Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nad Ziemią zajaśnieją dwa Słońca


  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#31

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Gwałtowna utrata masy oznacza szybkie "zapadanie się" gwiazdy. Ponieważ obserwujemy zjawisko teraz na podstawie obserwacji optycznej (zachowania innego ciała niebieskiego w odniesieniu do B) - co prawda zjawisko zaszło około ? 400lat temu - ale do nas informacja o nim dochodzi teraz.

Skoro tak, to gość ma zapewne podstawy aby mówić o wysokim prawdopodobieństwie tego że coś będzie "za chwilę" - chyba że nasza wiedza o gwiazdach i supernowych mija się daleko z rzeczywistością ;)

Jedyne co nieco niepokoi to deszcz neutrino - chociaż, taki dreszczyk emocji nie zaszkodzi ;)

Z drugiej strony - hmmmm

The Federal Emergency Management Agency (FEMA) procures and stores pre-packaged commercial meals to support readiness capability for immediate distribution to disaster survivors routinely. The purpose of this Request for Information is to identify sources of supply for meals in support of disaster relief efforts based on a catastrophic disaster event within the New Madrid Fault System for a survivor population of 7M to be utilized for the sustainment of life during a 10-day period of operations. FEMA is considering the following specifications (14M meals per day):

- Serving Size - 12 ounce (entree not to exceed 480 calorie count); - Maximum calories - 1200 and/or 1165 per meal; - Protein parameters - 29g-37g kit; - Trans Fat - 0; - Saturated Fat - 13 grams (9 calories per gram); - Total Fat - 47 grams (less than 10% calories); - Maximum sodium - 800-930 mg;

Requested Menus to include snacks (i.e. fruit mix, candy, chocolate/peanut butter squeezers, drink mix, condiments, and utensils). All meals/kits must have 36 months of remaining shelf life upon delivery. Packaging should be environmentally friendly.


termin ważności zamówionej żywności - 36 miesięcy ????
  • -1

#32

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale o co chodzi z tymi posiłkami ?

Dokładnie opisana jest dieta na wypadek jakiejś katastrofy, obliczenia. Ale o co Ci chodzi :)
Deszcz neutrino ma zaszkodzić produktom spożywczym ? Tak próbuję połączyć cały Twój post z tym cytatem
  • 1



#33

Matt'.
  • Postów: 440
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

*
Wartościowy Post

Hehe. Naprawdę liczę, że to się spełni! Wreszcie będę miał o czym mówić swoim wnukom. Jasno przez całą noc- niesamowite i aż trudno sobie to wyobrazić. No czekam czekam i trzymam kciuki, bardzo mocno!

Dwóch słońc na pewno nie będzie, jasno w nocy tak jak w dzień też nie będzie, ta gwiazda w postaci supernowej osiągnie jasność od -9 mag (Księżyc w pełni ma -12 mag) do góra jasności troszkę większej niż właśnie Księżyc w pełni. Więc raczej dostaniemy na jakiś czas dodatkowy księżyc (pod względem jasności oczywiście, bo pod technicznym względem jak najbardziej będzie to drugie słońce, tyle że mniej jasne niż nasze).

Oczywiście nie ujmuje spektakularności temu zjawisku, jeśli się wydarzy to będzie to jedno z najbardziej niesamowitych zdarzeń jakie będziemy mieli okazje w życiu obserwować. Wystarczy spojrzeć na Wenus, która osiąga maksymalnie około -4,6 mag i jest najjaśniejszym (nie licząc Księżyca) obiektem na niebie, ona robi wrażenie a co dopiero coś tak jasnego jak ta supernowa. Flary irydium osiągają max -9 mag, widywałem wielokrotnie już -8 mag, trwało to kilka sekund a wrażenie było nie do opisania, -8, a gdzie do ponad -12 jeszcze!

Dołączona grafika
Flara irydium, jasność: -8 mag.


A nie wie ktoś może, czy kiedyś w przeszłości naszej planety już do czegoś takiego doszło?

Nie słuchaj ludzi, którzy bredzą, że należało by "pytać" dinozaury lub, że ludzie uznali by takie zdarzenie za ingerencje bogów itp. Najlepiej jakby ludzie, którzy nie mają nic do powiedzenia, nie wypowiadali się. Wydarzenia takie jak to opisane w tym artykule mają miejsce dość często, jednak nie w takiej skali. W znanej nam historii, supernowych które były znacząco widoczne na niebie, było tylko kilka (wspomniał już o tym crc przytaczając artykuł z twojapogoda.pl).

A tutaj krótka historia supernowych obserwowanych gołym okiem z Ziemi:

1. 1006 rok - podobno jej blask pozwalał na czytanie manuskryptów w środku nocy.
2. 1054 rok - supernowa obserwowana przez Chińczyków i Indian, jej pozostałością jest Mgławica Kraba.
3. 1181 rok - obserwowana przez Chińczyków i Japończyków, wybuchła w gwiazdozbiorze Kasjopei.
4. 1572 rok - obserwowana przez Tychona de Brahe, jej jasność przekroczyła jasność planety Wenus.
5. 1604 rok - badana przez Johannesa Keplera, była ostatnią supernową zaobserwowaną w naszej Galaktyce.
6. 1885 rok - supernowa zaobserwowana w Galaktyce Andromedy, była pierwszą supernową zaobserwowaną poza Drogą Mleczną.
7. 1987 rok - supernowa zaobserwowana w Wielkim Obłoku Magellana, badana przy pomocy nowoczesnego sprzętu astronomicznego, m.in. detektorów neutrin.

Dołączona grafika
Supernowa z 1987 roku przed i po.


Skoro jest oddalona od nas o +400 lat świetlnych to ona już w tym momencie nie istnieje??? Bo my odbieramy obrazy opóźnione o ten czas podróży światła.

Tak, dokładnie, jeśli zobaczymy na niebie supernową, to będzie to oznaczać, że wybuch nastąpił około 450 lat temu.

Użytkownik Matt' edytował ten post 26.01.2011 - 17:00

  • 10

#34

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dzięki Matt' ;) Takiej odpowiedzi oczekiwałem, ale nie chciałem wykłócać się z "mondrzejszymi". W każdym razie wciąż liczę na to, że może za mojego życia doświadczę takiego zjawiska :)
  • 0



#35

Matt'.
  • Postów: 440
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Warto też w tym temacie, w odniesieniu do spekulacji jakobyśmy efekty wybuchu mieli zobaczyć w '11 lub '12 roku, przytoczyć wypowiedź Pana Andrzeja Odrzywołka z Instytutu Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, który w swoim artykule dotyczącym wybuchu Betelgeuse napisał:

[...] współczesna astrofizyka nie jest w stanie przewidzieć wybuchu żadnej supernowej z dokładnością lepszą niż około 100 tysięcy lat.

oraz odnośnie samej Betelgeuse :

Czego możemy oczekiwać w przypadku Betelgeuse? Zależy to głównie od postępów w technologii detektorów neutrin. W najbardziej optymistycznym wariancie nadwyżka neutrin będzie widoczna na tle sygnału pochodzącego od neutrin ze Słońca już kilka miesięcy przed wybuchem. W pesymistycznym, za-kładając działanie wyłącznie detektorów już uruchomionych i sprawdzonych, zauważymy dopiero sam kolaps. Dodam, że scenariusz ten jest znikomo prawdopodobny. Prawdopodobieństwo wybuchu alfy Oriona w tym stuleciu szacuję na mniej niż 0,25%. Sam wybuch byłby spektakularnym zjawiskiem, ale praktycznie nieszkodliwym dla nas.

Polecam cały artykuł, który chyba najbardziej szczegółowo i fachowo traktuje o temacie. Dostępny jest on na stronie Instytutu Fizyki UJ, pod adresem http://www.if.uj.edu... odrzywolek.pdf
  • 2

#36

Brivion.
  • Postów: 282
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Shortez

Wow ! Już nie mogę się doczekać tego dnia to będzie coś niesamowitego, ciekawe ile lat minie do momentu kiedy takie zjawisko powtórzy się. Niesamowite


Dowaliłeś teraz xD Jak moze sie powtorzyc, przeciez to wybuch gwiazdy, on juz sie nie powtorzy. Chyba ze na innej gwieździe.
  • -2

#37 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Equilibrium



99 procent energii pochodzącej z takiego wybuchu dotrze do nas w formie neutrino, które cały czas przechodzą przez nas niezauważone.


Nie znam się, więc pytam. Ziemia i my z nią dostajemy już pewną dawkę neutrino i jest OK, czyli mamy normę. Czy te 99% neutrino nie będzie trochę za dużo? Jaki rodzaj i dawka promieniowania będzie w pozostałym 1%?
Tytuł "Dwa słońca" bardzo mocno mi się kojarzy z jednym z utworów Pink Floyd - drugie słońce, to ognista kula atomowej bomby.

Kolega napisal, zadal pytanie, a tu nic, ani nikt MADRY, ani tez mondry nie odpowiada. Hmm to mnie troszke dziwi, zwazywszy na wiedze astro-fizyczna i kosmologiczna kolegow. Moje uznanie!
Najpierw deszcz neutrionow (Wikipedia o zjawisku oscylacji):
"Liczba neutrin słonecznych obserwowanych w detektorach neutrin, takich jak Super-Kamiokande, jest trzy razy mniejsza od oczekiwanej wartości wyliczonej teoretycznie.
Aby to wyjaśnić, zaproponowano teorię, zgodnie z którą każdy stan zapachowy neutrina może przejść w inny stan na skutek propagacji. W ziemskich detektorach rejestrowane są tylko neutrina elektronowe, zatem ich liczba obserwowana na Ziemi będzie rzeczywiście trzy razy mniejsza, gdyż istnieją trzy rodzaje neutrin i statystycznie tylko jedna trzecia z nich będzie neutrinami elektronowymi"
To po pierwsze, zarejestrowana dawka neutino nie jest zgodna z rzeczywistoscia, wiec prosze jeszcze raz miec odwage powiedziec, ze jest to "w granicach normy".
Po drugie, a gdzie jest tutaj mowa o wplywie na nas antyneutrino? Zapomnielismy o tym?
Po trzecie i najwazniejsze,
Neutrina powstają w procesach termojądrowej syntezy jąder lekkich pierwiastków oraz w rozpadach β+, zachodzących w centrum Słońca lub jakiejkolwiek gwiazdy, a w sposob sztuczny w reaktorach termojadrowych.
I znow Wikipedia:
"Słońce jest naturalnym reaktorem termojądrowym produkującym hel z wodoru. Nasze obecne zrozumienie fizyki procesu syntezy helu z wodoru (tzw. reakcja proton-proton lub p-p) jest dość jasne. Dwa protony i dwa neutrony tworzą jądro helu, a wyzwalana w trakcie reakcji syntezy energia unoszona jest w postaci promieniowania gamma, energii kinetycznej powstałych cząstek i właśnie neutrin."
Konczac stwierdzam, ze nie podali koledzy calej prawdy o zagrozeniu deszczem neutrino, oraz ze podali tylko jeden rodzaj energii towarzyszacej podrozy neutrionow na Ziemie i to w dodatku pomniejszona do 1/3
A na zakonczenie dodam, jako wielbiciel majanskich przepowiedni, to nic tam nie ma o koncu swiata i apokalipsie, ale o przenikajacych nas swietle, az : cyt" w jednej chwili staniemy sie samym swiatlem". Czyzby koledzy ogladali inne filmiki o Majach?
  • 0

#38

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witaj Mag, sprawa jest ciekawa, i zapewne wiesz, że jest mi bliska z powodu mych dociekań odnośnie roku 2012, a nawet to zjawisko mogło by być ich wytłumaczeniem, lecz tak jak rozsądnie podaje Matt’, przynajmniej jeszcze teraz może być to fałszywy alarm.
Nawet na stronie „UFO i obce Cywilizacje> Obserwacje Świat> Kontakty Doroty Izatt, Zastanawiam się nad tą sprawą w kontekście takich dziwnych złotych tablic, o których wynalazłem link na jakiejś węgierskiej stronie.
  • 0



#39 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Witaj Eriku
Dobrze wiesz, jak jestem wyczulona na kazda informacje dotyczaca energii typu "0" i to w naturalnej postaci. Ale akurat o tym zdarzeniu to pisalam troche(?) wczesniej, sam sprawdz na ile wczesniej :mrgreen:
Zapraszam tutaj post 43

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 29.01.2011 - 19:01

  • 1

#40

Maja.
  • Postów: 78
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co prawda Twoja odpowiedz nie jest adresowana do mnie, ale po przeczytaniu Twojej wypowiedzi dotyczacej piktogramow, pozwole sobie zadac Tobie pytanie.
Czy Twoim zdaniem to co piszesz:
"Na wskutek roznicy potencjalow obydwu energii z centrum wybucha strumien nowej energii, o zupelnie innym charakterze, bo neutralnym. Ale tylko do pewnego momentu jest neutralna, poniewaz mozna jej nadac kierunek na zewnatrz lub do wewnatrz. Zjawisko implozji do wewnatrz i eksplozja na zewnatrz. Co sprawia ze istnieja dwie mozliwosci? Jesli wszystkie pozostale czakry sa aktywne i bez blokad, energia przeplywa bez przeszkod i sama kieruje sie do "wewnatrz". Nastepuje implozja naturalna i jako rezultat ,nagly wzrost swiadomosci jako skutek. Ale jesli istnieje przeszkoda w czakrach, lub stymulowana jest sztucznie tylko sercowa, bez przygotowania pozostalych, nastapi eksplozja na zewnatrz... Co sie wtedy dzieje? Mysle, ze nastepuje zjawisko samospalenia, do dzis nie wyjasnione".
Czy wiec Twoim zdaniem dotyczy to rowniez slow formulki Hermetycznej "JAK W GORZE TAK I W DOLE", obejmujac swa zasada od czakr az do eksplozji Supernowych?
Moja.
  • 1

#41

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witaj Mag 21, Tak czytałem i nie powiem całkiem ciekawa koncepcja, myślę że zaistnienie Suprenowej oprócz atrakcji wizualnych na pewno będzie niosło swoim zaistnieniem te o wiele ważniejsze cechy, o których spekulujemy i rozważamy.
Serdecznie pozdrawiam, Erik.
  • 0



#42 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Wy teraz rozmawiacie o dobroczynnym darze naszego słońca, czy tej wymarłej gwiazdy, co niby ma nam świecić w 2011 roku?
  • 0

#43 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Muhad
Na jednym z filmikow Majowych, uslyszalam ciekawe stwierdzenie: " To bedzie wszystko jak Nowy Rok, ale czy to bedzie to samo slonce, czy tez inne tego nikt nie wie..."

Maja
oczywiscie ze tak, tym bardziej, ze nie jest to formulka, ale naturalne prawo obowiazujace w calym wszechswiecie(stad matryce).

Erik
Pamietasz, jak pisalam o moim snie/wizji o dwoch sloncach, snie ktory powtarza sie cyklicznie co 10 lat i w niezmienionej formie. Pamietam wiele ciekawych obrazow z tego snu, towarzyszacym tym cvzerwonawym sloneczkom. Pamietam niebieskawe wezykowate plomyki nad sama ziemia, jakby z niej sie wydobywaly. I najwazniejsze z tego snu, swiadomosc, ze niczego mam sie nie bac i tak jak stoje na ulicy, mam poprostu isc do domu, bo dzieci czekaja...
Pozdrawiam wszystkich.
  • 0

#44

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mag 21, Tak pamiętam, lecz mam inne pytanie, czemu Twoim zdaniem miewasz te sny cyklicznie, czy pamiętasz kiedy miałaś taki sen ostatnio i co Twoim zdaniem mogą one przekazywać w swej utajonej treści.
Czy może to być na przykład związane z cyklem plam słonecznych (ok.11,4 lata).

Muhad, Jak powiedziała Mag21, rozprawiamy o czymś, co nie koniecznie całkiem można postrzegać kategoriami fizykalności, tak jak napisałem w Twoim temacie o Niburu- Nibiru - jako że wierzę w jej istnienie i w pośredni lub bezpośredni wpływ jakim ona musi odziaływać na Ziemię, nawet jeśli nie jest ona tożsama z rozumianą przez nas definicją planety jako solidnego ciała niebieskiego, może a nawet moim zdaniem jest ona związana nie tylko z nazwy z jakąś odmienną można by powiedzieć duchową lub ulotną sferą, lub nawet strukturą podobną do anty-świata.
Natomiast wybuch Supernowej może przez emisję wszelkiego typu neutrin i antymaterii zakłócić delikatną równowagę materii, która według fizyków teoretyków ma się w proporcji 1 000 000 001 cząstek materii do jedynie 1 000 000 000 cząstek antymaterii.
Czyli przy tak gigantycznej emisji neutrin i prawdopodobnie podążającymi z nimi antyneutrin, teoretycznie mogło by zaistnieć coś, co starożytni określali mianem "Zderzenia Nieba z Ziemią", czyli niejako zmianą polaryzacji naszego świata, który w momencie rozczepienia na świat i antyświat stał by się własnym odbiciem lustrzanym świata alternatywnego i równoległego, gdzie niejako bylibyśmy odbiciem samych siebie.

Pozdrawiam, Erik.
  • 0



#45 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Erik
W tym roku przypada kolejny czas, wedllug moich cykli, od 1971r ten byl pierwszy. Pamietam, ze sie jednak balam, bylam dzieckiem, potem kazde 10 lat. Nie moge sobie uswiadomic tylko pory roku, zawsze bylo zimno tylko tyle pamietam...
Dlugo mysle juz nad tym, czemu uparcie ogladam jedno i to samo...I jakie to ma dla mnie znaczenie. Przyszlo mi do glowy, ze...bede swiadkiem tego wydarzenia poraz kolejny...jesli wiesz co mam na mysli. Ja juz to widzialam!

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 30.01.2011 - 20:19

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych