Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przewiduję przyszłość


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#1

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W ciągu miesiąca umrze pewna znana osoba związana z polityką. Trudno mi dokładnie określić w jakim dniu się to stanie. Być może ta śmierć nastąpi kilka dni po tym okresie.
Będzie to Polak.

Moje przewidywania nie są oparte o intuicję, horoskopy, gwiazdy itp. To jest pewien system wymyślony dawno temu przez znanego mentalistę Theodore 'Theo' Annemanna. Na świecie jest tylko kilka osób, które znają sekret tego triku.
Gdzieś czytałem, że Randi wie o co w tym chodzi. Nie wiem kto jeszcze to zna.

Moja metoda jest w około 95% skuteczna. To znaczy, że jest prawdopodobieństwo, że nic się nie wydarzy.
  • -10



#2

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podaj dokładną datę lub opisz osobę (kobieta/mężczyzna, wiek, kolor włosów, wąsaty czy nie...).

Coś mi się zdaje, że ta metoda polega na zwykłym uogólnianiu tak by wszystko dało się pod nią podciągnąć.

Jak 4 marca żona byłego polityka zginie w wypadku samochodowym stwierdzisz, że przepowiednia się sprawdziła. ;)
  • 0



#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No ale co mam napisać że umrze pan Jan Kowalski? To nie wypada.
to nie będzie żona polityka. Powiem tylko tyle że to będzie starszy pan.
  • 3



#4

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Powiem tylko tyle że to będzie starszy pan.

Wyjdź.
Co to ma znaczyć "Powiem tylko tyle". To jest tekst dla fałszerzy, którzy wkręcają ludzi na samosi, że znają przyszłość. Skoro ją znasz- mów wszystko.

Użytkownik Fisher edytował ten post 28.01.2011 - 16:38

  • 0



#5

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Starszy pan? Niezbyt nam to zmniejsza prawdopodobieństwo. Może po odrzuceniu znanych kobiet polityki i młodych mężczyzn zostaje jakieś 80%, że się spełni samoistnie. Starsi panowie należą w końcu do najczęściej umierających znanych ludzi. ;)

Nadal zbyt wiele można pod to podciągnąć. Ale niech będzie.
Tylko, żebyś nie naciągał jak zginie przypadkiem starsza kobieta ;).

Swoją drogą nie trzeba wymieniać nazwisk by określić osobę. Jan Kowalski równie dobrze może być "siwym mężczyzną około 70tki z pokaźnym wąsem, lekko przy tuszy". To zmniejszyłoby prawdopodobieństwo "zgaduj zgaduli" do jakiś 15%.
  • 0



#6

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Spokojnie, musicie poczekać. Przecież nie przeniesiemy się w przyszłość.
A poza tym napisałem że ta metoda nie jest w 100% skuteczna, dlatego nie powinienem podawać nazwiska tej osoby, żeby nie wyjść na fałszywego proroka.
No tak ale ten siwy mężczyzna może sobie włosy zafarbować, wąsy zgolić i schudnąć, to nie są cechy na stałe przypisane do człowieka.

Użytkownik wiem wszystko edytował ten post 28.01.2011 - 16:37

  • 3



#7

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No tak, i zapewne te 5% szansy, że się nie spełni, faktycznie akurat teraz się przytrafi i nic się nie stanie, a Ty będziesz miał swoje "5 minut" na forum.
  • 1



#8

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy nie widzicie, że jest to tylko kolejna prowokacja wiem wszystko? Nie wiem co chcę udowodnić tym tematem.
  • 0



#9

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No tak ale ten siwy mężczyzna może sobie włosy zafarbować, wąsy zgolić i schudnąć, to nie są cechy na stałe przypisane do człowieka.

Doprawdy, szansa, że dana starsza osoba w ciągu najbliższego miesiąca zgoli wąsy, pofarbuje się i schudnie jest o wiele mniejsza niż, że uderzy w kalendarz. Zwłaszcza gdy mówimy o starszym znanym mężczyźnie i to polityku. Tacy ludzie zwykle pracują latami na swój wizerunek i jest on już na tyle ukształtowany w mediach, że tak gwałtowna zmiana byłaby wysoce nieporządna.

Poza tym - nawet gdyby w momencie śmierci siwy, wąsaty grubas stał się nagle chudym, bezbrodym rudzielcem pozostałyby zdjęcia sprzed miesiąca na których wyglądałby dokładnie tak jak w opisie. Więc nie odwracaj kota ogonem i daj przybliżony opis denata - jak wygląda teraz bądź (jeśli to niemożliwe bo człek od wielu lat nie pojawia się publicznie) - jak wyglądał w latach swojej świetności.


Czy nie widzicie, że jest to tylko kolejna prowokacja wiem wszystko? Nie wiem co chcę udowodnić tym tematem.

Ja wiem co chce udowodnić. Chce wmówić nam, że potrafi przewidywać przyszłość ale wykorzystuje do tego zbyt oczywiste metody - manipulacje, ogólniki i prawdopodobieństwo.

Ah, tak, nazywa to metodą Theodora 'Theo' Annemanna.
Zapominając, że był on przede wszystkim ... iluzjonistą.

Użytkownik Ana Mert edytował ten post 28.01.2011 - 16:56

  • 0



#10

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Znasz takie przepowiednie które się zawsze sprawdzają i ci co je głoszą są tego pewni że się spełnią? bo ja takich nie znam.

Kolejna prowokacja? To może napisz jaka była moja pierwsza prowokacja.

Moja przepowienia jest bardzo konkretna bo mieści się w miesiącu. Nawet uwielbiany Jackowski nie jest tak dokładny, bo większość jego wizji ma się wypełnić w okresie kilku miesięcy albo nawet lat. Dlaczego wymagasz ode mnie żebym był lepszy od Jackowskiego, on przecież jest niedościgniony w swoich przepowiedniach wieszczy wojnę od kilku lat.

Użytkownik wiem wszystko edytował ten post 28.01.2011 - 16:55

  • 2



#11

Bierdol.
  • Postów: 385
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hehe, świetne.
Ciekawe studium psychologiczne. Gdyby identyczną notkę spłodził jakiś "guru" od wibracji, gęstości, otwierania n-tego oka to byłyby achy i ochy oraz "poważne" dociekania na temat bliższej tożsamości a, że napisał je Wiem Wszystko... - prowokacja i konfabulacja !, - w co on sobie pogrywa ? ;)
Świetne, świetne. :beer:
  • 1

#12

Eldim.
  • Postów: 461
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Środowisko polityczne jest dość duże, co więcej dominują tam starsi ludzie, zatem jeśli ktoś umrze w przeciągu miesiąca, to nie będzie jakaś wielka sensacja, mogę powiedzieć, że ktoś umrze również i za dwa miesiące.
  • 0

#13

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Są takie triki znane tylko niewielkiej grupie magików. Niestety coraz częściej takie sztuczki są sprzedawane w internecie. Ubolewam nad tym. Na przykład coś takiego http://www.penguinma...ct.php?ID=S9515

Na szczęście większość najlepszych efektów nie jest sprzedawanych za żadne skarby.

Jeśli przepowiednia się nie spełni, to zdradzę na czym polega ta metoda.

Proszę bardzo guru Jackowski z trzecim okiem


Roku 2009 przez wiele lat nie zapomnimy. Umrze bardzo ważny ksiądz, wielka osobistość. I widzę dużo ludzi w kościołach – to, co dzieje się w świecie sprawi, że ludzie się będą modlić
http://www.mmtrojmia...?commentsPage=2

Użytkownik wiem wszystko edytował ten post 28.01.2011 - 17:13

  • 4



#14

Tomas13.
  • Postów: 39
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

nie ogarniam, w triki nie wierze
  • -2

#15

wujek1985.
  • Postów: 146
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

@wiem wszystko wiem na czym ta twoja sztuczka polega...na pi...eniu bzdur a nóż widelec się spełni tak jak to robi większość jasnowidzów, nie uda się to próbują dalej może następna wróżba się spełni...jednemu się uda jednemu nie, temu komu się uda staje się popularny i ludzie zaczynają mu wierzyć....proste...
ps. niezła prowokacja, ale za mało szczegółów aż w oczy kole, dlatego wszyscy się zjarzyli...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych