Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFO nad Wzgórzem Świątynnym w Jerozolimie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#16

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja nadal się upieram i będę się upierał,że to nie jest fake.
Jest już kolejny film z tego wydarzenia,wykonany przez innego obserwatora z kompletnie innego miejsca.
Wiem,że może okazać się uzasadnione stwierdzenie,że na tym filmie nie widać tego widowiskowego "błysku" ale bez wątpienia jest to film,na którym uchwycono to samo zjawisko co na dwóch poprzednich.
Podejrzewam,że ktoś celowo próbuje obalić i zdyskredytować oryginalne nagrania.Myślę,że to jeszcze nie koniec,że wkrótce pojawi się kolejny,nowy zapis tego nocnego show nada Jerozolimą.
A tymczasem poniżej dwa materiały.
Pierwszy film,to wcześniej wspomniany zapis z nocy 28 stycznia natomiast drugi materiał pochodzi jeszcze z ubiegłego roku,nakręcony przez turystów odwiedzających "Ścianę Płaczu" i przypadkowo filmujących jakieś przelatujące obiekty.
Może to być dowód na to,że jednak coś tam się rzeczywiście dzieje.

http://www.youtube.com/watch?v=rY2FFEufsuY&feature=player_embedded


http://www.youtube.com/watch?v=0_aFawvxRY0&feature=player_embedded
  • 0



#17

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Polecam ciekawy artykuł na temat UFO nad wzgórzem Swiątynnym w Nowej Atlantydzie :

http://nowaatlantyda...nad-jerozolima/
  • 0



#18

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano




Niestety ale to tez jest fake, refleksy latarni wogóle się nie zmieniają,



o to mi chodzi, przy zbliżeniach wogóle nie zmienia się wielkość odblasku, jedyne co się dzieje to zwiększa lub zmniejsza się jasność/kontrast całego obrazka.
Także, przy zbliżeniach nie widać więcej szczegółów otoczenia... użyli zdjęcia małej rozdzielczości.
Także dziwne wydaje się, że jak wystrzeliło w górę kamerzysta nie patrzył w góre... jednak to jest dziwne.

Także kolejny CDG

Użytkownik shortez edytował ten post 01.02.2011 - 10:16

  • 2



#19

pi3otr.
  • Postów: 102
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano






Niestety ale to tez jest fake, refleksy latarni wogóle się nie zmieniają,



o to mi chodzi, przy zbliżeniach wogóle nie zmienia się wielkość odblasku, jedyne co się dzieje to zwiększa lub zmniejsza się jasność/kontrast całego obrazka.
Także, przy zbliżeniach nie widać więcej szczegółów otoczenia... użyli zdjęcia małej rozdzielczości.
Także dziwne wydaje się, że jak wystrzeliło w górę kamerzysta nie patrzył w góre... jednak to jest dziwne.

Także kolejny CDG




Dokładnie, ja też pierwsze w rażenie jakie odniosłem to takie, że to po prostu nieruchomy obrazek. Poza tym to duże miasto i nawet o tak później godzinie powinno być gdzieś w którymś miejscu widać poruszające się światła samochodów, a tutaj jest wszystko statyczne. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich tutaj ktoś strasznie poszedł na łatwiznę.
  • 1

#20

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Także kolejny CDG


Czyli wychodzi na to,że mamy do czynienia z dobrze skoordynowanym spiskiem.
3 różne filmy pokazujące to samo zjawisko okazują się podróbkami.
Jakoś nie chce mi się w to wierzyć,chociaż wszystko jest możliwe.
Wobec powyższego czekamy na kolejne materiały z Izraela.

Poniżej zamieszczam 3 filmy sprzed kilku dni nagrane w stanie Utah,które raczej nie łączą się ze sprawą ale obiekty na nich uchwycone są łudząco podobne do tego z nad Jerozolimy.

http://www.youtube.com/watch?v=A5yZnL-qdBc

http://www.youtube.com/watch?v=oCuZAcUPrsc&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=j6LgDQpLaDg
  • 1



#21

Lupus.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,
nie chcę was martwić ale film jest prawdziwy, to jest kolejna amerykańska pokazówka TR 3B Aurora (tzw czarny trójkąt), oczywiście nie chodzi o to małe światełko na początku filmu, ale o te pulsujące czerwone światła później, stanowią one obrys trójkątnego obiektu + czwarte światło to zarys statecznika, obraca się wokół własnej osi. Jest już kilka podobnych filmików w sieci z tym pojazdem, posiada według szczątkowych informacji bezszelestny antygrawitacyjny napęd. Miejsce pokazu nie jest bez znaczenia, czas również ;( Chodzi mi oczywiście o Egipt, Tunezję...... Amerykanie znowu chcą namieszać dając fałszywy znak do Świętej Wojny, oni potrzebują wojny jak wody do życia, bo zdycha ich gospodarka. Słabo to widzę.......
  • -3

#22

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kłopoty mogą wystąpić z 3 powodów :

1. Tak jak napisał shortez,- powrót Mahometa na ziemię - wszak to z Jerozolimy
Mahomet na swym rumaku został wzięty do nieba.
2. Naruszenie ziemi Swiątyni na skale przez nie mahometanina.
3.Prowokacja żydowska.

Jeśli to nie fake, to moga faktycznie być kłopoty.

Powiem wiecej: Mahomet był uniesiony na swym wierzchowcu ze wzgórza Moria.
Wzgórze Moria mozna łatwo poznać po wznoszacej sie Kopułe na Skale. Na filmach linkowanych łatwo mozna rozpoznać ten właśnie element architektoniczny.
Wzgórze Moria - Kopuła Skały przykrywa skałę, na której – według Biblii – Abraham chciał złożyć w ofierze Bogu JHWH swego syna Izaaka. Według Koranu zaś miał złożyć swego pierworodnego syna Izmaela, od którego pochodzą Arabowie.



Z tej samej skały wedle wierzeń muzułmanów Mahomet miał doznać wniebowstąpienia (al-mi`rāğ) w czasie swego objawienia al-isrā. Tutaj też Jakub miał zobaczyć drabinę wiodącą do nieba.



W jej wnętrzu w litej skale znajduje się grota. Według tradycji muzułmańskiej to pod nią ukryta jest studnia dusz, w której duchy gromadzą się dwa razy na tydzień, by się modlić.

Dołączona grafika


Dołączona grafika


Osobiście gdybym miał wybierać najlepsze miejsce na prowokację wywołujaca wojnę na bliskim wschodzie wybrałbym wzgórze Moria.
PS: Moria jest w części arabskiej Jerozolimy.

Jeśli to nie fake, to moga faktycznie być kłopoty.



W typowej prowokacji niema najmniejszego znaczenia czy zdarzenie jest prawdziewe czy nie .Liczy sie "ewent" medialny.
Czy miało jakiekolwiek znaczenie dla historii, kto naprawde napadł na radiostacje w Gliwicach,kto ostrzelał Leningrad(pretekst do napaści na Finlandie przez ZSRR),kto zbombardował Budapeszt (miasto zbombardowali Rumuni polskimi PZL Łosiami przemalowanymi na sowieckie Petlakowy przez co Wegry przyłaczyły się do walki z ZSRR) ???

Użytkownik noxili edytował ten post 01.02.2011 - 11:44

  • 0



#23

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dokładnie, pytanie fake czy nie tak naprawdę nie jest już istotne. Najważniejsze, to czy ktoś zechce wykorzystać ten film w celu osiągnięcie własnych korzyści. Bo co by nie mówić, ale mając taki film w ręku plus wiele milionów radykalnych Muzułmanów gotowych w to uwierzyć można zrobić dosłownie wszystko. A jak już ludzie uwierzą, to im nie wytłumaczy się, że zdarzenie nie miało miejsca. Religia ponad wszystkim i będzie po ptokach...
  • 1



#24

Amontillado.
  • Postów: 631
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 21
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja nadal się upieram i będę się upierał,że to nie jest fake.

Co do tego, że jest to fake nie ma żadnych watpliwości. Wystarczy oglądnąć ten filmik:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_profilepage&v=cHOc35nmUDk

I prezentację, jak powinny zachowywać się dwie równoległe do siebie w perspektywie linie:

http://www.youtube.com/watch?v=nXZ5Ou867dw&feature=player_detailpage

Drugi film jest kopią, a trzeci - o którym napisał już shortez - całkowicie pogrąża to "zjawisko". Użyli do tego zdjęcia robionego z tego miejsca.
______________________________________

W typowej prowokacji niema najmniejszego znaczenia czy zdarzenie jest prawdziewe czy nie .Liczy sie "ewent" medialny.


"Ewentu" medialnego nie ma i nie będzie. Chłopcy zmontowali sobie efektowny filmik i pobiegli z tym od razu na youtube'a. Zamieścili go trzy dni temu i do tego czasu żadne media się tym nie zainteresowały - nawet te amerykańskie, wyjątkowo "pobłażliwe" w takich sprawach. Z prostej przyczyny: zbyt łatwo wykryć, że jest to fake. Wystarczy rozjaśnić i wszystko widać jak na patelni.

Teraz pomyślcie - gdyby jakieś państwo, np. USA chciało dokonać prowokacji i "wywołać konflikt" za pomocą filmiku (co już wydaje się absurdalne) to czy użyłoby do tego tak marnego "fotomontażu"? Przecież do takiej operacji wojsko wydałoby już te 500$ na jakiegoś specjalistę, który skleciłby im porządny filmik, do którego nie byłoby żadnych zastrzeżeń. I podstawiony koleś poszedłby z tym materiałem do pierwszej lepszej stacji TV, a nie wrzucał na youtube'a.

Proszę was, muzułmanie są "specyficzni" i porywczy, ale nie traktujmy ich jak stado bydła, które byle filmik internetowy zmusi do wzniecania "świętej wojny". Nie wiem, może jakiś holograf, który każdy w Jerozolimie mógłby dostrzec zrobiłby jakieś tam wrażenie. Ale weźcie pod uwagę, że muzułmanie to nie tylko "religijni terroryści" i że też mają swoją inteligencję. Moim zdaniem jedynym pretekstem do zarzewia wojny byłaby fizyczna zaczepka tak jak:

kto naprawde napadł na radiostacje w Gliwicach,kto ostrzelał Leningrad(pretekst do napaści na Finlandie przez ZSRR),kto zbombardował Budapeszt


Użytkownik Amontillado edytował ten post 01.02.2011 - 13:05

  • 1



#25

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dokładnie, ja też pierwsze w rażenie jakie odniosłem to takie, że to po prostu nieruchomy obrazek. Poza tym to duże miasto i nawet o tak później godzinie powinno być gdzieś w którymś miejscu widać poruszające się światła samochodów, a tutaj jest wszystko statyczne. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich tutaj ktoś strasznie poszedł na łatwiznę.


To nie musi być skoordynowana grupa. Wystarczy, że ktoś podłapie temat i można robić kolejne wersje. Wątpię, żeby ktoś kto należałby do takiej grupy poszedłby na taką łatwiznę. Poprzednie filmiki trzymały poziom i trzeba było troszkę wysiłku żeby zobaczyć, że to fake, tutaj od pierwszych sekund to widać. Także uważam, że jest to film osoby nie związanej z poprzednimi.
  • 0



#26

pi3otr.
  • Postów: 102
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Witam,
nie chcę was martwić ale film jest prawdziwy, to jest kolejna amerykańska pokazówka TR 3B Aurora (tzw czarny trójkąt), oczywiście nie chodzi o to małe światełko na początku filmu, ale o te pulsujące czerwone światła później, stanowią one obrys trójkątnego obiektu + czwarte światło to zarys statecznika, obraca się wokół własnej osi. Jest już kilka podobnych filmików w sieci z tym pojazdem, posiada według szczątkowych informacji bezszelestny antygrawitacyjny napęd. Miejsce pokazu nie jest bez znaczenia, czas również ;( Chodzi mi oczywiście o Egipt, Tunezję...... Amerykanie znowu chcą namieszać dając fałszywy znak do Świętej Wojny, oni potrzebują wojny jak wody do życia, bo zdycha ich gospodarka. Słabo to widzę.......



JA bym jednak nie przesadzał z wysnuwaniem tak śmiałych wniosków. Ten trójkąt widać tylko na jednym z filmików na którym dość sensownie udowodniono, że to jest fake. Poza tymi filmikami w sieci nigdzie nie słyszałem ani nie widziałem żadnej wzmianki o tym zjawisku, przecież Jerozolima to duże miasto więc takie zjawisko powinno widzieć dość sporo ludzi. Skoro nie ma żadnej wzmianki w mediach to ja nie rozumiem na jakiej podstawie ma to być sygnał do jakiejś świętej wojny itp. Wydaje mi się, że świat muzułmański bardziej obchodzi to co się dzieje obecnie w Egipcie niż jakieś sfałszowane filmiki na youtube.
  • 0

#27

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@kamilus

i to jest chyba wyjasnienie calej akcji
zawsze znajda sie fanatyczni wierni ktorymi latwo manipulowac
  • 1

#28

restek.
  • Postów: 424
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

oraz znajdą się fanatyczni niewierni ;)
Jest tyle dobrych oszukanych filmow że i w prawdziwe ciężko uwierzyć, co do tego filmu jestem bardziej na nie, ale ekspertem nie jestem jak nikt tutaj ;)
  • 0

#29

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No i cóż,mamy już czwarty film z Jerozolimy.
Zwróćcie uwagę na kopułę,która jest oświetlona przez ten obiekt.
W momencie gdy kula błyskawicznie unosi się do góry dach kopuły pokrywa się w ciemnościach.
Nie jest to w zasadzie żaden argument na autentyczność nagrania bo teraz wszystko można poddać obróbce ale w mojej ocenie film jest prawdziwy.



A poza tym cała sprawa jest już dość szeroko komentowana w izraelskich mediach.
Kilka godzin po tej obserwacji trąbiły o tym ponoć wszystkie izraelskie stacje radiowe,teraz jak widać zajęła się tym również telewizja.


  • 1



#30

Amontillado.
  • Postów: 631
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 21
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No i cóż,mamy już czwarty film z Jerozolimy. (...)ale w mojej ocenie film jest prawdziwy.


Wszystkie według Ciebie były prawdziwe. Ech... Czy Ty wogóle oglądałeś te filmy? Puśc sobie wszystkie "trzy" pod rząd i zobaczysz, że każdy przedstawia inne "zjawisko". Na początku była to kula idealnie zawieszona nad kopułą, teraz jednak okazuje się że ma nieregularny kształ i w dodatku lata sobie nad światynią.
Twój czwarty filmik zbyt różni się od pierwszego. A najbardziej nienaturalnie w nim wygląda właśnie gasnący dach kopuły.

A poza tym cała sprawa jest już dość szeroko komentowana w izraelskich mediach.
Kilka godzin po tej obserwacji trąbiły o tym ponoć wszystkie izraelskie stacje radiowe,teraz jak widać zajęła się tym również telewizja.


To już jest żałosne. Stacja telewizyjna miałaby wybrać sobie akurat najbardziej oczywisty fake - fotomontaż ze zdjęcia.

Po pierwsze - nagranie pochodzi z monitora komputerowego nie z odbiornika TV. Bardzo łatwo wstawić pasek informacji i logo stacji.
Po drugie - dziwnym trafem autor nie uchwycił w swoim filmie prezentera telewizyjnego zapowiadającego wiadomość.
Po trzecie - efektowny napis ISRAEL STATE ARCHIVES (od 40 sekundy) pojawia się w mediach izraelskich oczywiście w języku angielskim. W dodatku zachodzi na pasek informacji. ISRAEL STATE ARCHIVES w języku hebrajskim to גנזך המדינה.
Po czwarte - skąd słyszałeś, że "trąbiły o tym ponoć wszystkie izraelskie stacje radiowe"? Choć przynajmniej tam ludzie nie musieliby oglądać tego tandetnego fake'a (mówię o filmiku ze zdjęcia. Pozostałe są przyzwoitymi fake'ami)

Użytkownik Amontillado edytował ten post 03.02.2011 - 08:58

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych