Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tragiczny wypadek Roberta Kubicy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
25 odpowiedzi w tym temacie

#16

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przez tą medialną szopkę miałem ochotę zamknąć ten temat już po pierwszym poście, ale się powstrzymałem...

No nic, oby wrócił do zdrowia, bo tak jak Osiris zauważył, to jest trochę jak ze skokami. Oba sporty uważam za niemiłosiernie nudne (w skokach dobrze się ogląda ostatnią dziesiątkę, a w F1 pierwsze i ostatnie okrążenia) :P ale do TV i tak przyciągają nasze polskie talenty ;)



#17

Patrolinho.
  • Postów: 137
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeśli nawet, powtarzam jeśli wróci do jeżdżenia to już nie będzie ten sam zawodnik. Jakiś uraz w psychice pozostanie na zawsze i nawet zabawy w psychologów nic tutaj nie dadzą... Poza tym rzeczona ręka i tak już nie będzie tak sprawna jak przed więc pozostaje zadać sobie pytanie czy będzie warto...

#18

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A co ma ręka do prowadzenia ? Ma drugą nawet jedna mógłby prowadzić. Co do psychiki tak samo było po tym jak się rozbił w f1 (nie pamiętam gdzie ale chodzi o ten co z bolidu nic nie zostało oprócz kabiny) to było gadane tak samo, że to już nie będzie ten sam... To go jeszcze bardziej wzmocni



#19 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano


I po cholerę zabawiał się w ten rajd?

Bo istnieje coś takiego jak marzenia i ich realizacja. Tobie może obce jedno i drugie.

edit Yawgmoth
4.15 Nie obrażaj innych Użytkowników.



I istnieje coś takiego jak odrobina rozsądku.
Inne ekipy zabraniają zawodnikom brania udziału w tak ryzykownych sportach, bo wiedzą czym to się może skończyć.
Myślę że zawód i marzenia to F1 a jak nam za mało tego to skończyć można tak jak Kubica.
Szkoda mi go ale jednocześnie jestem na niego zły za brak rozsądku i doprowadzenie do tak tragicznej sytuacji.
Może on i dobry w F1 (a nawet na pewno) ale rajdowiec z niego żaden, bo to całkiem inna technika jazdy.

#20

whitet.
  • Postów: 52
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osiris-gdyby nie był dobrym kierowcą rajdowym to by po prostu nie jeździł...miał ogromnego pecha, nierówność na drodze, kałuża...cokolwiek powoduje iż auto traci sterowność. Nawet najlepszy kierowca rajdowy nie jest w stanie takiego czegoś przeskoczyć.
shortez- otóż co ma ręka do prowadzenia ? prowadziłeś kiedyś auto jedną ręką na ostrym zakręcie ? a dwoma ? wiesz jaka jest różnica ? w F1 trzeba być 100% sprawnym...zarówno fizycznie jak i psychicznie. Wystarczy że jeden mięsień w ręce nie będzie sprawny (albo będzie działał "z opóźnieniem) i już po jego karierze...przy tych prędkościach decyduja ułamki sekund. Psychiką Roberta raczej bym się nie martwił-bo udowodnił nieraz iż ma ją całkiem mocną. Tam kierowcy są jak maszyny, którymi jeżdżą. Muszą być doskonali. Co do wypadku i operacji. Przy dzisiejszej chirurgii zdarzają się różne niewiarygodne rzeczy i składają ludzi do kupy kiedy wydawać by się mogło, że jest to niemożliwe. Z całego serca życzę Kubicy powrotu do zdrowia...i oby wrócił do swoich marzeń.

Użytkownik whitet edytował ten post 08.02.2011 - 07:12


#21 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

A tu następnemu odebrało rozum:

To nie był błąd Roberta jako kierowcy. On ma fenomenalną technikę jazdy - umiejętności Roberta Kubicy zachwalał w "Faktach po Faktach" Maciej Wisławski, który liczy jednocześnie, że kierowca Lotus-Renault wróci na tor Formuły 1 jeszcze w tym sezonie. - On nie jest podatny na urazy jak normalny, statystyczny człowiek - zapewniał "Wiślak".



Osiris-gdyby nie był dobrym kierowcą rajdowym to by po prostu nie jeździł..


Ja sparafrazuję Twoją wypowiedź i przeniosę na inny obszar działalności człowieka:

Gdyby nie był dobrym politykiem to by nie rządził Polską


To jest tak samo trafne stwierdzenie (Twoje) jak to moje.

Użytkownik osiris edytował ten post 08.02.2011 - 07:16


#22

whitet.
  • Postów: 52
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osiris- to porównanie ma się jak piernik do wiatraka...nie porównuj polityki do sportu bo to dwie odmienne dziedziny... Może źle to ująłem ale... Jeżeli Kubica od najmłodszych lat jeździ róznymi maszynami, począwszy od gokartów skończywszy na F1... gdzie jest odmienna jak to ująłeś technika jazdy to chłop chyba wie z czym to się je. Skąd wziąłeś informację -cytuję: "Może on i dobry w F1 (a nawet na pewno) ale rajdowiec z niego żaden..."???. Fachowcy od rajdów zachwalają Roberta...ale Ty twierdzisz, że jest on słabym kierowcą. Ktoś tutaj nie ma racji .

Użytkownik whitet edytował ten post 08.02.2011 - 07:29


#23 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Ktoś tutaj nie ma racji .

Zgadza się! ;)


Osiris, upominam Cię ;]

Użytkownik cisz edytował ten post 08.02.2011 - 09:57


#24

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kubica wygrywał odcinki specjalne jeżdżąc mniej zaawansowanym renaultem niż auta przeciwników, więc stwierdzanie że rajdowiec z niego żaden jest po prostu śmieszne.

@down
Faktycznie, od dziś nie napiszę już żadnego posta.

Użytkownik Romczyn edytował ten post 08.02.2011 - 11:25




#25

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ktoś poruszył temat zakazu brania udziału w innych zawodach, czy niebezpiecznych sportach. No i to też fakt, że takie zapisy w kontrakcie powinny być IMO.

Przy całym szacunku i sympatii do Roberta, trzeba powiedzieć, że zrobił teamowi Renault niezłego psikusa. Przecież tam dziesiątki ludzi pracują nad samochodem, rozwiązaniami i ustawieniami typowo pod danego zawodnika, sezon ma się zaraz zacząć, a tu taka "buba".

Oczywiście, że zdrowie kolegi ważniejsze, cała reszta schodzi gdzieś na drugi plan, ale założę się, że miny i nastroje w teamie strasznie nietęgie zapewne...

Znając życie, teraz po fakcie zrobi się głośno, że po co brał udział w tym rajdzie, że to, a tamto i zaczną się znów cyrki z kontraktami dla kierowców. Heh.

No nic! Mam nadzieję, że szybko się zregeneruje nasz Robert i jednak wróci na tor!



Ps. Romczyn ale masz szatańską liczbę postów :P



#26

BadBoy.
  • Postów: 737
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

SYMULACJA WYPADKU ROBERTA KUBICY


W Inowrocławiu odtworzono wypadek Roberta Kubicy. Przeprowadzono dwie symulacje - na prawidłowo i źle zainstalowanych barierach. W tym drugim przypadku eksperyment zakończył się tak samo jak wypadek 6 lutego podczas Ronde di Andora. Bariera wbiła się w przód samochodu i przebiła go na wylot. Gdyby w czasie symulacji w samochodzie znajdował się kierowca - barierka urwała by mu głowę. Robert Kubica miał wyjątkowo dużo szczęścia, że przeżył wypadek. TVN24.


http://www.youtube.com/watch?v=z_5MGNUIvKc


http://www.youtube.com/watch?v=-mHx9pB6TeA


http://www.youtube.com/watch?v=jtnihJeYwaU






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych