Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFO nad Wzgórzem Świątynnym w Jerozolimie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

28 stycznia 2011 roku ok. godz. 1 w nocy dokonano niesamowitej obserwacji niezidentyfikowanego obiektu nad Wzgórzem Świątynnym we wschodniej Jerozolimie.
Świadkowie sfilmowali jak bardzo jasny,sferyczny obiekt początkowo wiszący nieruchomo nad miastem,szybko opuszcza się nad jedno z najważniejszych dla muzułmanów sanktuariów - Kopuła na Skale aby za kilka sekund z nieprawdopodobną prędkością odlecieć w górę i przekształcić się w kilka (chyba cztery) mniejszych,czerwonych obiektów.
Sądzę,że mamy tu do czynienia z realnym fenomenem UFO (ale mogę się mylić) ze względu na to,iż owe wydarzenie zostało sfilmowane z dwóch różnych miejsc,pod innym kątem (są dwa odrębne,upublicznione filmy) ale naturalnie może być ich więcej.
Cóż może oznaczać taka "symboliczna" wizyta obcych nad tak niesamowicie ważnym i świętym dla muzułmanów miejscem ?
Jedno co mi przychodzi do głowy to ....... kłopoty!





Oba filmy wideo zsynchronizowane ze sobą (moim zdaniem ostateczny dowód na prawdziwość tego materiału).


  • 4



#2

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kłopoty to mało powiedziane, dla nich to może być jakiś święty znak. Oby to nie skończyło się źle.
Autentyczności dodaje to, że są dwa nagrania, prawdopodobnie będzie ich więcej z czasem.
Ciekawe także, czy będzie o tym mowa w Al jazeera...
  • 0



#3

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ciekawi mnie, czy nagrał to ktoś z bliska.
  • 0

#4

oops.
  • Postów: 86
  • Tematów: 1
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

podlecial tak nisko ze musi byc jakies dokladniejsze nagranie tego :o
  • 0

#5

tekknoraver.
  • Postów: 30
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Miałem też to wczraj wrzucać,tyle że po rosyjsku był filmik opisany,więc nic nie wiedziałem o co chodzi,a nie lubie korzystać z translatorów.Ogólnie ciekawi mnie to bardzo czy to autentycznie czy może dobry fejk...narazie ja osobiście nie mam zamiaru nic przesądzać na jedno ani na drugie.Autentyczności dodaje własnie drugi filmik jak Shortez stwierdził,a o jakich kłopotach myślicie?
  • 0

#6

adam0.
  • Postów: 163
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

IMO to drugie nagranie (gorsza jakość) jest zrobione przez gościa z telefonem, którego widać na pierwszym filmiku. Także oba nagrania pochodzą z tego samego źródła... Czekam na nagranie z innej perspektywy
  • 0

#7

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dwa nagrania od osób, które stoją obok siebie, na 1 pierwszym filmie jest widoczna osoba, która nagrywa drugi film. Więc stwierdzenie, że

"zostało sfilmowane z dwóch różnych miejsc "

nie jest do końca prawdą. Nie neguje autentyczności tego zjawiska, bądź jej braku. Ciekawe filmiki.


Adam0 mnie ubiegł o 3 minutki :)

Użytkownik crc edytował ten post 31.01.2011 - 21:00

  • 0

#8

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z kłopotami chodzi o to, że w ich religii może to coś oznaczać, nie wiem, ponowne przybycie ich boga ? Są przecież różne sekty, radykalni wyznawcy dla których to może być znak do ataku ? Naprawdę nie wiem, może ktoś kto się na tym zna mógłby się wypowiedzieć.
  • 0



#9

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam tylko nadzieję, że tak jak powiedział Shortez, nie zostanie to uznane za jakiś znak. Bo wtedy wystarczy wmówić ludziom, że jest to znak wzywający do świętej (globalnej) wojny w imię Islamu i naprawdę zrobi się nieciekawie...
  • 0



#10

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kłopoty mogą wystąpić z 3 powodów :

1. Tak jak napisał shortez,- powrót Mahometa na ziemię - wszak to z Jerozolimy
Mahomet na swym rumaku został wzięty do nieba.
2. Naruszenie ziemi Swiątyni na skale przez nie mahometanina.
3.Prowokacja żydowska.

Jeśli to nie fake, to moga faktycznie być kłopoty.

Użytkownik kpiarz edytował ten post 31.01.2011 - 21:31

  • 0



#11

Ferdynand Kiepski.
  • Postów: 95
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Teraz tylko czekać na takie coś nad Watykanem ;]
  • 0

#12

Amontillado.
  • Postów: 631
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 21
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widziałem ten filmik wczoraj i stwierdozno już, że jest to efektowny fake. Zwróćcie uwagę na nienaturalne rozchodzenie się światła:

Dołączona grafika

Na zagranicznych forach ustalono, że chłopcy zastosowali proces kompozycji - panorama miasta ze światłami została dodana w fazie postprodukcji. W pierwszej kolejności nakręcono człowieka, drzewo i mur, a następnie "wycięto" ich i nałożono na widok miasta. Błąd maskowania widać na powyższym gifie, gdzie fałszywy błysk rozświetla miasto za to scenę z chłopcem i drzewem - już nie bardzo.

Z kłopotami chodzi o to, że w ich religii może to coś oznaczać, nie wiem, ponowne przybycie ich boga ? Są przecież różne sekty, radykalni wyznawcy dla których to może być znak do ataku ? Naprawdę nie wiem, może ktoś kto się na tym zna mógłby się wypowiedzieć.


Równie dobrze byle Jezus objawiony na grzance mógłby być takim pretekstem. Zjawisko nie odbiło się żadnym echem, bo nikt oprócz tych dwojga go nie zobaczył - a błysk taki z pewnością dostrzegłby każdy mieszkaniec miasta.
  • 0



#13

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To do czegoś takiego potrzebneby było porządne studio nagraniowe.

Niech chłopaki zabiorą się za robienie filmów a nie robienie sobie jaj...

Kolejny perfidny fake ? Jutro przyjrze się nagraniu dokładnie
  • 0



#14

Amontillado.
  • Postów: 631
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 21
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co masz zrobić jutro zrób dziś! ;)

Myślę, że to rozwiewa wszelkie wątpliwości:



Ewidentnie widać, że nałożona scena z chłopakiem, murem i drzewem nie zgrywa sie z tłem - trzęsie się i "pływa" po scenie z panoramą miasta.
  • 2



#15

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak zawsze, coś fajnego i ciekawego co na prawdę mogłoby być jakimś przewrotem w dotychczasowym rozumieniu pewnych spraw zostanie przez kogoś obalone, zniszczone i zmieszane z błotem. Przyjdzie taki Amontillado i wszystkim połamie grabki i popsuje babki ^^. Heh, filmiki zrobiły na mnie niebywałe wrażenie, szkoda, że okazał się całkiem przyzwoitym fake'iem. Amontillado, za profesjonalne podejście do sprawy daje Ci wielkiego plusa, tak wielkiego, że możesz zacząć go bronić jak starsze kobiety broniły swojego na Krakowskim.

Użytkownik defensis edytował ten post 31.01.2011 - 23:30

  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych