoby się nam wszystkim – przynosząc korzyści bez żadnych kosztów.

Jak już zostało powiedziane – my się dogadaliśmy. Muhad i ja postaraliśmy się o wzajemny „nowy start” i już widzę, że przyniósł on nam wielkie korzyści. Bardzo fajnie byłoby, gdybyście do nas dołączyli. Kto podziela nasze zdanie oraz jest zdeterminowany, aby swoją postawą prezentować to, o czym mowa w tym temacie – niech dopisze się poniżej. Jednocześnie pamiętając, że robiąc to daje swoje słowo, że odtąd będzie zawsze trzymał odpowiedni poziom dyskusji. Dlatego, choć chcielibyśmy aby dopisało się tu jak najwięcej osób, jednocześnie prosimy – przemyślcie to. Lepiej bowiem wcale nie składać obietnicy niż potem ją łamać.

Przy okazji chciałbym powiedzieć, że od tej pory będę zwracał uwagę na zachowania, które chcemy stąd wyplenić. Będę niezwłocznie raportował każdy znaleziony przeze mnie taki atakujący kogoś post - bez względu która "strona" za nim stoi.





Usunięcie niezdrowej atmosfery z forum?

Ja jestem za.

Aquila.



#2 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Witam.

Temat, który powstał był wspólnym pomysłem, jako że obaj stwierdziliśmy, że pomimo różnic jakie nas dzielą, wszelkie spory przekraczające granice przyzwoitości są nie na miejscu. Motto naszego tematu brzmi: "To jest nasza inicjatywa, my się dogadaliśmy i chcemy nowego startu. Kto podziela naszą wizję, niech się dopisze poniżej, traktując swój wpis za złożenie obietnicy".

Według mnie i Aquili ma to być początek nowego dla forum paranormalne. Nasze wzajemne porozumienie ma na celu pokazanie innym ludziom, że wzajemna akceptacja i wzajemny szacunek jest na wyciągnięcie ręki.
Głównym celem jest akcja, której założeniem jest walka z trollingiem.

Według definicji:

1.Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty, która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.

Komentarz: Czyli z formuły wynika, że troll to osoba, wulgarna, bezczelna, niewychowana, osoba której motywacje krążą wokół prześmiewczego tonu w stosunku do swojego adwersarza w celu dyskredytacji. Troll usilnie chce doprowadzić do wykluczenia swojego rozmówcy z grona osób wiarygodnych, stąd często nadyżwane są w jego stronę wulgaryzmy i różnego rodzaju obsceniczne słowa jak; debil, paranoik, fantasta, idiota. Troll na każdym kroku prowadzi wycieczki personalne używając do tego silnej dawki sarkazmu, wytykając brak wiedzy, błędy w słowie pisanym. Jego celem jest także prowokacja, która ma mieć charakter pyskówki odwracającej uwagę od tematu.

2.Prawdziwy troll zawsze wytknie swojemu adwersarzowi, że jest trollem nie widząc u siebie agresywności i wulgarności językowej. Troll zapomina, że pojęcie trolla dotyczy się "zachowania" i kultury wypowiedzi. Według trolla inny troll to ktoś, kto publikuje informacje, które są według niego bzdurami. Niestety formuła mówi, że nie o to chodzi, a chodzi o zachowanie kogoś, kto za wszelką cenę chce ośmieszyć swojego rozmówcę.

3.Geneza zjawiska;
O ile trollowanie określane jest obecnie jako zachowanie patologiczne i chuligańskie, to wywodzi się ono z działania podejmowanego w usenecie wobec nowych użytkowników, mającego na celu ich zdyskredytowanie w oczach uczestników konkretnej grupy dyskusyjnej. Tego typu trollowanie w usenecie cenione było przez grupy, a ofiarom, wobec których było ono zastosowane czasami wysyłano akronim YHBT (you have been trolled),co oznacza powiadomienie osoby, że dała się podpuścić.


Komentarz: Na forum paranormalne doskonale widać to zjawisko i to nie tylko dotyczące nowych użytkowników, a także starych. Trolling pod postacią ciągłych i zmasowanych ataków o charakterze patologicznym (agresja i chamstwo) jest widoczny w najbardziej kontrowersyjnych tematach, jak chemtrails,9/11. Trolling uwidacznia się szczególnie wtedy, gdy kilka osób innego zdania atakuje pojedynczą osobę przy użyciu takich środków, jak:

Sarkazm, wycieczki personalne, wytykanie braków wiedzy, sprowadzanie rozmówcy do określeń - debil, idiota, paranoik, wyśmianie, upodlenie. Ogółem rzecz ujmując użycie patologicznych środków dyskredytacji.

4. Wspólnie z Aquilą chcemy się pozbyć z forum paranormalne zjawiska trollownia oraz takich symptomów, jak te:

- chętne używanie argumentów ad personam – atakujących osoby lub ich cechy szczególne, jak zainteresowania, praca, itd., bez związku z tematem dyskusji, a często przy użyciu słów wytrychów, w niektórych przypadkach troll posuwa się do wyzwisk.

Komentarz: Niektórzy użytkownicy mają swoje ulubione zagrania jak wytykanie komuś literówek, błędów ortograficznych albo pracy którą wykonuje - ten przykład z życia wzięty, gdy użytkownik S. pod moim adresem z drwiną odnosił się do mojego hobby - pisanie wierszy, oraz pracy dziennikarskiej.

- skrajny stosunek do netykiety (wybrane zasady) lub ortografii – albo atakowanie wszystkich za najdrobniejsze „literówki” albo demonstracyjne łamanie zasad.

Komentarz: Doskonale widoczne zjawisko podczas dyskusji. Brak argumentów kończy się wytykaniem błędów.

- częste nazywanie innych trollami internetowymi.

Komentarz:
Troll zawsze będzie nazywał niewygodnych dyskutantów trollem.

- częste zadawanie tych samych pytań, na które odpowiedź została już udzielona — celem trolla jest w tym przypadku zapętlenie dyskusji i wprowadzenie dodatkowego zamieszania.

Komentarz: Bardzo powszechne wśród trolla, kiedy atakuje autora tematu po czym zauważając, że to nie odnosi skutku zaczyna mącić.

5.Nadużywanie terminu troll/trolling

Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia. Nie każda bowiem kontrowersyjna, poruszająca trudne zagadnienia i mogąca kogoś bulwersować wypowiedź jest zaraz formą trollingu.



Podsumowanie: Innymi słowy bycie trollem nie oznacza bycie osobą kontrowersyjną o odmiennym światopoglącie. Troll to osoba, która nie posiadając w sobie za grosz tolerancji wyzywa i obraża innych w imię subiektywnej oceny tematu. Tak być nie może.

Dlatego wraz z Aquilą wspólnie apelujemy do ludzi do tego, by sumiennie przestrzegali zasady netykiety,kulturalnego zachowania i poszanowania cudzej godności.

Proponujemy przestrzeganie takich zasad:

- zakaz obrażania i używania wulgarnych i agresywnych zwrotów.

- zakaz insynuowania chorób psychicznych i nadużywania brzydkich określeń, jak debil, troll, idiota, paranoik, itd.

- zakaz skrajnego wytykania, cudzych błędów, zainteresowań, pracy, wiedzy, w celu wykorzystania do dyskryminacji swojego rozmówcy.

- zakaz jawnej prowokacji do kłótni w celu odwrócenia dyskusji od tematu.

- zakaz podjudzania innych użytkowników do dyskryminacji adwersarza.

- zakaz personalnych wycieczek.

- zakaz ośmieszanie dyskutanta.



Są to główne zasady, które łamie troll i o których przestrzeganie nawołujemy. Wszystkie zasady dotyczą wszystkich osób o najrozmaitszych poglądach.
Każde nieprzestrzeganie powyższych zasad będzie karane z większą uwagą. Osoba, która będzie notorycznie je łamała zostanie usunięta z forum.

Tak samo jak Aquila, ja również będę raportował każdy wybryk i nieprzyjemne sytuacje wobec obu stron konfliktu lub jakiejkolwiek zaczepki. Nie może być tak, że do głosu dochodzą brzydkie epitety.

Aquila/Muhad

#3

Daikin.
  • Postów: 248
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Szczena opada...
Wasze wojny przeszły do legendy... i niech tam pozostaną.
JESTEM ZA!!!
Daikin



#4

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Można się wzruszyć panowie :)
Odkąd jakiś czas temu na sb przeczytałem że planujecie coś razem to zastanawiałem się, co się nagle stało :)

Na pewno lepiej będzie czytać się dyskusje pozbawione osobistych wycieczek.



#5

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oddajcie mi za popcorn... :<


Hehehe ;)


Ja tam jestem za, w sumie zaskoczenie, bo jak by nie było - Muhad właśnie często "trollował", ale skoro ma być to przeszłość, to jak najbardziej!

Dodałbym także większą "czułość" moderatorów i kto wie, może nawet z tego forum jeszcze będą... ludzie(?!) :P




Pozdrawiam!



#6

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trzeba przyznać, że ostatnio to sceptycy biorą górę w trollingu. Zwłaszcza jeden.

Tylko gdzie wyczuć tę delikatną granice.



#7

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Komentarz: Niektórzy użytkownicy mają swoje ulubione zagrania jak wytykanie komuś literówek, błędów ortograficznych albo pracy którą wykonuje(...)

Literówki to ja odpuszczam, ale jak widzę błąd ortograficzny to mnie to trochę drażni. Skoro mamy być dorośli i inteligentni, to przed dodaniem tego posta upewnijmy się, że jest bez błędów, zerknijmy w ten słownik czy sprawdźmy w Google. Dużo czasu to nie zabierze a poprawi estetyczność.

Dobra, jestem za.

Użytkownik Fisher edytował ten post 13.02.2011 - 16:30




#8 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja tam jestem za, w sumie zaskoczenie, bo jak by nie było - Muhad właśnie często "trollował", ale skoro ma być to przeszłość, to jak najbardziej!


Muhad nie trollował, tylko dawał się wciągać w przepychanki trollów i w ich prowokacje. Muhad nie nadużywał też wulgaryzmów. Nigdy nikogo nie nazwał debilem, itd, itd :)
Trolle od tego momentu nie będą już dokarmiane. Wraz z Aquilą postanowiliśmy zaapelować do Was, byście Wy użytkownicy nie dokarmiali tych agresywnych bestii. Kluczowa będzie Wasza pomoc w zwalczaniu tych agresywnych, pyskatych i wulgarnych zaczepników.

Gdyby ktoś jeszcze chciał mi znów przypiąć łatkę to odsyłam do tego punktu:

5.Nadużywanie terminu troll/trolling

Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia. Nie każda bowiem kontrowersyjna, poruszająca trudne zagadnienia i mogąca kogoś bulwersować wypowiedź jest zaraz formą trollingu.



Podsumowanie: Innymi słowy bycie trollem nie oznacza bycie osobą kontrowersyjną o odmiennym światopoglącie. Troll to osoba, która nie posiadając w sobie za grosz tolerancji wyzywa i obraża innych w imię subiektywnej oceny tematu. Tak być nie może.

Mam nadzieję, że nie muszę już więcej pisać o tym kim jest troll. Troll to po prostu bardzo wulgarny i pyskaty arogant, który szuka zaczepki i szydzi z adwersarza.
Ja ze swojej strony nie będę tu nikogo wytykał palcami, więc i proszę o to, aby mnie nie wrzucano do takiego worka. Chyba, że mam wskazać kilkoro trolli? Myślicie, że zabawnie będzie? Na pewno nie, a nie dążymy do tego, aby znów tu robić zadymy, tylko zmierzamy do normalizacji tutejszych rozmów.


P.S: najlepszym sposobem na walkę z trollem jest nie reagowanie na jego wulgaryzmy we własnym kierunku i na zaczepki. Myślę, że temat chemtrails pokazuje co nie co o tym zjawisku.Kiedy widzicie nie tylko w swoim kierunku brzydki post to proszę wysłać raport. Chamstwo tu na długo nie zabawi.

Użytkownik Muhad edytował ten post 13.02.2011 - 17:09


#9

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Idea dobra. Jestem za.


...ale...

Komentarz: Niektórzy użytkownicy mają swoje ulubione zagrania jak wytykanie komuś literówek, błędów ortograficznych albo pracy którą wykonuje - ten przykład z życia wzięty, gdy użytkownik S. pod moim adresem z drwiną odnosił się do mojego hobby - pisanie wierszy, oraz pracy dziennikarskiej.


Poprawna polszczyzny to wymóg regulaminu forum. Tylko 2 osoby robiły problemy, bo ktoś im wytykał ich błędy. Był to vkali i ty. Na kilku pw vkalim (vkalem) zajął się moderator i skończyło się pisanie kilkudziesięcio linijkowych postów jednym ciągiem, bo autor nie znał pojęcia kropki na końcu zdania. Ty natomiast obrażasz się jak ktoś ci na to zwraca uwagę zupełnie nie potrzebnie. Twoje kolejne wymówki prowokowały tylko innych do coraz bardziej złośliwego wytykania błędów przez innych. Mnie jak ktoś zwraca uwagę na błąd to zaraz go poprawiam i wstydzę się, że go popełnim, a nie robię jakieś większe halo, bo jestem dyslektykiem, a z tego co widzę to nim nie jesteś, bo w większości poprawnie piszesz.

Zainteresowało mnie podpięcie słowa paranoik pod index słów obraźliwych. Po to mamy przymiotniki w języku polskim, żeby używać jednego wyrazu, a nie kilku w celu opisania postępowania danej osoby. Paranoik oznacza ni więcej, jak osobę która wszędzie widzi zagrożenie gdzie ono nie występuje.

paranoik chory, cierpiący na paranoję, chorobę psychiczną, cechującą się urojeniami prześladowczymi, manią wielkości itp., przy zachowaniu zdolności log. myślenia i orientacji w czasie i przestrzeni.


Ja tu nie widzę oznak agresji i sam nie czuję się jakoś urażony gdy ktoś mnie tak nazwie.



Edit do posta wyżej

Trollowanie jest łatwo wykryć, ale samo powiedzenie o kimś, że jest trollem jeśli ma do tego podstawy nie powinno oznaczać, że to właśnie ta osoba która to powiedziała jest trollem. Jeśli jednak dobrze pójdzie to nigdy już nie będziemy musieli się nad tym zastanawiać

Pozdrawiam

Użytkownik PaZi edytował ten post 13.02.2011 - 17:37


#10

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Proponuję nie wdawać się w tym temacie w jakieś rozległe dyskusje, bo moderator obiecał zwracać na niego nieco większą uwagę (z racji tematyki). W zamian prosilibyśmy o krótki komentarz - czy popieram tę akcję, czy też nie.



#11

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja jestem jak najbardziej za, miło widzieć, że ludzie potrafią dojść do porozumienia ;)



#12 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Ostatnia rzecz z mojej strony.

Jeśli ktoś zrobi błąd, nieważne kto. Nawet jeśli to będę ja, bardzo chętnie przeczytam: Muhad popraw byka, którego zrobiłeś. Natomiast nie można cudzego błędu używać w celu choćby takiego przykładu: och, Pan poeta, itp. Wszyscy wiemy o co chodzi, a chodzi o wycieczki personalne, które są według mnie patologicznym przejawem rozmowy.
Wskazujmy czyjeś błędy. Jestem jak najbardziej za, ale róbmy to kulturalnie.
Chciałbym jeszcze na koniec zwrócić uwagę Paziemu. Drogi Pazi, zrozum jedną rzecz. Użycie słowa paranoik wobec kogokolwiek jest oznaką braku szacunku, a do tego okazaniem pogardy wobec jego (dajmy na to) światopoglądu lub piastowanego stanowiska w jakiejś sprawie. Nie wolno używać słów "wytrychowych", bo to prowadzi do dyskryminacji i ośmieszania poszczególnej osoby. Nie ma żadnych usprawiedliwień wobec takich zachowań. To samo można powiedzieć o słowie troll. Jak Ty nazwiesz kogoś trollem, to jest to Twoja subiektywna ocena jego osoby, co nie znaczy że ktoś inny będzie się z Tobą zgadzał. Subiektywizm zostaw dla siebie, bo potrafi być niesprawiedliwy.
O to apeluję do wszystkich.
Dziękuję za uwagę.

Pozdrawiam.

#13

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Muhadzie, zauważ, że napisałem wyraz "trollował" odpowienio zaakcentowany, mam nadzieję, że rozumiesz jednak.

Boli mnie tylko jedna rzecz w Twoim poście wyżej, mianowicie "Muhad nie to, Muhad nie tamto" i napisałeś to jakby wszyscy wokół byli niedobrzy, a Ty pokrzywdzony - teraz - główny tępiciel forumowych trolli.

Nie zapominaj, że to Ty "odpoczywałeś" od forum i to z całą pewnością nie przez żaden potencjalny spisek moderatorów z Twoimi "wrogami".

Twoje posty również były (i nadal są ;) ) często strasznie irytujące i wręcz obraźliwe. Osobiście też dałem się ponieść emocjom, przez co otrzymałem jedynego w całej mojej nie tylko forumowej, ale internetowej w ogóle, historii warna. Choć mógłby chyba być już skasowany, zostawiam go sobie na swego rodzaju pamiątkę, co by mi przypominał zawsze...

Nie wiem naprawdę jak inni, ale ja czuję pewien niesmak, bo w tej chwili wygląda to tak, że chcesz poprawiać innych jakby nic się nie stało...

Jeśli już resetować stosunki to ten reset muszą wciskać obie strony, wraz ze swoistą "spowiedzią".



Inaczej może to być znów pretekst do jakiś konfliktów, w których jednak osobiście nie chce mi się uczestniczyć - zauważam tylko.



Mam nadzieję, że jednak nie odbierasz teraz tego źle, bo jak sam pewnie zauważyłeś, mimo że mamy całkowicie odmienne zdania i w niektórych tematach lecą iskry - w innych znów możemy porozmawiać bez żadnych uprzedzeń ;)




Szczerze pozdrawiam i wciskam RESET



#14 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Krzysztofie, odpoczywałem z tej racji, bo dałem się głupio wciągać w głupie gierki paru osób. Dyskryminująca dyskusja z podziałem siły siedmiu na jednego raz, że jest niesprawiedliwa, to dwa - jest napastliwa, kiedy do tego dochodzą wycieczki personalne. Niestety dla tych osób skończył się Muhad, który da się głupio wkręcić. Nie tym razem.
Ja siebie nie usprawiedliwiam. Byłem dosadny, owszem. Nie wypieram się, ale nie powiesz mi, że ja komuś insynuowałem choroby psychiczne, czy nazwałem debilem, idiotą. Nie mam nic do odkręcania. Myślę, że sporo osób tu z forum powinno się wstydzić i wiesz co? Praktycznie nikt z grona tych osób nie zabrał tu głosu, bo chyba jakieś szczątki godności w sobie posiadają. Po prostu widziałem kilka akcji, które mi się osobiście nie podobały. Raz zauważyłem, jak jeden z nich wyzwał Livin, odniósł się do niej, jak do ...nie powiem do kogo. Niektórzy nie umieją pohamować języka. Nie twierdzę też, że wszyscy wokół są źli,a ja pokrzywdzony. Swoje przeżyłem i odechciało mi się startować z pozycji osoby z góry przegranej z łatką na plecach, którą przylepiły mi osoby wulgarne i zaczepne. Mam takie samo prawo, jak inni, do dyskusji. Chyba nie tak wiele oczekuję. Myślę, że kulturki i normalnej sytuacji oczekuje większa ilość użytkowników. Weź pod uwagę jeszcze jedną rzecz. Skoro Oboje z Aquilą doszliśmy do wniosku, że spora grupka osób przegina pałę, to coś w tym musi być.
Zwróć też uwagę na shoutbox, jak niektórzy potrafią się brzydko odnosić.
Tyle moich uwag i proponuję dostosować się do próśb Aquili, bo temat miał być tylko apelem, a Wasze zadanie drodzy użytkownicy miało na celu poparcia naszej inicjatywy lub nie.
To wszystko, pozdrawiam.

Użytkownik Muhad edytował ten post 13.02.2011 - 21:30


#15

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do błędów, to najbardziej kulturalnym sposobem zwrócenia uwagi jest PM. Tylko wtedy tracimy możliwość zabłyśnięcia w towarzystwie.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych