Skocz do zawartości


Zdjęcie

III tajemnica fatimska


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#16

Bierdol.
  • Postów: 385
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Sam początek jest już żenujący:
"Bez względu na wyznanie wiary, na przyjętą religię, niezależnie od tego, lepiej jest zostać przygotowanym i trwać w dobrych stosunkach z Bogiem, który nas stworzył, ponieważ nigdy nie wiemy kiedy będziemy musieli odejść z tego świata."
Primo: religijność ze strachu - czy taka w ogóle może być uważana za szczerą i cokolwiek dającą "po odejściu" ? :/
Secundo: ponieważ nigdy nie wiemy kiedy i gdzie będziemy musieli odejść to może modlić się do bogów wszystkich religii ? Ile my tego mamy ? Jakieś 2000 religii, kultów i tradycji plemiennych, tak na wszelki słuczaj.
  • 0

#17 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

to może modlić się do bogów wszystkich religii ?


Wystarczy do jednego.
Stwórca czy też raczej bezosobowy Bóg jest jeden tylko w rożnych postaciach stworzonych na potrzeby poszczególnych społeczności.
Może też trzeba rozgraniczyć kto to jest stwórca a co (a nie kto) to jest bóg, bo na tym forum jeż wiele atramentu przelano w tych tematach.
Stwórca nie koniecznie ma atrybuty boga.
Może to tylko bardzo wysoko rozwinięta cywilizacja która postrzegamy za bogów.
  • 0

#18

wujek1985.
  • Postów: 146
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

czemu Bóg kazał Noemu zbudować arkę przymierza by uratować wszystkie gatunki na ziemi???


Nie pytaj o to bo nie ma żadnego potwierdzenia iż to fakty więc trudno się do tego odnieść.
To tak jakbyś pytał dlaczego np. Zeus zrobił to a nie tamto i gdzie tu logika?
Trzeba też pamiętać iż umówiono się że ów mityczny raj nie był całą planetą tylko enklawą na niej.


O arkę mam się nie pytać bo to mit z rajem też coś tam się umówiono, kto umówił z kim?? Czyli Arka Noego była nie prawdą mitem a sam Bóg był tak??? Dlaczego biblii nie traktuje się jak mit, tak jak mitologię grecką, rzymską czy nordycką??? kto powiedział, że akurat biblia, mahabharata, koran, ramajama i jakś tam śmieszny Ahura Mazda/Allah/Bóg/Budda jest prawdziwy??
  • -1

#19 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Mówimy o rzeczach mitycznych, umownych, gdzie nie ma żadnej możliwości weryfikacji więc pytanie jest mało poważne.
  • 0

#20

Bierdol.
  • Postów: 385
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dlaczego biblii nie traktuje się jak mit, tak jak mitologię grecką, rzymską czy nordycką???


Oj tam, chciałbyś tak wszystko od razu, tak ? ;)
Kiedyś mitów Greków, Rzymian czy ludów północy też nie nazywano mitami, były "obowiązującą" wykładnią życia.
Daj czas i Biblii, Koranowi czy Torze. Wszystko w swoim czasie. Koło historii się toczy, wolno ale nieubłaganie.
  • 1

#21

Iki.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cytat
czemu Bóg kazał Noemu zbudować arkę przymierza by uratować wszystkie gatunki na ziemi???

I nie wydaje Ci się , że Arka Przymierza , a Arka Noego to dwa różne pojęcia .
Tak , czepiam się .
  • 0

#22

wujek1985.
  • Postów: 146
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Cytat
czemu Bóg kazał Noemu zbudować arkę przymierza by uratować wszystkie gatunki na ziemi???

I nie wydaje Ci się , że Arka Przymierza , a Arka Noego to dwa różne pojęcia .
Tak , czepiam się .


Jestem Ateistą i nie wgłębiam się w tajniki waszej wiary...znam ogólniki, dla mnie to bez różnicy, ale na przyszłość będę wiedział...
Teraz skojarzyłem, oglądałem Indiana Jonesa poszukiwacze zaginionej arki...fajny film
  • 0

#23 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Jestem Ateistą i nie wgłębiam się w tajniki waszej wiary...znam ogólniki,


Nie tyle przez szacunek do wiary ile do danego tematu warto by pisać zgodnie z zapisami pisma na które się powołujemy. ;]
I wracając do tematu, trudno się odnieść do takich właśnie zapisów, bo można i owszem do faktów się ustosunkować a nie do przypowieści, baśni, mitologii.......etc.
Stary testament jest w jakiejś części historyczny tylko momentami nie wiadomo gdzie prawda a gdzie fikcja literacka.
Nie mamy więc dowodu na to że zwierzęta są oczkiem głowie stwórcy.
Wtedy były potrzebne dla przetrwania gatunków które miały służyć Noemu i jego rodzinie. (i może tylko jemu a nie że chciał uratować istnienie zwierząt)
  • 0

#24

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

jak dla mnie bez sensu to ;) bo czym się różni człowiek od zwierzaka ? zwierze też czuje, myśli, je, trawi, wydala, żyje hehe więc dla mnie to bez sensu jest, że niby zwierzęta są tylko po to by człowiek mógł zabić i zjeść, czy tam wysługiwać się i potem dopiero zabijać. Każdy urodził się wolny nie ? z instynktem by przetrwać i wydać potomstwo.
Tak swoją drogą, im bardziej poznaje świat i naturę, jak to wszystko funkcjonuje tym mniej zaczynam wierzyć w tego Biblijnego Boga..
  • 1

#25 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Tak swoją drogą, im bardziej poznaje świat i naturę, jak to wszystko funkcjonuje tym mniej zaczynam wierzyć w tego Biblijnego Boga..


A Twoim zdaniem zwierzęta rozmyślają na temat sensu życia oraz istnienia Boga?
Nie wiem czy można nas porównywać do zwierząt ale kto wie, bo może jesteśmy w jakimś łańcuchu pokarmowym gdzie nie mamy żadnej świadomości iż jesteśmy konsumowani (może tylko energetycznie) w którymś momencie swego istnienia lub przez całe życie.
Może planeta Ziemia to staw hodowlany a stwórca traktuje nas jak hodowca karpia. :/

Użytkownik osiris edytował ten post 06.02.2011 - 12:28

  • 0

#26

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

wiesz generalnie wg mnie jest spora opcja, że "Bóg" mógł powstać w procesie ewolucji ludzkiego mózgu. Nasi przodkowie zaczęli rozumieć, że umierają - a ewolucja z reguły ułatwia nam życie więc mogło być tak, że Bóg powstał w naszych głowach z obawy przed śmiercią - coś wiecznego, dobrego, wyrozumiałego.. heh czyli może być tak, że nasz własny mózg robi nas w konia by żyło się lepiej i żeby spokojnie wydać na świat potomka, a to wszystko jest iluzją - nawet wolna wola.
Zwierzęta mają słabiej rozwinięte mózgi od ludzi, więc może nie wiedzą że umierają ? nie ma dla nich Boga, bo może wcale go nie ma.. jest tylko w naszych mózgach, które umrą razem z nami. no ale może też być inaczej ; ]

Użytkownik Ronaldo edytował ten post 06.02.2011 - 12:40

  • 0

#27 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Może to wymysł naszego mózgu (mowa o Bogu) a może nie.
Tak samo możemy zakładać że obecna rzeczywistość jest tylko wymysłem naszego mózgu a Ziemi i tego forum nie ma ponieważ jest to tylko wytwór naszej wyobraźni.
Ja rozmawiam sam ze sobą a TY to samo.
No ale daleko odeszliśmy od tytułu wątku, więc chyba starczy.
  • 0

#28

Cirilla.
  • Postów: 140
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Będę szczera i powiem, że nie przeczytałam tego, ale wyłapałam z tekstu tylko niektóre słowa i "przekartkowałam" wasze komentarze, z których wynika, że niby żadnej rewelacji to kościół nie ujawnił.

Nie będę twórcza, bo to nie leży w mojej intencji. Jestem po prostu zdania, że kościół mógł na potrzeby ogółu, wymyślić treść III tajemnicy. Nie mamy żadnych potwierdzonych informacji, że jest to prawdziwa przepowiednia. Ma je ktoś z was? Nie, no chyba, że nie chce się podzielić.

Mamy tylko 50% pewności, że jest prawdziwa, ale nawet te pięćdziesiąt procent jest przez nas podważane.
  • 0

#29 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Internet stał się oceanem manipulacji więc od teraz nigdy, nikt, niczego nie będzie pewien. ;)
  • 1

#30

undertaker66666.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Opamietacje sie z tą 3 tajemnicą przecierz ona dawno została ujawniona przez JP2 więc to żadna tajemnica.
  • -1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych