Skocz do zawartości


Ciekawostka filmu "Czwarty Stopień"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Ankieta (71 użytkowników oddało głos)

Wg Was to:

  1. UFO (27 głosów [38.03%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 38.03%

  2. Głosowano Chorzy ludzie (8 głosów [11.27%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 11.27%

  3. Głosowano Fajna bajka, ale nie wierzę (36 głosów [50.70%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 50.70%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Gość_Nivers

Gość_Nivers.
  • Tematów: 0

Napisano

Witam

Oglądałem na jakiejś angielskiej stacji wywiad z Jovovich na temat tego filmu, jest to pradokument, film fabularny będący odwzorowaniem filmu dokumentalnego, opartego na faktach, nie można napisać że na faktach ponieważ dowody nie pozwalają w 100% tego udowodnić, oraz zostały podstawione nazwiska głównych osób zamieszanych w sytuacje na ich własną prośbę, podobno wszystkie te nagrania istnieją w takiej samej odwzorowanej formie co w filmie, tak samo jak i świadkowie, oraz miejsce. Wszystko co pokazane zostało w filmie działo się na prawdę, nam pozostaję tylko ocenić czy to ufo, czy morderstwa chorych umysłowo ludzi.

Tak żebyście się mnie nie czepiali, to nie są moje słowa, Jovovich powiedziała też że nie miała kontaktu nawet z tymi osobami, kontaktowali się z nimi ludzie którzy byli zatrudnieni przy produkcji filmu, o tej sprawie wiedzą tylko federalni, oraz grupa osób z otoczenia, a rozmawianie publicznie na ten temat z tymi osobami jest ponoć karalne, cała sprawa jest utajniona dla dobra ludzi którzy to przeżyli. Podobno też nie wszystkie fakty, oraz sytuacje zostały przedstawione w filmie, jeżeli chodzi o to miejsce i tajemnicze zniknięcia, ciągnęło się to dosyć długo, a fabuła filmu '4stopień' przedstawia jedno z najciekawszych i zagadkowych zdarzeń owego miejsca.

Podsumowując, historia jest prawdziwa, tylko jaki ma finał?

Pozdrawiam

Użytkownik Nivers edytował ten post 12.01.2011 - 07:24

  • 0

#2

ImpacT.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To tylko dobra reklama, film z taka otoczka na pewno sie lepiej sprzeda.
  • 1

#3

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To tylko dobra reklama, film z taka otoczka na pewno sie lepiej sprzeda.

Dokładnie.

Jeżeli chodzi o temat.. Cóż...

Wszystko co pokazane zostało w filmie działo się na prawdę, nam pozostaję tylko ocenić czy to ufo, czy morderstwa chorych umysłowo ludzi.

Jeżeli to w ogóle jest prawda, bo nie mam ochoty zagłębiać się bardziej w historie opowiadaną w filmie. Mimo to bardziej stawiałbym na chorych umysłowo ludzi niż kosmitów.
  • 0



#4

Hourdeau.
  • Postów: 126
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To następny film typu "Blair Witch Project" lub "Paranormal Activity" i tyle :D
Wbijają że to film oparty na faktach żeby zachęcić więcej ludzi do oglądania go.
Chociaż gdy zobaczyłem film z ciekawości sprawdziłem w necie o tajemniczych morderstwach na Alasce i znalazłem coś z daty starszej niż premiery filmu, linku nie podam bo już nie wiem nawet gdzie tego ponownie szukać :<
  • 1

#5

cedol22.
  • Postów: 69
  • Tematów: 6
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie mamy pewności co tak naprawdę zdarzyło się w Nome, dlatego nie rozumiem od razu wydanego wyroku odnośnie prawdomówności filmu, trzeba by było troszkę poszperać, kiedyś próbowałem tylko większość ciekawych stron jest w języku angielskim. Film oglądałem i mnie umiarkowanie zaciekawił.
  • 0

#6

zygix.
  • Postów: 671
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

o tej sprawie wiedzą tylko federalni, oraz grupa osób z otoczenia,

A także połowa cywilizowanego świata..

a rozmawianie publicznie na ten temat z tymi osobami jest ponoć karalne, cała sprawa jest utajniona dla dobra ludzi którzy to przeżyli.

Założę się z każdym o skrzynę dobrego browara,że jeszcze trochę i ni stąd ni zowąd jak w to miejsce na Alasce będą targały tłumy,jak do Nowego Meksyku..Dobra reklama nie jest zła.
  • 0

#7

Asmodean.
  • Postów: 139
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Film osobiście wywarł na mnie duże wrażenie, i również po obejrzeniu go zacząłem szukać pobieżnie jakiś informacji na temat autentyczności tych nagrań z filmu, i nie wiele znalazłem przynajmniej z polskich wypowiedzi, w każdym razie film ocenił bym 9/10 ze względu na taki niedosyt po zakończeniu.

Wg mnie jeżeli to było 100% prawdą to jestem pewien że w tą całą historię była zamieszana jakaś obca cywilizacja, ponieważ te zjawiska które się tam działy (lewitujący pacjent, przy końcu Pani Doktor mówiła głosem którego nie dał by rady naśladować nawet mężczyzna growlujący w dobrej kapeli death metalowej).

Co do samego Nome znalazłem ciekawy filmik, jakość jest bardzo dobra z początku myślałem że to może fragment jakiegoś filmu o tej tematyce, ale jednak po kolejnym oglądnięciu wątpię w to, jednak ocenę zostawiam Wam.


  • 0

#8

cedol22.
  • Postów: 69
  • Tematów: 6
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co do samego Nome znalazłem ciekawy filmik, jakość jest bardzo dobra z początku myślałem że to może fragment jakiegoś filmu o tej tematyce, ale jednak po kolejnym oglądnięciu wątpię w to, jednak ocenę zostawiam Wam.


Filmik powyżej to raczej fejk bo po pierwsze w ogóle nie wiadomo co to jest, równie dobrze może to być jakaś budowla jak i parę rupieci które ułożyli tam twórcy filmu, po drugie czego to coś jest podczas kamerowania przysypane śniegiem, przecież mogli to ładnie odsłonić żeby wszyscy widzieli co się kryje pod śnieżną powłoką a tak prawdopodobnie coś ukrywają, czytaj ściemniają.

Użytkownik cedol22 edytował ten post 13.01.2011 - 10:21

  • 0

#9

koval321.
  • Postów: 66
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do samego Nome znalazłem ciekawy filmik, jakość jest bardzo dobra z początku myślałem że to może fragment jakiegoś filmu o tej tematyce, ale jednak po kolejnym oglądnięciu wątpię w to, jednak ocenę zostawiam Wam.


Po pierwsze nie jest to ufo na alasce tylko syberii, po drugie nie jest to ufo tylko wielkie zwierze, po trzecie jest to akcja promocyjna gry Shadow of the Colossus.

To troche jak w tym kawale "podobno rozdaja rowery w krakowie" nie w krakowie tylko w warszawie i nie rozdaja tylko kradna.

Co do filmu Fourth Kind i calej ufologii, mysle podobnie, sporo w tym dezinformacji.
  • 0

#10

starucha.
  • Postów: 15
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Ogladalem ten film kilka razy przerazil mnie on troszeczke bo myslalem ze na prawde on jest na faktach no i jak najbardziej kest to film o uprowadzeniach przez obcych i film daje do myslenia. Ale okazuje sie ze to fake i wlasnie to jest duzy problem jesli chodzi o ufo jest to kwestia wprowadzenia w blad ludzi zajmujacych sie problemem,a filmow i pseldo dowodow jest bez liku w necie wlasnie takich fake jak ten film bez liku powstaja jak grzyby po deszczu.
  • 0

#11

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Aktorka grająca dr. Abigail, tą z "dokumentów" to Charlotte Milchard.

Dołączona grafika

Link do jej fan clubu na facebooku http://www.facebook....68277486?v=wall

Film nie opowiada o prawdziwych wydarzeniach, a okłamywanie konsumenta to jedynie chwyt marketingowy. Ale i tak film mi się podobał. :)

Użytkownik Ladd edytował ten post 24.09.2011 - 10:32

  • 1

#12

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Aktorka grająca dr. Abigail, tą z "dokumentów" to Charlotte Milchard.

Dołączona grafika

Link do jej fan clubu na facebooku http://www.facebook....68277486?v=wall

Film nie opowiada o prawdziwych wydarzeniach, a okłamywanie konsumenta to jedynie chwyt marketingowy. Ale i tak film mi się podobał. :)


Matko jedyna!! czy na zdjeciu to jedna i ta sama osoba?? Co ona jadla, albo brala co bym sie tego wystrzegl w pore, a moze to photshop?
  • 0

#13

AirMax90.
  • Postów: 10
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Film owszem całkiem ciekawy, ale nie od dziś znany jest nam tzw "wirusowy marketing" taki chociaż jak był promowany film "Cloverfield" moim zdaniem mamy tutaj do czynienia z podobnym zabiegiem marketingowym. Coraz więcej filmów pokazują ze złymi kosmitami-najeźdźcami pragnącymi naszej zguby, z innego punktu widzenia to nie ma zła i dobra dla mnie wszechświat to ogromny ekosystem i każdy walczy w nim o przetrwanie. Czy to zaawansowana cywilizacja czy dopiero raczkująca, choć każda boryka się z różnymi problemami wewnętrznymi jak i zewnętrznymi. Powiązanie starożytnych cywilizacji tego globu z kosmosem jest szalenie intrygujące i warto sie temu przyjrzeć choć ten film to bajeczka, już więcej sensu zauważyłem w serialu "stargate" ale to wątek o filmie "czwarty stopień" wiec na tym zakończę.
  • 1

#14

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Witam Wszystkich!

Przeglądam forum już od jakiegoś czasu. Tematy starożytnych, biblii, pozaziemskiej inteligencji badam od ponad 15lat.

Wspomiany film zaciekawił mnie, też myślałem jak wielu z Was, że to "fake" do pewnego faktu w filmie, a mianowicie na dokumencie audio-video słychać jak przez dr. Abigail przemawia obca istota. Ta obca istota mówi tonacją głosu elektronicznego, jak sentyzator w komputerach to raz. Dwa, mówi w języku starosumeryjskim do dr. Abigail "... To ja jestem Bogiem". Do czego zmierzam...

Zmierzam do tego, że kilka lat temu badałem temat egzorcyzmów.
Egzorcyzmy mają na celu wypędzenie złych duchów z człowieka. Człowiek podczas takiego ataku, lewituje w powietrzu, mówi różnymi językami, posiada więcej siły. Takie ataki powodują śmierć jeżeli ciało lewituje, w najlepszym przypadku paraliż.
Znane na pewno wszystkim egzorcyzmy Emily Rose, Anneliese Michel. Wszystkie ofiary opętania na taśmach audio mówią w tej samej tonacji dźwięku! Po filmie dostałem obiawienia, że stopni jest 5!

Piątym stopniem jest opętanie "szatana" inaczej "upadłego anioła lub boga". Moim zdaniem są wybierane przypadkowe ofiary, głównie są to kobiety, tak wynika z analiz kościelnych. Opętania to zabawa obcych. Po opętaniach, a potem po zatwierdzeniu ich przez kościół, że należy wykonać egzorcyzm, ofiary nawet niby po wypędzeniu złego ducha mają nawroty histerii i w większości przypadków takie osoby umieszczane są pod stałą opieką psychiczną!

Dla sceptyków i niedowiarków troche obeznej ziemskiej technologii.
Obecnie naukowcy wypowiadają się, że kontrola nad mózgiem będzie możliwa. Od 40 lat pracuje nad tą technologią pan dr Patrick Flanagan – link
http://en.wikipedia....atrick_Flanagan

Dr Nick Begich zaprezentował w czasie wystąpienia w Parlamencie Europejskim w 1998 roku urządzenie służące do przesyłania głosu w postaci fal elektromagnetycznych prosto do mózgu. Ulepszoną wersję tego urządzenia zaprezentował gubernatorowi Venturze występując w jego programie, mówiąc przy okazji o kluczowych funkcjach HAARP i ELF – przesyłaniu dźwięku bezpośrednio do mózgu i wpływie na samopoczucie, ofiara nawet nie będzie się spodziewała co sie dzieje i kto jest za to odpowiedzialny.

Kilka lat temu został wymyślony kierunkowy głośnik, przedstawiony w programie Discovery, obecnie jego najnowsza wersja jest na wyposażeniu Armii Stanów Zjednoczonych.

Strona na fejsie Charlotte Milchard to jedynie fan club tak jak fan club Roberta Kubicy. Nie ma żadnego związku z tą osobą.

Pozdrawiam
  • 0

#15 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak można badać coś co nie istnieje? Najpierw trzeba to odkryć.

Wspomiany film zaciekawił mnie, też myślałem jak wielu z Was, że to "fake" do pewnego faktu w filmie, a mianowicie na dokumencie audio-video słychać jak przez dr. Abigail przemawia obca istota. Ta obca istota mówi tonacją głosu elektronicznego, jak sentyzator w komputerach to raz. Dwa, mówi w języku starosumeryjskim do dr. Abigail "... To ja jestem Bogiem". Do czego zmierzam...


Wiesz czym się różni pradokument od dokumentu? Ty myślisz że te fimiki z filmu są oryginalne?

Użytkownik Veckas edytował ten post 20.01.2012 - 08:36

  • 3


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych