Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bojkot partii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#46

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

to bojkot partii czy reklama tych co nie sa obecnie w sejmie? (PJN?)
jak bojkot to bojkot oddajmy puste kartki albo wezmy je ze soba do domu


Taki bojkot to głos oddany na jedną z partii zasiadających w sejmie. Bo tzw "twardy elektorat" zawsze zagłosuje na swoich ulubieńców.
  • 0

#47

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

ja również uważam, że głosowanie ludzi którzy nie mieszkają w Polsce to jest przegięcie pały

Tylko, że trudno byłoby rozwiązać prawnie coś takiego, żeby Polacy niemieszkający w Polsce nie mieli prawa głosu. Przede wszystkim trzeba by zdefiniować co to znaczy "Polak niemieszkający w Polsce". Tzn. taki, który przebywa za granicą 2 lata? 5? 10?
No bo sorry, ale jak ja bym wyjechał do Anglii czy Niemiec na 2 lata, żeby trochę zarobić i w czasie tych dwóch lat odbywałyby się wybory, to jednak chciałbym zagłosować. :)
  • 0



#48

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

niech sobie głosują - ten promil głosów z zagrnicy nie ma z reguły żadnego znaczenia
a się zawsze TV emocjonuje przy wyborach jakby zagranicą oddawano chociaż z 10% wszystkich głosów
  • 0

#49

Scorpius.
  • Postów: 54
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie ważne kto oddaje głos, ważne kto je liczy.
  • 1

#50

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up
A propos PJN, a zwłaszcza Pana Marka Migalskiego, w programie "Młodzież kontra..." , bardzo podobała mi się jego wypowiedź, że jeśli dojdą do władzy ( tak wiem) to za żadne skarby nie utworzą Rządu z lewakami i nie dopuszcza żeby Pani Senyszyn została ministrem MEN. :D



Wracając do tematu "Bojkot partii" politycznej, to czyżby nasz forumowy elektorat Platformy Obywatelskiej poszedł w ślady celebrytów...?. Od dłuższego czasu nie można się doprosić Waszych odpowiedzi odnośnie tego co pisaliście parę miesięcy temu, mianowicie, iż podwyżka VAT nie równa się podwyższce cen.

Tymczasem:

http://www.youtube.com/watch?v=Z_tArS8omz8

Wszystkiemu winne Chiny, klęski żywiołowe i machlojki na ropie - tak jasne ;)

Ciekawostka z pytaniem w tle...

http://www.youtube.com/watch?v=UljtzCeDJl8

Ile kosztuje gaz, prąd, benzyna itp. to już wszyscy wiedzą, ale mogę Wam podać różnicę ceny jabłek np.

2011-03-24 Wielkopolska Giełda Rolno-Ogrodnicza 5.00 zł/kg (do 6zł)
2007-03-01 Najdroższe odmiany Celesta i Piros. Na rynku hurtowym 2-3,3 zł/kg


Z cenami cukru to już inna bajka, podobna do tej o węglu z Czech, który można kupić za pół ceny polskiej - paranoja...Komu było na rękę to zamykanie przetwórni/kopalni?
Szkoda, że niektórzy Polacy (Ci mieszkający blisko "granicy") muszą jeździć do Niemiec na zakupy, gdzie podobno drogie życie, a i zarobki podobne...

"Minimalne wynagrodzenie w Unii Europejskiej

1. Luksemburg – 1610 €
2. Irlandia – 1462 €
3. Holandia – 1357 €
4. Belgia – 1336 €
5. Francja – 1321 €
6. Wielka Brytania – 1148 €
7. Hiszpania – 700 €
8. Grecja – 681 €
9. Malta – 612 €
10. Słowenia – 567 €
11. Portugalia – 497 €
12. Polska – 334 € (przeliczając na kurs Ojro w obecnej chwili = 346,5)1*
13. Czechy – 329 €
14. Węgry – 285 €
15. Estonia – 278 €
16. Słowacja 267 €
17. Litwa – 232 €
18. Łotwa – 228 €
19. Rumunia – 137 €
20. Bułgaria – 112 €

Dla porównania, Europejski Urząd Statystyczny podał, iż w Stanach Zjednoczonych minimalne wynagrodzenie wynosi 652 €.

Polska plasuje się na dość wysokim, bo 12 miejscu 2*. Na uwagę zasługuje także fakt, że wśród krajów byłego bloku wschodniego, to właśnie polskie zarobki minimalne są największe. "


Zakończę humorystycznym akcentem, żeby się niektórzy nie obrazili ;)

http://www.youtube.com/watch?v=ldURBrEVnFg&feature=channel_video_title



1*

Dołączona grafika

2* wow

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 28.03.2011 - 20:16

  • 4



#51 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Przede wszystkim trzeba by zdefiniować co to znaczy "Polak niemieszkający w Polsce". Tzn. taki, który przebywa za granicą 2 lata? 5? 10?
No bo sorry, ale jak ja bym wyjechał do Anglii czy Niemiec na 2 lata, żeby trochę zarobić i w czasie tych dwóch lat odbywałyby się wybory, to jednak chciałbym zagłosować.

Domino ma racje, trzeba by tez dodac, ze z jakis powodow wyjechali i z jakis nie moga wrocic. To oznacza, ze mieszkajac czy nie, chca ta sytuacje zmienic, a przynajmniej ja. Wrocilam na 2 lata i wyjechalam znowu, bo chce zyc a nie zdychac. Ale kto mi da ta szanse? Gadanie o tym zeby wracac, bo sytuacja jest lepsza, bylo bzdura i naleze do tych ktorzy uwierzyli.
  • 1

#52

Scorpius.
  • Postów: 54
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A teraz odwrotna sytuacja: mówi się, że każdy kto czuje się Polakiem może też nim być, prawda? Stąd moje pytanie: od jakiego etapu obcy mogą być traktowani jako część naszego narodu jeśli takimi się czują? Od razu? Chciałbym poznać wasze zdanie, bo według mnie nie od razu. Inter gracja w pierwszym pokoleniu zawsze jest trudna. Dla jednych narodów nawet bardzo, a dla innych prawie wcale. Kto ma jednak ustalać takie kryteria? Urzędnik napisze w prawie, że Turek staje się Polakiem od trzeciego pokolenia mieszkającego w tym kraju, a Czesi mogą być nami po dziesięciu latach? Bzdury! Wszyscy zasługują na równe traktowanie, a ja jako przeciwnik natychmiastowej inter gracji postuluje rozwiązaniem w postaci dwudziestu pięciu lat. Tak, dwadzieścia pięć lat mieszkania w Polsce i bez jakichś problemów z prawem, aby udowodnić że zasługuje się na nasze obywatelstwo i zaufanie. Robią swoje getta, dzięki Sztrasburgowi są bezkarni, przyjechali żeby robić w ciemnych interesach? Won z kraju. Albo żeby nas nie oskarżyli o eksmitowanie imigrantów odbierzmy ''darmową'' opiekę zdrowotną, szkolnictwo, możliwość wzięcia zasiłku, kredytu na dom... I tak połowa po to właśnie przyjeżdża.
  • 0

#53 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Scorpius

Albo żeby nas nie oskarżyli o eksmitowanie imigrantów odbierzmy ''darmową'' opiekę zdrowotną, szkolnictwo, możliwość wzięcia zasiłku, kredytu na dom... I tak połowa po to właśnie przyjeżdża.

A Ty myslisz, ze ja w tej Angli to nie korzystam z takich przywilejow, jak opieka zdrowotna i szkola dla dzieci? Gadajac w ten sposob mnie tez (Polakowi) odbierasz takie mozliwosci. Dzielnice polskie w Londynie tez sa i koscioly i sklepy, a teraz to nawet cale przychodnie z polska ekipa. I co angol powie mi :

Won z kraju

Zastanow sie co piszesz!

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 04.04.2011 - 18:15

  • 0

#54

slawek13.
  • Postów: 140
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nas właśnie trzeba wziąć "za mordy", bo sami dobrowolnie zmian nigdy nie przeprowadzimy.


I dlatego może już za kilka lat na ulicach będą mówić guten Tag.
Przynajmniej w moim województwie. :roll:

Otto von Bismarck: "Polakom wystarczy dać władzę, a sami się wykończą".
Coś w tym jest bo od 20 lat podcinamy gałąź na której siedzimy.


Pewnie mieszkasz w Opolskim.
A Bismarck niestety zaczyna mieć rację.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych