Skocz do zawartości


Zdjęcie

Indonezja się zapadnie??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#91 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Kamilu nie zauważyłem. Tyle tego ostatnio jest, że czasem można przeoczyć co kto dodaje. Ja ten news zobaczyłem dopiero dzisiaj i chyba to jest jakby kontynuacja tego Twojego.
  • 0

#92

Hellraiser.
  • Postów: 248
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Muhad, ten news wklejałem 2 dni temu w temacie o kataklizmie w Japonii.

Wracając do tematu, to:

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6.7 w okolicy wybrzeża Indonezji

Dołączona grafika

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6.7 miało miejsce wczoraj na południe od Javy. Wstrząs miał głębokość 24 km. Według doniesień świadków wstrząs trwał około 20 sekund i był odczuwalny na całym wybrzeżu.

Wystosowano ostrzeżenie o tsunami ale z informacji ochodzących z tamtego regionu wynika, że na szczęście do niego nie doszło. Obszar w którym doszło do wstrzasu ponownie o sobie przypomniał. Zjawisko w tamtym miejscu może być niestety preludium do silniejszych wstrząsów. To właśnie w tamtej okolicy doszło w 2004 roku do gwałtownego trzęsienia ziemi o magnitudzie 9.1 , który skutkował wielkim tsunami jakie rozlało się w całym basenie Oceanu Indyjskiego.

Źródło



A ja z kolei dałem wcześniej info o ww trzęsieniu w wątku Monitoring wstrząsów ;)
dla mnie nie ma żadnego problemu

pozdrawiam
  • 0

#93

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W Ekwadorze część wzgórza wpadła do Oceanu


Kilkanaście domów stanęło na skraju upadku po pęknięciu ziemi i osunięciu wzgórza w Ekwadorze. Lokalne władze z Santa Elena poinformowały, że 86 rodzin zostało ewakuowanych.

Dołączona grafika

Rybacy w miejscowości Anconcito w regionie Salinas, zostali zaalarmowani wczoraj o 6:30 czasu lokalnego, gdy duży odcinek brzegu wpadł do morza powodując znaczny hałas i tuman kurzu. Więszość lokalnego portu pokryła chmura pyłu.

Zjawisko zaszokowało miejscowych mieszkańców, wielu bezradnie przyglądało się a niektórzy modlili się. Lorenzo Chavez, Inspektor z lokalnych służb, który był w okolicy stwierdził, że wzgórze praktycznie rozpadało się na kawałki. Świadkowie dodają, że jest wręcz cudem, że nikt nie zginął podczas tego gwałtownego zjawiska.


Kilka domów zwisa na krawędzi pęknięcia ziemi i nie nadają się już do zamieszkania. Osiem z nich jest zagrożonych bezpośrednio upadkiem a w sumie osuwisko pozbawiło dachu nad głową 86 osób.Gonzalo Menoscal, Oficer ze Sztabu Kryzysowego z Santa Elena powiedział:

"Dokonano oceny sytuacji i znaleziono kolejne pęknięcia ziemi w okolicy. Wszyscy będą musieli przenieść się do innego schronienia."

W Anconcito mówi się, że problem z pęknięciami ziemi nie jest nowy bo już 3 lata temu pojawiły się pierwsze tego oznaki. Wtedy władze lokalne obiecały pomoc ale nic się nie wydarzyło aż do czasu wystąpienia tego gwałtownego zjawiska.

Źródło:
http://www.extra.ec/...-en-anconcit...

http://zmianynaziemi...a-wpadla-oceanu
  • -1



#94

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pęknięcie ziemi w Boliwii



Do kolejnego zjawiska pękania ziemi doszło tym razem w Boliwii. Pęknięcie biegnie tak nieszczęśliwie, że cztery domy musiały zostać ewakuowane ze względu na fakt przebiegu pęknięcia przez środek budynków.

Pęknięcie uszkodziły też pobliską drogę. Włądze obawiają się, że pęknięcia będą się pogłębiać i mogą pojawiać się nowe stosownie od naprężeń gruntów.

Źródło
  • -1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych