Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1

Mentor.
  • Postów: 3
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, mam pewien problem a dokładnie od jakiegoś już dłuższego czasu, gdy kładę się spać mam wrażenie że po prawej i lewej stornie łóżka, ktoś nade mną stoi. Przez ten problem prawie cały czas muszę się obracać na lewo i prawo by sprawdzić czy tak nie jest, może się to trochę wydawać śmieszne lecz tak jest. Gdy zobaczę że naprawdę nikogo nie ma czuję ulgę, lecz te uczucie po chwili powraca i znowu muszę sprawdzić. Jest to trochę denerwujące, mam trudności z zasypianiem oraz z trenowaniem LD, można coś z tym zrobić, jakieś propozycję?
  • 0

#2

Niecodzienny.
  • Postów: 278
  • Tematów: 9
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Fantazja płata ci figle :mrgreen: Po prostu nie myśleć za dużo przed snem o tych "paranormalnych" zjawiskach, wyluzować się i myśleć o motylkach czy co tam jest. A i nie modlić się o odegnanie złych duchów czasem bo to pogarsza sprawę - nie że ten duch sie złości tylko że wtedy ty jeszcze więcej o tym myślisz i twój mózg głupieje, chyba :D
  • 0

#3

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może lepiej będzie jak nie będziesz się obracał tylko sprawdzisz czy faktycznie ktoś stoi czy nie podczas tego uczucia.
Swoją drogą jeśli coś ma znamiona zaburzeń paranoidalnych to lepiej nie szukać pomocy na forum...

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 31.01.2011 - 15:33

  • 1



#4 Gość_но

Gość_но.
  • Tematów: 0

Napisano

Przesuń sobie łóżko do ściany jeśli masz taką możliwość. Wtedy będziesz miał tylko jedną strone dojścia i nikt ci nie będzie stał po lewej i prawej. ;) Twój komfort psychiczny na pewno się zwiększy.

Użytkownik но edytował ten post 31.01.2011 - 13:01

  • 0

#5

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Postaw po jednej stronie lustro, nie będziesz musiał się odwracać, zerkniesz tylko na odbicie. A tak na poważnie to pewnie tylko wyobraźnia płata Ci figle.
  • 1



#6

Merkator.
  • Postów: 65
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najlepiej zamknij oczy, odetchnij i pomyśl skąd one się biorą. Problem jest w tobie. I pamiętaj może poprostu trochę ci odbija.
A tak na poważnie napisz koło łóżka małą żółtą karteczkę z napisem "NIE PANIKUJ" to pomaga. Albo w ostateczności zmień rodzaj muzyki, nie oglądaj horrorów przed snem i rzuć prochy :mrgreen:
  • 0

#7

Macrognathus.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moja propozycja to przestań trenować LD bo tym sposobem ściągasz sobie do siebie duchy. Takie zabawy nie są przeznaczone dla ludzi i lepiej trzymaj się od nich z daleka.
  • 0

#8

Gmork.
  • Postów: 306
  • Tematów: 5
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Ha ha ! Widzisz @Macrognathus tutaj imputuje, że ten pomiot piekielny męczy cię ponieważ próbujesz LD ! Prawdą jest zaprawdę, że ten pomiot jest tam byś zaprzestał LD i nigdy więcej nie próbował ! Jest to demon niewiedzy i nie pozwala ci osiągnąć LD. Tak to już jest z myśleniem, próbujesz ryzykujesz. Pozdrów demona !
  • 0

#9

real.
  • Postów: 241
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Cześć, nie chcę zakładać kolejnego wątku więc napiszę tutaj. Mianowicie zawsze gdy śnie i połapie się że to jest świadomy sen na 100% to bardzo szybko on się kończy :( dlaczego tak jest, lub co mam zrobić aby go przedluzyc ?

Użytkownik real edytował ten post 07.04.2011 - 01:13

  • 0

#10

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cześć, nie chcę zakładać kolejnego wątku więc napiszę tutaj. Mianowicie zawsze gdy śnie i połapie się że to jest świadomy sen na 100% to bardzo szybko on się kończy :( dlaczego tak jest, lub co mam zrobić aby go przedluzyc ?




Potraktuj akcję snu jak potraktowałbyś opowiadanie. Stań się reżyserem, przy czym masz możliwość prześnić w ten sposób sen w kliku odsłonach.
W tej tej sytuacji możesz podejść do każdej kwestii z wielu płaszczyzn podobnie jak w przypadku światów równoległych.
Pozostaje życzyć weny ;-).

Witam, mam pewien problem a dokładnie od jakiegoś już dłuższego czasu, gdy kładę się spać mam wrażenie że po prawej i lewej stornie łóżka, ktoś nade mną stoi. Przez ten problem prawie cały czas muszę się obracać na lewo i prawo by sprawdzić czy tak nie jest, może się to trochę wydawać śmieszne lecz tak jest. Gdy zobaczę że naprawdę nikogo nie ma czuję ulgę, lecz te uczucie po chwili powraca i znowu muszę sprawdzić. Jest to trochę denerwujące, mam trudności z zasypianiem oraz z trenowaniem LD, można coś z tym zrobić, jakieś propozycję?




Może zbyt intensywnie trenowałeś, albo przenieś ćwiczenia na inną porę. Przed snem raczej się wycisz.


  • 0



#11

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

real, skopiuję odpowiedź na Twoje pytanie z tematu zbiorczego o LD z tego forum:

Jak Utrzymać Się Dłużej W Świadomym Śnie

Gdy pierwszy raz uda Ci się osiągnąć świadomość we śnie, możesz się tak podekscytować że Cię z niego „wywali” (pamiętam jak sam tak miałem ) dlatego postaraj się być jak najbardziej opanowany i spokojny.

Może też się zdarzać, że będziesz czuł jak sen zanika, jak się rozmywa i traci klarowność. Wtedy możesz spróbować użyć którejś z technik poniżej:

Kręć Się Wokół Własnej Osi
Zacznij kręcić się bardzo szybko wokół własnej osi (nie będzie Ci się kręciło w głowie) i powiedz do siebie „Jak się zatrzymam to będę wciąż we śnie” albo „ Jak się zatrzymam to będę [miejsce w którym chcesz się znaleźć]” Możesz użyć tej techniki również jako „teleportu” do innych miejsc.

Pocieraj Ręce
Patrz na swoje dłonie i pocieraj nimi jednocześnie powtarzając „Wciąż jestem we śnie”

Zrób Listę Rzeczy Do Zrobienia
Jeżeli nie będziesz wiedział co chcesz robić podczas świadomego snu, to może się okazać że szybko wchłonie Cię zwykły sen. Żeby temu zapobiec, zrób sobie przed snem w myślach listę rzeczy które chcesz zrobić podczas świadomego śnienia.

Krzycz
Kiedy czujesz że sen traci klarowność krzyknij „Zwiększam ostrość snu” ( nie wiem dlaczego ale śmieszy mnie to – zawsze się śmieję jak tak drę ryj we śnie ) albo „ Klarowność razy 1000”


A ja dziś odkryłam nową metodę pt. "Jak Utrzymać Się Dłużej W Świadomym Śnie". Gdy czujemy ,że sen zaczyna się rozmywać należy nazwać jakiś przedmiot ze snu. Np. widzisz we śnie wodospad, obraz zaczyna się rozmazywać, na miejscu wodospadu widzisz już tylko bezkształtną masę która chwilę wcześniej wyglądała jak wodospad. W tym momencie należy powiedzieć "To jest wodospad" a bezkształtna masa z powrotem przemieni się w wodospad i ostrość snu powróci.


Od siebie dodam, że koncentracja na jednej "rzeczy", która zaczyna się "rozmazywać", jest dobrą metodą na utrzymanie LD. Sam jak kiedyś miałem LD to w taki sposób udało mi się z 3 czy 4 razy "przytrzymać" sen.
  • 0



#12

real.
  • Postów: 241
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Gdy pierwszy raz uda Ci się osiągnąć świadomość we śnie, możesz się tak podekscytować że Cię z niego „wywali” (pamiętam jak sam tak miałem ) dlatego postaraj się być jak najbardziej opanowany i spokojny.


dokładnie właśnie tak mam, szczególnie gdy wiem że snie, lecz tych snów już mniałem mnóstwo i nadal nie moge tego opanować, nawet podawałem świadomie nr. tel we śnie komuś żeby do mnie zadzwonił jak się obudze lub dał jakoś znać że my rozmawiali. Przed wczoraj również miałem świadomy sen rozmawiałem z dziewczyną, oczywiscie gdy zakumałem ze to jest swiadomy sen zacząłem natychmiast pytać o wszystko, mówiła że pracuje w cukierni i piecze placki :) gdy spytałem ją który mamy rok odpowiedziała 1979r :) no i mnie wywaliło ze świadomki, ogólnie to postacie ze snu nie są za bardzo rozmowni, a prawdy należy szukać wszędzie :P no i właśnie jak sie czymś za bardzo podniece we śnie (jego świadomością) natychmiast mnie wywala zostaja mi tylko sekundy i wiem o tym :( bardzo często mam świadome sny, najlepsza metodą jak dla mnie na świadomy sen jest nieprzespana (bezsenność ) noc i gdy oczy nas pieką w dzień do południa i bardzo chce się mi spać kłade się i prawie zawsze mam świadomke we śnie :) chociaż nigdy nie czytałem na ten temat.

Użytkownik real edytował ten post 07.04.2011 - 13:04

  • 0

#13

Aeq.
  • Postów: 160
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zalatw kamerke z podczerwienia i nagrywaj cala noc. Rano zobaczysz czy cos bylo i wtedy bedziesz mial pewnosc ze np. nawet jesli czules ze ktos stoi to widzisz na filmie ze nikogo tam nie bylo.
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych