Skocz do zawartości


Cała Ziemia drga - monitoring wstrząsów


  • Please log in to reply
1050 replies to this topic

#46

k-pax.
  • Postów: 90
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

kolego hellriser, bardzo mnie cieszy post twój, jeśli możesz to podziel się z nami swoimi przemyśleniami (nie jest to ironia), jestem laikiem w tym temacie i szczerze bardzo chętnie się czegoś nauczę i dowiem, od ciekawych źródeł po ciekawe przemyślenia, niestety jak pisałem odpowiedz na twój post pierwszy, to nie widziałem twojego uściślenia w twoim kolejnym poście, mam nadzieję że napiszesz jeszcze coś ciekawego, bez urazy
  • 0

#47

Hellraiser.
  • Postów: 248
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

k-pax - nie ma sprawy,w moim wieku przestały mnie nakręcać tego typu sytuacje :roll:
Wracając do tematu - parę miesięcy temu do myślenia natchnęła mnie informacja o nagłym przyspieszeniu wędrówki bieguna magnetycznego północnego do tempa około 150 km na rok za 2010, jest to już na tyle szybka i poważna zmiana, że na pewno ma związek z istotnymi zaburzeniami lub relokacją rotora "dynama ziemskiego" , wzrost siły wstrząsów na dużych głębokościach wydaje się mieć bezpośredni związek (istnieje korelacja czasu i natężenia) dochodzi wzmożona aktywność wulkanów a już "deską do trumny" była wiadomość o krótszej nocy polarnej na Grenlandii, w Kanadzie oraz w Finlandii i Norwegii (co wyklucza śmieszne wyjaśnienia o kurczeniu się pokrywy lodowej i niższym horyzoncie). Wg mnie mogło dojść do istotnej zmiany kąta nachylenia osi obrotu Ziemi albo co gorsza do zmian położenia pionowego płyt tektonicznych (o czym też mogą świadczyć powodzie terenów nadmorskich).
polecam RSOE EDIS
kompendium informacji o charakterze katastrof lub zagrożeń aktualizowane na bieżąco (w miarę wiarygodne - są tu zdarzenia o których media nie informują)

PS.

proszę o info z którego serwisu hostingowego mogę bezproblemowo wklejać obrazki?


pozdrawiam
  • 1

#48 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Skoro nie wiemy jakie procesy kształtują obecną formę świata to na jakiej podstawie wysnuwamy wnioski że to może być koniec??


Pomijam fakt, że temat został stworzony do konkretnie wskazanych informacji ws. wstrząsów, ale odpowiem Ci na to pytanie, które zacytowałem:
Nikt tu nie powiedział, że to ma być koniec. Świadomi zmian ludzie cieszą się na myśl o tym, że to początek "nowego". Czas najwyższy, aby ludzie zmienili kierunek własnego rozwoju.

, nie ma zdarzeń powyżej 7 st - co przy takiej liczbie prób świadczy o dużo mniejszej energii wyzwolonej w porównaniu do tego co dzieje się w ostatnim czasie."


Oczywiście, że były. W Chile było zdarzenie powyżej 7 a konkretnie 7.4. W tym rejonie są bardzo wysokie ostatnio.

k-pax - nie ma sprawy,w moim wieku przestały mnie nakręcać tego typu sytuacje :roll:
Wracając do tematu - parę miesięcy temu do myślenia natchnęła mnie informacja o nagłym przyspieszeniu wędrówki bieguna magnetycznego północnego do tempa około 150 km na rok za 2010, jest to już na tyle szybka i poważna zmiana, że na pewno ma związek z istotnymi zaburzeniami lub relokacją rotora "dynama ziemskiego" , wzrost siły wstrząsów na dużych głębokościach wydaje się mieć bezpośredni związek (istnieje korelacja czasu i natężenia) dochodzi wzmożona aktywność wulkanów a już "deską do trumny" była wiadomość o krótszej nocy polarnej na Grenlandii, w Kanadzie oraz w Finlandii i Norwegii (co wyklucza śmieszne wyjaśnienia o kurczeniu się pokrywy lodowej i niższym horyzoncie). Wg mnie mogło dojść do istotnej zmiany kąta nachylenia osi obrotu Ziemi albo co gorsza do zmian położenia pionowego płyt tektonicznych (o czym też mogą świadczyć powodzie terenów nadmorskich).
polecam RSOE EDIS
kompendium informacji o charakterze katastrof lub zagrożeń aktualizowane na bieżąco (w miarę wiarygodne - są tu zdarzenia o których media nie informują)

PS.

proszę o info z którego serwisu hostingowego mogę bezproblemowo wklejać obrazki?


pozdrawiam


Polecam materiały, jakie przedstawiłem. Reportaż telewizji $$$ mówi o tym, że jest różnica 10 stopni, co nawet odczuwają na lotniskach.

Chile - magnituda 7.1
http://www.youtube.com/watch?v=EQc7-uNwDeM

Tutaj nagrane ogromne zniszczenia
http://www.youtube.com/watch?v=bJR8I_Vk5TU&feature=related

Dla tych, którzy uważali że nie było wysokich magnitud. Zeszłego roku w lutym Chile nawiedziło trzęsienie o sile 8.8
http://www.youtube.com/watch?v=8SE-Ccp-F78&feature=related

Trzęsienie ziemi w Pakistanie 2011 - Magnituda 7.3
http://www.youtube.com/watch?v=E3tGOag-Cnk&feature=related

Pakistan - 7.4
http://www.youtube.com/watch?v=L6rpUTGz4pU&feature=related

Użytkownik Muhad edytował ten post 17.02.2011 - 13:25

  • 1

#49

Hellraiser.
  • Postów: 248
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano


Skoro nie wiemy jakie procesy kształtują obecną formę świata to na jakiej podstawie wysnuwamy wnioski że to może być koniec??


Pomijam fakt, że temat został stworzony do konkretnie wskazanych informacji ws. wstrząsów, ale odpowiem Ci na to pytanie, które zacytowałem:
Nikt tu nie powiedział, że to ma być koniec. Świadomi zmian ludzie cieszą się na myśl o tym, że to początek "nowego". Czas najwyższy, aby ludzie zmienili kierunek własnego rozwoju.

, nie ma zdarzeń powyżej 7 st - co przy takiej liczbie prób świadczy o dużo mniejszej energii wyzwolonej w porównaniu do tego co dzieje się w ostatnim czasie."


Oczywiście, że były. W Chile było zdarzenie powyżej 7 a konkretnie 7.4. W tym rejonie są bardzo wysokie ostatnio.

k-pax - nie ma sprawy,w moim wieku przestały mnie nakręcać tego typu sytuacje :roll:
Wracając do tematu - parę miesięcy temu do myślenia natchnęła mnie informacja o nagłym przyspieszeniu wędrówki bieguna magnetycznego północnego do tempa około 150 km na rok za 2010, jest to już na tyle szybka i poważna zmiana, że na pewno ma związek z istotnymi zaburzeniami lub relokacją rotora "dynama ziemskiego" , wzrost siły wstrząsów na dużych głębokościach wydaje się mieć bezpośredni związek (istnieje korelacja czasu i natężenia) dochodzi wzmożona aktywność wulkanów a już "deską do trumny" była wiadomość o krótszej nocy polarnej na Grenlandii, w Kanadzie oraz w Finlandii i Norwegii (co wyklucza śmieszne wyjaśnienia o kurczeniu się pokrywy lodowej i niższym horyzoncie). Wg mnie mogło dojść do istotnej zmiany kąta nachylenia osi obrotu Ziemi albo co gorsza do zmian położenia pionowego płyt tektonicznych (o czym też mogą świadczyć powodzie terenów nadmorskich).
polecam RSOE EDIS
kompendium informacji o charakterze katastrof lub zagrożeń aktualizowane na bieżąco (w miarę wiarygodne - są tu zdarzenia o których media nie informują)

PS.

proszę o info z którego serwisu hostingowego mogę bezproblemowo wklejać obrazki?


pozdrawiam


Polecam materiały, jakie przedstawiłem. Reportaż telewizji ABC mówi o tym, że jest różnica 10 stopni, co nawet odczuwają na lotniskach.

Chile - magnituda 7.1
http://www.youtube.com/watch?v=EQc7-uNwDeM

Tutaj nagrane ogromne zniszczenia
http://www.youtube.com/watch?v=bJR8I_Vk5TU&feature=related

Dla tych, którzy uważali że nie było wysokich magnitud. Zeszłego roku w lutym Chile nawiedziło trzęsienie o sile 8.8
http://www.youtube.com/watch?v=8SE-Ccp-F78&feature=related


kolego Muhad,

niestety chyba się nie zrozumieliśmy - ja pisałem o trzęsieniach na głębokościach poniżej 150 km i zdanie (wyrwane z kontekstu)
dotyczy roku 1984 (w którym było również sporo głębokich wstrząsów) a nie do czasów obecnych - odnosiłem się do danych k-pax a to
cytat z mojego posta:
"Zapyta ktoś o rok np. 1984 - duża ilość grup i eventów - zgadza się - ale ilość zdarzeń powyżej 6 st można policzyć na palcach rąk , nie ma zdarzeń powyżej 7 st - co przy takiej liczbie prób świadczy o dużo mniejszej energii wyzwolonej w porównaniu do tego co dzieje się w ostatnim czasie."
prawda ,że w całości akapit brzmi poprawnie ?

Temat dotyczy istotnych trzęsień na dużych głębokościach a nie tylko silnych bez względu na głębokość z tego co zrozumiałem...
Przy okazji silne głębokie wstrząsy są dużo słabiej odczuwane na powierzchni niż wskazywała by na to ich magnituda - jest to trochę złudne.
Proszę o uważniejsze czytanie

pozdrawiam

Użytkownik Hellraiser edytował ten post 17.02.2011 - 13:29

  • 0

#50

k-pax.
  • Postów: 90
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ciekawe jakiego programu lub jakiej strony używa facet od prezentacji trzęsień ziemi ? wiecie może?
  • 0

#51 Gość_Nestor

Gość_Nestor.
  • Tematów: 0

Napisano

(...) raz ilość tych właśnie zdarzeń (eventów), które są miarą skali i zasięgu występujących zmian w strukturze tektonicznej, oczywiście jednym z najważniejszych jest magnituda i kolejno w okresie 2007/2008 średnia oscylowała w okolicy 5,25 stopnia (żadne nie przekroczyło 6 st), w 2009/2010 odpowiednio 5,44 (żadne nie przekroczyło 6,4 st), natomiast 2010/2011 ze średnią 5,54 i wieloma, które przekroczyły 6,5 st (2 osiągnęły 7 st) jasno pokazuje tendencję i świadczy o rosnącej energii zmian w skorupie ziemskiej.


Hellraiser, czy możesz mi laikowi pokrótce wyjaśnić jakie typy magnitud są mierzone podczas trzęsień ziemi (CL, LG, MB, MD, MG,... etc), oraz jaka jest ich interpretacja fizyczna? A następnie, czy możesz mi odpowiedzieć dla jakiego typu magnitud liczyłeś te średnie i dlaczego akurat dla takiego typu (jakie to ma znaczenie)?

Bo ja postanowiłem wyliczyć średnie po magnitudach Mb i oto co mi wyszło (ofc wciaz: depths >= 150km; mag >= 5):
http://pastebin.com/xmCjhNZU
(avg - srednia, med - mediana, sd - odchylenie standardowe)

Wciąż nie wiem jaka może być tego interpretacja fizyczna, ale tak patrząc na te wyniki to jakoś nie mogę się doszukać żadnego trendu wzrostowego (chociaż przyznaję, że już dokładnie nie wyliczałem czy jest jakiś trend ani nie rysowałem wykresu).

Jeśli ktoś chce to mogę mu podesłać surowe dane pobrane z wcześniej wspomnianej strony ( http://www.iris.edu/...y/sq-events.htm ) plus skrypt którym wyliczyłem te średnie.

----

Znikające wyniki z wykresów? A czy chociaż jedna osoba jest mi w stanie opisać dokładną drogę jaką przechodzi zmierzona wartość od momentu zmierzenia przez sejsmograf do momentu ukazania się na stronie? Tj jak *dokładnie* przekazywane są te dane, jak wyglądają protokoły weryfikacji poprawności danych (i w którym momencie taka weryfikacja się odbywa)... etc. Anybody?

Użytkownik Nestor edytował ten post 17.02.2011 - 13:46

  • 0

#52

Hellraiser.
  • Postów: 248
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja używam kilku baz danych - USGS, Iris, EMSC ponieważ żadna z nich nie jest kompletna , różnią się wynikami i najwięcej wysiłku wymaga ich scalenie, nie ukrywam, że do żadnej nie mam 100% zaufania ale na czymś trzeba się oprzeć.
Jeśli uporam się z umieszczaniem obrazów postaram się wrzucić kilka ciekawych statystyk
  • 0

#53 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

W ciągu tygodnia zarejestrowano 186 wstrząsów, a w tym magnitudy przekraczające 5 i jest kilka 6.

http://earthquake.us...es/recenteqsww/
  • 0

#54 Gość_Nestor

Gość_Nestor.
  • Tematów: 0

Napisano

Muhad, ale w dalszym ciągu we własnym temacie piszesz nie na temat... Podajesz teraz informacje o wszystkich trzęsieniach pomimo, że temat dotyczy trzęsień na znacznych głębokościach.

Poza tym liczba 186 nic nie znaczy jeśli nie przedstawisz jej w zestawieniu z danymi z poprzednich tygodni z tego samego źródła, najlepiej z dość długiego okresu czasu (np. paru/kilkunastu ostatnich lat)
  • 0

#55 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Chciałbym, abyś nie narzucał mi tego, co w tym temacie ma być. To, że temat brzmi tak a nie inaczej, nie oznacza że mamy tu nie informować o innych wstrząsach. Właśnie w tym wątku apelowałem do ludzi o podawanie informacji dotyczących wszystkich trzęsień. Byłbyś tak łaskaw pozostawić mi i innym decyzję o do celowości tego tematu?

Wracając do tego co napisałeś. Przejrzyj dokładnie tę stronę. To jak było w ostatnich latach, to wiemy chyba wszyscy. Odkąd żyję nie pamiętam podobnej sytuacji, aby na świecie w jednym czasie wybuchało jeden po drugim tak dużo wulkanów. Do tego 10 aktywnych to super wulkany. Wybuchły dwa w Japonii, dwa w Rosji, dwa we Włoszech, jeden w Indonezji, a dymi dwa razy więcej, a to zaledwie wulkany mniejszej kategorii. Pamiętasz kiedyś podobny stan rzeczy na świecie? Pokaż mi kiedy ostatnim razem historia zanotowała aż tyle katastrof naturalnych? Bo do tego idą trzęsienia, jak Chile, Argentyna, Brazylia, Pakistan, wstrząsy w Niemczech, w Indonezji, do tego dorzucić możemy Węgry. Myślę, że sporo rejonów jeszcze pominąłem. Mało tego?

Użytkownik Muhad edytował ten post 17.02.2011 - 14:32

  • 0

#56

Hellraiser.
  • Postów: 248
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

(...) raz ilość tych właśnie zdarzeń (eventów), które są miarą skali i zasięgu występujących zmian w strukturze tektonicznej, oczywiście jednym z najważniejszych jest magnituda i kolejno w okresie 2007/2008 średnia oscylowała w okolicy 5,25 stopnia (żadne nie przekroczyło 6 st), w 2009/2010 odpowiednio 5,44 (żadne nie przekroczyło 6,4 st), natomiast 2010/2011 ze średnią 5,54 i wieloma, które przekroczyły 6,5 st (2 osiągnęły 7 st) jasno pokazuje tendencję i świadczy o rosnącej energii zmian w skorupie ziemskiej.


Hellraiser, czy możesz mi laikowi pokrótce wyjaśnić jakie typy magnitud są mierzone podczas trzęsień ziemi (CL, LG, MB, MD, MG,... etc), oraz jaka jest ich interpretacja fizyczna? A następnie, czy możesz mi odpowiedzieć dla jakiego typu magnitud liczyłeś te średnie i dlaczego akurat dla takiego typu (jakie to ma znaczenie)?

Bo ja postanowiłem wyliczyć średnie po magnitudach Mb i oto co mi wyszło (ofc wciaz: depths >= 150km; mag >= 5):
http://pastebin.com/xmCjhNZU
(avg - srednia, med - mediana, sd - odchylenie standardowe)

Wciąż nie wiem jaka może być tego interpretacja fizyczna, ale tak patrząc na te wyniki to jakoś nie mogę się doszukać żadnego trendu wzrostowego (chociaż przyznaję, że już dokładnie nie wyliczałem czy jest jakiś trend ani nie rysowałem wykresu).

Jeśli ktoś chce to mogę mu podesłać surowe dane pobrane z wcześniej wspomnianej strony ( http://www.iris.edu/...y/sq-events.htm ) plus skrypt którym wyliczyłem te średnie.

----

Znikające wyniki z wykresów? A czy chociaż jedna osoba jest mi w stanie opisać dokładną drogę jaką przechodzi zmierzona wartość od momentu zmierzenia przez sejsmograf do momentu ukazania się na stronie? Tj jak *dokładnie* przekazywane są te dane, jak wyglądają protokoły weryfikacji poprawności danych (i w którym momencie taka weryfikacja się odbywa)... etc. Anybody?


Typy magnitud wynikają z różnych rodzajów pomiarów - fali powierzchniowej, drgań ośrodka itd. oraz różnych rodzajów sejsmografów stosowanych na świecie co powoduje zamieszanie i wymaga wielu estymacji brakujących typów magnitud, więc nie korzystając z oryginalnych danych stacji nie wiemy który z typów magnitudy jest zmierzony a który estymowany.
Aby nie mieszać w głowach , najbardziej odpowiadającą definicji skali Richtera jest np. ML, ale ja starając się być obiektywnym i statystycznym przyjmuję wszystkie typy do analiz.
przykład takiego zestawienia definicji:
Mój odnośnik

co do wiarygodności danych - jak wyżej pisałem - jeśli nie mamy oryginału odczytu ze stacji - to wszystko co się pojawi w bazie danych może być zmienione i przetworzone (np. pod pozorem rekalibracji) czasem kilka razy.

Wybrany typ MB jest świetny do głębokich trzęsień ale jako wybiórczy (drgania ośrodka) nie daje kompletu danych - przydałby się jeszcze ML, ME (enegria) oraz MW (moment), ale to temat do dyskusji - ilość opcji jest duża.

pozdrawiam
  • 1

#57 Gość_Nestor

Gość_Nestor.
  • Tematów: 0

Napisano

Ok dzięki za wyjaśnienie i wygląda też na to, że orientujesz się w temacie. Sam więcej tego tematu zgłębiać nie zamierzam bo nie jest to też jakiś szczególny obiekt moich zainteresowań. Liczę jednak, ze niedługo przedstawisz swoje statystyki i analizy i będę mógł na nie spojrzeć :) Oczywiście wszystko z zachowaniem zasad metody naukowej (na ile to możliwe), aby można było podjąć jakąś ewentualną dalszą dyskusję.
  • 0

#58

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

hellraiser dzieki za linka .. wlasnie pokazuje ze w polandzie cos sie trzeslo :( okolice rybnika, pewnie jakies tapniecia albo cos kopalnianego .
Dołączona grafika

Earthquake
Country: Poland
State:
Location: Piece
Date: 2011-02-16 : 13:33:27
Magnitude: 2.1
Depth: 4 km
Details
  • 0

#59

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Magnitude: 2.1


2.1? Silniej odczuwalny jest przejazd ciężarówki koło domu. Trzęsienia o sile 2 na obszarach górniczych zdarzają się prawie codziennie. Tego nawet żaden dalszy sejsmograf nie wykrył (http://www.igf.edu.p...smogramy_stacji). Być może na położonym blisko raciborskim sejsmografie jest ślad ale tego nie mogę nigdzie znaleźć.

Mamy tu wstawiać informacje o każdym lekkim tąpnięciu?
  • 0



#60

Dromen.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano



Magnitude: 2.1


2.1? Silniej odczuwalny jest przejazd ciężarówki koło domu. Trzęsienia o sile 2 na obszarach górniczych zdarzają się prawie codziennie. Tego nawet żaden dalszy sejsmograf nie wykrył (http://www.igf.edu.p...smogramy_stacji). Być może na położonym blisko raciborskim sejsmografie jest ślad ale tego nie mogę nigdzie znaleźć.

Mamy tu wstawiać informacje o każdym lekkim tąpnięciu?


i z tej samej strony : STYCZEŃ 2011


OJC JAN 2011 distant

Jan01 OJC Z eP 02 03 40.31 Xinjang M=5.2

Jan01 OJC Z ePKP 10 14 18.42 Argentina M=7.0
Z e 10 16 29.15
N e 10 19 51.83
N e 10 23 59.02
E e 10 26 49.12

Jan02 OJC Z eP 15 32 19.93 Sumatra M=5.7

Jan02 OJC Z ePKPdf 20 39 3.39 Chile M=7.1
Z ePP 20 40 31.76
N eSKSdf 20 46 11.21
N ePS 20 50 39.78
Z eSPP 20 51 53.57
Z LMZ 21 26 58.85 T24.7 AMS41.7 MS7.0

Jan03 OJC Z eP 04 57 3.27 Honshu M=4.9

Jan03 OJC Z eP 17 53 17.04 Tajikistan M=4.8

Jan04 OJC Z ePKPc 06 13 33.92 Tonga M=5.2

Jan04 OJC Z ePKP 23 13 14.45 Argentina M=5.3

Jan05 OJC Z ePd 01 10 1.01 Izu Isl. M=5.7

Jan05 OJC Z eP 06 02 4.41 S. Ian M=5.4
E eS 06 07 6.48
Z LMZ 06 18 16.19 T20.8 AMS1.4 MS4.6

Jan05 OJC Z ePKP 07 05 35.28 Loyalty Isl. M=6.3
Z ePP 07 08 51.78
Z LMZ 07 56 1.52 T56.0 AMS2.7 MS5.6

Jan05 OJC Z eP 10 28 14.77 Indonesia M=5.4

Jan06 OJC Z eP 03 29 13.35 Jan Mayen M=4.7

Jan07 OJC Z eP 01 29 18.62 N.Mid.Atlantic M=5.2

Jan07 OJC Z eP 03 21 36.22 Sumatra M=5.4

Jan07 OJC Z ePKP 19 28 34.98 Vanuatu M=5.2

Jan07 OJC Z ePKP 23 32 52.13 Tonga M=5.4

Jan07 OJC Z eP 23 44 23.23 Russia/China M=5.0

Jan07 OJC Z eP 23 59 18.32 S.Iran M=4.9

Jan08 OJC Z eP 00 30 44.51 S.Iran M=5.0

Jan08 OJC Z eP 04 24 34.51 Molucca Sea M=5.5

Jan08 OJC Z eP 18 36 12.46 Bonin M=5.3

Jan09 OJC Z eP 02 56 44.52 Honshu M=4.9

Jan09 OJC Z ePKPdf 10 23 8.25 Vanuatu M=6.6
Z ePP 10 26 9.33
N eSS 10 44 42.79
Z LMZ 11 26 50.38 T20.5 AMS14.8 MS6.7

Jan09 OJC Z eP 12 54 15.27 Hokkaido M=5.0

Jan10 OJC Z ePKP 02 30 24.88 Fiji M=5.3

Jan10 OJC Z eP 02 37 56.67 Yemen M=4.8

Jan10 OJC Z eP 10 37 17.10 Volcano Isl. M=5.7
Z epP 10 37 39.29
Z ePP 10 40 55.10
Z LMZ 11 20 48.83 T20.1 AMS0.6 MS5.0

Jan11 OJC Z ePKP 09 35 1.60 Vanuatu M=5.4

Jan12 OJC Z eP 01 31 27.90 Yellow Sea M=5.0

Jan12 OJC Z eP 01 58 56.90 Indonesia M=5.3

Jan12 OJC Z ePKP 13 25 2.12 Macquarie Isl. M=5.3

Jan12 OJC Z ePKP 14 59 50.58 Fiji M=4.8

Jan12 OJC Z eP 21 44 42.69 T01.3 AMB0.5 mb6.5 Bonin M=6.5
Z epP 21 46 37.27
E eSKSac 21 54 18.32
E eS 21 54 30.91
E esS 21 58 1.77
E eSS 22 00 17.00

Jan13 OJC Z iPKPd 11 00 26.26 Fiji M=5.0
Z e 11 00 31.61

Jan13 OJC Z ePKP 12 25 31.08 New Zealand M=5.5

Jan13 OJC Z ePKPbc 16 36 8.19 Loyalty Isl. M=7.0
Z ePP 16 39 16.77
Z LMZ 17 43 21.16 T18.9 AMS50.5 MS7.3

Jan13 OJC Z ePKP 17 02 38.19 Loyalty M=5.9

Jan14 OJC Z ePKP 02 54 47.14 Loyalty Isl. M=5.3

Jan14 OJC Z eP 05 05 26.53 Ukraine M=3.9

Jan14 OJC Z ePKP 07 44 8.23 Tonga M=5.1
Z e 07 44 16.15


Jan15 OJC Z ePKP 01 59 22.17 Loyalty Isl. M=5.3

Jan15 OJC Z ePKPdf 06 28 7.55 Vanuatu M=5.5
Z epPKPdf 06 28 54.27
Z e 06 32 44.38

Jan15 OJC Z eP 11 35 58.58 Indonesia M=5.6

Jan15 OJC Z eP 16 38 13.96 Indnonesia M=5.5

Jan15 OJC Z ePKP 19 13 22.21 Tonga M=5.1

Jan16 OJC Z ePKP 19 02 1.09 Tonga M=5.4

Jan17 OJC Z eP 01 47 19.73 S.Mid-Atlantic M=5.3

Jan17 OJC Z eP 08 31 16.77 Uganda M=4.8

Jan17 OJC Z eP 17 02 41.30 Aleutian Isl. M=5.0

Jan17 OJC Z eP 19 33 50.26 T01.4 AMB0.2 mb6.0 Suamtera M=5.8
Z epP 19 34 1.63
Z ePP 19 37 18.47
N eS 19 44 36.21
Z LMZ 20 23 0.94 T20.3 AMS4.6 MS5.9

Jan18 OJC Z ePKP 02 20 52.83 Fiji M=4.8

Jan18 OJC Z eP 11 45 50.02 Indonesia M=5.7
N eS 11 55 47.20
Z LMZ 12 26 4.07 T21.0 AMS2.7 MS5.6

Jan18 OJC Z ePc 20 30 47.77 T01.9 AMB7.5 mb7.0 Pakistan M=7.2
Z epP 20 31 10.97
Z ePP 20 32 29.45
N eS 20 36 46.58
E eSS 20 39 57.37
Z LMZ 20 44 11.95 T30.2 AMS258.0 MS6.9

Jan19 OJC Z eP 03 54 21.58 Kyrgyzstan M=5.0

Jan19 OJC Z eP 04 19 4.21 China M=4.9

Jan19 OJC Z eP 05 11 44.74 Andreanof M=5.0

Jan19 OJC Z eP 09 21 55.83 Georgia M=5.3
Z LMZ 09 31 2.85 T17.7 AMS2.0 MS4.4

Jan20 OJC Z eP 11 48 28.51 Ryukyu M=5.2

Jan21 OJC Z eP 01 07 55.95 Luzon M=5.0

Jan21 OJC Z eP 02 26 4.90 N.Mid-Atlantic M=5.0

Jan21 OJC Z eP 04 19 48.93 Fox Isl. M=4.9

Jan21 OJC Z eP 06 45 14.12 Bonin M=5.3

Jan21 OJC Z eP 16 27 7.92 Porto Rico M=5.3

Jan22 OJC Z eP 06 00 38.72 Hokkaido M=5.0

Jan22 OJC Z eP 07 46 17.08 Indonesia M=5.4
Z e 07 46 24.15

Jan22 OJC Z eP 07 50 56.87 Indonesia M=5.6
Z e 07 51 5.79

Jan22 OJC Z eP 11 30 53.43 Svalbard M=4.7

Jan22 OJC Z ePKP 22 36 16.35 Tonga M=4.9
Z e 22 36 26.12

Jan23 OJC Z eP 03 01 2.87 Alaska M=5.4

Jan23 OJC Z eP 09 18 22.53 Sumatera M=5.3

Jan23 OJC Z ePKP 19 34 59.41 Fiji M=5.8
Z ePKiKP 19 35 3.49
Z epPKP 19 35 56.38
Z ePP 19 38 18.42

Jan23 OJC Z eP 23 04 15.64 Bonin M=5.2

Jan24 OJC Z ePKP 01 21 45.84 Tonga M=5.8

Jan24 OJC Z eP 02 52 46.17 Tajikistan M=6.1
Z epP 02 53 14.60
Z ePP 02 54 18.23
N e 02 59 20.91

Jan24 OJC Z eP 21 50 25.44 Sakhalin M=4.9

Jan25 OJC Z eP 05 36 51.53 Honshu M=5.5
N eS 05 47 2.92

Jan25 OJC Z ePKPdf 13 37 59.56 Kermadec M=5.4
Z ePKPab 13 38 9.70

Jan26 OJC Z ePKP 08 19 50.20 Papua M=5.3

Jan26 OJC Z eP 15 54 38.38 Indonesia M=6.1
N eS 16 04 46.68

Jan26 OJC Z ePKP 17 22 26.34 Santa Cruz Isl. M=5.8

Jan27 OJC Z ePKP 01 19 9.70 Tonga M=5.3

Jan27 OJC Z eP 08 45 37.47 S. Iran M=6.0
Z ePP 08 47 12.83
N eS 08 51 2.30
Z LMZ 09 02 51.41 T20.8 AMS23.2 MS5.9

Jan27 OJC Z ePKP 16 37 0.93 Tong M=5.2

Jan28 OJC Z ePKP 12 55 59.95 Fiji M=5.2

Jan28 OJC Z ePKP 12 59 33.49 Fiji M=4.9

Jan28 OJC Z eP 22 52 25.98 Ryukyu Isl. M=4.9

Jan29 OJC Z ePKP 02 59 49.11 Fiji M=4.8

Jan29 OJC Z eP 07 00 41.73 Jan Mayen M=6.1
E eS 07 04 57.99
Z LMZ 07 08 39.42 T28.1 AMS31.0 MS5.6

Jan29 OJC Z ePn 17 42 25.26 Hungary M=4.5
Z ePg 17 42 33.15
N eSn 17 42 57.97
E eSg 17 43 11.01

Jan31 OJC Z ePKPdf 06 23 3.84 Tonga M=6.0
Z ePKPbc 06 23 8.61
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych