Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kosciol i tolerancja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

#46

picekwinoobalacz.
  • Postów: 29
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zupełnie nie wiem o co chodzi autorowi. Powołuje się na "Wybiórczą", nota bene medium które w rzetelności plasuje się zaraz za machiną propagandową III Rzeszy, organ demo-liberalnych, masońsko-żydowskich, a założonych przez Ruskie Służby Specjalne międzynarodowych organizacji ;] . A o katoliku oświeconym światłem, obecnie obowiązującego, światopoglądu materialistyczno - sadomasochistycznego tom jeszcze nie słyszał. I woła, za autorem wypowiedzi, że mu Kościół nie pozwala. A ja się, motyla noga, pytam: Jesteś Pan katolik? Nie. "... idź swą drogą, skrzydła też Ci nie pomogą." A jak już przyznajesz się do wiary w Jezusa Chrystusa, to pewne minimum z tej wiary wypływa, między innymi to że homoseksualizm jest sprzeczny z naturą, a przez to dla człowieka szkodliwy, w oby wymiarach.
  • 0

#47

kmtsw.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tymczasem według różnych ocen wśród amerykańskich księży katolickich osoby o orientacji homoseksualnej stanowią 25-60 proc.

- Według badań niemal połowa księży przyznających się do homoseksualizmu stwierdziła, że orientację tę odkryli w sobie dopiero po wyświęceniu - mówi "Gazecie" ks. David Cozzens, były szef seminarium, dziś wykładowca katolickiej uczelni. - Kluczowym momentem były lata 70. Wówczas zmiany społeczne i kulturowe w Ameryce powodowały, że wielu księży i kleryków odchodziło z Kościoła. Najczęściej odchodzili z powodu kobiet, żenili się. A ci o orientacji homoseksualnej raczej zostawali. To spowodowało nieproporcjonalną liczbę gejów wśród księży.

http://kobiety-kobie...



A możesz coś więcej na temat osoby wypowiadającej się dla gazety? Które seminarium? Która uczelnia? Czy o tych badaniach napisał ktoś jeszcze oprócz "Wyborczej"? Bo jeśli nie, to dla mnie przedstawia to zerową wartość, ponieważ znam sposoby jakimi ta gazeta manipuluje faktami, byłem nie raz wśród osób atakowanych przez pseudodziennikarzy tej gazety, która widziała pewne wydarzenia w sposób zupełnie inny niż ktokolwiek biorący w nich udział. Przykład-






Homoseksualistów jest wśród księży cztery razy więcej niż w innych grupach społecznych
wprost.pl


To jakiś żart?

Richard Sipe, były benedyktyn i terapeuta duchownych z 30-letnim doświadczeniem, szacuje odsetek gejów wśród amerykańskich księży na 30 proc., wśród biskupów na 50 proc. W Polsce o szacunki pokusił się tylko prof. Baniak, który mówi o 20–30 proc. Nawet u nas nadreprezentacja jest więc wysoka, zważywszy, że odsetek osób orientacji homoseksualnej w społeczeństwie ocenia się na 2–3 proc.

http://archiwum.poli...adz,427898.html


"Polityka" tak sobie szacuje od 1957 roku. PZPR się rozpadła, a oni dalej szacują.


Wybacz, ale 2 z 3 źródeł (wprost.pl - nie wiem, czy link Ci nie wszedł czy co się stało) są jakby nieadekwatne - jedno kłamie dla byle sensacji, drugie o komunistycznym profilu, co wiąże się z wszelaką krytyką Kościoła, buduje artykuł na trzech słowach kluczach "-by", "prawdopodobnie", "szacunkowo". Rozumiem, że dla Ciebie jest to coś warte, bo popiera Twoje zdanie. Czy byłoby to dla Ciebie wartościowe, gdyby ja podał takie źródła na moją "korzyść"?
___

whitet - pozwolę sobie jeszcze odpisać, ale nieco później.

Użytkownik kmtsw edytował ten post 03.02.2011 - 13:00

  • 1

#48

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Taaa, pewnie, słuchajmy facetów w sukienkach, oni na pewno są normalni :D


Ten ksiądz jest lefebrystą, który nie należy do KK (ekskomunikowali go podobno).
  • 0

#49

balas.
  • Postów: 363
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

"Polityka" tak sobie szacuje od 1957 roku. PZPR się rozpadła, a oni dalej szacują.


Przeczytaj uważnie cytat, który Ci podałem bo na razie to co napisałeś jest totalnie nieadekwatne do treści cytatu. Czy to Polityka prowadziła te szacunki ?

Wybacz, ale 2 z 3 źródeł (wprost.pl - nie wiem, czy link Ci nie wszedł czy co się stało) są jakby nieadekwatne - jedno kłamie dla byle sensacji, drugie o komunistycznym profilu, co wiąże się z wszelaką krytyką Kościoła, buduje artykuł na trzech słowach kluczach "-by", "prawdopodobnie", "szacunkowo". Rozumiem, że dla Ciebie jest to coś warte, bo popiera Twoje zdanie. Czy byłoby to dla Ciebie wartościowe, gdyby ja podał takie źródła na moją "korzyść"?


Każde media jakoś tam manipulują, zaliczają wpadki, itp. Znów się nie odniosłeś do meritum postu.
Co do słów kluczy "prawdopodobnie", "szacunkowo" to ich użycie jest oczywistością. W tym przypadku nie można stwierdzić z całą pewnością jaki jest odsetek homoseksualistów wśród księży. Zresztą nawet gdyby zrobić jakieś zakrojone na szeroką skalę badania to i tak nie uzyskamy dokładnej odpowiedzi ponieważ każde badanie statystyczne jest obarczone pewnym marginesem błędu. A co do tych szacunków to potwierdzają one po prostu moje obserwacje, wiele zasłyszanych historii, a nadreprezentacja homoseksualistów wśród księży jest w mojej opinii wynikiem czynników, które opisałem w moim poprzednim poście. Jedno z drugiego dość jasno dla mnie wynika, a że jest dodatkowo potwierdzone danymi empirycznymi to tym bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że się nie mylę w tej kwestii.

Czy byłoby to dla Ciebie wartościowe, gdyby ja podał takie źródła na moją "korzyść"?


Na razie nic takiego nie podałeś więc nie ma o czym dyskutować.
  • 1

#50

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano


Z całym szacunkiem dla Twojej osoby, ale są ludzie i spotykam ich codziennie, którzy wysłali by wszystko i wszystkich do zakładu psychiatrycznego, tylko nie siebie i nie próbuje Cię obrazić w żaden sposób ale postaraj się zrozumieć jedną sprawę a mianowicie - życie innych ludzi i ich orientacja seksualna to prywatna sprawa. Nikt nie ma prawa wpieprzać się w niczyje życie dopóki ta osoba nie wpieprza się w Twoje i innych ludzi...


Właśnie! Dlatego następna parada dewiacji zwana też "równości" powinna zostać rozgoniona czołgami, a ci, którzy nie będą chcieli się rozejść powinni przyjąć zaszczytną rolę mokrej plamy na ulicy.


Aton, trochę przesadzasz z tymi czołgami :) Osobiście miałem przyjemność oglądania relacji z takiej parady równości i wiem jak to wygląda, ale
pomyśl co jest gorsze, oni czy powiedzmy demonstracje neonazistów ? ci pierwsi jakby nie było są pokojowo nastawieni do świata i głoszą hasła pokojowe oraz wołają o tolerancje .. gdyby w ten sposób walczyli o swoje nie było by kłopotu, ale głównie rozchodzi się o to, że ci ludzie po prostu obnoszą się publicznie ze swoją seksualnością i tu zaczynają się schody i tu zaczyna się koniec ich wolności bo właśnie tu zaczyna się moja wolność.
Więc śmiało mogę powiedzieć, że jeśli chodzi o stosunki płciowe i obnażanie się na widoku publicznym to won stąd jak to mówią, bo gdy idę sobie do warzywniaka po szczypiorek i mi tu jakiś koleś jeden z drugim macha fujarą na jakimś jeżdżącym podeście to to jest normalne nieszanowanie mojej wolności, bo chcąc nie chcąc karzą mi to oglądać.

Podsumowując, wolność Tomku w swoim domku, róbta co chceta ale w swoich 4 ścianach a jak już trzeba wyjść na ulice to jasne, domagać się o swoje, walczyć do upadłego, ale nie psuć tego wszystkiego takimi scenami z jakimi często spotkać się można na tychże paradach równości bo po 1. to pogarsza ich sytuacje a po 2. to już jest przesada i przegięcie pały.

Użytkownik Bobek edytował ten post 03.02.2011 - 20:21

  • 0

#51

Niecodzienny.
  • Postów: 278
  • Tematów: 9
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

A ja zadam raz jeszcze pytanie: wszyscy jesteśmy dziełem boga. On jest przecież nieomylny. Każdy z nas ma wolną wolę i decyduje kim w zyciu jest. Jeżeli ktoś "czuje" że podoba mu się osoba tej samej płci to dlaczego ma robic coś wbrew własnej woli? Widocznie został tak stworzony...przez boga. Dlaczego kościół twierdzi, że to jest niezgodne z wolą boską ? Nie cytujcie proszę Biblii i innych tego typu "relacji" tylko zastanówcie się. Skoro jestesmy jacy jestesmy to tak miało widocznie być. Skoro jesteśmy dziełem bożym to nie należy tego potepiać.

W takim razie powinno się również zlegalizować związki pedofilskie i zoofilskie. Przecież oni też są dziełem Boga, też nie ich wina że są tak zakodowani że zamiast dorosłej kobiety wolą małą dziewczynke.

Też wtedy będziesz pisał że czyjaś seksualność to jego sprawa? W takim razie co powiesz jak zobaczysz na ulicy całującego się 50 latka z 6 latką,bo nie daj Boże faceta całującego się namiętnie z psem/kotem/koniem

Albo jeszcze gorzej małego chłopca całującego sie namiętnie z starym dziadkiem. I co wtedy powiesz? Że jest to chore i trzeba to leczyć? Przecież oni to mają zakodowane, to nie ich wina że mają taki pociąg seksualny a nie inny.

Zoofilia/Pedofilia/Homoseksualizm to wszystko to jest patologia która powinna być leczona, ponieważ tak jak pedofila da się wyleczyć tak idzie wyleczyć Zoofila i homoseksualiste. Homoseksualizm to zboczenie seksualne tak samo jak inne tego typu rzeczy.

Po za tym mówisz że wszystko co stworzył Bóg to jest dobre i tak powinno być? To dlaczego ludzie sie mordują? Bo Bóg tak chciał? Bóg dał ludzią wolną wole, róbcie co chcecie - macie przykazania to ich przestrzegajcie, jak nie chcecie to nie.
  • 1

#52

whitet.
  • Postów: 52
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przemo-dobrze to ująłeś...
Niecodzienny-przeczytaj dokładnie co piszę i komentuj. Gdzie ja napisałem że wszystko co stworzył bóg jest dobre ?? Co do tych "wynaturzeń", które opisałeś...Przemo udzielił Ci dokładnej odpowiedzi. A ja wczesniej opisałem co to jest pedofilia a co homoseksualizm. Czym w głównej mierze uwarunkowane są takie zachowania. Zresztą poczytaj trochę na ten temat i się wypowiadaj. pozdrawiam
  • 0

#53

balas.
  • Postów: 363
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zoofilia/Pedofilia/Homoseksualizm to wszystko to jest patologia która powinna być leczona,

Niezmiennie nie mogę wyjść z podziwu dla wrzucających wszystko do jednego worka i wymieniających jednym tchem. :)


Ja również. ;)


Dla Twojej informacji. Pedofilia, podobnie jak zoofilia, która jest podciągnięta pod krzywdzenie zwierząt jest w naszym kraju ścigana z urzędu.

Za stosunki homoseksualne, analne, oralne, przerywane, onanizm i jeszcze parę innych, (zboczeń w Twoim rozumieniu) prawo nie ściga.


Bo nikogo one nie krzywdzą. Ścigać można tylko za robienie krzywdy drugiej istocie. Homoseksualny stosunek odbywający się zgodą obu partnerów nie jest więc w żaden sposób zły. A czy niemoralny to już zależy tylko i wyłącznie od wyznawanych wewnętrznie wartości. Z obiektywnego punktu widzenia nie ma w tym nic złego.

Co więcej, mimo iż takie praktyki nie mieszczą się w głowach wielu ludziom, są uznawane przez współczesną seksuologię. A co więcej nikt z tego nie leczy.


Na całe szczęście. Średniowiecze już za nami. Choć niektórzy fanatycy religijni chętnie by do niego wrócili. :D
  • 0

#54

Javier.
  • Postów: 33
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bo nikogo one nie krzywdzą. Ścigać można tylko za robienie krzywdy drugiej istocie. Homoseksualny stosunek odbywający się zgodą obu partnerów nie jest więc w żaden sposób zły. A czy niemoralny to już zależy tylko i wyłącznie od wyznawanych wewnętrznie wartości. Z obiektywnego punktu widzenia nie ma w tym nic złego.

To dlaczego jest się ściganym za pedofilię? Może taka sześciolatka chce być w takim "związku" z jakimś starym dziadem? (tak wiem, to jest obrzydliwe)
Tak samo zoofilia. Jeżeli, dajmy na to, kot tego nie chce, to się chyba umie bronić, nie?

Użytkownik Javier edytował ten post 04.02.2011 - 09:27

  • 1

#55

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dajmy na to, jeżeli nie masz nic konkretnego do napisania to nie piszesz, nie ?

To dlaczego jest się ściganym za pedofilię? Może taka sześciolatka chce być w takim "związku" z jakimś starym dziadem?


Zapraszamy do Iraku, Sudanu, Libanu,Afganistanu, Bangladeszu czy też Arabii Saudyjskiej, jestem przekonany, że każda dziewczynka, u której notabene nie wykształciły się jeszcze narządy rozrodcze, jest ślepo wpatrzona w swojego męża i pragnie z nim być. Bo przecież to jest miłość.., bo przecież zapłacił za mnie. Nie rozumiem jedynie co miałeś na myśli pisząc powyższy post, albo też co chciałeś ukazać. Bo ja zaklasyfikowałbym go jako "usuń".

Niecodzienny-przeczytaj dokładnie co piszę i komentuj. Gdzie ja napisałem że wszystko co stworzył bóg jest dobre ??


No skoro jest bogiem, jest wszechwiedzący w swej omnipotencji, to raczej powinien kreować twory dobre, cóż mu po stworzeniach idealnych, które... tak na dobrą sprawę, to nie wyszły mu takie jeszcze.

Być może nie było by komplikacji z odbiorem postu, gdybyśmy opierali się na bardziej przyziemnych terminach jak "Big Boom", albo takie słowo, często razi oświeconych "ewolucja", wtedy moglibyśmy prowadzić dobrą i merytoryczną dyskusję, bo jak na razie to ani Ty, ani ja, ani nawet Przemo, który rzekomo przeżył śmierć kliniczną nie może wypowiadać się na temat wyższej transcendentnej istoty, utożsamianej z nieskończonym dobrem. Dlaczego ? Daleko nam do Platona, którego retoryka i idee, pozostają zarówno transcendentne jak i immanentne w stosunku do rzeczywistości. Do bogów też nam daleko, a przynajmniej ja uważam, że kiepskie byłoby ze mnie bożyszcze. Toteż skoro wykreowaliśmy go na wszechwiedzącego, jako źródło wszystkiego i jednocześnie ostateczny cel wędrówki każdego stworzenia ( co notabene jest irracjonalne, gdyż istota, która nie jest wszechwiedząca, nie jest w stanie wykreować wszechwiedzącego Boga, o czym przekonuje nas Nietzsche), to pozostawmy go w swoim metafizycznym fotelu i nie wyrokujmy na temat jego upodobań, oraz tego co stworzył w zamierzeniu dobra i zła, i wreszcie dlaczego z takim zamiarem? Wiem, że odpowiesz mi Biblią. Każdy katolik, gdy atakowane i obnażane są prawdy jego wiary ujmuję w ręce Biblię, jakby była jakąś tarczą. To tylko stara książka, ośmielę się powiedzieć, że mądrościowa, choć tych mądrości trzeba się doszukać samemu. Toteż nie bawmy się tutaj w pseudoteologię, bo bez Refuseda i Confidenta nie ma w tym już zabawy, a ci dwoje już dawno odeszli z forum.



Właśnie! Dlatego następna parada dewiacji zwana też "równości" powinna zostać rozgoniona czołgami, a ci, którzy nie będą chcieli się rozejść powinni przyjąć zaszczytną rolę mokrej plamy na ulicy.


Atonie spokojnie, wdech i wydech. Ja rozumiem, że Tobie marzy się druga inkwizycja i średniowieczna wizja uniwersalizmu chrześcijańskiego, no ale to tak trochę nieadekwatne do dzisiejszych czasów. Poza tym mam wrażenie, jakbyś swoimi postami prowokował specjalnie, chcąc zwabić Takeussa :)

Też wtedy będziesz pisał że czyjaś seksualność to jego sprawa? W takim razie co powiesz jak zobaczysz na ulicy całującego się 50 latka z 6 latką,bo nie daj Boże faceta całującego się namiętnie z psem/kotem/koniem


Ja zrobiłbym zdjęcie telefonem, niekończąca fala "lubię to!" na facebooku, jest zbyt kusząca by przejść obok tego niewzruszonym. Oprócz jakiegoś zniesmaczenia raczej bym nie zareagował, chyba, że dziadzio przyciskałby małego całując go na siłę... a tak, to nie moja sprawa...
http://bi.gazeta.pl/...1/z5261077X.jpg

Oj tam zaraz zoofilia...
  • 0



#56

balas.
  • Postów: 363
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To dlaczego jest się ściganym za pedofilię? Może taka sześciolatka chce być w takim "związku" z jakimś starym dziadem? (tak wiem, to jest obrzydliwe)

Bo osoba niepełnoletnia nie ma pełni praw do decydowania o sobie. W związku z tym nie ma prawa podjąć świadomej decyzji o współżyciu. A osoba pełnoletnia podejmująca takie współżycie po prostu wykorzystuję osobę nieletnią.



Tak samo zoofilia.

j.w. jest to wykorzystywanie zwierzęcia, które nie może podjąć samodzielnej decyzji o współżyciu więc zachodzi domniemanie znęcania się.


Jeżeli, dajmy na to, kot tego nie chce, to się chyba umie bronić, nie?


A ten wyjątkowo głupi argument to nie wiem co ma udowodnić.


Podsumowując: Brak jakiejkolwiek analogii ponieważ homoseksualizm to decyzja dwóch dorosłych osób mających pełnie praw do decydowania o sobie. W powyższych przypadkach jedna strona takiego prawa nie ma.
  • 0

#57

Javier.
  • Postów: 33
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kwalifikujcie sobie moje posty jak chcecie, możecie je usuwać, mnie na nich nie zależy. Tyle tylko, że skoro osoba niepełnoletnia nie może podejmować za siebie decyzji, to dlaczego chory psychicznie człowiek może? (tak tak, piszę tutaj o homoseksualistach)

Edycja: Przemo.

Tyle tylko, że skoro osoba niepełnoletnia nie może podejmować za siebie decyzji, to dlaczego chory psychicznie człowiek może? (tak tak, piszę tutaj o homoseksualistach)


Homoseksualizm nie jest chorobą psychiczną.
Regulamin forum 8.8. Ostrzeżenie o wartości 1.

Użytkownik Przemo edytował ten post 04.02.2011 - 19:45
Reakcja na raport.

  • 0

#58

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Myślę, że masz dwa zasadnicze problemy, które przeszkadzają Ci polemizować. Po pierwsze, mam wątpliwości czy opanowałeś odpowiednio zdolność czytania ze zrozumieniem, bo wydawało mi się, że mój post jest wystarczająco przejrzysty i klarowny. Tymczasem Ty wygryzasz coś z kontekstu i starasz się od tego abstrahować. Po drugie, siła perswazji jaką nam ukazałeś jest w tragicznym stanie.

chory psychicznie człowiek może?


Na jakiej podstawie wysuwasz wniosek, że osoby te są chore psychicznie ? Masz wyniki badań ich mózgu ? Pracowałeś nad zachowaniami i życiem tych ludzi, jako terapeuta? Stałeś się poprzez wnikliwą analizę erudytą w temacie homoseksualizmu? Czy może po prostu jesteś zaściankowym obywatelem, dla którego "bo ja tak mówię, i generalnie to kij" jest ważniejsze od badań i ekspertyz ? Bo z całym szacunkiem, ale nazwanie homoseksualistów chorymi psychicznie nie jest konstatacją. Oczywiście jest to pewna forma aberracji, która może budzić obrzydzenie, ale nic nie wskazuje na to by była to choroba psychiczna.

Kwalifikujcie sobie moje posty jak chcecie, możecie je usuwać, mnie na nich nie zależy.


A mi wręcz odwrotnie, to mój mały fetysz, który ukrywam przed światem... doznaję wzwodu na widok czyiś bezwartościowych postów, ale nie mów nikomu... to będzie nasza tajemnica.
  • 0



#59

Javier.
  • Postów: 33
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy może po prostu jesteś zaściankowym obywatelem, dla którego "bo ja tak mówię, i generalnie to kij" jest ważniejsze od badań i ekspertyz ?

Tak, jestem takim obywatelem, chyba że TY mi pokażesz jakieś dowody, które na to NIE wskazują. A skoro masz dowody w postaci jakiś badań, ekspertyz etc. etc. etc., to proszę, przedstaw je w tym wątku. Bo tak naprawdę, to patrząc na to obiektywnym okiem jest to niepotrzebna kłótnia dwóch użytkowników - jeden homoseksualistów nie znosi, drugi wręcz przeciwnie.

A mi wręcz odwrotnie, to mój mały fetysz, który ukrywam przed światem... doznaję wzwodu na widok czyiś bezwartościowych postów, ale nie mów nikomu... to będzie nasza tajemnica.

Spokojna głowa, nikomu nie powiem.

Użytkownik Javier edytował ten post 04.02.2011 - 19:42

  • 0

#60

balas.
  • Postów: 363
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kwalifikujcie sobie moje posty jak chcecie, możecie je usuwać, mnie na nich nie zależy. Tyle tylko, że skoro osoba niepełnoletnia nie może podejmować za siebie decyzji, to dlaczego chory psychicznie człowiek może? (tak tak, piszę tutaj o homoseksualistach)


Tak ? Czyli za homoseksualizm można zostać ubezwłasnowolnionym ? Może u Ciebie w Arabii Saudyjskiej :D ale w kraju, w którym jest zarejestrowane to forum czyli w Polsce podobnie jak i w całej reszcie cywilizowanego świata nie można.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych