Skocz do zawartości


Ciekawostka filmu "Czwarty Stopień"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Ankieta (71 użytkowników oddało głos)

Wg Was to:

  1. UFO (27 głosów [38.03%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 38.03%

  2. Głosowano Chorzy ludzie (8 głosów [11.27%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 11.27%

  3. Głosowano Fajna bajka, ale nie wierzę (36 głosów [50.70%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 50.70%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#16

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak można badać coś co nie istnieje? Najpierw trzeba to odkryć.


Wspomiany film zaciekawił mnie, też myślałem jak wielu z Was, że to "fake" do pewnego faktu w filmie, a mianowicie na dokumencie audio-video słychać jak przez dr. Abigail przemawia obca istota. Ta obca istota mówi tonacją głosu elektronicznego, jak sentyzator w komputerach to raz. Dwa, mówi w języku starosumeryjskim do dr. Abigail "... To ja jestem Bogiem". Do czego zmierzam...


Wiesz czym się różni pradokument od dokumentu? Ty myślisz że te fimiki z filmu są oryginalne?


Tak, wiem - paradokument to film gdzie zamiast ludzi grają aktorzy, a filmy zawarte w takim przekazie są autentyczne!
Widze, że ty nierozumiesz tego pojęcia. Ale miło jest mi Cię naprowadzić :)

Użytkownik XGOŚĆ edytował ten post 21.01.2012 - 01:26

  • 0

#17 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

Tak, wiem - paradokument to film gdzie zamiast ludzi grają aktorzy, a filmy zawarte w takim przekazie są autentyczne!


Chyba żarty sobie robisz, filmiki w nim zawarte są wyprodukowane przez producenta filmu. Nivers też coś o tym wspomniał, czytaj uważniej.

Nivers
nie można napisać że na faktach ponieważ dowody nie pozwalają w 100% tego udowodnić, oraz zostały podstawione nazwiska głównych osób zamieszanych w sytuacje na ich własną prośbę, podobno wszystkie te nagrania istnieją w takiej samej odwzorowanej formie co w filmie, tak samo jak i świadkowie, oraz miejsce.


  • 1

#18

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak, wiem - paradokument to film gdzie zamiast ludzi grają aktorzy, a filmy zawarte w takim przekazie są autentyczne!


Chyba żarty sobie robisz, filmiki w nim zawarte są wyprodukowane przez producenta filmu. Nivers też coś o tym wspomniał, czytaj uważniej.

Nivers
nie można napisać że na faktach ponieważ dowody nie pozwalają w 100% tego udowodnić, oraz zostały podstawione nazwiska głównych osób zamieszanych w sytuacje na ich własną prośbę, podobno wszystkie te nagrania istnieją w takiej samej odwzorowanej formie co w filmie, tak samo jak i świadkowie, oraz miejsce.


Jak myslisz, jak byś się czuł jakby spotkało Cię coś takiego, np. gwałt, można stwierdzić że jest to swego rodzaju gwałt obcej cywilizacji. Chciałbyś aby uzyto Twojego imienia i nazwiska. dobrze byś się z tym czuł. myśle, że nie. Wiesz jak się czuje zgwałcona kobieta. Myslisz że to takie proste.

Wiesz dlaczego film powstał, powstał przez przypadek.

Do Nome jest się bardzo trudno dostać, przez większość roku panuje zima. Jedyny transport i kontakt ze światem to samolot, zaprzęgi psów, lodołamacz. W Nome żyje obecnie około 15tys. ludzi. miasto jest odciete od świata. Pod koniec lat 90tych zaobserowano zjawisko znikania ludzi, FBI odwiedziło Nome ponad 2000 razy, stwierdzono po analizach, że za znikanie ludzi musi być odpowiedzialny seryjny morderca. Do tej pory nie wiadomo kim jest, nie został złapany. Nanomiast kilkadziesiąt osób zaczeło cierpieć na choroby psychiczne. Z braku w Nome specjalisty psychologa-terapeuty, zadecydowano aby taki lekarz się pojawił i przebadał ludzi. Tym lekarzem jest dr.Abigail, która stosuje terapie hipnozy na badanych. Traf chciał, że przypadkowo nagrała kilka porwań. Film jest TABU. Więc oczywiste jest, że nie podaje się prawdziwych nazwisk.
  • 0

#19

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To w końcu ten film mówi o prawdziwych wydarzeniach czy nie ? Takie dezinformowanie powinno byc prawnie zakazane, bo bez tego już wystarczająco massmedia robią ludziom wodę z mózgu.
  • 0

#20 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

Historia jest prawdziwa, tylko nie wiadomo kto popełniał te morderstwa, główna bohaterka wylądowała w psychiatryku, jest chora, jej syn też twierdzi że matka jest chora i że to ona zabiła córkę. A film nakręcono na podstawie tych wydarzeń, nie ma w tym filmie żadnego oryginalnego zapisu jak twierdzi 'XGOSC". Dlatego że sprawa nie została wyjaśniona, na końcu filmu reżyser dał do myślenia widzom...
  • 0

#21

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To w końcu ten film mówi o prawdziwych wydarzeniach czy nie ? Takie dezinformowanie powinno byc prawnie zakazane, bo bez tego już wystarczająco massmedia robią ludziom wodę z mózgu.



Zapisy audio-video są prawdziwe! Końcówka filmu - kto chce ten uwierzy, kto nie to nie.

Ja wiem, że jest to prawdą. Nie musze wierzyć.
  • -2

#22 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak to jest, że większość ludzi po prostu wie, że te nagrania są stworzone na potrzeby filmu i pomimo podania tej informacji za oficjalną, część osób i tak woli tworzyć nową teorię sprzeczną z rzeczywistością. Jakiś nowy trend? Kierowanie się pokrętnym rozumowaniem: nawet jak nam mówią, że coś jest nieprawdą to i tak im nie uwierzymy? No tak, no bo może oni kłamią, mówiąc, że kłamią. Po co im wierzyć skoro można stworzyć sobie swoją, bardziej kolorową wersję i mieć fajną odskoczni e od rzeczywistości. Ciekawe to wszystko.
  • 1

#23

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak to jest, że większość ludzi po prostu wie, że te nagrania są stworzone na potrzeby filmu i pomimo podania tej informacji za oficjalną....


Proszę, pokaż mi, że te nagrania zostały stworzone na potrzeby filmu. Tak samo możesz stwierdzić, że nagrania audio z seansów egzorcystycznych zostały stworzone przez kościół dla potrzeb, aby ludzie się bali ?

Chyba nie wiesz czym jest paradokument jeżeli wysówasz takie stwierdzenia.
  • -4

#24 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie wiem jak ci mogę to pokazać ;) mogę ci tylko powiedzieć, że jedynym filmem opartym na prawdziwych wydarzeniach w Nome jest film o psie Balto ;) na pewno nie czwarty stopień.
Wiem co to jest paradokument i idąc tropem definicji film faktycznie oparty jest na faktach, ale dopuszcza bardzo, ale to bardzo dowolną interpretację reżysera.
Co do tego, że materiały nie były autentyczne:

Właściwa opowieść jest mieszanką fabuły i amatorskich nagrań, zarejestrowanych rzekomo przez pierwowzory bohaterów. W kreacji świata wytwórnia Universal posunęła się na tyle daleko, że stworzyła w internecie szereg materiałów mających uwiarygodnić opowiadaną historię. Sfabrykowanie artykułów z istniejących naprawdę lokalnych gazet i podpisanie ich nazwiskami prawdziwych dziennikarzy odbiło się zresztą na dziale PR. Chcąc uniknąć skandalu, w ramach sądowej ugody wytwórnia zapłaciła odszkodowanie na rzecz alaskańskiego klubu prasowego.


źródło:link

edit:
inna recenzja angielskojęzyczna link i umieszczony w niej fragment napisany przez reporterkę Kyle Hopkins:

Try Googling "Abigail Tyler" and "Alaska." You'll get a link to a convincingly boring Web site called the "Alaska Psychiatry Journal" - complete with a biography of a psychologist by that name who researched sleep behavior in Nome. Except the site is suspiciously vacant, mostly a collection of articles on sleep studies with no home page or contact information.

Another site, www.alaskanewsarchive.com, features a story from the Nome Nugget about Tyler moving to Nome for research. The problem? The story is credited to Nugget editor and publisher Nancy McGuire, who says it's baloney and she never wrote it.Both the news site and the medical journal site were created just last month, according to domain-name research sites. Ron Adler is CEO and director of the Alaska Psychiatric Institute. Denise Dillard is president of the Alaska Psychological Association. They said this week they've never heard of the Alaska Psychiatry Journal, or of Abigail Tyler.


A następnie z tej strony: link

An insider who worked on Fourth Kind tells
I can assure you it is totally fake. The interviews were shot in High Def on a soundstage with actors and then made to look like bad home video. The college logos and video break-up was added by a visual effects team.


Strasznie dużo tego jest. No ale ty i tak wolisz swoją i tylko swoją wersję.

Użytkownik coś_innego edytował ten post 21.01.2012 - 18:50

  • 1

#25 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

Niektórym ludziom jak się podstawi banana pod oczy to i tak będą twierdzić że to ogórek, bez potrzeby racjonalnego wytłumaczenia, bo po prostu chcą wierzyć, ja jestem z tych osób które każdą niejasność próbują wyjaśnić, bo prawda jest taka że nie ma zjawisk niewyjaśnionych, są zjawiska niepoznane dla ludzi. Wypisując takie głupoty w każdym temacie pogrążasz się tylko, najpierw postaraj się poznać zasady działania świata, ludzi i nauki, a później zacznij badać, użyj do tego własnego umysłu i pozbądź się fantazji, będzie to o wiele łatwiejsze, uwierz.
  • 0

#26

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W życiu opieram się na faktach i dowodach nie na wierze.

Veckas - z twojego avatara wynika, że masz otwarty umysł, natomiast z twoich wypowiedzi wynika co innego. Jak to rozumieć ?


W sierpniu 2001 roku w usa odbyło się seminarium poświęcone The Disclosure Project. Seminarium stworzone przez dr Stevena Greera. W seminarim uczestniczyły media, powołano około 400 świadków. Wojskowi, naukowcy, doktorzy posiadający wysokie stopnie wtajemniczeń. Wszyscy składali przysięge w senacie.

The Disclosure Project


11 września 2001 roku, czyli raptem niecały miesiąc po konferencji, Zamach na WTC - dziwny zbieg okoliczności! Seminarium jest bez echa w obliczu takiej tragedii, która toczy się latami.

Dzisiaj wszystkie te fakty tworzą jedną całość.

Jest pewne, że nie jesteśmy sami. Jesteśmy doglądani od tysięcy lat przez obcą inteligencję. Kościół powiedziałby że Jesteśmy dziećmi bożymi.
  • 0

#27 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

Dlaczego zmieniasz temat? We wszystkich tematach gdzie się udzielasz wklejasz ten filmik. On Ci za bardzo w głowie namieszał, do prawdy nie zmierza się w tym kierunku, nie bądź taki łatwy i naiwny jak galerianki.
  • 0

#28

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dlaczego zmieniasz temat? We wszystkich tematach gdzie się udzielasz wklejasz ten filmik. On Ci za bardzo w głowie namieszał, do prawdy nie zmierza się w tym kierunku, nie bądź taki łatwy i naiwny jak galerianki.


Wklejam ten filmik ponieważ jest to powiązane. Problem UFO. On mi w głowie nie namieszał. Onwyjaśnił wiele nie wiadomych, natomiast historia ziemi, fakty i dowody to uczyniły.

Jeżeli porównujesz moją inteligencję do płytkich galerjanek to widze że nie mam z kim rozmawiać, ponieważ na forum piszą dzieci!!!
  • 1

#29 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

XGOŚĆ pragnę zwrócić twoją uwagę na to, że rozmawiamy o filmie, a nie o tym, że rząd amerykański ukrywa prawdę o UFO i kosmitach. To, że udowadniam ci, że w filmie nie ma autentycznych nagrań, nie znaczy, że wmawiam ci, że kosmici nie istnieją.

W życiu opieram się na faktach i dowodach nie na wierze.

Nie potwierdzasz tego rzucając hasłami niezbyt powiązanymi z tematem i myśląc, że powaliłeś wszystkich na kolana.
  • 0

#30

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

XGOŚĆ pragnę zwrócić twoją uwagę na to, że rozmawiamy o filmie, a nie o tym, że rząd amerykański ukrywa prawdę o UFO i kosmitach. To, że udowadniam ci, że w filmie nie ma autentycznych nagrań, nie znaczy, że wmawiam ci, że kosmici nie istnieją.


W życiu opieram się na faktach i dowodach nie na wierze.

Nie potwierdzasz tego rzucając hasłami niezbyt powiązanymi z tematem i myśląc, że powaliłeś wszystkich na kolana.


Dobrze więc, przepraszam że zrobiłem OT ;)

Film jest bardzo dobry, potwierdza problem ludzi, którzy mają problemy psychiczne na temat porwań. Kto uwierzy ten zrozumie a kto nie to jego sprawa.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych