Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kontakty Dorothy Izatt


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kilkanaście lat temu zostałem zaproszony przez działającego w organizacji MUFON Roberta Spicera. Na tym spotkaniu- pokazie zdjęć i filmów i prelekcji przeprowadzonym przez MUFON w obserwatorium astronomicznym w Vancouwer B.C. Kanada, miałem okazję poznać panią Dorothy Izatt.
Recenzja: Na filmach pani Dorothy prezentuje swe zdjęcia, filmy jeszcze robione ponad 30 lat temu taśmowymi kamerami 8 mm, na których manifestują się energie oraz pojazdy UFO. Pani Dorothy opisuje swoje bliskie spotkania z „obcymi”, a nawet przejażdżki ich pojazdem, z którego również robiła zdjęcia.
Tytuł: dorothy izatt UFO unsolved GREAT excellent ALIEN ufo film!
Link:
Czas trwania: 9,59
Tytuł: Dorothy Izatt Capturing the Light (trailer 1)
Link:
Czas trwania: 1,20
Tytuł: Dorothy Izatt Capturing the Light (trailer 2)
Link:
Czas trwania: 1,09
Tytuł: The Izatt Phenomenon: UFOs move at 1/24th. of a second
Link:
Czas trwania: 3,52
Tytuł: The Story Of Dorothy Izatt ( MUST SEE ) Capturing The Light
Link:
Czas trwania: 8,05
I wiele podobnych filmów na jej temat.
Z kolei kolega Robert Spicer, artysta, z którym miałem okazję pracować w stoczni jachtów pełnomorskich „West Bay”, też fotografuje dziwne obiekty na niebie, nieznane energie czy worteksy. Między innymi ze swymi fotografiami był zaproszony na prelekcje do Tokio. Z mojej inicjatywy prezentował również swoje fotografie w polskim miesięczniku „Nieznany Świat”.
http://www.ufobc.ca/...otos/spicer.htm

Użytkownik Erik edytował ten post 12.01.2011 - 22:31

  • 1



#2

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widzę, że obejrzenie tych filmów to będzie pierwsza rzecz po tym jak naprawie komputer :) już nie mogę się doczekać. Widzę po Twoich postach Erik, że zwiedziłeś pół świata i poznałeś wiele znanych osobistości ale i sam jest Pan znany (wiele prac i artykułów napisanych przez Pana) :) Tylko pozazdrościć
  • 1



#3

Maja.
  • Postów: 78
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dzieki Erik za ciekawy post. Wlasnie troche obejrzalam. Interesujace, bo jak naprawde tyle lat tamu mozna by bylo to sfalszowac? Wyglada na autentyczne. A sama Dorothy wyglada na niezwykle sympatyczna i szczera osobe.
  • 0

#4

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Obrazy Roberta Spicera http://www.saatchion...1688/art/843230
  • 0



#5

IteratorZX81.
  • Postów: 98
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A nie wiecie, gdzie można dorwać ten film, Catching the Light? Bo ja nie lubię cwaniaczków, którzy starają się zarobić na swoich przeżyciach (nawet jeśli są prawdziwe), no i zwyczajnie mnie nie stać. Znalazłem jakiś tam torrent, ale jest martwy - niby TPB pokazuje 1 seeda, ale po pobraniu uTorrent wypisuje, że nie ma seeda.
  • 0

#6

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O co Tobie właściwie chodzi? O jaki film- „Caching the Light” czy „Capturing the Light”?
Dorothy Izatt Capturing the Light
  • 0



#7

IteratorZX81.
  • Postów: 98
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No, może się machnąłem w tytule, bo niewyspany byłem. W każdym razie o ten do którego są te trailery. Tak przy okazji, to ciekawe czy ta Pani jeszcze żyje. Jeśli tak, to chętnie bym się wybrał do Kanady, czy gdzie tam teraz mieszka i z nią porozmawiał. Tylko nie wiem jak się sprawa z wizami ma.
  • 0

#8

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

sprawa z wizami do kanady ma się tak, że turystyczne wizy zostały zniesione...acz wydatek 6 tysięcy złotych żeby porozmawiać z pewną osobą, która powie to samo co mówi w filmach...to hmm jak dla mnie dość ułańska jeżeli nie młodzieńcza fantazja.
  • 0

#9

IteratorZX81.
  • Postów: 98
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A dlaczego 6 tysięcy? Wystarczy wziąć najtańsze linie lotnicze, na lotnisku powiedzieć, że owszem jest się turystycznie, ale nie lubi się korzystać z oferty biur podróży, tylko się woli samemu zwiedzać (oczywiście aparat i odpowiedni osprzęt uwiarygodni sprawę - to nic że będzie się robić nieco inne zdjęcie), a potem złapać stopa. Znam język, więc sobie poradzę (chyba że na jakiegoś Francuza trafię). A jak masz namiar gdzie można cały film obejrzeć to poproszę - jedyny torrent jaki znalazłem miał 0 seedów i 0 peerów a wynalazki typu btreannounce tylko pogorszyły sprawę.

I nie, nie sądzę że ta pani wszystko powiedziała w filmie. Po pierwsze - od czasu nakręcenia mogło się już co nieco wydarzyć nowego. Po drugie - z doświadczenia wiem, że pewnych rzeczy się nie mówi nawet jak się ma pewność że ktoś uwierzy, a tym bardziej do kamery, gdzie istnieje ryzyko, że jak ktoś to zobaczy to zadzwoni do najbliższego "azylu", a delikwentowi założy się ładne białe ubranko o nieco za długich rękawach. Niestety tak bywa. Sam miałem różne dziwne przejścia, ale o tym nie mówię, bo nie chcę trafić do wariatkowa.

//edit: No i nikt by mi nie uwierzył bo nie mam takich dowodów jak Mrs. Dorothy. I jeśli ta osoba jeszcze żyje, to chciałbym dowiedzieć się o tym jak najwięcej.

Użytkownik IteratorZX81 edytował ten post 14.01.2011 - 11:54

  • 0

#10

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Porozmawiaj z Erikiem to po pierwsze. Ciekawi mnie Twoja niesamowita chęć spotkania się z tą Panią. Czyżbyś przeżył coś podobnego co zobaczyłeś na filmach ? Szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania ?
  • 1



#11

IteratorZX81.
  • Postów: 98
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Raczej to drugie. To jest jak dotąd jedyny przypadek kontaktowca w który wierzę. Byłbym idiotą, gdybym nie starał się dowiedzieć jak najwięcej.

Nie wierzyłem w opowieści Meiera, nawet zanim się okazało, że jego zdjęcia to cholerne perfidnie zrobione fejki.
Nie wierzyłem w opowieści Blossom (chociaż miałem nadzieję że się mylę. Naprawdę bym chciał się mylić).
Nie ufam p. łucji (czy jak jej tam) z projektu cheops.
Nie wierzę w żadne enki, ra (chyba że chodzi o egipskiego boga słońca), nibiru annunaki, koniec świata w 2012 itp.

Dlatego właśnie sam się zdziwiłem, że wierzę że Pani Dorothy coś widziała i że to nie było żadne naturalne zjawisko czy fejk. I naprawdę chcę się dowiedzieć jak najwięcej.
  • 0

#12

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli dobrze wywnioskowałem po Twoich portach :) Czyli bierzesz to na poważnie. Ok, naprawdę porozmawiaj z Erikiem (naprawdę jest sympatyczny, miły i na pewno będzie chciał Ci pomóc :) ).

Chciałbym Ciebie tylko o jedno poprosić. Czy jeśli spotkasz się z Panią, mógłbyś zrelacjonować nam rozmowę ? Naprawdę jestem niesamowicie ciekawy.
  • 0



#13

koval321.
  • Postów: 66
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niezla rezyseria, mistrzowski suspens, faktycznie az sie chce głębiej zbadac temat, jednak to tylko CE1 cos widzialne i slyszalne ale nie wiadomo co, wiec tak szczerze szkoda tracic czasu. Znam jedna kobiete ktora rozmawiala z Travis Waltonem (ten od "Fire in the sky") Podobno te ufo badalo cos na ziemi, jakies probki itp i przypadkowo porazilo goscia jak jak byl skryty w krzakach. Chyba pocielo go laserem i kosmici go wyleczyli a potem odstawili z powrotem. Oczywiscie w filmie wszystko bylo przeinaczone na cos w stylu horror, w magazynie o ufo tez czytalem nieco przeinaczona wersje.

Wg. mnie takie przypadki sa najciekawsze. Choc najlepsze sa na wlasnej skorze, np. pare dni temu w ciagu jednego dnia znalazlem krwawe naciecia na nodze, za szyja i jakby ukaszenie na biodrze, swedzacy czerwony bąbel. Mialem obciete paznokcie na max tylko dwa male paznokcie na palcach wskazujacych, ale zaokraglone, staralem sie dla eksperymentu pokaleczyc w podobny sposob i nie dalo rady. Jedyne co dziwnego pamietam ze snu to ze mialem metalowy kombinezon pletwonurka i zeszedlem pod wode gdzie przeprowadzalem dziwne psychotesty, cos jakby kwadratowe tabliczki z symbolami. W praktyce byc moze wygladalo to tak:

Dołączona grafika
  • 0

#14

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tego co wiem, Dorothy nadal żyje, choć nie widziałem już jej kilka lat. Tak jak wspominałem, spotkałem ją przez kolegę artystę Roberta Spicera i przez niego też musiałbym aranżować z nią ewentualny kontakt.
Jak wspominałem Roberta Spicera spotkałem po raz pierwszy w 1997 roku w stoczni jachtowej „West Bay –Sonship”. Była to w tamtym okresie szósta co do wielkości i pod względem jakości stocznia jachtów pełnomorskich na świecie, zatrudniająca na dwie zmiany około 400 specjalistów różnych dziedzin, ja z Robertem z racji, że tak on jak i ja pracowaliśmy wcześniej jako wzornicy przemysłowi, tutaj wykonywaliśmy prace przy olbrzymich formach do wytwarzania poszycia i kadłubów, jak i przy profilowaniu gotowych półfabrykatów jachtów (od 58” stóp długości ok.17,5 m długości do 110” stóp długości ok.33 m)
http://www.west-bay.com/html.htm
http://www.yachtforu...hip-yachts.html
http://www.nauticexp...0659-87970.html
Robert robił bardzo ciekawe zdjęcia, gdzie na przykład w biały dzień na popularnej Vancouverskiej plaży znajduje się kilkaset osób, a nad nimi znajdują się, dla nich nie widoczne, trzy pojazdy UFO. Robert jest typem wiecznego pacyfisty, pochodzi z Wielkiej Brytanii, ale gdy go spotkałem był już w Kanadzie kilkanaście lat, nie przejmując się o załatwienie jakichkolwiek prawno-emigracyjnych spraw związanych z pobytem w Kanadzie. Mimo, że Kanada nadal jest zaliczana jako kolonia Brytyjska, z związku z czym jest nieco łatwiej mam i Anglikom pracować i podróżować, tak po Anglii czy Australii, ale mimo wszystko nie jest to zwłaszcza teraz całkiem mile widziane, aby Anglik czy Australijczyk kilkanaście lat był tutaj na statusie turysty.
Ale chyba odbiegłem od tematu. Koszt samolotu w obie strony do Vancouver to około 3-4000 zł, o sprawach wizowo celnych nie wiem za wiele.
Tak, to co jest pokazane na tych filmikach to nie wszystko, sam widziałem slajdy pani Dorothy przedstawiające na przykład przedstawienie jej przyszłości Vankcouver i Richmond, gdzie pani Dorothy wówczas mieszkała, istotę reinkarnacji lub widok ze środka pojazdu UFO, kiedy tak jak mówiła została zabrana na przejażdżkę przez jak to określiła ojca z córką. Na zdjęciu okno, przez które było robione zdjęcie wyglądało na kwadratowe w swym kształcie z zaokrąglonymi kątami i krawędziami z dość ordynarnie wyglądającymi nitami, co moim zdaniem nie świadczy, aby pani Dorothy siliła się na jakieś podróbki, aby wyglądało to bardzo hi-tech, tym bardziej przekonując mnie o prawdziwości jej zdjęć, wypowiedzi jak i intencji.
  • 0



#15

Husarz.
  • Postów: 88
  • Tematów: 17
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Chciałbym znaleźć gdzieś w internecie, pełnometrażowy film pani Dorothy pt. "Dorothy Izatt Capturing the Light", za który normalnie karzą sobie zapłacić ;/
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych